Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İndirimli diye kask aldım 13 üretimi çıktı almadan önce burda bi deneyin ondan sonra alın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar Merhaba,
    Bir konuda fikrinizi almak istiyorum fc-moto'dan ürün sipariş vericem... Seçtiğim zaman kargo dahil 747 TL kadar tutuyor.. %20 vergisi hariç ...

Benim asıl problemim kargo olayları.. Yakın zamanda yurtdışından aldığım bir motosiklet parçasını satıcı ulusal posta servisiyle göndermemi istememe rağmen satıcı TNT kargo ile gönderdi ve ürün gümrüğe takıldı.. Ordino parası - ardiye masrafı şu bu derken ürünü alamadım .. Satıcıyla da papaz olduk.. Paypal'a şikayet ettim 2 ay sonunda paramı zor almıştım..

Fc-moto'da görünen DHL WORLD'ün dağıtımını Türkiye'de PTT mi yapıyor.. Bilgilendirirseniz sevinirim.. Teşekkürler..

Bir diğer sorumda sipariş verdiğim ürün ellerinde yok ve eğer sipariş verirseniz en kısa sürede temin edip gönderimi yapılacaktır diyor.. Bu temin süreleri ne kadar sürüyor bilginiz varmıdır?

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Mimarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Bir konuda fikrinizi almak istiyorum fc-moto'dan ürün sipariş vericem... Seçtiğim zaman kargo dahil 747 TL kadar tutuyor.. %20 vergisi hariç ...
    http://i.hizliresim.com/yNjvjk.jpg

Benim asıl problemim kargo olayları.. Yakın zamanda yurtdışından aldığım bir motosiklet parçasını satıcı ulusal posta servisiyle göndermemi istememe rağmen satıcı TNT kargo ile gönderdi ve ürün gümrüğe takıldı.. Ordino parası - ardiye masrafı şu bu derken ürünü alamadım .. Satıcıyla da papaz olduk.. Paypal'a şikayet ettim 2 ay sonunda paramı zor almıştım..

Fc-moto'da görünen DHL WORLD'ün dağıtımını Türkiye'de PTT mi yapıyor.. Bilgilendirirseniz sevinirim.. Teşekkürler..

Bir diğer sorumda sipariş verdiğim ürün ellerinde yok ve eğer sipariş verirseniz en kısa sürede temin edip gönderimi yapılacaktır diyor.. Bu temin süreleri ne kadar sürüyor bilginiz varmıdır?

Dağıtımı PTT yapıyor. Gümrük konusu hiç sıkıntı olmuyor o yüzden. AB ülkesi olduğundan gümrük vergisi %20 değil %18.

Temin süresi 1 haftaya kadar olan ürünlerde tahmini süre yazıyordu genelde. Süre yazmıyorsa beklemek gerekebilir. En iyisi iletişime geçip sormak.

İlginiz için tşkler hocam...

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı Mimarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginiz için tşkler hocam...
    PTT dağıtım yapıyor, gümrük ile ilgili aklınızda soru işareti olmasın.

24 Aralık'ta vermiş olduğum siparişin takip bilgisi (902,12€) ;

Temin süresi ortalama 7 iş günü, daha önce stokta olmayan bir ürünü aldığımda 12 gün içerisinde kargoya vermişlerdi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    İletişime geçerken site icindeki mail bölümünü kullanın, 2 ila 5 dakika içinde cevap yaziyorlar. Kendi mail kutunuzu kullanarak yolladığınız maillere çok daha geç dönüyorlar. Bilginiz olsun.
    dodooo bunu beğendi.

Çok tşkler açıklayıcı bilgileriniz için.. Nerdeyse %50 fiyat fark ediyor Türkiye ile.. Artık alışverisi burdan yapmak şart oldu

Motosikleti
    Msx Sf 17
    Ben de Aralığın son haftası sipariş vermiştim, 6 ocakta kapıya geldi paket.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Sadece Türkiye'deki ürünlerin satış fiyatları ile değil Avrupa'daki aynı ürünlerin satış fiyatları iledr ciddi farklar var. Aynı ürün 400 euro iken satış mağazasında, Fc Moto'da 290 euro.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street
    Merhaba,
    FC-Moto'dan alışveriş yapanlar bir konu hakkında bilgi verirse sevinirim.
    Sepetimi hazırladım. Para birimini TRY olarak ayarladım. Fakat son anda farkettim. Toplam ücret 3127 TL yazıyor yanında ise parantez içinde 936€ yazıyor. Euro oldu 3.98 TL. Hesaplayınca 3725 TL ediyor. Arada 600 TL fark ediyor. Çok büyük bir rakam. Merak ettiğim. Ben kredi kartımdan ödeme yaptığımda cebimden ne kadar çıkacak. Hesap ekstremde ne kadar göreceğim. Gümrükte bile sırf bu sebepten 120 TL fazladan vergi çıkar. Emin olmadan sipariş veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın işlem anındaki euro tl kurundan işlem görür yani 3700 gibi olacaktır.
    Fc moto nun euro tl kuru aldığı kurum çok güncel olmayabilir.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır kargo fiyatı dahil değildir. Kargo fiyatı hariç 75 euro yani şuan ki kurla 100 dolar üzeri siparişler ve sene içerisindeki 5'ten fazla yapmış olduğunuz tüm alışverişler normal şartlar altında gümrüğe takılır. Ancak devlet kargosuyla isterseniz muhtemelen geçer, kontrolleri çok daha az düzeydedir.
    En son yapılan düzenleme ile 75 Euro 30 Euro'ya düşürüldü.

