Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Camsız Cross kaskı ve Gözlük ile Yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ramzey 200 cross motosikletim var. tam cross bi motosiklet degil enduro olarak geçiyor. ben de uygun bir kask arıyodum. şu an çok begendıgım bi cross kaskı var fakat camı yok. gözlük de alıcam. dagda kullanımı guzel tamam ama acaba yolda bi sıkıntı yaratır mı bana. daha gozlukle kaskı bı takıp denemedım. sadece kaskı taktım hosuma gıttı rahat, tam oturuyo. sıkıntı yapar mı 100+ km yolda
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    riskli bence...arısı böceği bir sürü dert...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    camlı enduro cross kasklara bak bence...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Kanka bir sürü apaci Cg lere yatmıs 140 yaparken,Kaskaları yok ama sen öyle olma tak.Hayırlı olsun (Drift alıcaktın)

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sanırım arkadaşlar net olarak anlamamışlar istediğini.
    Yada ben anlamadım.
    Ama dediğin şöyle bir şeyse on numara olur

http://youtu.be/cBVjXQzZjv0?t=2m13s

Ve Barkın abi kullandığına göre muhtemelen sıkıntı yaratmıyordur

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    ben kross kask kullanıyorum uzun yolda yaratabileceği tek sıkıntı eğerki interkom kulanıyosan kaskın içine giren rüzgar sesinden karşı tarafın söylediklerini zor duyuyosun çünkü öyle bi rüzgar sesi giriyo ki içeriyiye aman yarebbi böyle bişe olamaz

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzey 200 cross motosikletim var. tam cross bi motosiklet degil enduro olarak geçiyor. ben de uygun bir kask arıyodum. şu an çok begendıgım bi cross kaskı var fakat camı yok. gözlük de alıcam. dagda kullanımı guzel tamam ama acaba yolda bi sıkıntı yaratır mı bana. daha gozlukle kaskı bı takıp denemedım. sadece kaskı taktım hosuma gıttı rahat, tam oturuyo. sıkıntı yapar mı 100+ km yolda
    sana örnek bi sıkıntı: öndeki araçdan gelen taşın direk burnunun ortasına gelip canına okuması bizzat başıma geldi çok kötü yapıyor adamı. arı böcek onları söylemiyorum bile

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    riskli bence...arısı böceği bir sürü dert...
    arı muhabbeti tam bi muamma zaten... montun bilek kısmındaki ve eldivenin bilekteki cırtlarını deli gibi sıkıp yola çıkmama rağmen ne yapıp ne edip bi arı abimizin bileğimden soktuğunu bilirim,işde o gün dedim ki herşey takdiri ilahi kardeş

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Daha önce Ls2 magnum vizörlü cross kask kullanıyordum çene altından aşırı rüzgar aldığı için anayolda başım sağa sola çok oynardı hatta bazen bir elimle kaskı tuttuğum bile olurdu o derece rahatsız yani :D Şimdi Agv Pro Rc5 kullanıyorum hem sallanma sıkıntısı yok hem rahat hemde gözlükle camdan çok daha güzel seyahat ediliyor

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    bu setup ile yaklasik 8bin kilometre yaptim - aralarinda 1000km'ik uzun yolculuklarimda oldu.

100 kmh üzeri hizlarda oldukca sesli.. 300 km yol sonrasi rahatsizlik vermeye basliyor.. fakat sehir ici, bilhassa yaz aylarinda mükemmel, ferah ve rahat..

