Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugünki ilk yağmur deneyimim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Hayırlı akşamlar herkeze. Bugün yola çıktım otobandan gidiyorum hava bizim mahallede güneşliydi tabi. Bende Kask,mont,eldiven,dizlik vardı. Herşey yerli yerinde yavaş yavaş gidiyorum... Hava birden bozmaya başladı yavaş yavaş yağmur çiseledi ve sel gibi taramalı tüfek gibi yağmur yağmaya başladı. Bu arada hem lastikleri denemiş hemde montumu denemiş oldum. Bi an korktum tvs'nin orjinal lastikleri yağ gibidir. Emniyet şeridinden yavaş yavaş gittim. Allah'a şükür kayıp düşmedim. Gideceğim yere vardığımda iç donuma kadar ıslanmıştım. Eldivenler yazlık olduğu için pantolonumdan farksızdı. Montum prohel inanın bir damla yağmur girmedi kaskımın içide yağmur almadı. Pantolon düşündüm ama motosiklet pantolonları biraz tuzlu geldi bende araştırdım decathlon mağzasını bilen bilir spor malzemeleri satan bi yer oraya gittim ve avcı pantolonu buldum su geçirmez mont giyer gibi giyilebilirdi aldım. Akşam üzeri gelirken üşüme diye bişey kalmadı çok beğendim yolunuz düşerse bütçeniz kısıtlıysa avcı malzemeleri bölümünde görürsünüz. Suda daha test edemedim ama naylon direk kendi pantolonumun üzerine geçirdim ve yoluma devam ettim. Fiyatıda 40 tl di soğuk havalarda motor kullananlara tavsiyemdir...
    mhmtesk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    decathlon un sitesinde 40 tl lik pantolon bulamadım , link verebilirmisniz?

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mağzaya gidip aldım zaten forum istanbul'daki decathlonda yoktu marmara forum'a gittim orda bulabildim . İnternetten araştırmadım tesadüf baktım orda vardı iş görür diye aldım şimdilik sıkıntım yok soğuk geçirmiyo zaten o güzel yanı...

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yolun tüm pisliği emniyet şeridinde birikmez mi? yağmur yağınca macun gibi olur oralar. Henüz tecrübe etmedim gerçi ama yağmurda emniyet şeridinin sağ şeritten daha kaygan olacağına eminim

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolun tüm pisliği emniyet şeridinde birikmez mi? yağmur yağınca macun gibi olur oralar. Henüz tecrübe etmedim gerçi ama yağmurda emniyet şeridinin sağ şeritten daha kaygan olacağına eminim
    Hocam mecbur kaldım hızım 45 50 arası yani sular böyle akıntı oluşturdu gidiyo benimle yani yanımdan sular gidiyor. Birden bastırdı zaten yapacak bişey yok bi yandan ıslanıyorum deli gibi bi yandan gitmeye çalılşıyorum sağ salim gittim gene... Bu hafta içinde michelin alcam zaten diken üstünde gidiyorum resmen.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kontrolünüzden emin olduğunuz düşük hızlarda eyvallah buz olsa gidersiniz Çok sağanak bastırdıysa çekin bi saçak altına tabela altına bekleyin, 15-20 dk için hayatınızı riske atmaya deymez, hem de yollar biraz temizlenmiş olur. Lastikleri alınca da ben lastik aldım lastiğim on numara heheeeey diyip hoyratça açmayın gazı, pilot activleri takıp yeri öpen bi arkadaşım var, severim kendisini

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrolünüzden emin olduğunuz düşük hızlarda eyvallah buz olsa gidersiniz Çok sağanak bastırdıysa çekin bi saçak altına tabela altına bekleyin, 15-20 dk için hayatınızı riske atmaya deymez, hem de yollar biraz temizlenmiş olur. Lastikleri alınca da ben lastik aldım lastiğim on numara heheeeey diyip hoyratça açmayın gazı, pilot activleri takıp yeri öpen bi arkadaşım var, severim kendisini
    Yeni lastiğinde bi rodaj süresi vardır tabi ilk olduğu için daha zemine alışamıyor inşallah taktırcam bu hafta içinde...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede bulamazsiniz,
    Ama magazaya giderseniz her türlü spor için ekipman bulabilirsiniz.

Siteleri bi acayip, güncellemiyorlar sanirim.
    Bende herşeyimi oradan alirim.

Ayrıca bugün yagmura yakalananlarda biride bendim.
    Anadolu yakasina geçmem gerekiyordu 1.Köprüde etkinlik varmış köprü kapali.
    O yağmurda haydi sür 2.Köprüye..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Bahsettiğim öpücüğü lastiğin rodajından sonra kondurdu zaten. Lastik ne kadar iyi olursa olsun asfalt dandik olduktan sonra dikkati elden bıraktığınız anda muck...

Motosikleti
    Hornet 650
    İyi fikir idareten kullanımda bire bir ama hani biraz koruması olsa hiç fena olmaz

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi fikir idareten kullanımda bire bir ama hani biraz koruması olsa hiç fena olmaz
    Soğuktan ve yağmurdan koruyo sabah giderken titriyodum akşam gelirken sıcak sıcak geldim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)