Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bundan sonra plaka takmayacağım

Motovento
    REKLAM ALANI
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Erzincan motofeste giderken 111 ile giderken yediğim 160 tl cezadan sonra hemde önümdeki araç 120 ile rahatlıkla geçip giderken ben 1150 gs ile 111 ile radar cezası yedikten sonra plaka kullanmama kararı aldım. 2 ay öncede Hız sınırı 70 olan yerde 90 ile 343 tl gezici radar cezası gelmişti. Uzun lafın kısası hiç kasmaya gerek yok. Uzun yolda radardan kaçarsanızda 12-1:30 arası polis öğle tatiline giriyor, çekin bir yere çayınızı için sonra devam edin. Bundan sonra kullandığım hiçbir motora plaka takmayacağım. En azından plaka takmamanın cezası 77 tl oda yakalayabilirlerse.
    Serkang, 2move, Wazaa.35 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Tebrik ederim çok doğru bir karar vermişsin. Allah göstermesin motorun çalınırsa plakasız diye tarif edersin hemen bulurlar.
    oyunageldim, Garip, salcano_7946 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Açılır kapanır plaka candır
    utkan35 ve htmetin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim çok doğru bir karar vermişsin. Allah göstermesin motorun çalınırsa plakasız diye tarif edersin hemen bulurlar.
    Plakası olanlar hemen bulunuyor zaten Çalan kişide zaten plakayla dolaşıyorki polis durdurursa sorun olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açılır kapanır plaka candır
    Aslında plaka takmayacağım derken, katlanır yapacağım demek istemiştim ancak sinirden tam olarak anlatamamışım

Uzun yolda sakin takılırken yada çevirmelerde motoru durdurmadan hemen açabiliyorsun, onun dışında kapat kalsın.
    kakare, birbilent ve Kızıl pars bunu beğendiler.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    çifte strandarta kızdınız böyle bir kararı yazma gereği duydunuz ve derdinizi dile getiriyorsunuz
    haklısınız çifte standarta öfkelendiğiniz için
    haksızsınız kurallara uymadığınız için
    plaka takmama kararında da haksızsınız
    paylaştığınız için teşekkürler
    ben de böylelikle sizinle kendi düşüncemi paylaştım
    saygılar
    hyce, EnesBeyter, oyunageldim ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    aferin. 10 karakter boyunca aferin.
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Hız sınırlarında gitmemek kesinlikle doğru değil. Bu konuda haklıyım diyemeyeceğim ancak bana radar cezası kesilirken kasksız hatta belkide ehliyeti plakası olmayan motorlar yanımdan geçip giderken buna ses çıkarılmaması ise anca başa gelince anlaşılır.
    Kızıl pars bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hız limitleri motosikletin hacmine teknolojisine ve süren kişinin tecrübesine göre değerlendirilmeli çok yalnış bir kural benim fikrim

kızarak serzenişte bulunmakta haklısınız

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    birileri görevini eksik yapıyorsa sen de eksik yap ne eksiğin var ki onlardan sakın doğru olma
    İmportant ve leyli bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Aynaları da sök..... .

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    2 ay önce hız sınırı 50 km olan e-5 de 72 ile gezici radara girdim ve 343 tl ceza geldi eve.ben gene de plakayı sökmemiştim taki kasksız,susturucusuz ve plakasız motorcuların ben hız sınırında giderken yanimdan dip gaz gectiklerini görünceye kadar.arka camurluğu,kuyruğu söktüm yani kaza süsü verdim motora soran polislere yeni kaza yaptım,plakayı takıcak yer yok diyorum ama plakayı gene de sırt camtamda taşıyorum
    darpgen bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    elektrikli acılır kapanır plakalık

Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru calan adam plakayı sökmüyor mu sanıyorsun?
    polise gittiğinde ruhsata işli plakayı sorar. onu söylersin. şase numarasını verirsin.
    zaten calınan bir motosikletin geri gelme ihtimali yüzde 10 bile değil

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ufak tatlı yalanlar bunlar
    pembe yalan

her zaman sırt çantasıyla geziyorsunuz zaten
    ne olacak canım
    tek doğru siz mi olacaksınız
    o apaçilerden ne farkınız var
    onlar öyle kuralsız geziyorsa siz de pek tabi gezebilirsiniz
    leyli bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende geçen motoru aldıktan sonra plaka değişimi için emniyete gittim söktüler plakayı hafta sonu girdi araya 2 3 gün plakasız gezdim
    ne kadar güzel bişeymiş bunu demek istiyorum sadece anlayan anlar
    katlanır plakalık işi güzel kim ne derse desin bu motora olurmu bilemem ama bi deneyecem bakalım

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçen motoru aldıktan sonra plaka değişimi için emniyete gittim söktüler plakayı hafta sonu girdi araya 2 3 gün plakasız gezdim
    ne kadar güzel bişeymiş bunu demek istiyorum sadece anlayan anlar
    katlanır plakalık işi güzel kim ne derse desin bu motora olurmu bilemem ama bi deneyecem bakalım
    Onun bilgisayarlısını yapacağım bir ara...

