Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

pompacılara dikkat eksik benzin alabilirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    geçenlerde işim acildi 30tl dedim visa çektirmeye gittim visayı çektirdim pompaya baktım 10 tl, dedim niye 10tl çektin yanlış anlamışım dedi 20tl daha çekti. geçmiş olsun dedim kendime ,heralde bu hiç çekmedi bir önceki müşteride 10 tl çektirdi bende bunu gördüm.ankara ivedik organize bp şubesi, bu gün de kardeşim, arabanın gazı bitmiş yolda kalmış, dedi cuma günü 50tl gaz aldım hastaneye gidiyordum pompaya bakmadım visa ya gittim dedi hesaplıyoruz yaptığı yol 50km bile değil, şimdi kafamızda kuruyoruz nasıl bir hile diye, en mantıklısı 20 tl çekti pompayı kapatıp 50tl yakıt dolduracakmış gibi 50tl ekrana yazdı diye ankara gimat şhell şubesi, benden size tavsiye pompanın sıfırlandığına dikkat edin ve dolum bitene kadar pompanın başından ayrılmayın ve başınıza gelen olayları paylaşırsanız ona göre hareket ederiz. pompacı hileyi yaptıktan sonra ispatlama şansımız olmuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Fiş almadın mı? Yazarkasa doğrudan pompaya bağlı; plakan ve aldığın yakıt miktarı yazan bir fiş vermeleri zorunluluk.
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    İnsan bu yanlış yapar. Suizan yapmamak lazım.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bardaktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan bu yanlış yapar. Suizan yapmamak lazım.
    yanlis degil bilerekte yapiyorlar mesela eskiden mobilet coktu sen arabaya benzin alican iceriye odemeye gidiyon 1 litre teneke huniye cekiyor sonra senin depoyu dolduruyor pompacida yolunu buluyordu

Motosikleti
    kymco venox
    ben fiş aldım ama kafamda sorular var, kardeşim almamış, pompacı araba kirlenmiş yıkama fişi vereyim yıkattır falan diye lafa tutmuş, hastane işi olduğu için acele etmiş. zaten 10tl alanların kaçı fiş alıyor ki sana gider başkasının fişini verir başka arabayla karıştırmışım diyebilir 30 tl benzine 10 tl duyuyorsa, gözüde plakayı yanlış görebilir diye düşünüyorum bunu ispatlamak biraz zor günahı varsa boynuna, ama arabaya aldığı gaz 50tl gittiği yol 50km bile değil. şimdi akıllandık ta işte önümüzdeki maçlara bakacağız arabayla ben gidecem çek diyecem 50 tl acelem var gibi visaya gidecem, motoruda kardeşime verecem takip et diyecem suç üstü yapacam

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    1 lira bile alsam fişini alırım.
    antilop_skul ve zenon bunu beğendiler.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lira bile alsam fişini alırım.
    siz alıyorsunuz , bende alıyorum, dünyanın binbir türlü hali var hastan oluyo önemli bir yere yetişecek oluyorsun pompacı birtek bana bakmıyoki on tane müşteriye bakıyo on tane fişin arasından çıkartacakta bende alacam bide tam tersi zamanı bol almayanlarda var ne yapacam vergi iyadesine mi yazacam diyor misal

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    SAyaca bakmadan gitmemeye çalışırım vede çogu benzinlik fiş vermiyor ama poppacı gidince makinadan fiş çıkıyor. ben kendim motora binmeden yırtıp alıyorum öle gidiyorum.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aracıma mazot almıştım ,aceleyle ""fişi almadan benzinciden ayrıldım , yolda baktığımda kırmızı ikazın sönmediğini gördüm , ilk kavşaktan geri döndüm ve içeri girip şikayet ettim , fişi almadığımı söyledim , pompacıya geldik , müdür , onlarda kalan fişi çıkarmasını söyledi , tabiy plakayı yazan fiş yok , kamera kayıtlarında yakıt alan araç var !
    Diğer gün geldiğimde , o pompacıyı orada göremedim , hala daha yok !!
    Fişi mutlaka alın ve kontrol edin , başka plakanın fişini kesinlikle almayın. !.
    ufukk bunu beğendi.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Fişini almadan gitme sende..o kadar da karışık veya zor değil fişi çıkarıp vermek...

o fişte plaka bilgin,aldığın yakıt türü,litresi ve fiyatıda yazar bunları belirtmek kuraldır...

ve o fişte hile olmaz...

