Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bundan sonra plaka takmayacağım

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ağzından lan kelimesi çıkmayan, nur yüzlü bir adam düşünün şimdi... Bütün dini görevlerini sonuna kadar yerine getirir, ihtiyacı olanın ihtiyaçlarını karşılar. Yardım kuruluşlarına destek olan bir adam....
    Maddi durumu insanı titretmeye yetecek kadar'da iyi...
    Bu adam benim öz olmasada abimdir. Bu adam TRAFİK cezalarından bıkar. Kuyruk altına alırız plakayı. İkimizdede RR vardı o zamanlar. Bir ara işi geliştirip sanayide elektronik sisteme çevirmiştik plakalığı. 2008 senelerinde 100Tl gibi bir paraya maal olmuştu. Küçük piston gibi motorlu bu alet plakayı itiyordu veya çekiyordu

Kışa doğru gt250r alıcağım bu sistemi o motorada uygulayacağım büyük ihtimalle. Zamanı gelince resimli olarak paylaşımda bulunurum
    Şimdi çıkıp doğrucular demesinler bana yok kural mural. Ota boka ceza yediğimi eski mesajlarımda yazmıştım. Adam emniyet kemeri sordu daha ötesi varmı ! ! ! RR'a iki kişi biniyormuşuz ? Yok orj egzoz fazla ses çıkartıyormuş ?

İmkanınız varsa, ben kaçarım gerekirse arkadaş diyorsanız plakalığı kuyruk altına vs alın veya sökün. Doğrucular hiç alıntılamasın, bozarım
    sozerten, serdar1547, Wazaa.35 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Yok ki şöyle amerikadaki gibi çevirmeden kaçana helikopterli arabalı kovalamaca.. Birde o vasıtaların,polisin saatlik olarak ücretini kaçan kişiye ödetsinler ki 10 bin $ girsin..

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeler için teşekkürler Herkes doğru olanı yapmak zorunda değil.
    Elbette...
    Ama herkes eninde ya da sonunda -kendi- yaptıklarının sonuçlarına katlanmak zorunda...

(İlahi adeletten filan bahsetmiyorum. İnsanın kendisini değiştirip bozmasından ve sonuçta farklı birisi olmasından bahsediyorum.)
    redlion999 bunu beğendi.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    bennim tanıdıgım insanlar var plaka var arkada ama çamurluga içine gommüşler otoban bile beleş adamlara

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    Ya evet, şimdi düşününce herkes hız sınırlarına uyuyor. Kimse emniyet şeridi kullanmıyor. Şöyle güzel bir düzlük görünce gazı açmıyor. Otomobil sürücüleri muazzam şekilde saygılı. Polis işini adaletli yapıyor ve adam kayırmıyor. Herkes köprüden HGS ile geçmesine rağmen kartından bakiye düşmediği için, anında karayollarına başvurarak haksız geçişin bedelini ödüyor. herkes yapıyor, ediyor, uyguluyor ve uyuyor. Bu kanun koyucuların yanlış kanunlar koyduğu ve herkesin bunlara sonuna kadar riayet ettiği, bozuk düzenli ülkede evet arkadaşım sen bir apaçisin.
    2move ve bikerboi bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    ben de bugün şehir içi radarın önünden geçtim hızım 80 km/s .
    öyle biryerde çevirmişler ki hiç sapacak saklanacak bir yer de yok dosdoğru kavşağa gidiyoruz sonucunu bile bile
    sonra baktım ortalıkta ne polis var ne de çevirme bende gazladım gittim.galiba bu tarz uygulamalar sadece araçlara otomatik ceza yolluyor ön plakayı fotolayıp.
    ekipteki polisler geri dönüp plakayı okudularsa o zaman ayvayı yedik

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erzincan motofeste giderken 111 ile giderken yediğim 160 tl cezadan sonra hemde önümdeki araç 120 ile rahatlıkla geçip giderken ben 1150 gs ile 111 ile radar cezası yedikten sonra plaka kullanmama kararı aldım. 2 ay öncede Hız sınırı 70 olan yerde 90 ile 343 tl gezici radar cezası gelmişti. Uzun lafın kısası hiç kasmaya gerek yok. Uzun yolda radardan kaçarsanızda 12-1:30 arası polis öğle tatiline giriyor, çekin bir yere çayınızı için sonra devam edin. Bundan sonra kullandığım hiçbir motora plaka takmayacağım. En azından plaka takmamanın cezası 77 tl oda yakalayabilirlerse.
    ohhoooo. Ben plakayı neredeyse bir senedir kapatıyorum. Apaçiysem apaçiyim ama aptal değilim. Bu memleketin hazine açığını ben kapatacak değilim!!!!
    Yorumları okuyorumda , bukadar tırsmayın polisten yok plaka yoksa motorun önüne kırarmış durdururmuş, yok çalıntı olursa bulamazlarmış puahahahahah
    BEYLER, kaskın vizörü siyah diye CEZA yazan POLİS gördüm ben!!!!!! ("Forumda bir arkadaşın başına gelen olay") aloooo... uyanın artık....
    -Siyah vizör yasak!!
    Doğru okudunuz..
    mucotr ve birbilent bunu beğendiler.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Katlanır plakalık en güzeli. Polis görünce açmaya bile gerek yok. Alet güçlüyse uza git. Karşındaki polis şahin olmadıkça yakalayamaz zaten. Şahin dur derse de durur verirsin efendi efendi 77 tl. Motosikletin hız sınırının otomobilden daha az olduğu gişelerde 2 tonluk jiple aynı parayı ödediği memlekette yaşıyoruz adam gelmiş plaka kapatmak yanlış diyor. Paran bolsa, kasksız apaçinin ceza yemediği yerde ceza yemenin dokunduğu bir gururun yoksa kapama kardeşim keyfin bilir
    Wazaa.35, bikerboi ve birbilent bunu beğendiler.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    PLAKAYI katlanır yapmıştım ama ilk çevirmede anladılar.Nitelikli dolandırıcılıga giriyormuş mahkemeye vereceklerdi 77 lira ile zorla kurtulduk.epey ugraştırdım polisleri baya bir maceralı oldu ama tavsiye etmem katlanır yapmayın.İnsafsız birine yakalanırsanız mahkeme mahkeme ugraştırır.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu uzun yol cezaları çok can sıkıcı. Öylesine sürüyorum, ibre 80 küsürlerde, meğerse ileride! yerleşim birimi varmış, henüz göremediğim. Adam çat cezayı kesiyor, 70'i geçtin diye... Bu iş devlete kadar uzar da neyse. Durum okadar vahim bir hal alıyorki bazı örneklerde, plaka takmama kararı alan kişilere doğru veya yanlış bişey diyemiyorum.

Ha bir de gazcı tayfa var, ne yalan söyleyim sonuç aynı kapıya çıksa da konuyu açan kişi ile zaten plaka takmayan gazcı tayfayı aynı kefeye koyamıyorum.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohhoooo. Ben plakayı neredeyse bir senedir kapatıyorum. Apaçiysem apaçiyim ama aptal değilim. Bu memleketin hazine açığını ben kapatacak değilim!!!!
    Yorumları okuyorumda , bukadar tırsmayın polisten yok plaka yoksa motorun önüne kırarmış durdururmuş, yok çalıntı olursa bulamazlarmış puahahahahah
    BEYLER, kaskın vizörü siyah diye CEZA yazan POLİS gördüm ben!!!!!! ("Forumda bir arkadaşın başına gelen olay") aloooo... uyanın artık....
    -Siyah vizör yasak!!
    Doğru okudunuz..
    siyah vizör nasıl yasak ya neye göre yasa

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğrudur kardeşim doğrudur Siyah Vizör e de yazarlar. Bana da 2012de trafiğe çıkan motorun muayenesi 2011 de bitmiş demişlerdi. Allah kötü niyetli üniformalılardan korusun.

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Şükür evrak sorunum yok ama yol güzelse çevirmede durmam.Onun derdiyle uğraşılmıyor arkadaş yangın tüpü soran var.Kaçabilecek güçte motora sahipsen bas gitsin. 1 günlüğüne vize için plakalığı taktım ogün 332 lira ceza yedim hızdan değil abidikgubidik sebeplerden sol şeridi ihlal etmişim herhalde.
    Ben takmam ama 250cc için bu iş zor, otoyolda gezer radar kapalı görür kaçamassın yapıştırıverir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    en güzeli plakanın üzerine asma kilit asmak ne ceza gelir nede birşey uzun yolda vazgeçilmez çözüm

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı sodalimon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun bilgisayarlısını yapacağım bir ara...