Motosikleti
    600 rr
    mrblr.2 adet mont siparişi vericem fc moto dan.1000 euro falan yapıyo eldiven falan derken .gümrükte takılırmı .yada şöle söliyeyim gümrüğe takılmaması için nasıl bi yol izliyoruz.ilgin teşekkürler.(ozkan.ulu@hotmail.com mail adresim dileddiğin zaman burdanda yazabilrsin)

Motosikleti
    MT07
    Gümrük vergini ödeyip teslim alıyorsun.

twis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar fc moto da alışverış yapmak istiyorum ürünü sepete atıp kredı kartıyla odeme bolumene gelıyorum kart bılgılerını gırip ok dedıgımde karttan parayı cekmıyor malı mumessıl tarafından reddedılmıstır dıyor nedemek ıstıyor anlamadım kart ınternet kullanımına acık ? yardımcı olursanız ?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    almayın fc-moto'dan bi şey. değişime ürün gönderdim, 2 aydır bekliyom. sürekli maille yokluyorum, "değişim işlemde" şu bu diye geçiyor. motoin'den alın, gidin revzilla'dan alın, daha avrupada gırla vardır satış yapacak yer; ama bu fc-moto ibnelerinden almayın.
    Lazasker bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı twis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar fc moto da alışverış yapmak istiyorum ürünü sepete atıp kredı kartıyla odeme bolumene gelıyorum kart bılgılerını gırip ok dedıgımde karttan parayı cekmıyor malı mumessıl tarafından reddedılmıstır dıyor nedemek ıstıyor anlamadım kart ınternet kullanımına acık ? yardımcı olursanız ?
    Kart internet kullanımına açık olabilir, ama yurtdışı kullanımına açık mı? İkisi ayrı şey.
    07mehmet07 bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    fc moto da bende sorun yaşadım doğrusu! bir iki bişi alayım dedim beden yok diye beklemede kaldı 2 hafta , sormadan bilgi geçmediler. mail attım anca öyle cevap geldi ücret iadesi falandı filandı 1 ay. güzel bir site ancak biraz uğraştırıyor açıkçası.
    Lazasker bunu beğendi.

FC moto dan alışveriş yapmak isteyen arkadaşlar için bilgi amaçlı yazıyorum.
    arkadaşlar 3 ay önce 430 euroluk alış veriş yaptım kargo tutarı filan falan içinde. Hesapladığımda kredi kartımdan 1672TL çekmesi gerekiyor (euro 3.89TL.
    İşlemi yaptığımda bankanın bireysel internet şubesine girdim işlemlerime baktım, 150-250TL tutarında fazla çekmiş. bankayı aradım dedim böyle böyle 430 euro bukadar tutuyor fakat şukadar çekmiş sıkıntı ne ? onlarda dediki bankada döviz hesabı olmadığında dolayı komisyon tarzı birşey alıyor. eğerki döviz hesabım olursa bunu yapmazmış. neyse dedik tamam. Bu sefer gümrük vergisi kafama takıldı şimdide onada %18 vergi ödicez 77euro 300 tl filan hesaplamama göre. kargom geldi bi baktım 26TL zaten posta takiptede yazıyor 26 tl diye. sevindim hiç sesimi çıkarmadım. aldığım ürünlerden biri eksikti onuda 2 hafta sonra yolladılar ptt getirdiğinde onada 26 tl tutar çıktı. 3 hafta önce tekrar bir alışveriş yaptım. 113euro mont aldım. şuan elime ulaşmak üzere ama ptt kargo takipten batığımdan %18 olarak gözüküyor yani 102TL gümrük vergisi olarak hesaplamış. bu gümrük vergisi olayı neye göre kime göre bilinmiyor. 113 euronun gümrük vergisi 20 euro tutuyor yani 80tl 132 euro kargo bedeliyle hesaplamışlar sanırım..

Motosikleti
    MT07
    Bende geçen sene 750 tl ye kask almıştım fcmotodan gümrük falan ödemeden kapıda teslim aldım ancak bu sene başka bir kask siparişi verdim 100tl civarı bir gümrük ödedim kapıda.Kasktan sonra bir de mont sipariş ettim (daha doğrusu montu daha önce sipariş ettim ama kaskı daha önce yolladılar.)O monttanda 120 tl vergi alındı kapıda.

Kafalarına göremi vergi alıyorlar yada random denk gelme şansımı var anlamadım bende.Ancak şunu kesin söyleyebilirim ki bu sene aldığım ürünler çok aman aman ucuza gelmedi bana.Geçen sene aldığım kasktan 200 lira falan kar etmiştim tr dekine göre ama bundan sonra fcmotodan ancak trde beğendiğim ürünün bedeni falan yoksa alışveriş yaparım.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler