Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Viraj korkusu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr125r
    Herkese iyi günler. Bugün size viraj korkumdan bahsetmek istiyorum. 2 aydır aktif olarak cbr125r kullanıyorum. Herşey çok güzel taaki viraja gelene kadar viraja girdiğimde motoru virajı dönecek kadar yatıramıyorum ve 15-20 km hıza düşüp bariyere yanaşarak geçiyorum. Bu korkumu nasıl yenebilirim. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    eğitim alarak....
    dockerengin, İmportant ve initial-D bunu beğendiler.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    sürmeye devam ederek veya istanbulda eğitim veren yerler var oralara danışabilirsin
    videolar var youtube'da felan eğitim videoları onları izle
    kontra tekniğini araştır
    bu hemen hemen tüm araç sürücülerinde vardır zamanla geçecektir eminim
    kazasız belasız sürüşler

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürmeye devam ederek veya istanbulda eğitim veren yerler var oralara danışabilirsin
    kontra tekniğini araştır
    kazasız belasız sürüşler
    Sürmeye devam ve ölmemeye gayret ederek değil mi ? Yanlış yönlendirme olmuş, önemli bir konu.

Derhal eğitim almalısın, İstanbulda kim var bilmiyorum ama ART varsa oradan alabilirsin, güvenilir ve işlerini doğru düzgün yapan birileri olsun.

Eğitim almadan önce video felan izleyerek bişeyler öğrenmeye çalışma. Çok faydalı videolar olduğu gibi saçma salak eğitmen bozuntularının videoları da var.

Şu durumda internet ortamına güvenmekten ziyade profosyonel bir eğitmenden güvenli sürüş eğitimi almalısın. Ondan sonra bulacağın kaynakların sana faydası çok daha fazla olur ve doğru ile yanlışı daha iyi ayırt edersin.

Yani kısacası eğitim şart, en kısa sürede
    c00lrelax bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Cbr125r
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontra tekniğini araştır
    kazasız belasız sürüşler
    kontra tekniğini okul bahçelerinde akşamları çalışıyorum ama akan trafikte ve bozuk zenimde gerçekten çok daha farklı oluyor motoru yatırmak. heran motor altımdan kaçıp gidecekmiş gibi hissediyorum. Ve şu kıçına yapışıp korna basan araba sürücüleride ayrı bir aksiyon katıyorlar korkuma.
    unutmadan tavsiyeşerin için teşekkürlerimi sunarım
    ozy01 bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    korkarsan ölürsün,eğitim alman şart
    cibaykal ve İmportant bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    tecrübe olmadan büyük cc ile başlayanların en büyük sorunu virajlar. Ne olacak kenardan kenardan giderim derler ama iş viraja gelince ya bariyere savrulurlar ya da viraj dışındaki arabaya patlarlar. Neyse ki siz düşük cc ile başlamışsınız. Bu şekilde sürerseniz arkadan yapışan arabaya kızıp viraja hızlı girer patlarsınız ya da şeridi kaybeder virajın dışındaki arabnın altına gidersiniz. Hemen eğitim alın, istanbulda birçok eğitim fırsatı var internette video izleyerek falan olmaz, sürmeye devam ederek de olmaz
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Motoru yatırmak için bir çaba harcamana gerek yok. Kendini rahat bırakıyorsun, sağa döneceksen sağ elçiği ileri itiyorsun ve hooop motor yatmaya başlıyor (kontra tekniği).
    Başlangıçta çok saçma gelecek. Sağ elçiği ileri itince direksiyon sola döner, e nasıl motor sağa doğru yatıp sağa doğru viraja girecek? Çok anlamsız ama aynen öyle oluyor.

Aslında 30 km ve üzerindeki hızlarda bunu bilinçsizce zaten herkes yapıyormuş, eğitimde bunu bilinçli bir şekilde yapmayı öğreniyorsun. Biraz da antrenmanla üstesinden gelebilirsin.

Aynı motoru ben de kullanıyorum. GİS akademinin eğitimine katıldım. Manevra sırasında ayağım debriyaj pedalının altındaydı, motor o kadar yatmış ki ayakkabımın ucu asfalta sürttü.

Eğitimi kesinlikle tavsiye ederim.
    Eğitimden önce kafamda çok soru işareti vardı. O kadar paraya değer mi mesela? Ben motomax'ten 1.000 TL alışveriş yaptım ve bu eğitim hediye geldi. Ama o paraya değer. Yol eğitimine de ücretini ödeyerek katılacağım mutlaka.
    Oturuş pozisyonumuz dahi hatalıymış, bu yüzden hem motoru rahat kontrol edemiyor, hem de kendimi gereksiz yere yoruyormuşum.

