Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 130 yapTI İnanamıyorum !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Arkadaşlar.. Aranızda tartışmaya girmek yerine bir işe yarar bilgiler vermeye calissanız daha fayadalı olur.. Kadran hatası her motorda olabiliyor. Burada absürt hızlar söyleyen herkes muhtemelen bunu yaşıyorlardır..

Benim arkadaşım ben 120 ile giderken yan yoldan giden araba benden hızlı cıkıyor demişti.. Baktık kadran yanlış.. Olur bunlar..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hangi motorun ne hız yaptığı belli değil zaten herkes başka birşey söylüyor.
    en iyisi ibreleri kıyaslamak. yanyana giderken baktığımızda çoğu motor yanlış gösteriyor (çinliler özellikle)

lastik farkından dolayı da farklılık oluyor heralde. arabayla ölçmek en iyisi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

hayalet_124 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey racing + yamaha ybr 125 + mz 251
    basar. o motosiklet 200'de basar.
    arka tekerleğe bağlı olan dişliyi diş sayısına oranla yarı yarıya küçült bak nasıl basıyor.(ama çekiş azalır.ve hafif olduğu için yüksek hızda motor savrulur dengede kalamaz.ağırlık takman gerekir.)
    EGER ÖLÜME HAZIRIM DİYORSAN;GAZA O ZAMAN BAS.

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    km saati hatalıdır
    evet evet..

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Dişliyle mişliyle makina 200 lere falan çıkmaz çıkamaz hayal kurmayın...Normal dişlilerlede o makina 130 yapmaz yapamaz...Herkeste bi klavye var yazmak serbest........................................... ....................................

crazyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    nıye yapamasın ya ben 125cc lık scooterla 130 yaptım ybr nıye yapamasın 100cc lık motorlar bıle 120 goruyor yapmayın arkadaslar o kadar da kucumsemeyın ybr yı 150 gorenler var
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele

http://www.youtube.com/watch?v=umMiAUkTeIs

su vıdeoyu ızleyen belkı vardır ama ızlemeyenler ıcın koyayım dedım. 130 yapıyo yanı yapmaz dıye bısey yok sadece o hızda guvenlı degıl

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=umMiAUkTeIs

su vıdeoyu ızleyen belkı vardır ama ızlemeyenler ıcın koyayım dedım. 130 yapıyo yanı yapmaz dıye bısey yok sadece o hızda guvenlı degıl
    Demekkı yapınca olyormus
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yahu bıktım bu 125'lik 150'lik motorlarla 130 yaptım 140 yaptım muhabbetlerinden...arkadaşlar hız herşey demek değildir anlayın artık...önemli olan çıktığınız hızda güvenle gidip gidemediğinizdir...böyle boş şeylerle uğraşmayın ne olur...