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    yasalara göre fıs alma zorunlulugunuz var adam sıze zaten fısını vermelı ben parayı vermeden fısı verıyorlar bana sonra parayı alıyorlar para elımde dursa bıle . ayrıca biindik yerlerden alın her seferınde 50 tl lik alırım opett mehmetcık vakfından maslak ve 50-60 ayrı pompası olmasına ragmen kımse kımsenın fısını karıstırmıyor . kardesınız gaz ayarına baktırsın bı sızde daha dıkkatlı olun 5 tl nıze bıle fıs alın

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracıma mazot almıştım ,aceleyle ""fişi almadan benzinciden ayrıldım , yolda baktığımda kırmızı ikazın sönmediğini gördüm , ilk kavşaktan geri döndüm ve içeri girip şikayet ettim , fişi almadığımı söyledim , pompacıya geldik , müdür , onlarda kalan fişi çıkarmasını söyledi , tabiy plakayı yazan fiş yok , kamera kayıtlarında yakıt alan araç var !
    Diğer gün geldiğimde , o pompacıyı orada göremedim , hala daha yok !!
    Fişi mutlaka alın ve kontrol edin , başka plakanın fişini kesinlikle almayın. !.
    kredi kartının slipini götürsem sistemden çıkarmı benzin çekilip çekilmediği

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    biz arabanın tüpü fulledik tüp 30 litrelik göstergede 32 litre gösteriyor. DEdik abi bu nasıl olur, demek ki alıyormuş 32 litre dedi şikayet edecez felan derken para almadan göndermek zorunda kaldı bizi
    ufukk bunu beğendi.

öylede bi olurki aklin durur...normalde hortumda kalan ortalama yarim litreyi son damlasina kadar bekletirler...bazilar tik ettigi anda alir yerine takar sonra siseye bi tetik ve hortum bosalir...olmaz flan demeyin guya arkadasim dedigim biri bana boyle kiyak gecmeye calisti.kul hakki var dedimde almadim...
    ufukk bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aslında bu çok eski bir numara.

Senden önceki alınan benzinin üzerine doluma devam ederler ve sen pompaya baktığında gördüğün son rakam kadar aldıgını sanırsın.

Örneğin, senden önceki müşteri 20 tl lik yakıt aldı. Sen de 50 tl diyip gittin ödeme yapmaya pompacı istifini bozmaz ve sıfırlamadan doldurmaya devam eder. Kasaya vardığında bilgisayardan da dolumun devam ettiğini görürsün. Şüphelenecek birşey yok. Hiçbirşeylede itham edemeyebilirsin.

Bu kazıktan yıllar önce birkaç kez yedim.

Bu nedenle pompayı sıfırlatır dolum bıtene kadar bekler sonrada odeme yaparım.
    ufukk ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasalara göre fıs alma zorunlulugunuz var adam sıze zaten fısını vermelı ben parayı vermeden fısı verıyorlar bana sonra parayı alıyorlar para elımde dursa bıle . ayrıca biindik yerlerden alın her seferınde 50 tl lik alırım opett mehmetcık vakfından maslak ve 50-60 ayrı pompası olmasına ragmen kımse kımsenın fısını karıstırmıyor . kardesınız gaz ayarına baktırsın bı sızde daha dıkkatlı olun 5 tl nıze bıle fıs alın
    ben zaten sürekli pompaya bakarım o günde öyle denk geldi. gaz ayarına gelince 25kuruş yakan araba 1tl yakması lazım ki o da çok zengin karışım olur araba siyah duman atar o pompacıda bi dümen var zaten artık geçmiş olsun ona yapacak bir şey yok zaten maksat bilgilendireyim ve bilgileneyim istedim neler yaşanıyormuş diye

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu çok eski bir numara.

Senden önceki alınan benzinin üzerine doluma devam ederler ve sen pompaya baktığında gördüğün son rakam kadar aldıgını sanırsın.

