Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KIŞ-YAĞMURLUK-TAVSİYE

Motovento
    REKLAM ALANI
    Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    Herkese merhabalar,
    Motorsiklet maceram bu sezon CBR125R ile başladı ve yollarda geçen zaman, istanbul keşmekeşi ve motor sevdası dolayısıyla "sürekli" motora binen, binmek isteyen biriyim.

Korumalık olarak Kask+Bering Aero yazlık ceket(ki bu ceket knox marka korumalıkları ile yazın beni hiç üzmedi)+4Riders kaval korumalı dizlik, kullanıyorum.

Fakat kışın yağmurlarda doğru ekipmana karar verememiş vaziyetteyim. Tulum şeklinde yağmurluk alıp içte bunları giymeyi düşünüyorum. Bütçem kışlık mont+pantolon almayı kaldıracak seviyede değil hoş pantolon benim için işlevsel bir tercih değil.

Bu konuda önerilerinizi, kendinizi yağmur ve soğuktan nasıl koruduğunuzu merak ediyorum. Bering Eco tulum yağmurluk ve Prosev yağmurluk takım üstüne yoğunlaştım, fikirlerinizi bekliyorum.
    İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rwmurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de bakiyorum simdi karar veremedim bi turlu.sadece alt mi almali yoksa alt ust mu bilemedim.

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    merhaba,

Bence bütçene uygun düzgün bir pantolon ve mont kesinlikle almalısın. Yoksa kışın yazlıklarla binmenin imkanı yok. Yağmurluk için ise direk "işbir" mağazasından 20 tlye takım yağmurluk. Ha ayrıca eldiveni unutma, yoksa parmaklar isyan edip banane kardeşim diyip frene gitmiyorlar.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    balıkesir motosiklet festivaline gittiğimizde (1200km) geri dönerken ıslanmamak için sorduk sorusturduk bulamadık en son bir av bayii ne gidip askeri kamuflaj alt-üst takımını 35 liraya aldık yağmurlukları..

hem pantolon ve montun üzerine rahatlıkla giyilebiliyor. hem cantası var yer kaplamıyor

600km yolu konvoy halinde çam ağacları gibi yeşilli yeşilli döndük :D

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    size tavsiyem işmont mağazalarında 20 lira civarında bir yağmurluk var. gidin görün deneyin.. sağanak yağmurda bile mükemmel sonuç
    oyunageldim bunu beğendi.

Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    Motorda kamuflaj giymek pek mantıklı olmayabilir :D onun dışında bu standart işçi yağmurluklarının motor için yapılmış olmaması ve nefes alabilen kumaş vs. Etkenler düşündürüyor. Motor pantolonu ise kullanamam. Asıl soru şu : Kazak + Bering mont + kot pantolon + su geçirmez günlük bot bunların üstüne tulum yağmurluk etkili olur mu

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    bir gün gelibolu keşan yolunda 5km kadar yağmura maruz kaldım.. nası bişey olduğunu çok iyi biliyorum kamuflajmıs nefes alıomus almıomus hic bi önemi yok :D mühim olan totonun kuru kalması bence

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size tavsiyem işmont mağazalarında 20 lira civarında bir yağmurluk var. gidin görün deneyin.. sağanak yağmurda bile mükemmel sonuç
    Bu linkteki yağmurluktanmı bahsediyorsunuz
    Bilekleri lastiklimi,fermuarı yukarı kadarmı çekiliyor,fermuardan su almıyormu?
    http://eshop.ismont.com.tr/tabid/135...8/Default.aspx
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Bende takım yağmurluk var, giymesi de çıkartması da ayrı dert:S Islak ıslak onu bir yerlere sokuşturmak ayrı dert... Hele hele "ulan yağmur yağacak gibi, yağmurluk alayım yanıma" dediğinde taşıması apayrı bir dert :S En iyisi çantalı tulum yağmurluklardan almak galiba

Arkadaşlar açıkçası motosiklet ürünlerinin hepsinin pahalı olduğu kanaatindeyim.

Şehirlerinizde Decathlon var ise gidin..

