Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

110/80/17 Arka Lastik Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Merhaba motorum rks titanic 150
    Arka lastik ebadı 110/80/17

Motorum kuruda az ıslakta fena kayıyor :D
    Yani kaymadığı yol yok.
    Çok araştırmama rağmen 110/80/17 ebadında arka lastik bulamadım.
    Sanırsam yeni model tvs apachelerınde lastik ebatları böyle bu konu onlara da yardımcı olacaktır.

1. sorum

http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=9301#.UiTBeRvIYTc

Mesela bu lastik ön lastik arkaya taksam olur mu ?

2. sorum

Ben kullandım şu markanın 110/80/17 (100/80/17 de olabilir) ebadında modeli vardı karda kışta kaymıyordu diyebilecek var mı ?
    Yani lastik önerisi bekliyorum
    Mümkünse benim linkteki kadar pahalı olmasın ama olursada el mahkum artık alıp taktıracağız

İyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani kaymadığı yol yok.
    Sanırsam yeni model tvs apachelerınde lastik ebatları böyle bu konu onlara da yardımcı olacaktır.

1. sorum

2. sorum

Ben kullandım şu markanın 110/80/17 (100/80/17 de olabilir) ebadında modeli vardı karda kışta kaymıyordu diyebilecek var mı ?
    Mümkünse benim linkteki kadar pahalı olmasın ama olursada el mahkum artık alıp taktıracağız

İyi forumlar
    Aynı lastikten ben de araştırdığım için konuyu hortlatıyorum.

Evet 110/80-17 lastik lazım arka teker için. Tabiki micnelin, pirelli vb. almıycam. O kadar parayı o lastiklere veremem. Bu michelini arabada da çok övüyorlardı ben pek bir esprisini göremedim. Her neyse, 1 kere 90km/h görmüşlüğüm var. %90 semt içinde kullanıyorum. Yegane amacım şu 'Cordial' marka lastikten kurtulmak. Motosiklet lastiklerinin markalarını bilmediğim için hangisi kauçuk hangisi nylon bilmiyorum özellikle bunu belirtirseniz önerirken sevinirim. Teşekkürler.

Not: Billas diye lastik varmış kullanan varsa yorum yapabilir mi?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Sitesindeki yalan değilse sanayiye gittiğimde bakıcam lastiğe, ama bu nylon mu kauçuk mu acaba o önemli benim için ?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı ArdiaroS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitesindeki yalan değilse sanayiye gittiğimde bakıcam lastiğe, ama bu nylon mu kauçuk mu acaba o önemli benim için ?
    bilmiyorum, kullanmadım. satan yerlerde araştırman daha yerinde olacaktır. adamların kendi sitesi, yalan değildir heralde..
    ArdiaroS bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani kaymadığı yol yok.

1. sorum

2. sorum

İyi forumlar
    aynı sorun bende de var bajaj 125 cc
    sçs_alara

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Güncel banada lazım

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Ben de titanic'imde sava mc18 kullandımö ön arka orijinal ölçülerde. Fabrika çıkışı lastiklere göre ciddi derecede farkediyor. Kuruda süper, ıslakta iyi. Ama ıslakta atraksiyon denememekte, dikkatli olmakta fayda var. Fiyatına göre çok iyi lastikler. Tubeless'e çevir jantlarını, öyle monte ediliyor.
    eren3736 bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Tubelese çevir derken bende apache var zaten tubeless olması lazım ama az önce ıslakta denedim buzda kayar gibi arka kayıyor. Söylediğiniz lastik ne kadar tutar ön arka birlikte

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Anladım bende rks vardı orijinalinde tubeless olmadığı için çevriliyordu. İkisini 200 liraya aldım, 20 lira takma parası verdim. Ben aldığımda indirimdeydi şu an bimiyorum fiyatlarını.

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Kardeş tvs yeni kasa kullanıcısıyim teldeyim foto atamam ama su anda motorunda takılı kışlık lastikler var yağmurda kaymaz karda bin git sağlam dişli lastik karı adeta yırtarak sürdum bu kis virajlarda dert etme banamisin demiyor benim yazlık yanaklı lastiklerime gore daha iyi ve açılı viraja giriyor markasını yazam anlas marka tarihini yeni al irc üretiyor bunu fiyatı on arka 250 hayırlı olsun

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de titanic'imde sava mc18 kullandımö ön arka orijinal ölçülerde. Fabrika çıkışı lastiklere göre ciddi derecede farkediyor. Kuruda süper, ıslakta iyi. Ama ıslakta atraksiyon denememekte, dikkatli olmakta fayda var. Fiyatına göre çok iyi lastikler. Tubeless'e çevir jantlarını, öyle monte ediliyor.
    Ön arka orijinal ölçülerde demişsiniz. Sava'nın 90/90/17 ön lastiği var mı?
    Orjinal olmuyor gibi yani. Ben de arka lastiği orijinal ölçüde tutmak kaydıyla mecburen ön lastikte 90/80/17 ya da 100/80/17 alacağım .. Fakat 100 kullanırsam genişlikten dolayı(jant ölçüsü)sıkıntı yaşarmıyım ve 90/80/17 kullanırsam ne olur düşüncesindeyim.Sizin ön lastiğinizin ölçüsü nedir, tavsiye eder misiniz. pirelli mt75 ya da dunlop arrowmax takım almayı düşünüyorum..

Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön arka orijinal ölçülerde demişsiniz. Sava'nın 90/90/17 ön lastiği var mı?
    Orjinal olmuyor gibi yani. Ben de arka lastiği orijinal ölçüde tutmak kaydıyla mecburen ön lastikte 90/80/17 ya da 100/80/17 alacağım .. Fakat 100 kullanırsam genişlikten dolayı(jant ölçüsü)sıkıntı yaşarmıyım ve 90/80/17 kullanırsam ne olur düşüncesindeyim.Sizin ön lastiğinizin ölçüsü nedir, tavsiye eder misiniz. pirelli mt75 ya da dunlop arrowmax takım almayı düşünüyorum..
    O kısmı unutmuşum evet ön orijinal ölçülerde yok, 90/80 almıştım ben de. Bi sıkıntı yaşamamıştım gayet memnundum. Fiyatına göre çok iyi lastikler. Ama fiyatına göre, eğer bütçe sıkıntısı yoksa daha kaliteli lastikler var. Ama dediğim gibi, fiyatına göre çok performanslı. Kuru çok iyi, ıslak iyi. Orijinal lastiklerle birkaç kere kaydığım aynı durumlarda hiç kaymadım.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim. Peki yanak daraldığından hız göstergesinde doğruluk payı ne kadar değişmişti acaba..Sonuç olarak motosikletin ön kısmı da alçalıyor bu durumda.Virajda falan farklılık oluyor mu yada amortisör hissiyatında falan..90/80/17 mi 100/80 mi karar versem lastiğe bin lira da vereceğim problem değil..Bugün yüz kmden fazla stock lastiğiyle yol yaptım artık zamanı geldi ve cidden orijinal lastiklerinden bıktım..

kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    Ben de arıyorum. Mitas lastikler var. 200 TL civarı. Bu lastiklerin kalitesi nasıl?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)