Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    91.60'dan %10 indirimle 82.44 Euroya düştü. 14.90 da posta ücreti
    82.44 euro %18 vergi alınıyor. 14.84 euro vergi alınıyor. Kargo ücreti üzerinden vergi alınmıyor. Bunun için elimde bakanlıktan bilgi edinme kanunu çerçevesinde elde ettiğim resmi yazı var. 75 euro üzerinde olduğu için malesef vergiye tabi tutulmuş. 46 tl içinde büyü ihtimalle başka vergilerde vardır. otomatik olarak gümrük vergisi söylenmiştir.
    eğer avrupa dışından gelseydi %20 vergi uygulanacaktı.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Ödemeyi herhangi bir Visa bandrollü kredi kartıyla yapabiliyor muyuz ? Ayrıca gümrük limitleri oluyor işte 100 $ veya 100 € üstü siparişler gümrükte takılıyor filan gibi. Bunun doğruluk payı nedir ?
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Visa mastercard ile yapabilirsin. Cogu yurtdisi alisveris sitesi paypali da kabul ediyor.

Biraz arastirma yapsan google amcaya sirsan cok bilgi edinenilirsin.

Yasal olarak bir urun 75 euro altindaysa vergiden muafsin. 75-1500 euro arasi ise ab ulkelerinden geliyorsa %18. Ab ulkesi disindan geliyorsa %20 vergi odersin. 1500 euro uzerindeki mallar icin ithalat vergileri devreye giriyor.
    Ama bazen cok yuksek degerli urunler kargoya takilmaya biliyor. O anki gumrukcunun keyfine bagli.
    Yilda 5 defadan fazla alisveris yapamazsi posta ile.
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Visa mastercard ile yapabilirsin. Cogu yurtdisi alisveris sitesi paypali da kabul ediyor.

Biraz arastirma yapsan google amcaya sirsan cok bilgi edinenilirsin.

Yasal olarak bir urun 75 euro altindaysa vergiden muafsin. 75-1500 euro arasi ise ab ulkelerinden geliyorsa %18. Ab ulkesi disindan geliyorsa %20 vergi odersin. 1500 euro uzerindeki mallar icin ithalat vergileri devreye giriyor.
    Ama bazen cok yuksek degerli urunler kargoya takilmaya biliyor. O anki gumrukcunun keyfine bagli.
    Yilda 5 defadan fazla alisveris yapamazsi posta ile.
    Araştırma yaptım yeterince, küçümser gibi araştır demenizi yapıcı bulmadım. Sipariş verenlerden bilgi almak için sormuştum. Daha önceleri e-bay'den ufak tefek siparişler vermiştim. Bu siteyle ilgiliydi sorularım. Paypal hesabım olmasına rağmen kullanmıyorum. Esas sıkıntı vergisini ödemeye razı olduğum ürünlerin bana ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyor olmam. Gümrükçünün keyfi doğru bir tabir bu anlamda. Bilgilendirme için teşekkürler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Yararlı bilgilendirmeniz için teşekkürler. Ama sizin verdiğiniz bilgilere ek bir şey söylemek istiyotrum.
    İnternetten sipariş verdiğinizde mutlaka türkiyedeki bir mağazada benzeri yada aynısını deneyip ölçünüzü belirleyin.
    Pek çok yabancı sieden yapılan alışverişlerde daha sonraları çok fazla sayıda beden uymaması sorunu olmuştur. Bu konuya da dikkat etmenizi tavsiye ederim
    braveguy bunu beğendi.

Yurtdışı alışverişine veya paypal'a taksit yapan kredi kartınız da varsa taksitli alışveriş bile yapabilirsiniz. Birkaç birşey hariç bütün ekipmanı FC veya motoin'den almış biri olarak, bizdeki motosiklet piyasasında bu iki site candır .

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı alışverişine veya paypal'a taksit yapan kredi kartınız da varsa taksitli alışveriş bile yapabilirsiniz. Birkaç birşey hariç bütün ekipmanı FC veya motoin'den almış biri olarak, bizdeki motosiklet piyasasında bu iki site candır .
    hocam fc-motodan urunun gelmemesi gibi bi sıkıntı olmaz o zaman heralde?

Ürünün gelmemesi gibi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar, 14 siparişim yapmışım toplamda, hepsi geldi.

braveguy bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Ürünün gelmemesi gibi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar, 14 siparişim yapmışım toplamda, hepsi geldi.

http://i.hizliresim.com/q4BOEd.png
    sanırım siz tüm ekipmanı fc-motodan aldınız.
    takip ettiğiniz kupon sitesi var mı?

