Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet yarışı feci bitti: 3 ölü

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    İzmir'’in Balçova ilçesi Uzundere Kavşağı yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 3 motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde, çevre yolunda yarıştıkları ileri sürülen iki yarış motosikletindeki 3 kişi, bariyerlere çarparak yola savruldu.

Başlarında kask bulunmasına rağmen yolda sürüklenen Serkan Biter (37), Cafer Salarvan (27) ve Tezcan Kırım (40) başları ve vücutları parçalanarak feci şekilde can verdi.

Kaza, bugün saat 01.30 sıralarında, çevreyolu Limontepe girişi yakınlarına meydana geldi. Balçova'dan Gaziemir yönüne giden ve yarıştıkları ileri sürülen, sürücüleri belirsiz, 09 BD 518 ve 35 EB 0791 plakalı yarış motosikletleri aşırı hızın da etkisiyle kontrolden çıktı.

KASK DA YETERSİZ KALDI

Yolun solundaki bariyerlere çarpan motosikletlerden düşen İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım kurumu ESHOT'ta çalıştığı öğrenilen evli ve bir çocuk babası Serkan Biter (37) ile Cafer Salarvan (27) ve Tezcan Kırım (40) yola savruldu. Her iki motosikletten düşerek 50 metre aralıklarla 150 metrelik mesafede bariyerlere çarpan 3 kişi, kafalarında kask bulunmasına rağmen, başları ve vücutları parçalanarak feci şekilde hayatını kaybetti.

ARAÇLAR ÜZERİNDEN GEÇTİ

Kanlar içinde yolda kalan her iki motosikletteki 3 kişinin arkadan gelen araçların üzerinden geçtiği belirtildi. Sürücüler kazayı, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerinin kontrolünde Serkan Biter ile Cafer Salarvan ve Tezcan Kırım'ın kaza yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

http://haber.mynet.com/yasam/motosik...3-olu-791216-1
    Allah rahmet eylesin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yeminle motor alma arifesindeyken gördüm ya şu başlığı
    tırstım açıkçası
    ama olsun benim alacağım motorda hız ne gezsin
    Allah rahmet eylesin , yazık olmuş..

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Bir başka gazetenin haberinden alıntı ...

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde gece yarısı ölümüne yarışan iki motosiklet bariyerlere çarptı, başlarında kask bulunmasına karşın 3 kişi parçalanarak öldü.

Kaza, saat 01.30 sıralarında, çevreyolu Limontepe girişi yakınlarına meydana geldi. Balçova'dan Gaziemir yönüne giden, görgü tanıklarının ifadesine göre, yarış yapan 09 BD 518 plakalı ve 35 EB 0791 plakalı motosikletlerin sürücüleri kontrolü yitirdi. Yolun solundaki bariyerlere çarpan motosiklet motosikletlerden düşen İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım kurumu ESHOT'ta çalışan evli ve bir çocuk babası 37 yaşındaki Serkan Biter ile 27 yaşındaki Cafer Salarvan ve 40 yaşındaki Tezcan Kırım savrularak bariyerlere çarptı. Başlarında kask bulunmasına rağmen 3 kişi de birbirinden 50 metreyle 150 metre uzaklıklarda parçalanarak öldü. Arkadan gelen araç sürücülerinden bazıları yerdeki cesetleri fark etmeyerek üzerlerinden geçti. Motosikletlerden biri kaza yerine 100, diğeri 500 metre uzaklıkta durabildi.

Kazayı görenlerin ihbarıyla gelen trafik ekipleri yolu ulaşıma kaparak cesetleri topladı. Parçalanan cesetlerin birleştirilmesiyle kazada 3 kişinin öldüğü ancak belirlenebildi. Cesetler cenaze araçlarıyla İzmir Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğü'ne kaldırılırken yol yaklaşık 4 saat sonra trafiğe açıldı.

Ölenlerden Serkan Biter'in üzerinden 2009 yılına ait Türkiye Motosiklet Federasyonu'na bağlı profesyonel yarışçı lisans kartı çıktı.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    SÜPER SPORT MOTOSİKLET HERŞEYİ KISACA ÖZETLEMİŞ. SU TESTİ SU YOLUNDA... ALLAH YAKINLARINA SABIR VERSİN.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Vallaha şimdi duydum ve şok oldum..
    Serkan ı iyi tanıyordum.....
    Nur içinde yatsın...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde gece yarısı ölümüne yarışan iki motosiklet bariyerlere çarptı, başlarında kask bulunmasına karşın 3 kişi parçalanarak öldü.

Kaza, saat 01.30 sıralarında, çevreyolu Limontepe girişi yakınlarına meydana geldi. Balçova'dan Gaziemir yönüne giden, görgü tanıklarının ifadesine göre, yarış yapan 09 BD 518 plakalı ve 35 EB 0791 plakalı motosikletlerin sürücüleri kontrolü yitirdi. Yolun solundaki bariyerlere çarpan motosiklet motosikletlerden düşen İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım kurumu ESHOT'ta çalışan evli ve bir çocuk babası 37 yaşındaki Serkan Biter ile 27 yaşındaki Cafer Salarvan ve 40 yaşındaki Tezcan Kırım savrularak bariyerlere çarptı. Başlarında kask bulunmasına rağmen 3 kişi de birbirinden 50 metreyle 150 metre uzaklıklarda parçalanarak öldü. Arkadan gelen araç sürücülerinden bazıları yerdeki cesetleri fark etmeyerek üzerlerinden geçti. Motosikletlerden biri kaza yerine 100, diğeri 500 metre uzaklıkta durabildi.

