Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Cezası Sorgulama Hatası

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    merhaba arkadaşlar,

motorumun ruhsatını tam 1 ay önce çıkarttım. 23 08 2013 tarihinde.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...=IVD_MTV_SORGU adresinden trafik cezası var mı yokmu diye sorgulamak için girdiğimde ''Hata: Girdiğiniz bilgilere sahip araç bulunamadı, lütfen bilgilerinizi kontrol edip tekrar deneyiniz.'' şeklinde bir uyarı yazısı çıkıyor.
    E-devlet adresinden motorum sorgulamada görünüyor. ama ordanda cezaları yada mtv yi göremiyorum.
    ne yapmam gerek acaba ? bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Vergi dairesindeki memurun dediğine göre;

"İkinci el araç alındığında, vergi dairesine gidip tescil kaydının yapılması gerekiyormuş."
    Aracın satışını vermeye çalıştığınızda bu nedenle sorun yaşayabilirsiniz. Ruhsatta sizin adınız yazar fakat sistemde araç aldığınız kişinin ismi ile gözükür.

Ne yazıkki ülkemizde her şeyde olduğu gibi bu sistemde tam bir rezelet. Bankalardan yine aynı şekilde aracın vergisini dahi yatıramıyorsunuz. Hatta vergi dairesinde bir çok motorun modeli bile çıkmıyor...

Sistemde model çıkmaz ise eşdeğer olabilecek (600RR yerine 600F) şekilde başka bir model ile kayıt yaptırın.

İşin garip yanı 4 araç aldım. 3 araçta sıkıntı yoktu ama birisinde bu hadise başıma geldi. Aracı sistemden adıma kaydettirdikten sonra tam tarihi öğrenip e-devlet üzerinden plakayı takip edebildim. Trafik tescil tarihide muamma. Ruhsatta 11.12.13 yazıyor diyelim. Sistemde daha farklı gözüküyor

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi dairesindeki memurun dediğine göre;

Aracın satışını vermeye çalıştığınızda bu nedenle sorun yaşayabilirsiniz. Ruhsatta sizin adınız yazar fakat sistemde araç aldığınız kişinin ismi ile gözükür.

Ne yazıkki ülkemizde her şeyde olduğu gibi bu sistemde tam bir rezelet. Bankalardan yine aynı şekilde aracın vergisini dahi yatıramıyorsunuz. Hatta vergi dairesinde bir çok motorun modeli bile çıkmıyor...

Sistemde model çıkmaz ise eşdeğer olabilecek (600RR-600F) şekilde başka bir model ile kayıt yaptırın.
    Normalde o iş polisin işi ama evrakları maliyeye geç gönderiyorlar dolayısıyla sistemde çıkmıyor aynısı benim başıma gelmişti emniyetten dosyayı alıp maliyeye kayıt ettirdim.Sorunu hallettim.

Motosikleti
    znu 125
    motoru sıfır aldım ve ruhsat plaka işlemlerini kendim hallettim. e devletten girince görünüyor motorum. ama internet vergi dairesinde görünmüyor hala.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru sıfır aldım ve ruhsat plaka işlemlerini kendim hallettim. e devletten girince görünüyor motorum. ama internet vergi dairesinde görünmüyor hala.
    Dostum biz boşunamı yazıyoruz veya okumuyormusun ? Bir sıkıntı paylaşmışsın ve nasıl çözüceğini yazdık. Göremezsin hiç bir yerde. Vergi dairesine gideceksin, düzelticekler . . .
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    znu 125
    oğuzcum iyi diyorsunda ikinci el satışından bahsetmişsin. ikinci el değil diyorum. hangi dosya hangi belgeyle gidicem. sadece ruhsat var elimde. vergi dairesine gidip ne demem gerek. zaten bu seneki mtv de ödendiği için vergide görünmeyecek. ayrıca e-devlet den kontrol ettiğimde üzerime kayıtlı olarak görünüyor araç. orda bi sıkıntı yok.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    tr_select, bilgi için sağol. ben de arkadaş gibi sorgulamış ancak aynı hata mesajı ile karşılaşmıştım. ceza falan gelirse adresime gelir nasıl olsa diyerek çok da umursamadım ama bir yandan da merak ediyordum sistemde neden görünmediğini
    tembellikten başka bir şey değil bu yaptıkları, araç ruhsatta benim adıma ama sistemde eski sahibinin adına saçmalığa bak.. kurumlar arası iletişimin güzelliğine bak

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oğuzcum iyi diyorsunda ikinci el satışından bahsetmişsin. ikinci el değil diyorum. hangi dosya hangi belgeyle gidicem. sadece ruhsat var elimde. vergi dairesine gidip ne demem gerek. zaten bu seneki mtv de ödendiği için vergide görünmeyecek. ayrıca e-devlet den kontrol ettiğimde üzerime kayıtlı olarak görünüyor araç. orda bi sıkıntı yok.
    Bende sizin gibi sıfır almıştım ve ruhsat işlemlerini kendim halletmiştim gelir idaresinde gözükmüyordu.Sonra emniyete gittim bana dosyamı verdiler o dosyayı alıp nakil vasıtalara gittim işlettim.Olay çözüldü galiba bu adamlar müşavirlerin işlerini ivedilikle yapıyorlar.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar bende 12 ağustosta cıkarmıstım ruhsatı sıfır araç daha 2 gun once gorunmeye basladı biraz bekleyin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)