Misal; Üst yağmurluk 23 TL Alt yağmurluk ise 34 TL Üstlük aldım ben alt bulunduğu için fiyatına göre gerçekten harika. Cebine doğru sokuşturuyorsunuz ufacık oluyor. Yer de kaplamıyor. Fiyatına bakıpta naylon, dandik basit bir şey diye düşünmeyin. Varsa eğer bulunduğunuz şehirde gidip görün derim. Harika ürünler var pek motosiklet ürünleri olmasa da işimize yarayacak bir kaç ürün var.

Ayrıca 23 TL diye bahsettiğim yağmurluğun bilek tarafları sıkıştırılmış lastikle yani o örnek verdiğiniz 30,40 TL'lik yağmurluktan da kullandım ben bildiğin hava içime giriyordu. Paraşüt gibi açılıyordu kocaman kol vardı ne cırt, ne başka bir şey hava giriyordu.

Bu arada ben de Balaclava tavsiyesi istiyorum arkadaşlar. Mâlum çoğunun boyun kısmı uzun çok güzel fakat hepsinin de ensesi kısa yav saçmalık.. Ne yapmak lazım? Buff tarzı ürünler kullanıyorum ama çare olmuyor.

Motomax'den Nitro bot aldım 130 TL'ye gerçekten çok iyi fakat uzun süreli yağmurda su geçirir dedi görevli kişi. Fiyatına göre iyi, bilek koruması vs. Aniden misal geçen teker atmıştı ayağımı refleksle yere koydum ayakkabı vardı mâlum o zamanlar hava sıcak.. Ayağım bilekten kırılıyordu motorun teker atınca. Bugün mesela yağmur çiseliyordu 2 saat civarı kullandım sürekli sorun yaşamadım ama sağanak yağmurda su geçirir büyük ihtimal.

Ayrıca kışlık eldivenin çilesi yerine Venom deri yazlık eldiven ve el kılıfı kullanacağım.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    yağmurda motor sürüşü için

paran varsa gore-tex
    o kada para vermeye gerek yok dersen dainese d-dry
    hein gericke de su geçirmiyor dersen hein gericke sheltex
    hadi hayırlısı diyorsan revit alt üst yağmurluk (alt tarafının bacak arası hemen yırtılmıştı bende)
    tecrübeliysen işmont

bu ürünlerin montu, pantolonu hatta botu da var. inceleyin.

Merhaba ben de aranıza Bodrum'dan katılıyorum.
    Her gün işim gereği 7-8 dak gidiş ve geliş olarak ortalama 15 dk motora bineceğim gün içerisinde. Bazen aşırı sağnak yağışları dışında aşırı bir soğuklar olmuyor burada kışın.
    O yüzden yağmurluk takım alayım diye araştırmalarıma devam ediyorum ve iki tane takım buldum ancak sizlerin de yorumunu almak isterim:

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/motosiklet-yagmurluk-alt-ust-takim-bot-kilifi-91396089

ve

http://www.n11.com/xrider-1121-polye...rluk-P12934472

Bana ilki ücretsiz kargo oluşu ve de bot kılıfı vermesiyle mantıklı geldi. Ayrıca alanlar da olumlu yorum bırakmış profile (Gerçi daha alanların kullandıklarını sanmıyorum).

Siz hangisini tavsiye edersiniz veya en fazla 110 TL civarı başka bir takım?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    http://www.sahinmotorsiklet.com/inde...product_id=757

%100 memnunum hiç bir şekilde su geçirmez ve günlük kullanıma uygun
    istanbul dan Van'a geldim nisan yağmurlarında tek damla su almadı içeri
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bering iyi markadır, prosev ile kıyaslanmaz.

Tulum düşünüyorsan 100 TL ye mantıklı gayet.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Karaköy, Perşembe pazarı Fermeneciler caddesi
    Balıkçı yağmurluğu, gerisi yalan. Özellikle kafadan giyileni. Tek parça dikişsiz. Hesaplı sağlam. Asla su geçirmez ve kolay eskimez. (İsteyene önden fermuarlı artistik olanı da var. Takım elbise gibi meret )

Edit: Yanlış yere yazmışım. "Yağmurluk nereden satın alınır" başlığına yazacaktım. Silmeyi de beceremedim. Neyse burada kalacak artık.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)