Kazayı görenlerin ihbarıyla gelen trafik ekipleri yolu ulaşıma kaparak cesetleri topladı. Parçalanan cesetlerin birleştirilmesiyle kazada 3 kişinin öldüğü ancak belirlenebildi. Cesetler cenaze araçlarıyla İzmir Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğü'ne kaldırılırken yol yaklaşık 4 saat sonra trafiğe açıldı.

Ölenlerden Serkan Biter'in üzerinden 2009 yılına ait Türkiye Motosiklet Federasyonu'na bağlı profesyonel yarışçı lisans kartı çıktı.
    ohaaaa

kültürümüzde ölenin arkasından konuşmak olmaz
    Allah rahmet eylesin
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Allah rahmet eylesin hep ss motor.
    namk bunu beğendi.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Allah rahmet eglesin.Allah yakinlarina sabir versin.SS dusmanlari yine motorlari suclamaya baslamis bile.Motorun ne sucu var.Bende 8 yildir ss kullaniyorum.Bir kere bile yarismadim.
    wolrath ve Levsy bunu beğendiler.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Allah rahmet eylesin...

Bırakın artık vefaat etmiş adamların arkasından "Yine SS hımmm,Yine aşırı hız" filan demeyi.Almanya'da otobanlarda hız limiti yok.Kaza oranıda son derece düşük.

Kaza ne yazıkkı evime çok yakın bir yerde gerçekleşti...Kaza alanı yüksek süratte girilemeyecek virajlarla dolu.Düzlük sonrası 3 viraj...

Sebebi neyse Allah rahmet eylesin.
    McWarnaly, wolrath, sysroot ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Allah rahmet eylesin

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin...

Bırakın artık vefaat etmiş adamların arkasından "Yine SS hımmm,Yine aşırı hız" filan demeyi.Almanya'da otobanlarda hız limiti yok.Kaza oranıda son derece düşük.

Kaza ne yazıkkı evime çok yakın bir yerde gerçekleşti...Kaza alanı yüksek süratte girilemeyecek virajlarla dolu.Düzlük sonrası 3 viraj...

Sebebi neyse Allah rahmet eylesin.
    Bende çok yakınım...
    Ve devamlı o yolu kullanırım...
    Kaza çevre yolunda uzundere çıkışına gelmeden oluyor...
    Uzun bir düzlük var...
    Kaza yapan Serkan o yolu çok iyi bilen biri...
    Aşırı hız ve rüzgar , birazda 2 motorun gazı ile gerçekleşmiş olduğunu düşünüyorum....
    Çok üzüldüm...
    Serkanın birde küçük oğlu vardı....

Allah yakınlarına sabır versin..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Allah rahmet eylesin yazık ya

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Allah rahmet eylesin
    mobese görüntüleri felan yokmu acaba

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Allah rahmet eylesin. Çok kötü bir durum

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kazayı anlayamadım birbirine mi çarpmış nolmuş :S
    Allah rahmet eylesin.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazayı anlayamadım birbirine mi çarpmış nolmuş :S
    Allah rahmet eylesin.
    bir yerde okudum orta şeritte giden arabayı birisi sağından birisi solundan geçiyor.ikiside orta şeride geçeyim derken çarpışıyor.yalan mı doğru mu bilemeyiz

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    allah rahmet eylesin, ortada bir sorun yoksa hedefe kilitlenme sorunundan carpmislardir diye dusunuyorum. unutmayin arkadaslar nereye gitmek istiyorsaniz oraya bakin. gitmek istemediginiz yere baktiginizda o yone dogru gidersiniz ve carparsiniz. ben bu sebepten iki defa neredeyse bariyerlere giriyordum. motosiklet dunyasindaki en tehlikeli seylerden biridir bu. ingilizcesine 'target fixation' diyolar isterseniz youtube da arastirabilirsiniz bir cok ornegi var ders almak gerek.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Allah rahmet eylesin yarış trafiğe kapalı alanda olur .trafiğe açık alanda ne olacağı,sonunun nasıl biteceği belli olmuyor işte

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı orhanyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin, ortada bir sorun yoksa hedefe kilitlenme sorunundan carpmislardir diye dusunuyorum. unutmayin arkadaslar nereye gitmek istiyorsaniz oraya bakin. gitmek istemediginiz yere baktiginizda o yone dogru gidersiniz ve carparsiniz. ben bu sebepten iki defa neredeyse bariyerlere giriyordum. motosiklet dunyasindaki en tehlikeli seylerden biridir bu. ingilizcesine 'target fixation' diyolar isterseniz youtube da arastirabilirsiniz bir cok ornegi var ders almak gerek.
    Arkadaşlar acemi değildi...
    Gayet tecrübeli , heyecan yapacak tipler değildiler...
    Ayrıca her zaman full koruma ( deri tulum , kask , bot , eldiven ) motora binerlerdi...
    Ama maalesef yüksek hızlarda bunlarda yeterli olmuyor....
    Çok üzüldüm... Bütün gün aklımdan çıkmadı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)