Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    S.a arkadaşlar ben motosiklet aldım iyi sürüyorumda önüme araba çıkınca korkuyorum ve panikliyorum nasıl yenerim korkumu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    (bknz : viraj korkusu )

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    önüne araba çıkması herkesi korkutur ve tedirgin eder
    demekki siz karşı şerittesiniz veya araba yanlış şeritte
    şeridinizi değiştirin, doğru şeritte ilerleyin
    bunun haricinde siz şeridinizde giderken karşı şeritten araba gelmesi sizi tedirgin ediyorsa muhtemelen daha yeni sürmeye başladınız
    sürmeye devam edin, eğitim kursları var oralara başvurabilirsiniz
    sürerek antreman yapabilirsiniz
    "sürerek" derken illa ki yoğun trafikte veya trafikte demeyi kastettemiyorum
    bu bence ilk sürüş tedirginlikleri herkeste olan bir şeydir
    örneğin ilk başlarda kamyonların yanından geçerken tedirgin olan kişinin zamanla kontrollü geçişle bu korkuyu yenmesi gibi
    bence önemli olan araç sürerken kontrollü sürmek, belli bir hızda olacak yeri gelir 70-80 km kontrollü olmanız için yeterken belli bir yolda 50 km hız ancak kontrolünüzü sağlamak için yeterli olacak
    fren mesafesi, yol tutuş vs gibi etmenleri düşüneceksiniz
    motor sürekli tetikte olma halidir bence, zaten bu durum sizin kafanızın başka şeylerle meşgul olmasını engelleyecek ve hatta bu durum daha da çekici hale gelecek
    çünkü sorunlardan , sıkıntılardan uzaklaşacaksınız
    yola verdiğiniz dikkatle keyifli bir sürüşe dönüşecek

Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önüne araba çıkması herkesi korkutur ve tedirgin eder
    demekki siz karşı şerittesiniz veya araba yanlış şeritte
    şeridinizi değiştirin, doğru şeritte ilerleyin
    bunun haricinde siz şeridinizde giderken karşı şeritten araba gelmesi sizi tedirgin ediyorsa muhtemelen daha yeni sürmeye başladınız
    sürmeye devam edin, eğitim kursları var oralara başvurabilirsiniz
    sürerek antreman yapabilirsiniz
    "sürerek" derken illa ki yoğun trafikte veya trafikte demeyi kastettemiyorum
    bu bence ilk sürüş tedirginlikleri herkeste olan bir şeydir
    örneğin ilk başlarda kamyonların yanından geçerken tedirgin olan kişinin zamanla kontrollü geçişle bu korkuyu yenmesi gibi
    bence önemli olan araç sürerken kontrollü sürmek, belli bir hızda olacak yeri gelir 70-80 km kontrollü olmanız için yeterken belli bir yolda 50 km hız ancak kontrolünüzü sağlamak için yeterli olacak
    fren mesafesi, yol tutuş vs gibi etmenleri düşüneceksiniz
    motor sürekli tetikte olma halidir bence, zaten bu durum sizin kafanızın başka şeylerle meşgul olmasını engelleyecek ve hatta bu durum daha da çekici hale gelecek
    çünkü sorunlardan , sıkıntılardan uzaklaşacaksınız
    yola verdiğiniz dikkatle keyifli bir sürüşe dönüşecek
    bunun özetini yazaym sana 1-2 ay kullan alısırsn :D
    BRS_CHOPPER bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    :D ben istiyorumki yanıma araba fln çıksında kapışayım :D araba görünce gaza bas geçmeye çalış dip dibe git ama sakın iki lastiginin ortasında gitme arabanın böyle 2 gün yp direk korkunu yenersin yada ....

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı paloco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar ben motosiklet aldım iyi sürüyorumda önüme araba çıkınca korkuyorum ve panikliyorum nasıl yenerim korkumu
    Eğer kaskınız yoksa kask alınız, kaskı taktığınızda kendinizi güvende hissedeceğinize garanti verebilirim.
    abeciMotoru bunu beğendi.

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Hafif motoru bağırt. Korna çal arabaya kendini göster. Araç taksi ve yolcusu yoksa solundan minibüsler ve otobüsler için daima solundan(durmuş trafikte başka). Sürücüsüne bak elinde telefon varsa arayı biraz daha aç. Apaçi gibiyse ya geç ya uzaklaş.

Bunlara dikkat edersen ve sana yol veren sürücülere denk gelerek oldukça keyifli bir sürüş yapabilirsin birde arada motorcu gördüğünde selamını ver. Bugün bir tane motorcuya İTÜ - İstinye çıkışının ilerisinde trafikte selam veremedim burdan görürse ve hatırlarsa kusura bakmasın :D

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yenisin heralde biraz trafiğe çıkmadan sür kavra sonra trafiğe çıkınca esas motor sürme başlıyor

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı fatboyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafif motoru bağırt. Korna çal arabaya kendini göster. Araç taksi ve yolcusu yoksa solundan minibüsler ve otobüsler için daima solundan(durmuş trafikte başka). Sürücüsüne bak elinde telefon varsa arayı biraz daha aç. Apaçi gibiyse ya geç ya uzaklaş.

Bunlara dikkat edersen ve sana yol veren sürücülere denk gelerek oldukça keyifli bir sürüş yapabilirsin birde arada motorcu gördüğünde selamını ver. Bugün bir tane motorcuya İTÜ - İstinye çıkışının ilerisinde trafikte selam veremedim burdan görürse ve hatırlarsa kusura bakmasın :D

bu telefonla konuşanlara deli oluyorum trafik canavarları

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkürler

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motora egzoz takanlara sinir oluyordum. bencillik gibi geliyordu. hoş ses ve biraz performans için kafa ütülüyorlar diyordum. ama hakikaten kornaya aldırmayan o araçlar egzoz sesiyle toparlanıyorlar.

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora egzoz takanlara sinir oluyordum. bencillik gibi geliyordu. hoş ses ve biraz performans için kafa ütülüyorlar diyordum. ama hakikaten kornaya aldırmayan o araçlar egzoz sesiyle toparlanıyorlar.
    Hiç sorma bende farkettim. Silindirden çıkan boru eksoza giden kısmından kopmuştu. Sesi anlatamam Harley bile bu kadar ses çıkartmaz. Ama herkes yolumdan çekiliyordu ambülanstan daha fiyakalıydı yani. Açıp kapanır bir sistemle ayarlasak hiç fena olmaz aslında. Sıkışık trafikte bağırsın normalde sessiz sessiz gitsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)