simdi uzun yol icin farkli kask aldim, sehir ici halen o setup ile geziyorum.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka bir sürü apaci Cg lere yatmıs 140 yaparken,Kaskaları yok ama sen öyle olma tak.Hayırlı olsun (Drift alıcaktın)
    eyvallaah sagol. drift diye ölüyodum babam razmey 200 var dedi ben de hemen tamam dedim bi baktım altımda kaçışları falan çok iyi razmeyin ama ön kaldıramıyoruz amortisör patlak dişlilerle oynamak istemiyorum falan filan belki de iyi oluyo cunku altımda drıft olsa sabahın ayazında motoru calıstırım teker teker kalkar gıderım sonra bı bakmısın motor elinde kalmış dagda çok tatmin ediyo ramzey sagolsun ... normalde kask takmıyorum şehir içi biraz gerizekalıyım ayıptır soylemesı. hıc kaza yapmadıgımdandır belkı. hani küçük yerde oturuyorum biyere gitsem eeen fazla 1 dakiika sürüyor. kaskı tak cıkar tak cıkar olmuyor. kavga cıkmasın bu soyledıklerımden yapılcak bısey yok bız de kaza yapıcaz oyle akıllanıcaz demekkı. uzun yolda hanı uzun dedıgım 5+km uzunlugundakı yollarda kesınlıkle takıyorum. hem ruzgar hem asfalttakı tehlıkelerden dolayı.

herkes sıkıntı diyor dogru dıyosunuz benım de aklıma gelmedi degıl bı ıvır zıvır tehlıkeler. olmadı normal kask alırım. para elime bi geçsin zaten kask ve gozlugu takıp şöyle bi sürat yapıcam bakalım nasıl oluyor. zaten o zaman hersey anlasılır. sagolun yorumlarınız ıcın tesekkur ettım. bu arada ForzaBJK, motoruna yani KTM 690'a zaten bitiyorum, bi de kaskı göstermişsin öldüm dirildim yine öldüm kaskı kullanmıcagın zaman hiç konu acma 'benım ıhtıyacım yok' falan gibisinden, direk özelden mesaj at kargo parası da benden :p şaka bi yana maşallah diyeyim nazar degmesın hem kaska hem motora. onlara degerse sana zaten degmıs olucagı ıcın masallah.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben de böyle kask kullandım sadece birkaç km de olsa sıkıntı yok

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    allah razi olsun ugrgnr, yalniz kendi motorunu kücük görme, bence harika bir motor, o cc'ye göre gayet güclü ve atik - kullanma firsatim olmustu memlekette..

istedigin kask olsun senin, yeterki kasksiz gezme bundan sonra.. bana kafa ölcünü söyle bakim (metre ile kaslarin hemen üstünden, düz bir sekilde - capini cm olarak söyle)

Motosikleti
    kanuni hussar
    Hocam hiç yakından cross gözlüklü kask incelemedim ama bi görüşte bulunayım. Mutlaka rüzgar alıyorsa cilde belki de zarar verebilir. Iyi bir yüz maskesi balaklava kullanırsan daha rahat edeceğini düşünüyorum. Saten balaklava kullanırsan muhtemelen onu kullanmadan yola cikmazsın bağımlılık yapıyor.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah razi olsun ugrgnr, yalniz kendi motorunu kücük görme, bence harika bir motor, o cc'ye göre gayet güclü ve atik - kullanma firsatim olmustu memlekette..

istedigin kask olsun senin, yeterki kasksiz gezme bundan sonra.. bana kafa ölcünü söyle bakim (metre ile kaslarin hemen üstünden, düz bir sekilde - capini cm olarak söyle)
    http://www.sportzz.de/media/upload/i...0Zeichnung.jpg
    en son kask arastırırken olctugumde 56 falandı buyumedıyse ))

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    56.. hmm yani small..
    buna ne dersın?

http://www.louis.at/_2089065149661ba37db42fff1a4f4a7412/shop/shop_article_big.php?IMG=215871_410_FR01_13.JPG&TI TLE=215871
    speed_dream bunu beğendi.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle yaratır. Acerbis active kullanıyorum ben vizör çok faydalı oluyor 130lu hızlarda stabil sonrasını düşünme.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    56.. hmm yani small..
    buna ne dersın?