Alıntı syrıana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bıktım bu 125'lik 150'lik motorlarla 130 yaptım 140 yaptım muhabbetlerinden...arkadaşlar hız herşey demek değildir anlayın artık...önemli olan çıktığınız hızda güvenle gidip gidemediğinizdir...böyle boş şeylerle uğraşmayın ne olur...
    kesınlıkle katılıyorum zaten yapabıldıgını gostermek ıcın koydum vıdeoyu ama o hızda guvenlı olmadıgını bıldıgım ıcın de yazımın sonunda belırttım. gercektende o hızda cok tehlıkelı hale gelıyor 108 kg agırlıgındakı motor bu sonucta tekerlekler ıncecık falan fılan, 100 km hız da cok uzun mesafeler alabılırsınız hem guvenle hemde durmaksızın motor bunu kaldırıyor cunku 130 la en fazla gıdecegın 5 dakıka olsun fazlasını yemez motor.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaşlar bir motorcu olarak ve de 3 yıllık ybr tecrübeme dayanarak söylüyorum orjinal ybr bile 130 yapar..
    ama nasıl yapar? hava rüzgarsız olacak,rampa aşağı motorun üstüne yatacaksın falan filan ama sakat iş hiç de güvenli değil..
    ben bayağı bi yerini kurcaladım kendi motorumun üstünden biraz parça eksilttim dişlilerle karbüratörle falan oynadım honda cbx 250 ile denediğimizde rüzgarsız havada rampa aşağı max 150 km hıza ulaştım o hızda da deviri kesti..ama şunu belirteyim ki çok mu çok tehlikeli benim yaptığım delilik..
    bu motorda 110 dan fazlası zarar..
    zaten hız için tasarlanmış bir makina değil hakkını fazlasıyla veriyo..
    Sen varken reklama gerek yok...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı syrıana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum
    bu arada videodaki adam çok komik...
    "bunlar ööle internetteki ybrlere benzemez , bunların özellikleri bize aittir"
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Gerçek Hızın 100 dür sen kadranda 120--130 görürüsün sende zannedersinki o hızlarda gidiyorsun..130 gittiğini sanırsın ....El yapımı mobilyetler 160--170 km hızlara çıkabiliyor ama 4 zamanlı 125 lik makinalar çıkamaz. Çünkü mobilyetler 2 zamanlı ve kayışlı akaaarrrrrr gider ..YBR gitmez sadece gittiğini sanırsın ...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    130 km hızda, böbrek taşı dökme makinesi olmuştur o makina Böyle devam ederse kendi böbrek taşları dökülür, söliiiim
    Şeytancım, Motosiklet'i icat ettiğin için sana minnettarım...

ybr nın uretılme amacını sole ozetlersek herkes anlayacaktır herhalde. bu motoru alırsın dag bayır asfalt cımenlık her yerde surersın motor 50.000 olur artık yaslanmıs olursun oglun bınmeye baslar 100.000 km e geldıgınde bı ıhtımal motor ıstıcektır cok bı masraf yapmadan yenı motoruyla senın oglunu da yaslandırır ve torununa kadar gıder:D ybr = dayanıklılık,sorunsuzluk,ortalama performans,0 tıtresım, kullanım kolaylığı motorlarınızın kıymetını bılın

ben honda titan kullanıyordum.kazada şasisi bile doğrulmicak hale geldi sasi 954 ytl 500 ytl de sağına soluna masrafı var ama motoru zehir gibi oyuzden yapılıyor.ybr alıyodum gecenlerde yanına bi tane gerek duymadım cunku güzel diil ya.bnmki daha seri.hem tam japon.ybr çin malı.ama 2004 ybr cok hızlı iyi gidiyo. ben tunelde 125 i gördüm 130 a da yaklasıyodum titanla.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum
    bu arada videodaki adam çok komik...
    "bunlar ööle internetteki ybrlere benzemez , bunların özellikleri bize aittir"
    yamaha ferdi otoban show otobanda müthiş ibre dayama

gökhan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    dün bastım 135 yaptım ama ybrmi 140 otutturcam videoyuda buraya koyacagım

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadran hatası çin mallarında var genelde. ben 110ft ile 100 le giden arkadaşı 80-85 le geçtim

100kh mondial 100 yapıyo ibreye bakarsak ama imkansız bişey. ibreler doğru göstermiyor. basınca hızlı gidiyosa tamamdır

arkadaşım çin malıyla alakası yok küçük hacimli motorların hepsi hatalı gösteriyor kadranları yani japonla çinle alakalı bişey değil
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı watergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla çok da iyi bişey değil 130 yapması. O aracın 100 ün üzerine çıkmaması lazım. Bence o motoru yapanlar 130 gitmesini isteseydi, 130 kadar gidenini yaparlardı. Yani kısa ve öz "ybr" ler sürat motoru değil. Sürata göre dizayn edilmemişler.
    bencede ybr bisikletin gelişmiş versiyonu:D 130 u görünce bizimkiler kanatlanır incecik teker fln var benim arkadaşımda 125cc var 160 yapıyo ama motoruda ona göre makina yani gecen 150 lere dayanmış bi titan gördüm yani istenirse bi takım krank vs. olaylarıyla ustalar hızlarını arttırabilir.ama kalıbı şahin olan arabaya bmv motoru koymuşsun misali

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler