Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzin analizi nerden yaptırabilirim;? yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    arkadaşlar bugün motoruma benzin aldım ve 2 zamanlı olduğu için yeterli miktarda yağ ekledim.10 km sonra motorumda sürtünme sesleri gelmeye başladı.
    zaten uzunça bir süredir süper yerine kurşunsuz benzin almaktan dolayı motorun prformansı düşüyordu ançak yine de sorunsuz bir şekilde ilerliyordum.
    sorunun bu son aldığım benzinden kaynaklandığını düşünüyorum.

bu benzini konyada nerede test ettirebilirim.
    eğer benzin hatalı çıkarsa hukuki olarak hangi işlemleri takip etmem gerekir?
    yardımçı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla hocam bilmiyorum ama zor
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    ıstanbul da Shell yapıyor. Sen bi benzinlige -aldıın deil tabı - gidip sorsana...
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bir müşterimize solvent karışmış benzin satmışlardı ve araç tekliyodu.sorunun benzinden olduğuna karar verdik,depoyu boşaltıp başka biyerden benzin aldık ve araç düzeldi.müşteri benzin istasyonuna başvurduğunda istasyon kabul etmedi.müşterinin yaptığı araştırmada mahkemede kanıt olarak kullanılabilecek tek teknik rapor sadece benzinin orta doğuda bi ülkede(hangi ülke bilmiyorum)yapılan analizi sonucu kullanılabileceğini öğrendik(nekadar doğrudur bilmiyorum ama olay böyle gelişti ve müşteri davadan vazgeçti)
    ama benzini burdada analiz ettirebiliyosun.bizim müşteri ve benzin istasyonu örnekler alarak kendileri tahlil yaptırdılar farklı yerlerde,istayonun tahlili temiz çıktı,müşterinin tahlilinde ise solvent karıştığı.bu farklar yüzünden olsa gerek mahkeme özel labaratuvarların tahlillerini dikkate almıyo sanırım

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    belkide yanlışlıkla motorin(mazot) falan koydurmuşsundur.. bazen oluyo böyle dalgınlıklar.. babamda olmuştu biara.. motoru kopmle indirip topladık.. analiz için bir fikrim yok..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    ybr125 2008
    teşekkür ederim yardımlarınız için.ben biraz daha araştırma yapaçağım.olmadı bir daha toplataçağım motorumu tam da yaza girerken iş mi bu şimdi

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağı direk benzine mi ekledin otomatik yağlama değilmi?
    eğer yağlama otomatikse yağ otomatiği bozuk olabilir yada yağ kalitesiz de olabilir..benzin ne kadar kalitesiz olursa olsun motora ses getirecek kadar zarar vermesi zor en fazla motor tekler performans düşer, bence yağla ilgili bir problem motorun scooter ise sentetik yağ kullan..

Motosikleti
    ybr125 2008
    motorum mobilet.yağı depoya direk attım.iyiçe de karıştırdım.mobilin mineral 2t yağını kullandım. daha önçe de kullanıyordum bir sorun olmamıştı.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    bildiğim kadarıyla tıbbi tahlil laboratuvarlarında dahi yaptırılabiliyor ancak arkadaşıların da belirttiği gibi shell'de yaptırabilirsin.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    turkpetrolden aldığım benzinle motor tekledi servise gittim benzinden dediler yıllardır aldığım yer adama gittim böle böle dedi servis dedim adam hiç benzin alma yarın sabah test aracımızı çaağıralım numune alalım dedi tmm dedim.sabah test aracı geldi benim depomdan 1 lt den 3 şişe =3 lt aldı pompadan da numune aldı. 3 şişeden ikisi istasyonla bende kaldı sonuçlara itiraz etme hakkımız için. diğeri test edildi ve sonuçaar bana ulaştırıldı.eğer turkpetrol se test ettireceğin benzin bu yöntem var...
    Sevdim seni birkere başkasını sewemem...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler