Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kim haklı olabilir yaşam mücadelesinde.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    öncelikle konu başlığını çok düşündüm ama kafamda çok bişey belirmedi... aslında en uygunu bu diye bunu seçtim ama bazıları alakasız diyecektir....öncelikle son günlerde çevremde sıkça duyduğum gördüğüm işittiğim bir konudan bahsedeceğim... yol hakkı benim.. beni nasıl görmezsin yada benzeri bir şekilde bana yeşil yandı ben geçeceğim şeklindeki oluşan kazalar veya kaza sebebleri... öncelikle şunu belirteyim eski TEKTEKER RAMÇO ismini değiştirip ramazan can yaptık.... geçmişi 6,5 sene kuryelik sonrasında otobüs ve kamyon şöförlüğü şuan ise kendi okul personel ve turizm taşımacık sektöründe kendi işi.... bunu neden söylüyorum tanımayanlar ön yargılı olacaklardır...ama yıllarca birikmiş tecrübe bir çok kitapta bir çok derste yazmaz... yaşanarak öğrenilir..

gelelim örneklerle konulara..

3-4 sene kadar önce forumdan bir üye arkadaşımla geziyorum... kendisini çok severim motorunun lakabı dayı... ehliyetini alalı daha senesi dolmamış toplasan motor macerası bir sene ama cebinde ehliyeti varya o her zaman haklı... gördüm hatasını çektim köşeye dedim bak aslanım sana bir dost tavsiyeyi adam seni sıkıştıra bilir dalgındır sağ aynasına bakma özürlüdür.... baktın sıkıştırıyor kornaya basarak yanından geçmek yerine gaz gazdan elini çek kontrollüce yol ver gitsin... yada bir kavşaga giriyorsun sana yeşil yana bilir dur yavaşla kontrol et öyle geç öküzün biride çıka bilir önüne polisten kaçan bir hırsızda , karısını doğuma yetiştirmeye çalışan bir baba adayıda....yolda hız sınırı 70 k m dir .. sen yolda hız yetmiş diye 70 le gitmeye kalkarsan oda olmaz... kendini riske atmadan başkasının canına malına kast etmeden devam etmelisin.. bu gerekirse 40 gerekirse 110 da olur... hiç bir radar cezası benim canımdan kıymetli değildir... çok şahit oluyorum adam binmiş cup motorlara çıkmış yola ( kırıkkale yozgat arasındaki ana yol buna örnektir) motorla 40-50 km gidiyor.. arkasında 40 -50 ton yüklü tır veya 45-50 yolcuyu taşıyan otobüs.... 110 km hızdan bir anda aracını 40-50 ye düşürmeye çalışıyor... motorcu kardeşim arkkanı kontrol et baktın tır otobüs yaklaştı kontrollü vaziyette yol ver yollar buna uygun... soruyorum size arkadaşlar motosiklette bir taşıt sırf yolda bende varım dye duramayan bir tırın altında kalmak mı iyi yoksa bu adam ya yavaşlayamazda bana çarpar diye düşünüp yol veren zihniyetmi.... yukarda bahsettiğim arkadaş benzer vaziyette 2 kaza yaptı benim konuşmam dan sonra... kazadan sonra ne demek istediğimi anladı...

arkadaşlar bizim yedek parçamız yok.... bize yeşil yana bilir ama ... amasını düşünün... yol sizin hakkınız olabilir ama ananızı babanızı düşünün... kırmızıda durmuş olabilirsiniz ama arkanızdan geleni düşünün(durmadan ve durduktan sonra kesinlikle ayna kontrolleri yapmalısınız) gerektiğinde yol sizin hakkınız olsa bile emniyet şeritine geçmeyi bilmelisiniz...

aklıma gelen bir kaç fikrimi beyan ettim.... el yumrunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış... keskin sirke küpüne zarar ....

uzun lafın kısası şu ben trafikte ayakta kalmak için kimsenin canına malına kast etmeden gerektiğinde kendi kurallarımı uyguluyorum... trafikteki hiç bir kural benim canımdan kıymetli değildir...

imla ve yazım hataları için şimdiden özür dilerim.... konu ne zamandan beri aklımda ama yolda karşılaştığım bir olay yüzünden sıcak sıcak konu açtım .. teşekkürler...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Taze olay deyince: Bursa'ya giderken dürdane rampasını bilenler bilir, uzun bir rampa. Bir baktım sağda şarampolde bir motor-motorcu, bir araba durmuş yardıma gidiyor, ben ve bir motorcu daha durduk yardım için.Arkadaş daha yeni kalkıyor, biraz soluklandı, neyse bir şeyi yok Allahtan, nasıl oldu derdik, valla anlamadım hiç, birden kontrolu kaybettim kaydım dedi.Yolda yağ-pislik falan da yok, anlayamadık nedenini. Sonradan düşündüm de hava sıcak, rampa,yol uzun, uyumuş olabilir arkadaş. Aman dikkat!

Motosikleti
    geç olmadan keşke demeden önlem alınmalı hayat seviliyorsa....

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Sonuç; Dikkatli olmak... motosiklette, diğer araçlara göre daha çok ihtiyaç duyulan bir kavram. bunu unutmamalıyız..

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    canın gittikten sonra yada sakat kaldıktan sonra haklı olmak neye yarar... max.temkin = min.risk

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Ramazan abi ne yazık ki bazı arkadaşlar bu söylediğin şeyleri kötü tecrübe etmeden anlamıyor. İçinden gelmiş içinden geldiği gibi paylaşmışsın. Teşekkürler.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Güzel yazmışsın Ramazan abi sıkıntılı bi konu bu motosiklette hayatta kalmak ya da haklı olmak mevzusu. Dikkatli olmak lazım

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Her noktasına kadar katılıyorum abi.Trafikte sanırım benden sakini yoktur.Yol benimde olsa yol veririm 5 saniye ile birşey kaybetmem.2 teker üzerinde 6 ncı yılım.Allaha şükür herhangi bir araçla kazaya karışmadım.Bunda boludaki trafiginde büyük bir payı var tabiki.Geçenlerde bir video çıktı çoğunuz görmüşsünüzdür.Cbf 150 li bir arkadaş yol isteyen bir micraya küfür falan ediyor sonra micra buna arkadan vuruyor.Olayı bu safhaya getirmemek gerek.Yol vermek 2 sn ni almaz

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    %100 haklısın. güzel bir yazı olmuş..

adamlar kask bile takmıyor. herkezi uyarıyorum ama nafile. en başta bizim evin yakınındaki dönercinin eleman. elemana söyle söyle anlamadı. en sonunda dönerciye söyledim bak elemanın kask takmıyor başına iş alacaksın ucu sana da dokunuyor dedim.ehliyeti var birşey olmaz dedi bana. böyle adamdan ne esnaf olur ne dönerci olur nede insan olur.

bende kızıyordum böyle adam gibi adam nasıl bir nick almış diye. Tekteker ramço.tekteker ne la diyordum. burası motor sitesi tek tekerli motor mu var diyordum bu yakışmıyordu sana. hayırlı olsun yeni nickin adaş.

kendine dikkat et.
    birGarip..

Motosikleti
    Tek tek cevap vereceğim hepinize. Sağolun cevaplarınız için.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazacak çok şey var , ama sağlığın daha çok ilgilendiriyor, nasılsın?
    Sağlık sorunlarını aşabildinmi? Umarım daha iyisindir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hastanelik olurduk heralde
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dahadaHIzlıolsaydın ALLAH korusun pardonlada işçözülmezdi...

Motosikleti
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazacak çok şey var , ama sağlığın daha çok ilgilendiriyor, nasılsın?
    Sağlık sorunlarını aşabildinmi? Umarım daha iyisindir.