Motor yavaşladığında hızı belirli bir değerin altında ise plaka otomatik olarak açılacak. Kalktıktan sonra da belirli bir süre açık kalacak, sonra kapanacak.
    Aynı sistem, ivme ölçerek gerektiğinde stop lambalarının da (gaz keserek yaptığımız yavaşlamalarda) yanmasını sağlayacak (muhtemelen sisteme karışmamak için başka bir lamba seti de koyabilirim).
    Üzerindeki GPS ve GSM modülleri aynı zamanda takip sistemi olarak da çalışacak.
    İstenirse, sadece kendi piliyle beslenecek. Ana sisteme karışmayacak. İstenirse konjetörden / regülatorden şarj olacak bataryası.

Filan gibi fikirler geldi şimdi aklıma :D

Öte yandan... Radara yakalanmış bir motosiklet çevirmede neye göre durduruluyor. Radarın gönderdiği resim ise, zaten motorun ne olduğu belli (sadece büyütülmüş plaka resmi mi acaba).
    Eğer plaka gönderiliyorsa, motoru durdurup da plakaya mı bakıyor polisler?

Trafik kanununa göre motosikletlerin hız sınırları arabalara kıyasla çok vicdansızca düşük malumunuz. Çok çevirmeden -belki şans eseri- geçtim gittim. Ama insanın kafası hiç rahat olmuyor bir yandan da...
    mucotr bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    istersen takma .cezası 77 tl olsa da yakalayınca sana yapılacak muameleyi görünce ah akılsız kafam diyim taşlara vurarsın...

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun bilgisayarlısını yapacağım bir ara...

Motor yavaşladığında hızı belirli bir değerin altında ise plaka otomatik olarak açılacak. Kalktıktan sonra da belirli bir süre açık kalacak, sonra kapanacak.
    Aynı sistem, ivme ölçerek gerektiğinde stop lambalarının da (gaz keserek yaptığımız yavaşlamalarda) yanmasını sağlayacak (muhtemelen sisteme karışmamak için başka bir lamba seti de koyabilirim).
    Üzerindeki GPS ve GSM modülleri aynı zamanda takip sistemi olarak da çalışacak.
    İstenirse, sadece kendi piliyle beslenecek. Ana sisteme karışmayacak. İstenirse konjetörden / regülatorden şarj olacak bataryası.

Filan gibi fikirler geldi şimdi aklıma :D

Öte yandan... Radara yakalanmış bir motosiklet çevirmede neye göre durduruluyor. Radarın gönderdiği resim ise, zaten motorun ne olduğu belli (sadece büyütülmüş plaka resmi mi acaba).
    Eğer plaka gönderiliyorsa, motoru durdurup da plakaya mı bakıyor polisler?

Trafik kanununa göre motosikletlerin hız sınırları arabalara kıyasla çok vicdansızca düşük malumunuz. Çok çevirmeden -belki şans eseri- geçtim gittim. Ama insanın kafası hiç rahat olmuyor bir yandan da...
    Tam benim aklımdan da bu geçiyordu bir pic birkaç sensörle olacak iş

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istersen takma .cezası 77 tl olsa da yakalayınca sana yapılacak muameleyi görünce ah akılsız kafam diyim taşlara vurarsın...
    ne yapacaklar gazmı sıkacaklar kelepçeleyip zindanlaramı atacaklar düşmüş etmiş dersin baktın olmuyor yaz kardeşim dersin.
    poweranimal bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapacaklar gazmı sıkacaklar kelepçeleyip zindanlaramı atacaklar düşmüş etmiş dersin baktın olmuyor yaz kardeşim dersin.
    hırsızlık muamelesi yapan polislerimiz var .plakasız bide hızlı gittin mi nerden kaçtın diye önüne aracı kırarlarsa anlarsın.kafa bilindik basit olana çalışıyo sizinde unutma ki polisin sinirlenince neler yaptığını. ha bana bişi olmaz dersen o başka zaten kuralsızlığı mantıklı olarak görüp hakkı başka yollardan aramayı savunamıyorsan bu tip yollara başvurarsın
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Tavsiyeler için teşekkürler Herkes doğru olanı yapmak zorunda değil.
    aquarist4, htmetin ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)