Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2004 yamaha r1

Motovento
    REKLAM ALANI
    ser_dar_r1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bu motoru aldık ama hakkında hiç bilgim yok;;yani km'de nekadar yakar ?,çokta acemi olmayan birisi(yani ben)acaba bunu sürebilirmi?,ve başlangıçta bunu sürmeye nasıl başlamam lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşayıp göreceksin elbette,sonuçta almışın ama güzel bir tercih bence keyfini çıkar..

feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.atla avradın yediği sayılmazmış
    2.evliya bile olsan yinede o şeytanın üzerinde yavaş gideceğine ben ihtimal vermiyorum
    3.ALLAH korusun...
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Görüyorumki bir başlık daha açmışsın

Anlaşılan birisi sana "tamam bunu kolayca sürersin" diyene kadarda devam edeceksin.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ewet abi moral falan kalmadı wala ya halbuki ne biçim hewes vardı şimdi ise korku daha ağır basıyo

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Sen korkuyu motorun başına geçipte avuçların titremeye başlayınca daha iyi hissedeksin.

Madem motoru almışsın. Bari yüksek viteste (devirde demiyorum) kullan biraz ağır hızlansın. özellikle 1. vitesi kullanma. Yoksa o videodaki gibi olur. Mümkünse şu hondanın kurslarına katıl.

Motor şu an sendeyse boşta çalıştırıp motor devrini 7000 gibi sabit bir devirde tutmaya çalış. Bakalım başarabilecekmisin.Eğer başarabilirsen motor devrini yavaş yavaş arttırabiliyormusun ona bak. Birde motorun üstüne bin motoru ayakların vasıtasıyla ileri geri hareket ettir.

Motora binmeden hakimiyet konusunda bildiklerim bukadar. Sana yinede binme derim.

Allah kolaylık versin.

Sürerken unutma o motoru en ufak bir devirmen sana 1000ytl ye mal olur.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ser_dar_r1 adlı üyeden alıntı
    ewet abi moral falan kalmadı wala ya halbuki ne biçim hewes vardı şimdi ise korku daha ağır basıyo
    Madem acemi değilsin neden korkuyorsun?Sonuçta bu motoru diğer kullananlar özel varlıklar değil yani kutsal kanla felan doğmuyorlar Korkun çok benzin yakacağındansa bunu alırken düşünmen gerekirdi... Ama herşeye rağmen motorun çooook güzel benimde almak istediğim motorlardan biri bunun bence değerini bil ve keyfini çıkarmaya bak,tabi dikkatli bi şekilde... Kazasız belasız.

atarealmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelık le hayırlı olsun korkmana gerekyok eksosa aldanım gasa gelme
    !!!!!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Evet Serdar. yavaş yavaş beklediğin cevaplar geliyor.

Ama dikkani çekmek isterimki avatarlarına aldanma. Sana cesaret veren bu arkadaşların hiçbirisinin motosikleti kısmında yazanlara bakarak söyleyebilirim ki (Tabi yanılıyorda olabilirim) yarış motoru yok!!

karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    bizim miLLi güvenLik öğretme var onda da var R1 hemide 2004 bi kere arkasına bindim... Kısaca şunu söLiim ÇooOOooOoKKK Seri ve bi o kadar hızLı ne kadar acemi deilim diyosan bile içinden bi ses kuLLanamıcam diyosa sakın deneme... Önce profesyonel biri yardımcı olsun ondan sonra güvenLi bi şekiLde kuLLan...(not: Motor şahane tercihinden doLayı kutLarım)
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    hocam ikinci başlığı açmışsın görüyorum ki.
    ilk söylediğimi tekrar etmek istiyorum, lütfen eğitim almadan o motora binme. forumda araştır biraz istersen, BBRR' ın açtığı başlangıç motoru ile ilgili bir başlık var onu oku, sonra Donald Duck'ın yazdığı köşe yazılarını oku ve hatta R1 tarzı motorları olan birkaç üyeye özel mesaj atıp sor, eminim yardım etmek isteyeceklerdir, bu üyelerden biri boy ve tahmin ediyorum ki seve seve yardımcı olmaya çalışacaktır.