Motosikleti

http://i.hizliresim.com/q4BOEd.png
    Fiyatları silmeseydiniz keşke. Yüksek meblağlarda mont ve kask sipariş etsek gümrükte takılma gibi bir sorun olur mu onu merak ediyorum. Bu zamana kadar yurtdışında hep 100 $'ı geçmeyecek tutarlarda alışveriş yaptım. Mesela 400 €'luk bir kask kapıya kadar gelip vergisi ödenerek alınabiliyor mu yoksa limit yine 75 € mu ?

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    bu sitedeki ürünler orjinal midir arkadaşlar.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Sitedeki ürünler orjinaldir, alman bir aksesuar satış mağazası bu ebay gibi değil. Kask alımındada 1. sayfada arkadaş anlatmış %18 kdv i ödeyip alabiliyoruz

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım siz tüm ekipmanı fc-motodan aldınız.
    takip ettiğiniz kupon sitesi var mı?
    Kuponları takip etmiyorum ama fc indirim yapınca email atıyor. Şu an için 5% var, onu da bana kullandırmıyor :(.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatları silmeseydiniz keşke. Yüksek meblağlarda mont ve kask sipariş etsek gümrükte takılma gibi bir sorun olur mu onu merak ediyorum. Bu zamana kadar yurtdışında hep 100 $'ı geçmeyecek tutarlarda alışveriş yaptım. Mesela 400 €'luk bir kask kapıya kadar gelip vergisi ödenerek alınabiliyor mu yoksa limit yine 75 € mu ?
    Fiyatları kapattım çünkü gören ekipmana o kadar verilir mi, o paraya şu motor alınır falan diyecek . 861 euro'luk siparişim oldu en fazla, offroad kask, bot, boyunluk, gözlük falan hepsi büyük bir koli içinde sorunsuz geliyor. Kapıda PTT yazıldığı gibi vergiyi alıyor.
    braveguy bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Louis ve fcmoto dan çok alışverişim oldu. Çok güvenilir firmalardır. Aldığınız ürün 1 hafta içersinde gelir. (DHL veya UPS tercih ederseniz.) sadece indirimli ürünleri takip edin. üye olun mail olarak adresinize geliyor zaten broşürler. Ülkemizde bin liralık montu vergi kargo dahil 400 liraya aldım geçen ay.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fcmoto sitesindeki ürünler orjinaldir arkadaşlar ancak şunu bilmenizi isterimki fcmoto-motoinn ve bunun gibi 'avrupa' merkezi indirimli web sitelerinin satışları 3 temel üzerine kurulmuştur, bunları alacağınız ürüne göre bilmenizde fayda var. Ancak bu sitenin sezon ürünleri sattığıda oluyor. İndirimli ürünler için geçerli aşağıdaki maddeler;

1- artık üretimi bitmiş ve seri sonu olan malzemeler: Bunun hiç bir sakıncası yoktur içine yattıktan sonra, şahsen daha dün benzer bir siteden almayı planladığım ürünün siparişni verdim, ve bana uyan beden son 1 adetmiş ben sipariş verdikten sonra aynı beden seçilemiyordu. Benim içime baya sindiği ve aradığım bir ürün olduğu için hiç umrumda değil üretiminin bitip bitmemesi, zaten çanta gibi ürünlerin bir sonraki sezonuda birebir aynı olabiliyor. Dolayısıyla bu en sorunsuz segment.

2- Sezonu geçmiş ürün: Çok yakın arkadaşımın sorması üzerine incelediğim dainese marka mont fiyatı baya uygundu, kataloğuna baktığımda göremeyince mesaj attım ve 2012-2013 sezonunun ürünü olduğunu söylediler,söz konusu mont olduğu için arkadaşımında motor rengine uyduğu için sipariş verdi, biraz gecikme ile 24-25 gün sonra eline ulaştı, yine %20-22 civarı bir vergi ödeyerek aldı, shipping ücreti + ortalama %21 vergi ödemesine rağmen Türkiye'de ki bir mağazada elinden kalmış son 3-4 montu o paraya alamıyorduk (pazarlıkla) arada 200TL gibi bir rakam vardı. Ancak burada şuna dikkat etmek lazım, beğendiğiniz mont/çanta/aksesuar tarzı ürünler isterse 2010 yılının üretimi olsun kullanmanızda fazla bir sakınca çıkartacağını sanmıyorum,ancak aynı şekilde bu siteden schuberth marka kask sipariş eden bir abimin kaskın içindeki üretim tarihi 2011'di. Kask ömrü tartışma konusu olduğu için kask alırken dikkatli olmak lazım, kaskı alan abim kendilerine mesaj atıp 'kaskın eski olup olmadığı' sordu, onlarda 'en fazla geçen sezonun ürünüdür' diyerek savuşturdular. Ancak içersindeki üretim tarihini görmeyeceğimizi zannetti sanırsam.dolayısıyla ömürlü ürünleri çok tercih etmemek gerekir.