Motor yavaşladığında hızı belirli bir değerin altında ise plaka otomatik olarak açılacak. Kalktıktan sonra da belirli bir süre açık kalacak, sonra kapanacak.
    Aynı sistem, ivme ölçerek gerektiğinde stop lambalarının da (gaz keserek yaptığımız yavaşlamalarda) yanmasını sağlayacak (muhtemelen sisteme karışmamak için başka bir lamba seti de koyabilirim).
    Üzerindeki GPS ve GSM modülleri aynı zamanda takip sistemi olarak da çalışacak.
    İstenirse, sadece kendi piliyle beslenecek. Ana sisteme karışmayacak. İstenirse konjetörden / regülatorden şarj olacak bataryası.

Filan gibi fikirler geldi şimdi aklıma :D

Öte yandan... Radara yakalanmış bir motosiklet çevirmede neye göre durduruluyor. Radarın gönderdiği resim ise, zaten motorun ne olduğu belli (sadece büyütülmüş plaka resmi mi acaba).
    Eğer plaka gönderiliyorsa, motoru durdurup da plakaya mı bakıyor polisler?

Trafik kanununa göre motosikletlerin hız sınırları arabalara kıyasla çok vicdansızca düşük malumunuz. Çok çevirmeden -belki şans eseri- geçtim gittim. Ama insanın kafası hiç rahat olmuyor bir yandan da...
    Geçen sene Ramazan Bayramı'nın 1. günü Foça'dan dönerken Örnekköy'e yakın 90'la radara girdim. Orda hız sınırı 70 km.ye düşüyormuş. 319 TL. ceza yedim. Erken ödeyerek 239,25 TL. ile kurtuldum. Radar cihazının olduğu araç ilerdeki ekibe ..... renkli motor, ......renk mont ve ...... renk kasklı şeklinde bir tanım yapıyor. Yediğim ceza sonrası tüm tanıdıklarımın maskarası oldum "neden durdum" diye. Bundan sonra yavaşlayan trafikte asla sağ şeritte kalmayıp en soldan uzama kararı aldım. En doğru "davut" ben değilim ve bu ülke benim ödediğim cezalarla refaha ermeyecek. Motorumuzla trafikte ve yolda kapladığımız alana, bulunduğumuz konumu terkettiğimiz hıza ve zamana bakın ve bana ödediğimiz vergide, otoyol ücretinde, kesilen cezalarda hala Devletin haklı olduğunu söyleyin, yok öyle şey. Doğu'da adam mahrumiyet bölgesi diye geçen yerde ahırını eski tip yaylı somyaya bağladığı elektrikle ısıtsın(beş kuruş vermesin), ben "büyük şehirde" yaşama adına sabahın köründe kalkıp bir kaç araç değiştirip işe gideyim ve kullandığım elektriğe ve suya tonla para ödeyeyim, sizin de bildiğiniz şu anda dile getiremediğim bir çok haksızlığa maruz kalıyoruz.Gel emeklilik gel.. Gelsin emeklilk de "köyümüze" geri dönelim. "Büyükşehir" her yönüyle yaşanmaz oldu. İsviçre'lisi, Alman'ı emekli olduğunda gelip Türkiye'ye yerleşip ferah bir hayat sürüyor çünkü emekli aylıkları Türkiye'de beyler gibi yaşamalarına izin veriyor, zaman zaman da Alamanya'ya gidiş geliş yaptılar mı hem ordan hem burdan geçinip gidiyorlar. Biz emekli olduğumuz da köye dönmezsek alacağımız maaşla ancak Afrika'ya yerleşiriz. Ama sadece yerleşiriz, gelip gidemeyiz...
    2move ve mt-07 bunu beğendiler.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Ne kadar boş konuşan arkadaşlar var. Bazıları da çok bilgisayar oyunu oynuyor galiba, yok polis önünü kesermiş yok çarparmış falan filan.

