Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet alırken

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Merhaba arkadaşlar bu sorum daha çok forumda olan yaşlı kurtlara olacak yeni ve hevesliyim motor sürmeyi az çok biliyorum ehlıyet kursuma gidiyorum sınav günümü beklıyorum ve ehliyetimi aldıkdan sonra ekipmanlarımla motorumu aynı gün alıcam fakat motor alırken etrafımda bir çok ss tipi motor kullanan abilerım var saolsunlar yardımcı olucaklar benle teslim almaya giderken. honda ali esengül'e götürecez motoru almadan önce diyor kadıköyde ana yeri sanırım ben bilmıyorumda benle gelecek abi biliyor . 100 tl karsılıgında makineyi teste soktuklarında herşeyi çıkıyormus ortaya böyle birşeye gerek varmı sizce yoksa tamam kardesım sana guvenıyorum hmm sicil kağıdı temiz motorun kazası yok güzel bişeyi yok gibi görünüyor diyip almak yanlış mı olur sizce . yoksa çok deneyımli tamirci akrabamda var otosanayıde senelerini vermiş ben bi motorun ustune bınıp gaza basayım anlar diyor onamı guvensek. Motorun sahibi satış için geldiğinde ugrasamam ben öyle testle mestle derse kendisinden hazırlmış oldugumuz kağıda imza attırarak mı almak ıyı olur hani . " ...... Kişiden motosikleti hiç bir kazası çıkığı sahteciliği vs vs vs .... yok olduguna dair kişinin imzası olarak da alsak sonra gotursek bız motorda sıkıntı cıksa mahkeme açsak fln oda sıkıntı direk al götür götürmem dersede almıyoz de çek git dimi . kendım sorup kendım cevap verıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    Dostum öncelikle derin bir nefes al ve sakin ol :D İlk motorun ve almadan önce boyun kilon ne tarz motorlardan hoşlandığın bütçen bunlarla ilgili bilgilerini ver. Ayrıca alırken her zaman yanında bir usta götür alacağın kişi bakmasına izin vermezse o motorda bi halt vardır salla gitsin. Uğraşma onunla ayrıca bütçe çok fazla değilse çinlilerden korkmana gerek yok son zamanlarda gerçekten güzel işler başaran markalar var ;)
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

Motosikleti
    Cbr 250 düşünüyorum . 8 bin'e rahat bula bılırım gıbıme gelıyo sahibinden.com'da bakıyorum o fiyat aralığında hep gidip gelıyo motorlar küsüratlı koymuslar indirimle 8'e çekerler . boyum 177 kılom 72 . Bende oyle dusunuyorum sonuçta adam güveniyorsa motoruna bişey cıkmıcagını alın takılın der her türlü test için

ben anladığım kısımdan yardımcı olayım. öncelikle kıyafeti benim gibi önceden alma. ben aileme güvendim gittim aldım kıyafeti, dolapta baharın gelmesini bekliyorlar
    ne alayım dersen. ben revit jupiter aldım 450 kağıt + tec90 pantalon 200 kağıt 650 liraya mal oldu. bu kadar para verdiğime şimdi pişmanım 70,80 liraya güzel bir dizlik al. 200 250 liraya da bir venom vb mont al ucuza kapat. kask olarak caberg v2rr diyorum neden diyorum ? içinde güneş vizörü de var. (ayrı para vermeye gerek yok) sharptan da 5 yıldızla geçmiş. iyi pazarlıkla 490 480 bile görebilirsin. eldiven 50, 70 liralık birşey al. ayakkabı alacaksan motomax alma. neden? ayakkabıcı olan arkadaşım taban dandik 2. sezonu görmez dedi. tabi bilemiyorum ne kadar doğru.
    şimdilik aktaracaklarım bu kadar.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    kesinlikle eğer ciddi alıcı iseniz baktırmana izin verir
    eğer baktıramıyorsan satış sözleşmesi yap ve satış sözleşmesinde hiçbir ayıbı yoktur şeklinde değil de baktırma işi satış sonrasında yapılacak olup herhangi bir ayıp da para iadesi yapılacaktır tüm yasal sorumluluk satıcıdadır şeklinde bir madde ekleyebilirsin
    aldıktan sonra ayıp çıkarsa tüketici mahkemesinde dava açabilirsin
    çünkü bazı ayıplar gözle görülemez ve gözle görülemeyen ayıplar için belli bir süre içerisinde dava açabilirsin vs (o süreyi şu an için hatırlayamıyorum)
    zamanında motorumu şöyle sattım; bir kaç kişi geldi baktı orasına burasına klasik sorular
    çok fazla soru soran çok fazla inceleyenler almadı motosikletimi
    alan kişi; kazası var mı? -yok
    km'si ne kadar?- görülüyor
    ve ben kendim söyledim incelemeyecek misin başka, istersen bir ustaya felan götürebilirsin
    cevabı bana yalan söyleyecek değilsin herhalde oldu
    ben de yoo
    istediğim fiyatı verdi aldı gitti
    iki dk'da noterde satışı hallettik
    umarım memnun kalmıştır
    sen de istediğin motosikletine en kısa zamanda kavuşur resimlerini çeker bizlerle paylaşırsın
    şimdiden hayırlısı olsun

Motosikleti
    Çalışan birisiyim kredi çekerek alma taraftarı değilim köşede birikmişim vardı üstüne ilave ederk ortalama 6 ay sonraya paramı bütünlemıs olucam 5 ay sonra ciddi alıcı gozuyle begendım motosiklet sahiplerını arıyıp konusucam özellıkle Km si düşük kazası olmayan makine bulmaya calısıcam . Acil satanlardan fln bulurum gıbıme gelıyor . şubat ayına fln denk geleceği için kışın daha cok rağbet artar motor satışlarında nakit paraya sıkışanlar olur vs . Ekipmanlara gelirsek . Revit yada dainese düşünüyorum . " Kask momt eldıven. " ( belki dizlik ) almayı dusunuyorum pantolon gıymem diye dusundugum ıcın para vermek ıstemem. istanbulda tanıdıgım motosiklet malzemelerı satan magza var " Feyzioglu " diye googleden baka bılırsınız ordan alıcam ekıpmanları kaskda shark veya nolan dıye biçtim bütce olarak totalde ekıpmanlara 1000-1100 gibi bütce ayırdım motosıkletın orjınal lastıklerınıde degıstırcem cbr'ı kendımı motor ustunde cok ıyı dıye bılecegım zamana kadar kullanmayı dusunuyorum cunku 600 lük için biraz toto lazım

Ve dediğin gibi ya öyle tanıdık bırısı bulmak lazım sözüne güvene bılecegımız çevreden vs yada imza vs test yaptırmak lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)