Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250cc egzozları

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar. öncelikle konuyu dogru yere actım mı bılemıyorum ama yeni üyeyim mazur görün. motor almayı düşünüyorum sport tarzda. yenı baslangıc yapacagım icin gordugum kadarıyla 250likleri öneriyorlar. ninja , hyo , cbr250 vs. görüntü olarakda güzeller , ekonomik olarak da bunlar bana uygun geldı ancak benım motorda aradıgım olmazsa olmaz özelliklerden birisi de egzoz sesi.250likleri modifiye ettirsek felan tatmin edici bir ses alabilirmiyim onu merak ediyorum 600lüklerdeki gibi. cevaplar icin tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    cok uzatmaya gerek yok.alamazsın net.tek sılındırlerde helıkopter,2 sılındırlerde pancarmotoru gibi bir ses alırsın. 250cc lık bır motorda egzoz takma amacın o bekledıgın ss egzoz sesınden zıyade farkedırlılık olmalı.eh egzozuna baglı olarak bır de gorunum-estetık. gercekcı olmak gerekırse 250lık ve daha dusuk hacımdekı bır motora fıyat-performans olarak dusunuldugunde 500 cıvarından fazla egzoz parası vermek bana yanlıs gelıyor.

ıyı modıfıyeler...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok uzatmaya gerek yok.alamazsın net.tek sılındırlerde helıkopter,2 sılındırlerde pancarmotoru gibi bir ses alırsın. 250cc lık bır motorda egzoz takma amacın o bekledıgın ss egzoz sesınden zıyade farkedırlılık olmalı.eh egzozuna baglı olarak bır de gorunum-estetık. gercekcı olmak gerekırse 250lık ve daha dusuk hacımdekı bır motora fıyat-performans olarak dusunuldugunde 500 cıvarından fazla egzoz parası vermek bana yanlıs gelıyor.

ıyı modıfıyeler...
    barış abi sen adama böyle açıklandınca bakalım anlıcakmı o klasik olarak hyo gtr 250nin görüntüsüne bakıp 600cc sesi çıkarmı diye soruyor ilk açıklanması gereken şu

600cc sesi diye birşey yok ben sana yamaha xt 660x misal getiririp pata pata ses çıkarır. birde 600rr getiririm çiiuvv yaparsın

burdaki mantık şudur o ses SIRALI 4 SİLİNDİRDEN ÇIKAR başka hiç bir türlü çıkaramazsın yani 4 silindir illaki 4 silindir.

wolrath alıntı yaptım ama sana yazıyorum konuyu açan arkadaşım

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    hyosung gt250r modeli v2 yani v motor 2 silindirdir tiger ilede çok güzel sayar tecrübelerle sabittir ama sıralı dörtteki inleme malesef olmaz tek yada çift silindirin 1000liğinde bile...

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alırsın... Bir 4 silindirli makinanın sesini kaydet.. Motoruna iyi bir ses sistemi yap.. Aldığın motorun egzozunu değiştirme hatta daha da sessiz hale nasıl getiririm diye düşün.. Sonra ver coşkuyu

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsın... Bir 4 silindirli makinanın sesini kaydet.. Motoruna iyi bir ses sistemi yap.. Aldığın motorun egzozunu değiştirme hatta daha da sessiz hale nasıl getiririm diye düşün.. Sonra ver coşkuyu
    Usta :(((
    CanKarsiyaka bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    yahu ne dedim ki

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Bende yoshimura var sesi iyi , ilerde buyuk cc ye geçereem belki ona takarım

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Şaka bi yana yukardaki arkadaşların dedikleri doğru randıman alamazsın boşuna uğraşma derim...Orjinal sesiyle çok daha güzeller...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahahaha.

abi duydumki sanayide egsozun içine bilgisayar fanı takıyorlarmış gaz verince basınçla gelen hava pervaneyi döndürüp çiuvvvvv yapıyormuş :D

fakat hesap edemedikleri birşey varmış gazı açıp kapattıktan sonra bu ses 10 saniye daha devam ediyormuş pervaneyi durduramadıkları için :D

