Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bir muayene gecikmesi nelere kadirmiş!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    herkese merhaba,

sizlerle bir haftalık sürede başımdan geçenleri aktarmak istiyorum.bir muayene gecikmesi ne kadar sorun olabilir valla yaşadım gördüm tecrübe ettim o kadar sıkıntı olabiliyormuş.neden bilmem aklımda öyle kalmış muayenem bu ayın 23 ünde bitecek sanırken geçen hafta cmt günü adnan menderes bulvarı yol bakım onarım md.lüğü önünde uygulamaya girdim ve o da ne meğer muayenem eylül 3 te dolmuş.yapmayın etmeyin falan filan derken tak memur kesti cezayı 77 TL.üstüne 1 haftada süre verdi muayenemi yaptırmam için hadi dedim tamam yaptıracaz illa sorun yok ama işte ceza kesmeyeydin iyidi...neyse, sonra muayene bildiğiniz gibi satışta bir sorun arzetmez motoruma alıcı çıktı dün gittik notere evrakları verdik ettik ama o da ne araç trafikten men edilmiş görünüyor! dedim nasıl olur bastım trafik tescile sordum meğer muayeneden trafik cezası yiyince araç trafikten ediliyormuş falan filan.e ama dedim o iş 2.kez yakalanınca yada tanınan süre dolunca olmuyormuydu dediler olmuyor artık böyle! iyi dedim tuvturkten aldım randevuyu bastım maslak motosiklet muayene istasyonuna 84.50 tl karsılığı muayenemizi yaptırırken o da ne ön fren müşürü arızalı stop bir yanıyor bir yanmıyor, herşey tamam ama ön fren müşürü arızalı olduğu için fren lambaları kısmen yanmıyor diye ağır kusurlu raporu çıkıyor,oradaki elemana diyorum ki hocam yapma etme motorun satışı var men cezamı kaldıracam vs.yok nuh diyor peygamber demiyor! sırtımdan terler boşalıyor tabi yavaş yavaş isyan bayrakları göndere doğru yükseliyor sayıyor sövüyorum!!! e napcaz bi daha gelirsiniz diyorlar, yok diyorum o pul bugün alınacak basıyorum sanayiye buluyorum bi tane motosiklet ustası diyorum olay bu bu bu...uydurma bi müşür ayarlıyorum hemen 10 dk.içinde bitiyor işim.25 tl de ona bayılıyorum!!! akşam 5 buçuk a bidaha alıyorum randevuyu,dönüşte 2 pitbull un ciddi anlamda tacizine maruz kalaraktan ki biri gerçekten zorladı öldürecekti resmen adrenalin tavan yapıyor o halde iken çekiyorum lavuğun önüne motoru, al diyorum sana müşür!!! bu sefer olay tamam kusur giderilmiştir denip veriyolar 2 yıllık muayene onayını işlem tamamdır...toplamda 77 tl ceza+84.5 tl muayene harcı+25 tl müşür+noter satışından dönen bir motor!!! daha bide bugün tekrar trafik tescile gidip men cezasını kaldıracam resmen nefret ettim!

siz siz olun muayene deyip geçmeyin, unutmayın unutturmayın!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    tamam da sen muayneni geçirmişsin memura ceza yazma diyorsun ,
    ön frende lamba bir yanıyor bir sönüyor müşür arızalı , adama yapma etme diyorsun.hepten gitse lamba dönüşte de arkadaki kamyon üstünden geçse ne olacak.
    evraklar tam olmadan asla trafiğe çıkılmamalı.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum ama baştan sona hata sende kimseye kızmamalısın bence. En azından bundan sonraki muayeneni daha iyi takip edersin : )

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    fren lamban yanmadığı için arkadan araç çarptı başlığı açmandan iyidir, şükretmeyi bilmeli insan

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    valla okuduklarımın hepsi senin suöun gözküyor geçmiş olsun

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Geçmiş olsun. Hata senin ama herşey de üst üste gelmiş. Sinir bozucu.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Köyde traktör niyetine kullandığımız panelvan aracımıza 7 yıldır muayene yaptırmıyorduk geçen babam yaptırmış, sabah 9da girdim akşam 4te çıktım dedi Siz yine halinize şükredin

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Suçlusun!!! Suçlu!!! Geber!!! demediğiniz kalmış yahu : )

Geçmiş olsun usta. Akıllı telefonlarımız var ama aklımız yok. İnsan hemencek unutuyo. Not almak lazımmış.
    srhtsglm bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Canınız çok sıkılmış belliki fakat bence büyütülecek bir durum söz konusu degil. çünkü muaynede motorunuzun bir yerinde eksik çıkması gayet normal.

gecikmiş muaynedende ceza yemeniz gayet normal. ayrıca bir motosiklet satmadan evel satış günü öncesi notere gitmenizi öneriyorum bu her zaman böyledir böyle yapılır.

