Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sadece Tam Bilgiye Sahip Olanlar Yazsın

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu cevabı burada saklı; http://www.youtube.com/watch?v=bwxfo1ggPyE
    Teşekkür ederim cevabınız için ama orda ki motosiklet sıfır makinalar değil hangisi iyi hangisi kötü kullanım bakımından izlediğim bir video açıkçası pekte sağlıklı bulamamıştım.. Sanırım ben istediğim bir sonuca varamadım .. neyse tşk ederim tekrardan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    ben şimdiden kafaya koydum - Suzuki Inazuma!
    al hyo'yu vur honda'ya.

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şimdiden kafaya koydum - Suzuki Inazuma!
    al hyo'yu vur honda'ya.
    inş gönlünce olur , Allah kaza bela göstermesin...
    abeciMotoru bunu beğendi.

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    konu baya bir karışmış hyo öledir böyledir diyenlerin kaçı hyo ile uzun zaman geçirmiş? yada şöyle sorayım sıfır alarak binmişlermi? benzin 3.5tl iken 25krş yakıyormuş enteresan benzin nerdeyse 5tl ve bindiğim gt250comet ne kadar devirli kullanırsam kullanayım 22krş u geçmiyor ki karbüratörlü parçakalitesi kötüymüş ikinci el yıkık makinayı alınca elde patlaması muhtemel oluyor... çoğu binici ilk etapta motor sesinden huylanıp tamirhanelere düşüyor çünkü v makina normal makinalara göre biraz seslidir alışana kadar vuruntulu çalışıyormuş gibi gelir, gittiğin tamirhanedeki arkadaş art niyetliyse gerisi geliyor... bende ilk aldığım hafta v makinanın sesine alışamadığım için tamirciye götürdüm bu anormalmi çalışıyor diye evet bu motorun çok ömrü yok yorgunum ben diyor sen parçalar için 1300-1500 cebine koy işçiliğide 1000civarı tutar demişti iki yıl oldu halen biniyorum bakımlarını yapıp araştırmasam gidip teslim olsam tamirciye bugün bende derdim sanırım aynılarını... hyosung çok konforlu olmayabilir unutulmamalıki agresif motorlardada arabalardada konfor aranmaz... istediğin hyosung sahibine sor düzgün bakarsan sorun çıkarmayacak bir makinadır...
    bunu hep söyledim söylemeyede devam edicem 2008 öncesi krank sorunu var o var bu var deniyor ama iki gt250comet sahibi oldum alırken motoru incelerken sahibinide inceledim ve yanılmadım aldığım motorlar temiz çıktı.. at sahibine göre kişner sen her viteste dip devir git o krank hangi makinada olursa olsun sorun çıkarır... ver gazı kes gazı bunu tarzın buysa illaki bir gün servise gidersin motor yenilemeye

Motosikleti
    Alıntı gt250-bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu baya bir karışmış hyo öledir böyledir diyenlerin kaçı hyo ile uzun zaman geçirmiş? yada şöyle sorayım sıfır alarak binmişlermi? benzin 3.5tl iken 25krş yakıyormuş enteresan benzin nerdeyse 5tl ve bindiğim gt250comet ne kadar devirli kullanırsam kullanayım 22krş u geçmiyor ki karbüratörlü parçakalitesi kötüymüş ikinci el yıkık makinayı alınca elde patlaması muhtemel oluyor... çoğu binici ilk etapta motor sesinden huylanıp tamirhanelere düşüyor çünkü v makina normal makinalara göre biraz seslidir alışana kadar vuruntulu çalışıyormuş gibi gelir, gittiğin tamirhanedeki arkadaş art niyetliyse gerisi geliyor... bende ilk aldığım hafta v makinanın sesine alışamadığım için tamirciye götürdüm bu anormalmi çalışıyor diye evet bu motorun çok ömrü yok yorgunum ben diyor sen parçalar için 1300-1500 cebine koy işçiliğide 1000civarı tutar demişti iki yıl oldu halen biniyorum bakımlarını yapıp araştırmasam gidip teslim olsam tamirciye bugün bende derdim sanırım aynılarını... hyosung çok konforlu olmayabilir unutulmamalıki agresif motorlardada arabalardada konfor aranmaz... istediğin hyosung sahibine sor düzgün bakarsan sorun çıkarmayacak bir makinadır...
    bunu hep söyledim söylemeyede devam edicem 2008 öncesi krank sorunu var o var bu var deniyor ama iki gt250comet sahibi oldum alırken motoru incelerken sahibinide inceledim ve yanılmadım aldığım motorlar temiz çıktı.. at sahibine göre kişner sen her viteste dip devir git o krank hangi makinada olursa olsun sorun çıkarır... ver gazı kes gazı bunu tarzın buysa illaki bir gün servise gidersin motor yenilemeye
    İşte beklenilen cevap çok teşekkür ederim o kadar yazmışsınız. Hayırlı geceler ve iyi forumlar dilerim...