Örneğin, senden önceki müşteri 20 tl lik yakıt aldı. Sen de 50 tl diyip gittin ödeme yapmaya pompacı istifini bozmaz ve sıfırlamadan doldurmaya devam eder. Kasaya vardığında bilgisayardan da dolumun devam ettiğini görürsün. Şüphelenecek birşey yok. Hiçbirşeylede itham edemeyebilirsin.

Bu kazıktan yıllar önce birkaç kez yedim.

Bu nedenle pompayı sıfırlatır dolum bıtene kadar bekler sonrada odeme yaparım.
    dediğiiz gibi bu 10sene öncesinin numarası bi önceki 3 tl alır tabancayı sivicine oturturmaz pompa çalışır bir sonraki müşteri 10tl der müşteriyi lafa tutar 3 tlden devam eder 7 tl çekmiş olur ama şimdi sistem yeni pompa kendisini belli bie süre sonra kapatıyor

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Uyardığın iyi oldu, ben normalde benzin dolana kadar yanından ayrılmam ama belli mi olur dalgınlığımıza gelebilir.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz arabanın tüpü fulledik tüp 30 litrelik göstergede 32 litre gösteriyor. DEdik abi bu nasıl olur, demek ki alıyormuş 32 litre dedi şikayet edecez felan derken para almadan göndermek zorunda kaldı bizi
    usta buna açıklama getiriyim tüplü araçlar gaz ile doldurulduğu için gazın belli bir sıkışma oranı var belli bir genleşme oranı var tüpü tam doldurmanız tehlikeli sistem örneğin %92 si dolduğu zaman pompayı keser

bunun sebebi tüpteki gazın genleşme oranıdır 25 litrelik tüp'e 27.5litre gaz doldurmak mümkündür burada benzin istasyonu sizi kazıklamıyor sadece hayati tehlikeye sokuyor

diyer konuya gelince geçen haberlerde izledim adam 50 tl benzin alıcak karttan cırtlatmaya giderken pompayı depodan çıkartıp benzinin yarısını ayrı bir bidona(pembe renk çöp kutusu) dolduruyolar...

demem o ki binbir çeşit hilesi kuntisi var fişini alıp aracın km de kaç krş yaktını bilmek/yada km/ litre bilmek en sağlıklısı biz günde 60 km yol yapıyoruz(L300) ile 30tl lik mazot işimizi görüyor
    --------Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir 1985-2000 2013-20..--------
    JeT KaMiL'in OĞLU

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta buna açıklama getiriyim tüplü araçlar gaz ile doldurulduğu için gazın belli bir sıkışma oranı var belli bir genleşme oranı var tüpü tam doldurmanız tehlikeli sistem örneğin %92 si dolduğu zaman pompayı keser

bunun sebebi tüpteki gazın genleşme oranıdır 25 litrelik tüp'e 27.5litre gaz doldurmak mümkündür burada benzin istasyonu sizi kazıklamıyor sadece hayati tehlikeye sokuyor

diyer konuya gelince geçen haberlerde izledim adam 50 tl benzin alıcak karttan cırtlatmaya giderken pompayı depodan çıkartıp benzinin yarısını ayrı bir bidona(pembe renk çöp kutusu) dolduruyolar...

demem o ki binbir çeşit hilesi kuntisi var fişini alıp aracın km de kaç krş yaktını bilmek/yada km/ litre bilmek en sağlıklısı biz günde 60 km yol yapıyoruz(L300) ile 30tl lik mazot işimizi görüyor

aynen öyle 5-10 kuruş kazanacak adam ama bizi uçuracak haberi yok

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fişini almadan gitme sende..o kadar da karışık veya zor değil fişi çıkarıp vermek...

o fişte plaka bilgin,aldığın yakıt türü,litresi ve fiyatıda yazar bunları belirtmek kuraldır...

ve o fişte hile olmaz...
    şimdi pompacı çalar o suçlu olmaz, ben fişi almadım diye ben mi suçluyum. arkadaşlar yazmış ayrı bir çöp bidonuna dolduruyorlar diye, fişi istediğin kadar cüzdanına koy benzin depona girmediği sürece bi anlamı yok depo bitince fişi depoya atarsın

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

adam tart tart tart tıka basa doldurdu bizde arabayı yeni almıştık bir şey bilmiyorduk gaz kesiciyi elimize aldık tamirciye para bayıldık Allah'tan şamandıra bozulmadı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)