Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

türkiyede marka marka motosiklet satış rakamları ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    kesin olarak bilinmiyor sanırım. araba markalarında yıl sonunda açıklansada motosiklette bu bilgiye ulaşamadım..

tabi bir marka için çok satmak iyimidir, başarımıdır ? orasıda göreceli bir kavram...
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    En az satan motoguzzi dir diye düşünüyorum bizim millet bilmez çünkü hemde pahali.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    dostum ilk önce Türkiye özel isim keşke daha özenli davransaydın başlığı yazarken
    ikincisi benim görüşüme göre bir markanın çok satması her marka için geçerli olmaz
    ayrıca ilk önce tespit edilmesi gereken husus şu; Türk mototsiklet kullanıcıları genç yaş ağırlıklı mı yoksa daha orta yaş kesimi mi kullanıyor?
    buna göre genç yaş motosiklet kullanıcısına hitap eden motor tarzı ile orta yaş veya daha tecrübeli arkadaşlara hitap eden motosiklet tarzı farklı olur
    bu ayrıma göre de motosiklet satış rakamları daha doğru değerlendirilebilir
    ancak Çin motorlarının tüm dünyada daha fazla satış rakamları olduğuna inanıyorum
    saygılar

e.barisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 250 Dragstar
    bu konuda bir bilgiye ulaşman gerçekten çok zor. tahmin edilen şu ; 175.000 civarında satış var. bunun 130.000-140000 arasındaki rakamı çin ve 125 cc civarı motorlar. motor diyebileceğin adet 30000 civarı. markasal ayrım çok zor. bu sektörde ciddi anlamda örgütlü bir derneğe ihtiyaç var. otomotiv sektöründeki gibi. ODD - OYDER gibi vs...
    ''EĞER HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİTMEZSEN BİR SEBZEDEN FARKIN KALMAZ'' Anthony Hopkins - ''Efsane Adam'' filminden !

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    TÜİK'e mail atın, 29 lira para verin, data mailinize gelir. denedim, %100 çalışıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)