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt

Bende bir örnek koyim bari
    CEM. ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=iwp3rNI8K6g

Bende bir örnek koyim bari
    muratlion gelir birazdan ne yaptın abi :D
    tr_select bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratlion gelir birazdan ne yaptın abi :D
    Bir gerçekki hyo 2 silindir sesi olarak ninjaya nal toplattırıyor Bu videoyu ona gösterdim gıkı çıkmadı cem Uysallaştırıyorum onu yavaş yavaş.
    CEM. bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

cevaplar icin tesekkurler. ciddi bir soru sordum aynı ciddiyeti de sizlerden bekliyorum pekı bu saydıgım motorların kalitesi farklı mı yoksa iş sürücüde mı bitiyor ? ben düzgün kullandıkdan sonra hepsi aynı mı..en az hangısı masraf cıkartır tecrübeleri olanlar paylasırsa sevinirim.

Bu saydığın motorları sıfır alacağını düşünürsek 250cbr tek silindirle yakıt tüketimi olarak ve parça fiyatları olarak uygundur.Hyosung görünüş olarak daha iri 600lük motorları aratmayan bir görünüşe sahiptir.Kawasaki ise daha çok performansa yönelik bir motordur fakat fiyatı da parça fiyatları da pahalıdır.Karar senin.
    wolrath bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    250 cc alıp ses istiyorsan cbrı unutacaksın tek silindir. Seçeneklerde gtr ve ninja kalıyor. V motor olduğu için hyosungta ses daha tatlı ve tok. Egzozda ucuza kaçarsan güzel ses alma şansın pek yok. Pahalı egzoz da yukarıda söylendiği gibi mantıksız. Pahalı egzozların ikinci ellerini, ufak ezik çizik vs olanlarını internette uygun fiyata bulabilirsin. Biraz araştırma gerekli. En mantıklı seçenek budur bence

Bu motorların hepsi de çok güzel. Bakımını eksik etmediğin ve bileğine aşırı abanmadığın sürece hiçbiri üzmez. Ama hiçbiri de cbf, ybr misali köpek gibi motor değil. Bakımını aksatmayacaksın

Alıntı Deathghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saydığın motorları sıfır alacağını düşünürsek 250cbr tek silindirle yakıt tüketimi olarak ve parça fiyatları olarak uygundur.Hyosung görünüş olarak daha iri 600lük motorları aratmayan bir görünüşe sahiptir.Kawasaki ise daha çok performansa yönelik bir motordur fakat fiyatı da parça fiyatları da pahalıdır.Karar senin.
    sıfır almayacagım. görüntü ve ses olarak beni tatmin etsin istiyorum hız meraklısı da değilim ama hani böyle ışıklardan kalkarken felan ben burdayım desin apaçi tabiriyle ) . 600lüklere yakın ses alabilirmiyiz masraf sorun degil. görüntüleri güzel bu 3ünün de.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı leon38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır almayacagım. görüntü ve ses olarak beni tatmin etsin istiyorum hız meraklısı da değilim ama hani böyle ışıklardan kalkarken felan ben burdayım desin apaçi tabiriyle ) . 600lüklere yakın ses alabilirmiyiz masraf sorun degil. görüntüleri güzel bu 3ünün de.
    600lük sesi diye bi şey yok 4 silindir sesi var. Honda cbr250rr aradığın sesi orijinal haliyle çıkarabiliyor mesela. Ha kullanmayı becerebilir misin? Zor

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Tek silindir motorlarin helikopter ya da taramali tufek vari cok sert ve güzel sesi var v motorlar pata pata o ayrı güzel 4 silindir söylemeye gerek yok 3 silindir canlı duymadım ama videolardan gayet güzel gibi geliyor.Fakat bu sıralı çift silindir motorların sesi neden bu kadar tiz ve ince ?Kawasaki er5 ile Tvs apache 125 in sesi aynı gibi :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)