Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora başlangıç

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba bu sitede daha yeniyim. ben şu an 16 yaşındayım ve aşırı uzun süredir motor seven biriyim. eniştemin scooterını vs kulanmışlığım var. internetten hep bakıyorum kullanıcıların çoğunun yorumunda 18 yaşından küçükken motor kullanmaya başladığını görüyorum. Sizce ben ne yapmalıyım? 18 yaşına kadar beklemeli miyim kullanmak için? Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    trafiğe kapalı alandan bence başlamalısın
    bu işin yaşı olduğunu düşünmüyorum
    trafiğe çıkacağın zaman da ehliyetini ve eğitimini aldıktan sonra çıkarsan her sürüşün zekli olacaktır
    ama ehliyetsiz dur şu alan boş deyip de başlarsan veya polislere görünmeden sürerim ben bu motoru dersen olmaz
    şimdiden hayırlısı olsun

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaşlar gözünüzü seveyim '' motor, motoru, motora " demeyin şu canım MOTOSİKLETE.
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 11 yasinda traktor kullanmaya basladim yanimda dedem vardi surekli 2 sene sonra araba kullanmaya basladim ama motosiklet tehlikelidir 2 teker sonucta ustune binince ilk basta kendini kaybersin hiz akrobasi anlaminda ehliyetini al oyle basla mesela ehliyetsiz kullanan cok goruyorum daha mars basmayi 1/8 oraninda gazi acmalari gerektigini bilmiyorlar

Aslında ben ehliyeti alana kadar elektrikli motor ile başlamayı düşünüyorum fakat onlarında yokuşlardan vs. rahat çıkamamaları beni rahatsız ediyor açıkcası.

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    al motorunu ara sokaklarda bin trafiğe çıkarsan babanla akrabanla kısacası ehliyetli ve sürmesini bilen biriyle çık hem ondan trafikte taktikleri öğrenirsin hem de trafiğe alışırsın motosiklet yaşını 16ya düşüren yasa çıkınca ehliyetini al veya çıkmazsa sen 17ye gelince al sonra rahatça bin küçük yaşta başlamak en iyisi ama trafikte gez demiyorum tabi mesela şuan ben de senin yaşındayım motosiklet taksi traktörü kullanabiliyorum traktöre daha yeni başladım 14te cup sürdüm dedemin yazları veya köye gittiğimde 15te motosiklet alındı ehliyeti de aldım mı tamamdır motosiklet önerisi istersen cg tipli olanlardan veya cupları öneririm bu motosikletler hem ucuz hem de az yakar scooter olsa da bir süre sonra zevk vermez alım satım işi de olmaz olur da çok kaybedersin benim yaşıtın olarak seni anlayarak yazdıklarım bunlar

tavsiyelerin için teşekkürler. bu arada kafama takılan bir soru var benim. ehliyet almak için yaş sınırı 18'e çıktı diye duydum ben o öyle değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)