Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

xt 660z tenere alıp hiç araziye girmemek :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tenere alıp,araziye girmemek.
    tenerenin kendini göstereceği yerarazidir zaten.
    asfalt ve konfor için,hem tenere ye yazık,hemde sana yazık.
    artçından bolca beddua yersin artık.
    Üstat sizde xt kullanıcısısınız alıp bu aleti caddede sürmek gerçekten israfmı
    Konuyu bir kaç arkadaşıma daha açtım hepside ne yapacan tenereyi dağamı çıkacan o paraya sana cbr 600 f alırık gibi tepkiler verdiler...

Sürekli benzer koşullarda sürüş yapsaydınız sizin tercihiniz ne olurdu...
    Şuan tek alternatif nc 700 x benim için onun dışında sıfır alınabilir başka enduro göremiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 yaşındaki bir devlet memuru için, 22.750 lira motosiklet ve 5.000 lira da aksesuar parası biraz fazla değil mi?
    Edit, ben kendime cevap vereyim. 'Sana ne?'
    Hocam benim motorla olan geçmişim 8 seneden fazla dikkat ettiyseniz çok eski üyeyim...
    Zaten onca yıldır 150-250 cc klassmanından kaldım tecrübe edinmek adına.Bu zaman zarfındada yeterince birikim yaptım...

Bekar biriyim o yüzdende sıkıntı olmuyor benim için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro alıpta illa araziye gireceksin diye bişe yok...
    bende kle 500 kullanıyorum ve illa araziye çamura gireyim diye bi düşüncem yok çünkü çamuru yıkamak zor oluyor
    benim enduro tercihim boy ve birazda yüksekten gitmek nasılmış o yüzden aldım
    Çevreden gelen tepkiler insanın psikolojisini bozuyor hocam özellikle yakın arkadaşların söyledikleri sanki aldımmı direk himalayalara tırmanmamız gerekiyomuş gibi bi psikolojiye giriyor insan.Neden şehirli bayanların jeeplerini kullandığı gibi bizde endurolarımızı şehir içinde kullanamayalım ...
    rs_guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Her türlü kullanılır,tenere sağlam bir makine,benimde aklımı çelmek üzere.abs konusunda tecrube az ise tavsiye edilir,ben oldum olası sevmem,kontrol bende olmalı
    VlknDnmz bunu beğendi.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat sizde xt kullanıcısısınız alıp bu aleti caddede sürmek gerçekten israfmı
    Konuyu bir kaç arkadaşıma daha açtım hepside ne yapacan tenereyi dağamı çıkacan o paraya sana cbr 600 f alırık gibi tepkiler verdiler...

Sürekli benzer koşullarda sürüş yapsaydınız sizin tercihiniz ne olurdu...
    Şuan tek alternatif nc 700 x benim için onun dışında sıfır alınabilir başka enduro göremiyorum...
    kardeş xt torklu,atak ve kullanımı keyifli bir makinadır.şehir içi kullanımda en pratik motorlardan biridir.
    çuıkur,kaldırım dinlemez her yerden gidebilirsin.yalnız sorun, artçılı uzun yol meselesi biraz sıkıntılı.
    artçı için yorucu olur sadece,değilse artçılı da uzun yol yapılabilir.
    arazi düşünmediğin için yukarıda ki yorumu yazmıştım ben.zaten aldıktan sonra ofroad yollara girip
    motorun oradaki kabiliyet ve keyfini tatdığın zaman,araziden vazgeçemezsin.
    bu arada ben xt ile çok uzun yol yaptığımı söyleyeyim.tek çıkışta adıyaman nemrut-urfa 1700 km. gibi.
    http://tenerext660z.blogspot.com/
    burayı da bir incele derim.
    https://www.facebook.com/#!/groups/1...19337/?fref=ts
    burada da tenere kullanıcıları var genelde,sorularını sorabilirsin.
    allah gönlüne göre versin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

''Neden şehirli bayanların jeeplerini kullandığı gibi bizde endurolarımızı şehir içinde kullanamayalım ... ''
    tabiki,kim sana ne diyebilir ki yav.mal senin keyif senin.yukarıda da yazdım zaten şehiriçi en pratik makinadır diye.
    ben sadece konfor açısından teredütlerimi belirttim.
    VlknDnmz bunu beğendi.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    Yanlış anlamayın hercul hocam o işin espirisi teşekkür ederim yorumlarınızı için ...
    hercul3367 bunu beğendi.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    araziye girdiğinizde ABS yi kapatmanız gerekecek, asfalt kullanımda ise ABS gereklilik diye düşünüyorum. yine de arazi kullanımı olmayacaksa Tenerenin tek silindir konforsuzluğunun yerine Honda NC 700X hem sizin hem de artçınız için iyi bir seçim olacaktır. eğer ki kardeşim yeri gelir köy yollarına da girerim araziye de çıkarım derseniz zaten artçıyla olacak iş değil. gidip üstüne bir çıkın ve artçının oturacağı yeri görün derim, daha sonrasında hak verirsiniz bana ;)
    VlknDnmz bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Araziye girmeyecek olsan bile , gerektiginde heryere girebilicek ve her yolda gidebilecek bir motora sahip oldugunu bilmek guzel oluyor .
    Sehir kullaniminda kesinlikte absli model daha kullanisli , toprakta problem olabiliyor . Soyle kicini kaydidip arkayi kanala yerlestirim diyemiyorsun , yada donus capini daraltmak icin kaydiramiyorsun vs.
    Yalniz artcin bayansa eger , bayanlar yuksek motorda huzursuz oluyorlar . Mutlaka onunda fikrini almani oneririm . Bu tip motorlardan hoslanmiyorlar
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    NC 700X yakıt, konfor ve versatil kullanım yönünden üstün görünüyor. Tabii aşk başka, mantık başka.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Abicim bunca yıldır motorsiklet kullanıyorum. Bana hitap eden modelleri hep honda çıkarttı ama sorunsuzluk ve sağlamlık için kimse kusura bakmasın ama YAMAHA gibisi yok. Özellikle yeni teneKe hem görüntüsü hem fiyatı hem kalitesi ile bence süper bir enduro. doktor arkadaşım aldı daha görmek ve binmek nasip olmadı ama çok merak ediyorum doğrusu.

Motosikleti
    Çok gidip geldim nc 700x ile arasında...
    Tenereyi alıyorum arkadaşlar absli beyaz versiyonda karar kıldım yorum yazan herkese teşekkür ederim...

Ekipmanları daha sonra bakıcam artık...
    htmetin ve zenon bunu beğendiler.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Hayırlısı olsun

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Hocam tenere almayı düşünüyorsunuz boy durumu nedir. ? Sürekli cadde sürüşü yapacak isen tenereden ziyade çift silindir makina sana daha fazla konfor sağlar. Ayrıntı istiyorsan hercul 'ün belirttiği gibi bloga yada grubu dahil ol.

Motosikleti
    Alıntı erdem_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tenere almayı düşünüyorsunuz boy durumu nedir. ? Sürekli cadde sürüşü yapacak isen tenereden ziyade çift silindir makina sana daha fazla konfor sağlar. Ayrıntı istiyorsan hercul 'ün belirttiği gibi bloga yada grubu dahil ol.
    1.86ya 84 kiloyum hocam blogları ve grubu aktif olarak takip ediyorum sürekli sizdemi çift silindirli öneriyorsunuz
    Ayrıca gördüğüm kadarıyla tenere kullanıyorsunuz sizce şehir içinde nasıl?