Satıcagınız motoru önceden notere götürün satışında sorun varmı yok sistemde ceza gözüküyormu diye sonra süprizlerle karşılaşmayın.

benim başıma daha komik bir durum gelmişti.

vizesi geçik olan motorumla 77tl ceza yiyip 7 gün içinde yaptırmassam trafikten men edilecegini söylemişti memur.

ertesi günü vizeye soktum tek seferde geçti fakat sanıyorum vizedeyken sisteme işliyorlar nerde..

benim motor 2015 vizeli hala men gözüküyor illa gidip trafik şubeden ruhsatla düzelltiriyorsunuz sadece 2 dakikamı aldı bu kadar kısa..

iyi kötü sonuç olarak satmıssınız hayırlısı olsun...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    muayne yaptırmayı unutmuşsun polise isyan
    motoru satıyorsun muaynesi geçmiş..
    sorun sende suc sende kusura bakma..

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı thb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçlusun!!! Suçlu!!! Geber!!! demediğiniz kalmış yahu : )

Geçmiş olsun usta. Akıllı telefonlarımız var ama aklımız yok. İnsan hemencek unutuyo. Not almak lazımmış.
    Harbiden ya arkadaşlar hakim savcı rolünde kalemimizi kırdılar 2 dk.da.

Olay suçlu aramak vs.değil mevzu tabiki benden kaynaklı işin sorumlusu benim ki buna suç demekte manasız idari para cezaları söz konusu suçun tanımını gözden geçirmekte fayda var kanımca...memur görevini icra etmiş cezamızı kesmiş,muayene istasyonundaki eleman bi çakan bi çakmayan müşürden dolayı vermiş ağır kusuru vizemi onaylamamış e o da doğru görevini yapmış neticede...benim değinmeye çalıştığım konu muayene geçince başıma neler geldi görülsün,olaylar silsilesi nasıl gelişti sonuçlandı vs...15 yıldır motosiklet kullanıyorum bu zamana kadar muayene istasyonunun önünden geçmedim aldığım her motorun muayenesi günceldi muayeneli aldım, muayeneli sattım yaşadıklarım bana da tecrübe oldu.özetle, muayeneden ceza yiyince aracın trafikten men olurmuş he ama benim bildiğim cezayı yersin 1 hafta süre tanınır ki banada tanındı, 2.kez denk gelirsen ruhsatın bir nüshası alınır bağlı olduğun tescil şubeye gider araç men olur şeklindeydi...benim hayıflandığım konu üst üste yaşadığım şansızlıklar, insanlar senelerce muayenesiz araç kullanır bişey olmaz ben mevcut muayenemin üstünden 2 gün geçmiş bide cmt.günü öğle saatlerinde çevreyolu sapağında uygulamaya denk geliyorum ceza yiyorum,notere satışa gidiyorum geri dönüyorum,muayene istasyonuna gidiyorum müşürüm göz kırpıyor, yana döne usta arıyorum arızayı gideriyorum,aynı gün içinde 2.kez muayeneye giriyorum, 2 tane pitbull saldırmış adrenalin salgılıyorum vs.gibi üst üste gelen olaylara kısacası şansıma yanıyorum kimseden suçluymuşum,tüh bana,kak bana gibi yorumlara ihtiyacım yok sözüm meclisten içeri kusura bakılmasın

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    son zamanlarda forumdaki polis konularından ötürü bu olayında suçlusu polis, ilk mesajdan okuyayım bakalım millet neler döktürmüş,polise nasıl saldırılmışdiyecektim ki tam
    hayret çok şaşırdım doğrusu olay polise dönmemiş hala şaşkınlık içerisindeyim

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    hatalisin kesinlikle
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)