Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir aydır Türkmenistan'dayım tek bir motosiklet görmedim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bir aydır Aşkabat'tayım tek bir motosiklet dahi görmedim. Kamyonu vinçi otobüsü vs vs vs hepsi benzinli motora sahip.
    Rivayete göre otomobil başına ayda 150 litre, kamyon otobüs başına 200 litre motosiklet başına 50 litre bedelsiz benzin veriliyormuş.
    Heryer dümdüz geniş caddeler 4-6 litre motor hacmine sahip araçlar ile dolu her yer.
    Yağış az kışı yok sıcak bir memleket.
    Bu adamlara motor satamayan kapitalist zihniyeti taaaaaaaaa uzaklara gezmeye götüreyim.

Bir evde 3-4 araç varsa her birine ayrı yakıt veriliyormuş, daha ne istiyorsunuz
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Ne isteyelim canlarının sağlığı

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hocam bekle geliyorum
    fz6_fazer bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Babamda orda çalısıyodu ggidip bi motorcu mu açsak ? ya batarız ya çıakrız :D

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Vatandaşlık başvurusu için ne gerekli
    srknbdm ve ferad bunu beğendiler.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    150 Lt? 3 depo? arabanın 3 deposu? mutluuu bana bişey oluyo mutluuu
    Green Arrow bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Peki taksi gördün mü?

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    benzını paralı yap haata 5 tele yap cup patlaması olur orda

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir aydır Aşkabat'tayım tek bir motosiklet dahi görmedim. Kamyonu vinçi otobüsü vs vs vs hepsi benzinli motora sahip.
    Rivayete göre otomobil başına ayda 150 litre, kamyon otobüs başına 200 litre motosiklet başına 50 litre bedelsiz benzin veriliyormuş.
    Heryer dümdüz geniş caddeler 4-6 litre motor hacmine sahip araçlar ile dolu her yer.
    Yağış az kışı yok sıcak bir memleket.
    Bu adamlara motor satamayan kapitalist zihniyeti taaaaaaaaa uzaklara gezmeye götüreyim.

Bir evde 3-4 araç varsa her birine ayrı yakıt veriliyormuş, daha ne istiyorsunuz
    benim eski patronum Engin Kale oraların kralıdır...şirketinin adını duydun mu...Engin Grup...iplikci yani...ordaysan ordaki Türk firmaları bilirsin..Erol Tabanca vardır oranın 1 numaralı Türk İşadamı...Polimeks İnşaat....bu Erol Bey bizim Engin Beye abi çekerdi mesela... patron beni Türkmenistana götürecekti ben damadına şoför oldum yollarımız ayrıldı...sen napıyosun orda abi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkmenistan Türkmenbaşı Berdimuhammedov Türk Düşmanıdır ve kendi halkı da hala Kominist-sosyalist devlet anlayışı etkisi altındadır .
    maaşlar çok düşüktür .
    elektrik su doğalgaz bedavadır .
    ama hayat yoktur .
    eğitim seviyesi düşüktür .
    iş yoktur güç yoktur .
    Özel sektör olarak git bakalım sana izin veriyor mu Motosiklet getirtmeye .
    muhammedov izin vermeden çivi çakamazsın Türkmenistan'a .
    Kullanılan dil ağırlıkla ruscadır ve türkmence .
    Bilinenin aksine Türkmenistan adında Türk kelimesi geçse bile Türkiye dostu değildirler . Türkleri de sevmezler . vize bile alamazsınız kolay kolay türkmenisatana .
    Bu arada Türkmenistan doğalgaz ve petrol kaynaklarını Rus lider Putin ve Gazprom aracılığı ile dünyaya pazarlamaktadır .
    kısaca Putin ne derse o geçerlidir Türkmenistanda .
    ordaki bürokratları da putin beslemektedir.
    Türkmenistandaki Hayat şartlarının zorluğu nedeniyle Türkmen kadınları Türkiye'ye gelip kaçak çocuk bakıcılığı, hasta bakıcılığı veya ev işleri yapmaktadırlar .
    Türkmenistan da 100-usd aylığa çalışmak yerine Türkiye de aylığı 500-600 usd olası çalışmaktadırlar .

ferad, [Turan] ve CEM. bunu beğendiler.

bildigim kadariyla ülkede mesafeler uzak ve iklim cok sert..sicagi cok sert sogugu cok soguk..bu yuzden motor pek tercih edilmiyor..hatta bmw bile pek kullanilmiyomus sicakta bayaaa haşat oluyomuş araba..otomobil olarak genelde toyota kullanilirmis(kaynak uni okuyan turkmen arkadasim gahriman)..

Motosikleti
    gsxr13000
    hocam size denk gelmemis motosiklet mevcut hatta uzaktan bi ss gordum muhtemel kawa zzr serisi olabilir eski model tabi diger motorlarda kucuk motorlar bende geldigimde cok uzulmustum ama 45-50 derece kaskin icinde durulmaz elektrk dogalgz vs bedava degil ama cok cuzi bir miktar benzin ltresi simdiki kura gore 0.422 krs falan yapiyor en vok toyota lexus var eski opeller de mevcut bmw de var 5 serisi cok ama hepsi bozuk Turkiyedeki 50bin dolarlik araba burda 25-30 bin gibi . Turkiyem cennet valla ama devlet cehenneme cevirmese...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada benzin vermesinler apaçi kaynıyor zaten bir de benzin verirlerse neler olur düşünün

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Önce 4 silindirli satarız benzin pahalı oldukça cc düşürürüz
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)