kolay gelsin.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

beyler gerçekten bu söylediklerinizin işe yarıyacağını düşünüyorum özelliklede akiranın hakimiyet konusunda söylediklerini hiç düşünmemiştim ama çok yararlı olucak gibi..abi yakıt konusundada bu motoru alan o kısmı pek düşünmez herhalde ama birisi bana 400-500 yakar deyince resmen ooha dedm o yüzden bilenlerden onu öğrenmeye çalışıyordum..

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    R1 son safhadır, seni okurken şaşırıyorum serdarcım Niye R1, bari R6 alsaydın yauv Kolay gelsin diyorum, kazasız belasız inşallah
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

normal kullanırsan 200-250 arası yakar. eğer bu halde 400 civarı yakıyorsa hiç korkma acemi birisisin gelecek yaşantında çok fazla paraya ihtiyacın olmaz..

makina kullanabileceğin en seri motorlardan, daha üstünü kullanamazsın. özellikle yayaların olduğu, park edilen ve ara sokaklardan bağlantılı olan yerlerde sakın deviri 5-6k üzerine çıkarma, çok fırlayan görmeyen yola çıkan olacaktır ki durman veya heyecanlanıp kaza yapmaman daha önceki günlerinde verdiğin sadakalar ile doğru orantılı olacaktır..

boy/kilo hakimiyet çok önemli, duran motoru bacaklarınla rahatlıkla hareket ettirebilmen hayati önem taşır, yok motor kendi kendien hareket ediyor sen sadece enerji harcıyorsan bilki yanlış modelin üstündesin.

umarım gaza gelmessin gibi saçma birşey söylemeyeceğim, ülkemizdeki boş beyin araba sürücüleri bile sana gaz vereceklerdir ki ışıklarda sanki geçebileceklermiş gibi kalkış yapıyorlar. tek söyleyeceğim söz hakkında hayırlısı.

allh razı olsun...demn denedm üzernde hakimyti çok rahat sağlayabilyrum belki önceden biraz motor tecrübem olduğundan belkide boyum da yeterli uzunlukta oyüzden...ama motorun dönme çapı çok küçük gibi geldi bana ve sol kolum ağrımaya başladı

tabi bunlar çalıştırmadan,,önce hakimiyet

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Benim kesinlikle en az 5 yıl sonra almaya cesaret edebileceğim bir motoru almışsın. Şaka gibi, yani kamera şakası falan değil, değil mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    hocam sna dicek tekmişim var yürümeden koşmaya kalkıyosun mutlaka hondanın kursuna git orada 2. günde 30 la giderken yerdeki gidonlara kol dirsekleriyle vurdurulacak bir eğitim veriyolarmış umarım anlamışsındır ... hatta kursa motorun ile filanda gitmeye kalkma sen şimdilik bi bıranda al garaja bırak o motoru kurstan sonra binmeye kalk o motor çoook güçlü bir makina hem senin hemde çevrendekilerin hayatını tehlikeye atma (şimdilik)

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Nirvana ==> R1
    Kazasız belasız sürüşler dilerim...

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    f16 falan alsaydın diyecem ama topicte herkes yazmış ben hiç benmeyi düşünmüyorum. Çünkü altındaki makine nekadar giderse sen de okadar basıyorsun bunu bilirim (tecrübe arabadan)

aman dikkat et hem kendine hem çevrene.

ama korkununda ecele faydası yok.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

herkese çok teşekkürler,,büyük gün yarın(sürmek için) bütün izlenimleri burada paylaşıcam yani olan biteni...abi ben bu aşkla eğitim meğitim düşünemem ya biliyorum hata ama bence bu forumdaki insanların yüzde sekseni aynı şeyi yapardı
    hewes be babalar nabıcan işte

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler