Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden 125cc ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Şuan aklımı kurcalıyan sorulardan biri bu neden A1 ehliyetle 125cc sürülüyor neden, 150cc sürülmüyor ?

Yani 25cc neden arttırmıyorlar. (Şimdi bir tane insan gelir derki : "200cc neden olmuyor diye söylenir" )

Yani euro 4 modellerine baktığımızda 125cc yok resmen, çoğu marka 150cc'lik motor çıkarmış soruyu sormamdaki merak bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    125cc nasıl yok ya 125 cc'den bol ne var

Motosikleti
    Tricity
    Euro 4 için yeni çıkacak 125cc'lik görmedim. Bazı markaların sayfalarına mesaj attım onlarda bilgi veremiyoruz takipte kalın dediler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En uyuz oldum cc dir kendileri

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 ideal aslında kw sınırını koymuşsun ccyi kaldır işte ya.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Avrupada kı sıstemle bıre bır aynı olsa kw sınırı olur cc sınırı olmaz ama gel gelelım ulkemızın şartları vs vs

Motosikleti
    Tricity
    Bunun için bir yere dilekçe, şikayet, imza verebiliyormuyuz. (veriliyorsa nereye vereceğiz ?)

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    daha düne kadar a1 ile 50cc kullanılıyordu

Motosikleti
    Tricity
    Bu zamanda 50cc olacak ve ben ehliyet alacam, ehliyet alacağıma bisiklet sürerim ☺

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamanda 50cc olacak ve ben ehliyet alacam, ehliyet alacağıma bisiklet sürerim ☺
    iyi edersin, isabet olur...
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    bende yeni a1 aldım hatta kart bugün geldi , 125cc olmasi cok sacma çünkü 125 serisi hep cg den olusuyor digerlerinde de zaten tip yok en azindan 150cc olsaymış iyi olurdu

birde sürücü kurslari icin cc kalkti bu sacmalik değil mi ya sinavda derste 150 250 cc motor verip trafikte 125cc kullanacaksin deniliyor saçma bisiy. bunun icin nereye sikayet dilekce yaziyoruz.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    sadece a1 de cc sınırı var a2de kw sınırı var cc önemli değil.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc sınırı varkende zaten kimse a1 almıyordu herkes a2 alıyordu

Motosikleti
    Kanunda gayet açık şekilde izzah edilmiş, 125 cc motor bloğun var ise ve 11 KW altındaysa A1 ile bunu kullanırsın. Senin ruhsatında 125 cc yazar ama orada birde motor gücü yazar aç bak.. oradaki güç 11 KW yı geçiyorsa A1 ile kullanamazsın. 125 cc lik motor var 8,5 KW güçtedir 125 lik başka teknoloji vardır 12 KW güçtedir. 125 CC lik 4T ile 2T motoru kıyaslamak mümkünmüdür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece a1 de cc sınırı var a2de kw sınırı var cc önemli değil.
    Eminmisiniz....

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni a1 aldım hatta kart bugün geldi , 125cc olmasi cok sacma çünkü 125 serisi hep cg den olusuyor digerlerinde de zaten tip yok en azindan 150cc olsaymış iyi olurdu

birde sürücü kurslari icin cc kalkti bu sacmalik değil mi ya sinavda derste 150 250 cc motor verip trafikte 125cc kullanacaksin deniliyor saçma bisiy. bunun icin nereye sikayet dilekce yaziyoruz.
    Doğru söylemiş 125cc'liklerde tip yok ve çoğu cg (cbr 125 var ona o kadar verilmez) 150cc'ilkler daha özenli, güzel yapıyorlar. Bu cc düzeltmesi için nereye dilekçe yazmamız, şikayet etmemiz lazım.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunda gayet açık şekilde izzah edilmiş, 125 cc motor bloğun var ise ve 11 KW altındaysa A1 ile bunu kullanırsın. Senin ruhsatında 125 cc yazar ama orada birde motor gücü yazar aç bak.. oradaki güç 11 KW yı geçiyorsa A1 ile kullanamazsın. 125 cc lik motor var 8,5 KW güçtedir 125 lik başka teknoloji vardır 12 KW güçtedir. 125 CC lik 4T ile 2T motoru kıyaslamak mümkünmüdür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Eminmisiniz....
    memlekette 125cc altı 11kw'ı geçen motor olmadığı için direkt 125cc sınırı diye geçiyor. Doğrudur 125 cc ve 11 kw sınırı var ama 11kw üstü 125cc yok . 11kw üstü motor görmedim 125cc'ye kadar.