Motosikleti
    ha şunlarıda söyleyeyim benim makina 2ci viteste 100km yi öpüyor, vallahi ışıktan ışığa peşimden ne motor ne araba gelebiliyor yada ne bileyim daha dün 175 gördüm diyen adamı görünce a güzel motor alıyorum deme ordan kaç tarz belli çünkü o makinanın cıcığı çıkmıştır...
    o zihniyetle motor kullanan adam 600lük makinadan kol çıkarıyor o 600lüktemi dandik dediğim gibi kötü makina yoktur kötü sahip kötü binici vardır... sen makinana bakma yağı tammı yada km si geçtimi ne oldu umursama sadece bas gaza sonuç belli illa bir yerde o makina seni bu kadar taşıdığım yeter der... sıfır km alacaksan genel bakımını yapıp çok fazla dip devirlerle muhattap olmadan dilediğince binebileceğin sana gidişiyle duruşuyla görünüşüyle zevk verecek bir makinadır hyosung...
    burakragaa bunu beğendi.
    hyosung gt-250 comet + suzuki sv650s
    makinan ne olursa olsun yeterki v-twin olsun...

Motosikleti
    Tekrardan çok teşekkür ederim yaklaşımızdan dolayı..

Motosikleti
    birşey değil arkadaşım sormuşsun bende bildiğimi yaşadığımı paylaştım ne alırsan al servisine götür düzgün bir ustan olsun yoksa motorun m sini duymak istemezsin... bana bu motor yorgunum diyor yapılması lazım diyen usta şimdi yüzüme bakamıyor yerse yaptı yemedi 2 yıl önce 18500deydi bu km demi diyor bunu dedim büyük ihtimal bunu yağsız kullanmışlar dedi 37.000km deyim şuan ve motorum milletin lanetniymiş gibi bahsettiği seri 2007model

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Lanetli seri falan yok hyosung başından beri kaliteli bir motosiklet. 2008 öncesi kesici olmadığından dolayı pert makinaya denk gelme olasılığı daha yüksek, yoksa kalite o zamanlar da güzel. Motor kore malı tamam ama, yapan mühendisler suzukiden çıkma. Kalitesi de burdan geliyor zaten. Yani milletin yere göğe sığdıramadığı japonlarla aynı kalite aynı mühendislik. Ben hyomdan çok memnunum, az daha cbr alıyordum japon diye, iyi ki de almamışım. Şimdi cbr'ın yanında durunca "cici... cici..." diye okşuyorum. Oyuncak gibi motor, küçücük. Sorunsuz falan da değil. Rahatlık deseniz aslında o da yok, kısa boyluysanız eyvallah ama uzun insan iki büklüm oluyor üzerinde. Biraz boy varsa hyosung daha rahat. Cbr'ı gtr'dan üstün kılan tek bir özelliği yok.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lanetli seri falan yok hyosung başından beri kaliteli bir motosiklet. 2008 öncesi kesici olmadığından dolayı pert makinaya denk gelme olasılığı daha yüksek, yoksa kalite o zamanlar da güzel. Motor kore malı tamam ama, yapan mühendisler suzukiden çıkma. Kalitesi de burdan geliyor zaten. Yani milletin yere göğe sığdıramadığı japonlarla aynı kalite aynı mühendislik. Ben hyomdan çok memnunum, az daha cbr alıyordum japon diye, iyi ki de almamışım. Şimdi cbr'ın yanında durunca "cici... cici..." diye okşuyorum. Oyuncak gibi motor, küçücük. Sorunsuz falan da değil. Rahatlık deseniz aslında o da yok, kısa boyluysanız eyvallah ama uzun insan iki büklüm oluyor üzerinde. Biraz boy varsa hyosung daha rahat. Cbr'ı gtr'dan üstün kılan tek bir özelliği yok.
    Cbr kullanın öyle konuşalım .

