Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsat Bilgilerindeki Yanlışlıklar ve Doğuracağı Sıkıntılardan Bir Örnek.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bu memlekette düzgün işleyen bir kurum yokmudur yahu?Mtorumu muayene götürdüm.Ruhsata motorlu bisiklet olarak yazılmış,muayene yapılamıyormuş,trafikten değişmek gerekliymiş.(Bu arada aynı şekilde bir önceki muayene yapıldı)Trafiğe gittim,memur,2009 yılında yapılan bir tüv işleminde sisteme yanlış girilimişmiş...Eee napıcaz.Al bu kağıdı tüv e git yapsınlar.Peki dedim aldım fotokopiyi tüve tekrar gittim.Verilen kağıt,2009 yapılan tüv işleminin fotokopisi.Motosiklet yazısı çizilip,yerine motorlu bisiklet yazılmış.Tüvdeki eleman araştırdı karıştırdı sağolsun ilgilendi ama sonuç yok.Dedim lanet olsun değiştireyim ruhsatı,gittim tekrar emniyete dedim böyle böyle ozaman randevu alıp gelin değişelim,randevusuz olmuyormu hayır.Git gel kısacası.Bitmedi.eve geldim randevu alayım hemen dedim.Oda nesi ? Randevu alamıyorum,3 gün sonrasına zaten vermiyor, 3 günde dolu.Kendi yedikleri boku ben temizlemeye çalışıyorum ,+ birsürü masraf genede omuyor.Bu nasıl bir memlekettir ya??? Küfürmü edeyim ne yapayım?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    En yüksek vergiyi taşıtlardan ve yakıttan alıyorlar. En rezalet sistem de bunları ilgilendiren sistemlerde. Saçmalığın daniskası. Acilen el atılması gerek ancak senelerdir aynı çünkü herkes mecbur ve kuzu kuzu veriyor parayı. Çok haksız para kazanıyor burdan devlet. Şerefsizlik başka bir şey değil.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Sen daha tescil dairesinde cuma günü 13:30 mesai açılış saati görmemişsin ergün, onu da bi gör ondan sonra bana hak verirsin..

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    velkam tu dı maşin sistem köleleri bizi...

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muameleciye ver. Bak nasilda tikirinda gidiyor o isler...

Aynı olayı Mayıs Ayı`nda yaşadım.
    Dilekçe yazacasınız,ve 1 Kuruş bile vermeyin,anlatın uygun,kibar bir dille sizin hatanızdır diye.
    Dilekçe kağıdı onlarda var,önceden doldurun hazır olsun,boş A4 de de yazabilirsiniz.
    Kolay gelsin.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Koltuk sayısı 1 yazıyormuş muayeneden geçemedim, 65 tl ruhsat değişti.
    Haram olsun.
    yusufozugenc bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuk sayısı 1 yazıyormuş muayeneden geçemedim, 65 tl ruhsat değişti.
    Haram olsun.
    Aynı sorun bende vardı , fiş sıram gelince memur arkadaşa ,"kolaygelsin deyip ruhsatta koltuk sayısının 1 olarak yazılmış olduğunu belirttim , " buyrun oturun dedi , beş dakika sonra çağırdı , ruhsatı uzattı , baktım 2 olmuş ! , teşekkür ettim ve ayrıldım , aynı sorunu arabada da yaşamıştım , aynı şekilde hallettiler !! . Burada bir çifte standart söz konusu kimisi bu motor tek kişilik diyor , kimisi hata bizde ruhsata yanlış yazılmış diyor , her halukarda motorun dosyasında ne yazıyorsa odur , şayet yanlış yazım varsa bu bana yapıldığı gibi halledilmelidir , sizlerdeki gibi yeni ruhsat verip 65 tl tahsil etmek "haraç almaktır bana göre !.
    farcob bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Senin anlattıklarını söyledim, yaparım ama başın derde girerse karışmam deyince
    bayıldık parayı. Bu durumuda bimmere şikayet ettim.
    Benli bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)