Motosikleti

kurslar için cc sınırı nasıl kalktı, kim kaldırdı... ezbere konuşmayalım lütfen. A ehliyeti alacak olan sürücü 150cc ile sınava giricek, A2 alacak olan 125cc ile mi giricek, A1 için 250 cc mi verilecek... yoksa hayde bre ne varsa odur idare et mi denecek.... Açınız okuyunuz elinizin altında hazır bilgi var.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    En azından bi örnek vereyim Mondial in Zone modeli 150lik olan tam hatirlamiyorum 9.5kw olmasi lazim bu motor alinabilinir ama aradaki 25cc icin o motoru kullanamiyoruz...

yahu maden 125cc sinir koydun neden 11kw sinir koyuyuosun madem 11kw sinir koydun o zaman cc degerini kaldir. bu cok saçma

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

bence sen acip oku.. A1 icin sürücü kurslarinda cc degeri kalktı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurslar için cc sınırı nasıl kalktı, kim kaldırdı... ezbere konuşmayalım lütfen. A ehliyeti alacak olan sürücü 150cc ile sınava giricek, A2 alacak olan 125cc ile mi giricek, A1 için 250 cc mi verilecek... yoksa hayde bre ne varsa odur idare et mi denecek.... Açınız okuyunuz elinizin altında hazır bilgi var.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20170307-5.htm

en basta okuyun sürücü kursu icin cc degeri kalkti arastirin lütfen...

Motosikleti
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memlekette 125cc altı 11kw'ı geçen motor olmadığı için direkt 125cc sınırı diye geçiyor. Doğrudur 125 cc ve 11 kw sınırı var ama 11kw üstü 125cc yok . 11kw üstü motor görmedim 125cc'ye kadar.
    Umarım görmeyiz de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

En azından bi örnek vereyim Mondial in Zone modeli 150lik olan tam hatirlamiyorum 9.5kw olmasi lazim bu motor alinabilinir ama aradaki 25cc icin o motoru kullanamiyoruz...

yahu maden 125cc sinir koydun neden 11kw sinir koyuyuosun madem 11kw sinir koydun o zaman cc degerini kaldir. bu cok saçma

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

bence sen acip oku.. A1 icin sürücü kurslarinda cc degeri kalktı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20170307-5.htm

en basta okuyun sürücü kursu icin cc degeri kalkti arastirin lütfen...
    Güzel kardeşim tekrarlamayacağım, bana cc değeri kalktı diyorsun, sana hayır diyorum aç oku diyorum, sen bana kaynak yolluyorsun ama sen kendin o kaynağı okumuyor yada okuduğunu anlamıyorsun. Bak aşağıda sana alıntısını da veriyorum aç gözlerini kocaman oku..

i) Eğitim ve sınav aracı (“A1” sınıfı sertifika için): Gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti,
    j) Eğitim ve sınav aracı (“A2” sınıfı sertifika için): Gücü 11-35 kilovat arasında olan ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti,”

Şimdi bu durumda cc sınırı nerede kaldırılmış izzah edermisin. Ha sen aradaki cc ve KW bağlantısını kuramıyorsan bu kanunu yazanlar muhakkak gerizekalıdır. O verdiğin kaynak konunun yönetmeliğidir, kanun metnine bak, yönetmelik ile karşılaştır. Hukuk çerçevesinde düz mantık ilişkisi yoktur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler