Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Viraj korkusu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Bence de debriyajla dönmek çok tehlikeli. Viraja girmeden hızı ayarlayıp, sabit hızla virajı alıp, virajdan çıkarken gazı açarak motoru doğrultmak gerekiyor diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    primavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder VS 600
    motorun ağırlığının yukarıda olmasından mıdır yoksa bana ağır gelmesinden midir nedense artık debriyajı sıkmak işimi çok kolaylaştırıyor. ben yapayım siz yapmayın diyerek konuyu kapatayım o zaman

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Bence sizde yapmayın. motor sabit hızda dengededir zaten. ağırlığı yukarıda falan değildir. belki sizin de eğitime ihtiyacınız olabilir. Birkaç arkadaş yol eğitimi almayı düşünüyoruz aslında.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    kontra tekniği ve göz olayını çözdünmü iş tamamdır bu kadar yazmaya gerek yok.
    kontra tekniğini okuduğumda bu ne lan böyle şeymi olur dedim.deneyeyim dedim lan zaten biz bunu biliyomuşuzda ismini bilmiyormuşuz burda en önemlisi baktığın yer
    eğer motorla beraber önüne bakıyorsan viraj çizginden çıkıp karşı şeride bankete artık orda ne varsa ona doğru gidiyorsun.
    gözün virajın görebildiğin son noktasında olmalı...eğer genede çıkıyorsan daha ileri bakmalısın...
    böylece ne kadar hızlı girersen gir kontrollü bir şekilde virajdan çıkıyorsun ve virajlar artık korku değil motora binme amacın bile oluyor
    geçen gün motorun bakımını yaptıktan sonra bi gazlayayım dedim gittim dönüşte tamircinin önünden 120 ile viraja girdim.ertesi gün sen ne yaptın yav öle dedi
    biz ne kadar dersek diyelim sen deneyerek öğreneceksin.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sürü kişi yazmış ama 1 2 kelamda ben edeyim.

Çoğu kişi kontra tekniğini anlatıp tavsiyede bulunmuş.Kontra iyidir güzeldirde her an kullanılmaz...

Bundan 5 sene önce eğitim almadan kendimi motosiklet kullanmayı biliyor sanıyordum...O gün farkettim ki külliyen hata...

Yazarak değil video ile anlatayım dedim şansıma Honda'nın Türkçe anlatımı çıktı Gayet iyi anlatıyor...

https://www.youtube.com/watch?v=Q00L82XIeYU
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    * Lastiklerin sorunluysa değiştirmeni tavsiye ederim.
    * Viraja girdiğinde kaldırıma değil, virajın çıkışına (gitmek istediğin yere) bak, her şeyin kendiliğinden düzeldiğini göreceksin.
    * Eğitim almak iyidir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 nuramalı kural nereye bakarsan oraya gidersin

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sizde yapmayın. motor sabit hızda dengededir zaten. ağırlığı yukarıda falan değildir. belki sizin de eğitime ihtiyacınız olabilir. Birkaç arkadaş yol eğitimi almayı düşünüyoruz aslında.
    bende düşünüyorum eğer böyle bir organizasyon olur ve aranıza benide kabul ederseniz çok sevinirim .

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Debriyaj sıkarak viraja girmek. Bence bu felsefesi olan bir uğraş. Olmak yada olmamak, çıkmak yada çıkamamak deyip sıkıyor debriyajı kapıyor gözlerini. Sonra çıkınca virajdan iyiki sıkmışım diyor. Sizde sıkın debriyaj denilen o maneti , çıkın virajlardan =)

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende düşünüyorum eğer böyle bir organizasyon olur ve aranıza benide kabul ederseniz çok sevinirim .
    Tabii ki. Memnuniyetle kabul ederiz. Nick inizi not aldım. Zamanı kararlaştırınca bildiririz.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ilk başlarda korkuyla birlikte debriyaj sıkılıyor evet
    bunu herkes mutlaka yapmıştır
    bildiğim kadarıyla işin mantığı motorla motorun ilişkisini kesiyorsunuz iş sadece lastiklerin hızına kalıyor
    kontrol tam anlamıyla sizde olmuyor
    dediğim gibi kontra tekniğini öğrenene kadar ki burdaki arkadaşların hiçbiri bir kerede öğrenmediler, onlar da korktu, onlar da düştü, onlar da tedirgin oldu vs.
    önemli olan sizin kararlı olmanız
    motora alışmanız, sürmeniz, "oturduğunuz yerde kontra tekniğini de öğrenemezsiniz haliyle"
    ve çok tedirginseniz eğitiminizi almanız

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Buraxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Bugün size viraj korkumdan bahsetmek istiyorum. 2 aydır aktif olarak cbr125r kullanıyorum. Herşey çok güzel taaki viraja gelene kadar viraja girdiğimde motoru virajı dönecek kadar yatıramıyorum ve 15-20 km hıza düşüp bariyere yanaşarak geçiyorum. Bu korkumu nasıl yenebilirim. Şimdiden teşekkürler.
    Bence diğer arkadaşların söylediği gibi sürmeye devam ETMEMELİSİN. 15-20 km sert bir virajda salak bir şöförün altında kalma riskin çok yüksek... en kısa zamanda eğitim al.. Honda eğitimlerine katılabilirsin güzel eleştiriler alıyorlar.

ozy01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 SUZUKİ HAYABUSA
    ben de de aynı korku oluşuyor. ister istemez kasılmama neden oluyor. ben de haftaya egitime başlıycam.

alevx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr-250
    Virajda hızını sabitle dönerken tüm dönüş anında hızın sabit virajın keskinliğine göre az çok vs olsun tabi viraja 150 ile gir demıyorum gözünün kestiği hızda sabitleyerek kontra tekniğini uygularsın düşmezsin korkma demek gelıyor ıcımden ama ya düşersen ? o yüzden dostum ne video ne anlatım ne bizlere sordugun aldıgın cevaplar yeterlı kalır Motoru altına alıp bismillah diyip sürmedıkden sonra nasıl ogrene bılırsın kı ? yemek yemeden doymaya benzer bu .

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)