Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Her zaman ki gibi sırılsıklam oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkEvents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    İş yerine gelirken yolda yağmura yakalandım ıslanmayan yerim kalmadı sigaram telefonumda dahil artık buna bir çözüm yolu bulmanın vakti geldi tavsiyelerinizi bekliyorum
    Bıkkınlık geldi artık motosikletimi satıp araba alıcam daha sonra üzüleceğimi bildiğim için yapmıyorum
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Yağmurluk kullanmıyor musunuz?

DarkEvents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurluk kullanmıyor musunuz?
    hayır fakat deri montum eldivenlerim ve kaskım var
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı DarkEvents adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş yerine gelirken yolda yağmura yakalandım ıslanmayan yerim kalmadı sigaram telefonumda dahil artık buna bir çözüm yolu bulmanın vakti geldi tavsiyelerinizi bekliyorum
    Bıkkınlık geldi artık motosikletimi satıp araba alıcam daha sonra üzüleceğimi bildiğim için yapmıyorum
    şeffaf olan bir yağmurluk al motorda bulunsun bence

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben diz ortusu al niyetindeyim ama ise yarar mi bilmem

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    tulum şeklinde olan yağmurluklar var, kullanımı da pratik olur..

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Çözüm yolu bulmuşlar zaten yağmurluk üretmişler
    UqUR_ ve MotorKafa bunu beğendiler.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    yağmurluk.... ayakkabı pantolon ve üst için ayrı ayrı alın istediniğiniz kadar kullanın motorunuzu yağmurda

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Beklenmedik durumlar için motorda da tüm montlarımın ceplerinde de birer küçük mutfak poşeti taşıyorum. En azından cep telefonu, otopark kumandası v.s kuru kalıyor.
    Ruhsat zaten torbada.
    Hatta sırt çantasının içinde bir yerde büyük boy torba var; aynı amaçla kullanmak için.
    Yer de kaplamıyor ;)
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    koltuktan sızıp kıçımıza giren suyu nasıl kesecez
    redlion999, DALGIC_800 ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Geçen sene bir yağmurluk takımı ile (bot yağmurluğu da dahil) sağanak yağmurlar altında çok motor sürdüm. Hakikaten zevkli olay.
    Gideceğin yere varınca da yağmurlukları çıkartıp kupkuru kıyafetlerle takılmak güzel.
    Yalnız en son, alt yağmurluk ağ kısmından su alınca benim için yağmurda motor kullanma olayı sona erdi.

Kısacası kaliteli bir takım yağmurluk, su geçirmez kışlık eldiven, bot yağmurluğu ile uğraşmak istemiyorsan da su geçirmez bir çizme ile müthiş deneyimler yaşayabilirsin.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Tulum yağmurluk + lastik bot kesin çözüm.
    oyunageldim bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    telefon ruhsat ehliyet ve sigara içinse garantiye alıp prezervatif içine konabilir
    Green Arrow, cemolos ve cbr1907 bunu beğendiler.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefon ruhsat ehliyet ve sigara içinse garantiye alıp prezervatif içine konabilir
    işte beklenen efsanevi cevap
    M.balibey bunu beğendi.
    Honda CBR250R (2014) Tri color kullanıcısı.

http://instagram.com/canhepkasar

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte beklenen efsanevi cevap
    :D ben ameliyat oldugumda prezervatifi kesip ameliyatlı bölgeye yerleştirip duş alıyodum :D:D

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D ben ameliyat oldugumda prezervatifi kesip ameliyatlı bölgeye yerleştirip duş alıyodum :D:D
    Birisi, nerenizden ameliyat olduğunuzu soracak diye, ödüm kopuyor... Yazık olacak gül gibi konuya

Neyse, yazmışken bu akşamki yağmurluk alışverişimden bahsedeyim, belki benimki gibi başkalarının da kafası karışır da birileri bizi adam akıllı aydınlatır.

Motomax'a uğradım (uğramak = leş gibi akşam trafiğinde 40 km gidip dönmek) akşam iş çıkışı...

Yağmurluk denemek istedim. Şu tulumlardan, 100TL'lik bir Bering ECO...

Baştan söyleyeyim, önceden de bir yerde yazdığım gibi, tükürürüm ben böyle esnaflığa arkadaş. Yağmurluk satıyorlar, su geçirmez garantisi yokmuş. O garanti sadece 100küsür anasının gözü Euro'luk Dainese'de varmış.
    Garantisi yok; ama, geçirmez, deyip duruyor.

Neyse, çocuk her zaman bilgilendiriyor, sabır gösteriyor filan diye ses çıkartmadım.

Denedim bir XL, bilemiyorum kullananlar ne der; ama, giymesi gerçekten de dert bir iş. En az 2 dakika diyorum, tek başına iken. Giyerken de kesinlikle dışarıda giyinilmeli, terden öldüm.
    Bir de bunu çıkartması var. Satıcı arkadaşın dediğine göre, insanlar bu yüzden de takım tercih ediyorlarmış. Islak iken çıkartırken rahat oluyormuş, altın üstün ayrı olması.

Neyse... Yağmur geçirmeme garantisi olmayan ürünümüzü giydik. Öncelikle, boyun olduğu gibi açıkta. Paçalar bana uzun geldi doğal olarak, motorda sorun olmaması nasıl sağlanır bilemiyorum. Artan paçalardan bir şort çıkar (1.74- boyum var).
    Üst kısım filan iyi oldu (ama üstümde tişört üstü -astarı çıkartılmış- mevsimlik mont vardı sadece).
    Ama ağdan fena halde dar geldi. Motosikletin üstüne oturunca kesinlikle gerilecek, bana çok rahatsız geldi.

XXL deneyecektim vazgeçtim.

Çocuk baktı; gidiyorum, takım verelim demeye başladı. Güzel bir şeyler vardı, üst denedim yine Bering'den. Hoşuma da gitti. Sonra geldi sürprizi, alt üst 250 civarı bir şey (TL).
    Neredeyse, insanların alt üst hakkındaki olumsuz söylemlerine rağmen ikna oluyordum.

Sonuç olarak...
    Ben de; bizim -iş kıyafetleri yapan / satan- komşu amcanın, kışlıkları çıkartmasını beklemeye karar verdim. Dikişini de yapıyor, üstüme göre yaptırınca memnun kalırsam yine bilgisini vereceğim...

Uzun yol yapacaklar için tulum aslında mantıklı geldi.
    Ama benim gibi 10km yol gitmek için; zaten her sabah üst baş motor hazırlığı 10 dakikayı geçen biri için, bir de tulum giy çıkart olmazmış. Ona ikna oldum.

Büyük olasılıkla, zaten mevsimlik mont yetmeyecek, alt üst bir takım almak zorunda kalacağım. Onu da nefes alan, su almayan d-dry ya da goretex tarzı bir şey almak zorunda kalacağım. Bunların yağmur geçirmediğini duyuyoruz; ama, kullananlardan dinlemek lazım...

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    bütün tekstil ürünleri su geçirir bir süreden sonra. goretex bile... sadece plastik olucak tamamen o geçirmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)