allah razı olsun... tam anlamıyla aşamadık sorunları ama onlarla yaşamayı öğrendim... 2 ayda bir kan tahlili ultrasyon tomağrafi benzer ilaçlar diyetler falan... ama kendi işimin başına geçtikten sonra daha az rüzgar daha az stres ve daha az yorulmanın sonucu olarak ağrılar azaldı... ilerde daha iyi olacak inşallah...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç; Dikkatli olmak... motosiklette, diğer araçlara göre daha çok ihtiyaç duyulan bir kavram. bunu unutmamalıyız..
    biraz deli gibi tabir edilir halk arasında ama her zaman şöyle düşünmek lazım ... ya bu araba benim üzerime kırarsa..o mantıkla yanaşıp geçmek lazım.... pür dikkat derler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı gt250-bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canın gittikten sonra yada sakat kaldıktan sonra haklı olmak neye yarar... max.temkin = min.risk

tam olarak anlatmak istediğim buydu galiba...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan abi ne yazık ki bazı arkadaşlar bu söylediğin şeyleri kötü tecrübe etmeden anlamıyor. İçinden gelmiş içinden geldiği gibi paylaşmışsın. Teşekkürler.
    son zamanlarda çok sinirli insan görüyorum... ya hep sinir hep ben haklıyım nereye kadar.. en önemlisi şey sağlık sıhat.. gerisini boşvermek lazım ve olumlu yönden bakmak lazım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her noktasına kadar katılıyorum abi.Trafikte sanırım benden sakini yoktur.Yol benimde olsa yol veririm 5 saniye ile birşey kaybetmem.2 teker üzerinde 6 ncı yılım.Allaha şükür herhangi bir araçla kazaya karışmadım.Bunda boludaki trafiginde büyük bir payı var tabiki.Geçenlerde bir video çıktı çoğunuz görmüşsünüzdür.Cbf 150 li bir arkadaş yol isteyen bir micraya küfür falan ediyor sonra micra buna arkadan vuruyor.Olayı bu safhaya getirmemek gerek.Yol vermek 2 sn ni almaz

okan sen akıllı adamsın .. seni severim...
    Unique693 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun gordugum bir olay. İki kisi bir maxi scooter ustunde, ikisinde de hicbir koruma yok. Yolu bilen bilir. Kartal koprusunden pendik koprusu yonune dogru sol seridi kazdilar, calisma var. Yol tek seride kadar dusuyor. Tum akli basinda motorcular yolun trafige acik yonunde gidiyor(insaat alanina girmiyor) bu vatandaslar uyanik ya insaat alanina daldilar.
    Uyari levyalarinin arasinda slalom yparken, O kare seklinde teneke uyari levhasinin kosesi, scooterdaki artcinin kolunu cizdi. Adamdan kan akiyordu baya. Sonra ne oldu gormedim.

10 dakika gec git, insaat alanina dalma!

Motosikleti
    şuan pendik kartal arasındaki yol baya sıkıntılı...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ben motosiklet ile trafikteyken hep görünmez olduğumu varsayarak hareket ederim,adam beni görüyor,göz göze geliyoruz,yol hakkı benim olduğu halde çıkıyor ana yola,sonra dediği tek şey var,pardon görmedim....hayatımızı bu kadar basite alanlar olduğu sürece kimsenin kurallara uymasını beklemeyin,siz olabilecekleri önceden sezmeye çalışın,iş işten geçtikten sonra hak hukuk aramayın.

Motosikleti
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motosiklet ile trafikteyken hep görünmez olduğumu varsayarak hareket ederim,adam beni görüyor,göz göze geliyoruz,yol hakkı benim olduğu halde çıkıyor ana yola,sonra dediği tek şey var,pardon görmedim....hayatımızı bu kadar basite alanlar olduğu sürece kimsenin kurallara uymasını beklemeyin,siz olabilecekleri önceden sezmeye çalışın,iş işten geçtikten sonra hak hukuk aramayın.
    ben yıllarca kamyon tır kullandım... hakikaten kör noktada kaldığımız çok anlar oluyor... sağ ön kapı ile dingil arasındaki mesafe tırlarda kör nokta...

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    adam haklı

Motosikleti
    Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam haklı

Motosikleti
    geçen altıma girmekten son anda kurtulan 1000rr sürücüsüne sesleniyorum... 8-9 araba geçebilmek için sonsürat benim şerdime girdin... sırf bende motorcuyum diye durdum ama ben durmama ragmen vurmana ramak kaldı.. ya seni fark etmeseydim.. çünkü orası virajdı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)