Motosikleti
    arkadaş cbr almak bişey değil, ben honda yı kötülemiyorum güzel makinadır. amma velakin benim boy 179cm kilo 85 civarı cbr bana ufak kaçıyordu ve oldum olası tok durmayan, lastiği ince arabayada motorada sıcak bakmadım bu benim yaklaşımım tabiki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım lanetli seri diye birşey olmadığının bende bilincindeyim ama insanlar bir kere öyle bellemişler ya 2007 ve öncesi diye o nedenle bende onların tabirini kullandım ve o seriden iki motor sahibi oldum üstelik biri gitmeden ikinciyi aldım ve ilk aldığımada halen biniyorum çok büyük bir keyifle...

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr kullanın öyle konuşalım .
    Aynı kaanati bende getirebilirim aslında pekte bir üstünlüğünü sürüş esnasında göremedim.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Lastik genişliği aynı hyo işe cbr nin.

110 kiloyum 1.87 boyum var iki büklüm falan olmuyorum. Hyo nun o daracık gidon açısı varken nasıl cbr dan daha rahat oluyor ? Yapmayın 2 sininde üstün yerleri vardır fakat , hyo her yönden cbr den üstün falan değil !

Lütfen motorunuz diye abartmayalım. Eğri oturup doğru konuşalım. Madem her yönden üstün niçin 10 tane cbr görüyorsam 1 tane hyo görüyorum ?

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    10-12bine absli cbf600 bulmak mümkün iken Hyogt250-cbr250-ninja250 türevlerine 11 bin verilmez.

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik genişliği aynı hyo işe cbr nin.

110 kiloyum 1.87 boyum var iki büklüm falan olmuyorum. Hyo nun o daracık gidon açısı varken nasıl cbr dan daha rahat oluyor ? Yapmayın 2 sininde üstün yerleri vardır fakat , hyo her yönden cbr den üstün falan değil !

Lütfen motorunuz diye abartmayalım. Eğri oturup doğru konuşalım. Madem her yönden üstün niçin 10 tane cbr görüyorsam 1 tane hyo görüyorum ?
    İlla ki üstün olan bir kaç yeri vardır ayrı ayrı , sonuç olarak alan memnun veren memnun , allah kaza bela vermesin...

-- Bu arada düşündüm taşındım GT250R alıcam ortak karar olarak ailece , sonradan inş farklı bir şey çıkmaz
    Bu arada şöyle bir olay yaşadım geçenlerde;

Gittiğim motosiklet mağazasında adını vereceğim KAYALAR MOTOR 4. levent/sanayi mh. + Ben - Satıcı

İlk olarak pazarlığı koydum ortaya..

+ hayırlı işler , GT250R' a peşin 10450 demişsiniz , son olarak ne olur kısmetse bayramdan sonra alacağım.

(şöyle bir düşündükten sonra karşımda ki dedim indirir herhalde)

-10400 e bırakırız dedi.
    + 50 lira ? (diye kalıverdim açıkçası)
    -oluru o bir kuruş dahi inmem.
    + 2014 Modelleri geldiğinde 2013 için fiyatlarda düşüş olur ama dimi ?
    - Şimdi onlar daha yüksek olucağı için 2013 lerde doğal olarak artıcak .
    (Diyince ben hepten afalladım, sadece peki kolay gelsin diyip dışarı kendimi attım )

Gerçekten de öyle bir şey olabilir mi ? yoksa müşteriyim diye giydirmeye mi çalıştı anlam veremedim ?
    Alış-veriş en civcivli konusu olunca bu motosikletlerin bilenine sorması gerekiyor , ne yapmam gerekli pek bilememdim , onun için yazmak istedim ..

Motosikleti
    iyi akşamlar arkadaşım şimdi int den baktım son kampanya 10450 diyor kayalar bence bir kez daha git ve 10.000 naktim var diye teklif et büyük ihtimal vereceklerdir...2014 ler gelince 2013 ler sanırım düşer ama genede 10.000 den aşağı inmez gibi geliyor...

Motosikleti
    tvs apache
    hyo durmuyor güzel kardeşim alcaksanda çift disk yaptır frenajı çok kötü

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)