Viraj ile ilgili küçük bir ipucu daha: Örneğin viraj sağa doğru olsun. Viraja soldan yaklaşıyorsunuz, virajın bitişini gördüğünüzde sağa doğru yolu kapatıyorsunuz. Düzlüğe çıkarken elçiği ileri itmeyi bıraktığınızda motor düzeliyor ve devam ediyorsunuz. Burada kafanızı çevirmeniz çok önemli. Virajın mümkün olduğunca sonuna doğru gözünüzle değil çenenizle bakıyorsunuz. Kafa tam çevrilecek ve yukarı doğru kalkacak.
    Süratinizi viraja girmeden ayarlamalısınız. Viraja girdiğinizde gaz açıp kapatmak çok tehlikeli olabiliyor. Sabit hızla viraja girip, düzlüğü gördüğünüzde gazı açıyorsunuz.

Video da güzel bir açıklama da mevcut: http://www.youtube.com/watch?v=VTC7f6M2L1E
    CEM. bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    önce eğitim
    ama bence arka tekerinde kalitesiz galiba o yüzdende olabilir.
    yeni teker gibisi yok
    birde ne olursa olsun virajın sonuna bak önüne bakma
    baktın virajı alamıyorsun daha ileriye bak youtube de dünya kadar video var izlemelisin.

Motosikleti
    Cbr125r
    Peki bu eğitimlerin fiyatları nedir? Ve tavsiye ettiğiniz bir eğitim merkezi var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce eğitim
    ama bence arka tekerinde kalitesiz galiba o yüzdende olabilir.
    yeni teker gibisi yok
    Açıkcası pek anlamıyorum tekerden =) daha 2 aylık motor kullanıcısıyım bundan önce bir tecrübem olmadı.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    hondanın eğitimi 2 gun 350 TL olması lazım. Yamaha tek gün sanırım daha ucuz olmalı

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Honda'nın eğitimleri var. Fiyatlarına sayfasından ulaşabilirsin. 2 gün sürüyor.

Ben GİS akademiden almıştım. Sanırım 300 TL. 1 gün.

Ulus'ta bir yer vardı. Saatlik eğitimler veriyorlardı. İhtiyacına göre belirliyorlar eğitim süresini. Saati 60 TL diye hatırlıyorum. Eğer durumun çok kötüyse, motorla gitmene izin vermiyoruz falan diyorlardı. Burada 1'e 1 eğitim veriyorlar. Birkaç ay önce çok araştırmıştım.

GİS akademiyi gidip gördüğümden dolayı tavsiye edebilirim. Diğerleri için yorum yapamam.
    ByThe bunu beğendi.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Ben de eğitimi gis akademiden almıştım cbr 125'imle, memnun kaldım. Sadece virajlar değil, örneğin düşük hızlarda neden ön fren yapılmaz gibi kuralları örneklerle gösteriyorlar.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Omm teori -1gün konrol-1gün yol eğitimi aldım

Tavsiye ederim

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Eğitim alarak. He yok para veremem o kadar diyorsan boş bir düzlük arazide kontra taktik çalış. Dönerken gazı kes. Tabi bunlarla elde edeceğin tecrübe eğitimde edineceğinden %90 daha az.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    ben drift 125 mondial kullanıyorum kontrayı bilmiyordum ama yaptıgımı fark ettim
    genede 60 km ustunde bir hızla viraja girmiyorum daha 6 aylık bi kullanıcıyım oturdugum yerde yollar hep rampa virajlarda rampada ilk zamanlar çok zorlandım ama az buçuk gidiyoruz

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    viraj demişken var mı hatıranız benim mesela bir tane var ilk motoru aldım viraja biraz hızlı girmişim tecrübe az arkada artçı var karşıdan da transit geliyor o da viraja hızlı girdi ama adam bir geliyor benim şeride girdi ben yol dışına çıkmak zorunda kaldım mucurlara kaptırdım motoru tam gidiyorum gittim dedim ova yoluna girmişim orada yavaşladım geri dönüp yoluma baktım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Söylenen her şeyi unut viraj alırken karşı kaldırıma.....

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viraj demişken var mı hatıranız benim mesela bir tane var ilk motoru aldım viraja biraz hızlı girmişim tecrübe az arkada artçı var karşıdan da transit geliyor o da viraja hızlı girdi ama adam bir geliyor benim şeride girdi ben yol dışına çıkmak zorunda kaldım mucurlara kaptırdım motoru tam gidiyorum gittim dedim ova yoluna girmişim orada yavaşladım geri dönüp yoluma baktım
    Ben de motor freni yapayım dedim virajın ortasında. Frene basılmaz ya hani...
    Vitesi düşürünce arka kaymaya başladı. Yavaştım da devirmeden durabildim. Ama aklım gitti bi an.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Düşürmekten korkmayacağın bir motor ve de koruma ekipmanları ile köküne köküne yatırırsın bu korkuyu yenecek olan sensin.
    c00lrelax ve leventgocukl bunu beğendiler.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)