Bu ülkede malesef adaleti kendi kafasına göre yorumlayan ve uygulayan bin bir türlü insan var. 4 Teker sürücüsü ile aynı vergiyi öderiz, aynı benzini alırız, aynı ötvyi öderiz, aynı ruhsatı alırız, aynı fiyatta ehliyetler alırız. Ama hız sınırları 4 tekerlerin daha yüksek, 4 tekere ceza yazmazlar, gelip motorcuya yazarlar. Abi kimse kusura bakmasın burada ayrımcılık var. Daha dün konuştuğum bir arkadaş 325 tl ceza yemiş 50 kmlilik yerde 71 ile gittiği için. Ceza kesmeye gelince onlardan iyisi yok ama iş icraata gelince fos... Madem yerleşim yeri madem hız kuralları mevcut dik oraya adam gibi hız tabelası millet baksın geçmesin. Ha geçince haklısın derim. Hız tabelası yok herhangi bir bildiri yok, 500 metre öncesine gizlenmiş sivil polis neymiş radar diye plaka belirtiyor. 4 teker ile şehir içine yakın yollarda bile benim motorla hiç görmediğim hızları yapıyorlar, ama ceza yok.

Mh 125 ile ses cezası yedim 66 tllik bir ceza, adam karakolun önünden şahinle egzos bağırta bağırta geçiyor, yarım km öteden duyuyorum sesini yinede kimse tınlamıyor. Trafikte cep telefonu ile konuşanında, sigara içeninden, ehliyetsiz dolananından bir sürü 4 teker sürücüsü var. Ben kaskı kafamdan darlandığımda az çıkarayım dedim baktım arkadan polis anons yapıyor kaskı tak diye. Bu memlekette ne zaman bir düzen olur, ne zaman trafik düzenlemeleri olur, ne zaman saygılı ve eğitimli araç sürücüsüleri çoğalırsa bende o zaman harfiyen kurallara uyarım.
    2move bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzeli plakanın üzerine asma kilit asmak ne ceza gelir nede birşey uzun yolda vazgeçilmez çözüm
    O nasıl bişey ya, anlamadım?? Plakayı mı kapatıyor, nedir mantık?
    #sürenadam

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PLAKAYI katlanır yapmıştım ama ilk çevirmede anladılar.Nitelikli dolandırıcılıga giriyormuş mahkemeye vereceklerdi 77 lira ile zorla kurtulduk.epey ugraştırdım polisleri baya bir maceralı oldu ama tavsiye etmem katlanır yapmayın.İnsafsız birine yakalanırsanız mahkeme mahkeme ugraştırır.
    Nitelikli dolandırıcılık? Bahsettiğiniz suç bildiğimiz TCK 158 kapsamındaki nitelikli dolandırıcılık mı?? Eğer öyleyse size bir hukukçu olarak söyleyebilirim ki yapılan eylemde bu suçun maddi unsurları oluşmamaktadır. Yani size keyfi olarak bu suçtan dolayı ceza veremezler. Aksi bir durumda lütfen bana özelden ulaşın gerekirse karşı dava açalım size bu konuda yardımcı olurum. Bazı polis arkadaşlar nasıl oluyorsa bir şekilde bu tip yanlış bilgiler ediniyorlar ve aynı şekilde de vatandaşlara aktarıyorlar. Dolayısıyla çekinmeye gerek yok nitelikli dolandırıcılık apayrı bir konu.
    2move bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Erzincan motofeste giderken 111 ile giderken yediğim 160 tl cezadan sonra hemde önümdeki araç 120 ile rahatlıkla geçip giderken ben 1150 gs ile 111 ile radar cezası yedikten sonra plaka kullanmama kararı aldım. 2 ay öncede Hız sınırı 70 olan yerde 90 ile 343 tl gezici radar cezası gelmişti. Uzun lafın kısası hiç kasmaya gerek yok. Uzun yolda radardan kaçarsanızda 12-1:30 arası polis öğle tatiline giriyor, çekin bir yere çayınızı için sonra devam edin. Bundan sonra kullandığım hiçbir motora plaka takmayacağım. En azından plaka takmamanın cezası 77 tl oda yakalayabilirlerse.
    Hacı benim de plaka düştü!
    (Civatanın altına somun atmışlar, sökene kadar canım çıktı )

Tabi artık şehir içinde park edince motosikleti geri geri yanaştırıyorum. Malum, arkası yola bakarsa durduğu yerde başa bela ;)
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Peki oracıkta polisin durdurup motorun kitapçığına bakıp sizi de yetenek sınavına sokmasını mı bekliyorsunuz?
    1961 Vespa 150 VBB1T
    1994 Vespa COSA
    2013 Scarabeo

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)