http://www.louis.at/_2089065149661ba37db42fff1a4f4a7412/shop/shop_article_big.php?IMG=215871_410_FR01_13.JPG&TI TLE=215871
    allah allah derim fiyatı ne kadar bunun.. ya şmdi soruyorum da mesela ben burda bi cross kaskı denedım alıcagım kask, XL yazıyordu ustunde ama kafama tam oturdu ne sıkı ne gevsek. ınternetten almak ıstıyorum aslına bakarsanız, ucuz sıteler yok degıl ama dedıgım gıbı sıkıntı biraz beden işi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle yaratır. Acerbis active kullanıyorum ben vizör çok faydalı oluyor 130lu hızlarda stabil sonrasını düşünme.
    uzun yolculuklarımda 100-110u gecmıyorum zaten. tam gaz gıtmıyorum hani. 90-100 devam. bu hızlarda sıkıntı cıkarmasa olucak..

Gidemedim hala kaskı alacagım yere. bi denemem lazım da vakit yok calısmaktan. akşama erken biterse işim ugrıcam motorcuya. bi de deneyip görmek lazım

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    senin kafa ölcüsü 56 santim, budur senin bedenin, ne S, ne M, ne de XL.. 56 santim.. markadan markaya farklilik olabiliyor, fakat genel olarak S 55-56cm, M 57-58cm ..

Kask nasil tam oturur; kaski taktiginda (5 dakika filan takip denemelisin) herhangi bir agri verici veya asiri rahatsiz edici basinc olmamali, kafandaki kaski birisi sabitleyip kafani saga sola cevirdiginde kafan rahatca icinde hareket etmemeli - hatta hic hareket etmemeliye yakin olmali, anlin ve kaskin arasina bir parmakt rahat girmemeli, havalandirmali olmali ve güvenlik denetimi görüp sertifikali olmali - ECE-Norm 22/05 ibaresi, ayrica daire icinde bir Exx numarasi (xx ise 01-58 arasi denetimden gecirilen ülkenin kodu) sabit bir etiket halinde (cikartma degil) bulunmali..

gelelim saadete
    kaskin fiyati 120 lira, eger yukardaki fotoda belirtilmis sekilde ölcü aldiysan o kask markasinda S bedenine denk geliyor.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    senin kafa ölcüsü 56 santim, budur senin bedenin, ne S, ne M, ne de XL.. 56 santim.. markadan markaya farklilik olabiliyor, fakat genel olarak S 55-56cm, M 57-58cm ..

Kask nasil tam oturur; kaski taktiginda (5 dakika filan takip denemelisin) herhangi bir agri verici veya asiri rahatsiz edici basinc olmamali, kafandaki kaski birisi sabitleyip kafani saga sola cevirdiginde kafan rahatca icinde hareket etmemeli - hatta hic hareket etmemeliye yakin olmali, anlin ve kaskin arasina bir parmakt rahat girmemeli, havalandirmali olmali ve güvenlik denetimi görüp sertifikali olmali - ECE-Norm 22/05 ibaresi, ayrica daire icinde bir Exx numarasi (xx ise 01-58 arasi denetimden gecirilen ülkenin kodu) sabit bir etiket halinde (cikartma degil) bulunmali..

gelelim saadete
    kaskin fiyati 120 lira, eger yukardaki fotoda belirtilmis sekilde ölcü aldiysan o kask markasinda S bedenine denk geliyor.
    yalnız benım burda baktıgım 80liralık kaskla aynı tasarıma sahıp tip olarak. üstteki hava giriş yeri olsun cene olsun sapkası olsun herseyı bıre bır aynı. sadece ustundekı cızgıler var sızın gosterdıgınızdekı fark olarak. kalitesi nedir bu kaskın? hosuma gıttı fakat hem taaa nerelerden gelıcem hem bıde şmdi gözlük mevzusu var uzun yolla alakalı.. ben burdakı motorcudan alırım dıye dusunuyorum ya.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)