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    o boy bende olsaydı kesin teneredeydim...1.72 Allah vermiş ne yapalım...güle güle kullanın...abslisi 2,5cm alçaktır ayrıca...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    tenere için boyunuz müsait , zaten abs'li daha alçak. Fakat sadece caddede kullanacaksanız farklı seçeneklerde bulunuyor. Tenere ADV bir makina. Abs'li olsa dahi . Ama seviyorsanız tabiki bir sözüm yok. Biz burda onu al bunu alma dememiz yanlış olur. Kendinizi hangi motorun üzerinde görmek istiyorsanız olayın sonu odur.Açtığınız başlığa hitaben fikrim daha cadde makina almanız. Birde alacağınız motor ile artçılı yol yapıp yapmama durumunuda değerlendirmenizde fayda görüyorum. Ayrıca 184 boyada NC ufak durur. Zaten anladığım kadarı ile gönlünüz tenereden yana alın gelin katılın o halde aramıza

Motosikleti
    Arkadaşlar tenereyi deneme şansım oldu 8 senedir commuter,spor tarzı aletler kullanıyorum ilk defa yüksek motora bindim baya bi terletti...
    İşe gidip gelirken uygun olmadığı kanısına vardım ayrıca toplam yol tecrübem 80.000 km geçmiş olmasına rağmen hala kendime güvenemiyorum kendi motorumu kardeşime verdim (cbr 250r) gönlümde hala enduro var şuan için crf 250l alıyorum yarın sabah notere gidicem ruhsat plaka için vekaletname çıkarıcam...2 yıl daha 250 cc sınıfından kalmaya karar verdim ondan sonra 600e geçicem...
    Neyse vaktiniz aldım özür dilerim lakin 4. motorum crf 250l içimde hala tenere var ama birazda yüksek motor düşük hacimde tecrübe edinmem lazım...

Yorum yazan herkese teşekkür ederim motoru teslim aldığımda resimlerini paylaşıcam...

edit:honda bayii 4. sıfır motorumuzu ordan aldığımız için sağlam bi indirim yaptı satarkende çok zarar ediceğimi düşünmüyorum zaten doların fırlaması yüzünden bi dahaki seri biraz tuzlu olucak diye düşünüyorumm
    zenon bunu beğendi.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Yorum yapmakta geç kaldık sanırım Hayırlı olsun

Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izlerken resmen krize girdim şöyle 50-100 km çapında biryerde olsa yardıma gidecektim. Birde silindirin üstünde motoru saga sola çevirmesi yok hahahah. Ya bu aletin yurt dışında maddi anlamda bisiklet kadar degeri yok , yada eleman ugraşmaktan nevri dönmüş

Şu bir gerçekki bu tür Enduro-Touring motorlarla ancak yol kenarındaki piknik alanlarına gidilir
    VlknDnmz bunu beğendi.

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt660z Tenere
    adam ne çile çekti )

Motosikleti
    Konu madem hortladı bi bilgilendirme yapayım
    2013 yazından açmıştım bu konuyu sonra gelen yorumlar doğrultusunda ilk önce crf 250l alarak denedim biraz evet çok zevkliydi az az araziyede girdim ama yol makinelerini aramaya başladım crf'ye bi takım yol lastiği filan taktım sonra yürümedi o iş...

1 sene kullanıp sattım şuan daha çok asfalt kullanıma uygun makineler bakıyorum mt-07,cb 650f vs. tecrübe oldu benim için fuarda sipariş vericem artık ne olursa ilk büyük motoruma kavuşacam böylelikle...Sonuç olarak geçen sene alma diyen arkadaşlara teşekkür ederim :D...
    zaferkarizma ve fz6_fazer bunu beğendiler.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    1200 gs ler alıp da cross motor muş gibi araziye girip rezil olan coook amca gördüm ben.
    Xt 660z tenere bu kadar ağır olmasada yinede arazi olmaz onunla bencr.

Araziye girmekse amac sağlam bir cross gerkeir.
    Koca koca motorlarla olmaz o iş.
    Ama şehir ici kullanim icin güzel motor.
    Benden söylemesi gidin birde Yamaha xv 950 ye bakın tam sizlik bir motor artçıda rahat sizde.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)