3- Kullanımdan iade malzemeler: bu en can sıkıcı olanı, bu sitelerden aldığınız ürünler başka mağazalardan satılmış ve 15 gün iade garantisi olan ürünler, dolayısıyla 15 gün içersinde bir dünya yol katedip sonra iade etmek mümkün ve bu ürünün size denk gelmesi de...İade alınmış ürünler çok büyük oranla bu gibi outlet mağazalarda satılıyor. Çanta vb tarzı ürünler zaten iade olmaz olsada hiç bir sorun teşkil etmez ancak mont ve kask bu faktörden etkileniyor. Aldığınız montu yine direk yıkamaya vermenizi tavsiye ederim ancak 15 gün kullanılmış ve iade edilmiş kask çok itici geliyor kulağa.. Beden uymadığı için 1 gün dahil kullanılmadan iade gelmişte olabilir tabi.

Eğer outlet sitelerden alışveriş edecekseniz bu bilgiler aklınızda bulunsun.

Yukarsa saydığım 3 madde bizzat yaşanmış tecrübe edilmiştir yani varsayımdan yola çıkılmamıştır.. Hayırlı alışverişler
    Karalı, braveguy, polemos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Gümrük vergisi ödememek adına siteye mesaj atıp ürünü değeri altında gösteren oldu mu hiç.Böyle bişey yapıyorlar mı? 5-10 euro için %20 vergi ödemek biraz öğrenci adama koyar

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Bunu bu tarz firmaların yapıcağını sanmıyorum. Ancak Ebay vb. sitelerdeki satıcılar belki yapabilirler.
    ellaksakir bunu beğendi.

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bu tarz firmaların yapıcağını sanmıyorum. Ancak Ebay vb. sitelerdeki satıcılar belki yapabilirler.
    Aliexpress de satıcıya bir keresinde 100 dolar altı fiyat yaz demiştim oda bana zaten biz hepsine 14 dolar yazıyoruz demişti. Benim merakım fc motoda bunu uygulayan oldu mu?

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress de satıcıya bir keresinde 100 dolar altı fiyat yaz demiştim oda bana zaten biz hepsine 14 dolar yazıyoruz demişti. Benim merakım fc motoda bunu uygulayan oldu mu?
    Fc moto yapmıyor.Almanlar bu konuda çok katı.
    ellaksakir bunu beğendi.
    thekurufasulye

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fcmoto ve motoinn kullanımdan iade ve üretim tarihi eski olan kaskları sattığı için ucuzdur bilginize. Bir kask 2013 sezonun kaskı ise üretim tarihi en iyi ihtimalle 2012'dir, 2011 olma ihtimali de mevcut. Örnek olarak bugün herhangi bir Honda bayisine gidip 2015 model CBR 250'nin lastiklerinin üretim tarihine bakarsanız 2013 veya 2014 olduğunu görebiliriniz.

fcmoto ve bunun gibi sitelerin outlet mantığında çalıştığını,yani iade gelen ve eski sezon ürünleri sattğını tüm Avrupa bilir ancak Türkiye'de nedense define bulmaya yakın bir etki yapıyor fakat çok yüksek indirimlerin olmadığı ürünlerin outlet olmadığını da belirteyim

bu arada yılbaşından önce yakın bir arkadaşım motoruna ebay'den parça satın almıştı, faturasını da 450$ bedelini de 40$ olarak göstermişti, hatta kredi kartı ekstresi istenceğini bildiği için kredi kartı kesim tarihinden önce başka bir ürün alıp sonra o ürünü iptal edip 40$'lık başka bir ürünü ekstresinde göstermeye kadar komançero taktikleriyle siparişi verdi.
    Topkapı'dan yazı geldi malın gümrüğe takıldığına dair ve gümrük memuru arkadaşımın yanında internetteki aldığı ürünün fiyarını gösterip, kendisinin ürünü alamayacağını, gümrükçüsünün gelmesi gerektiğini söyledi. Gümrük beyannamesi + kdv ile burdaki fiyatından pahalıya geldi

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler