Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kim haklı olabilir yaşam mücadelesinde.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    tamamen hayat kurtarabilecek önemli tavsiyeler. devamlı insanın aklında bulunması gereken ve üzerinde düşünülmesi gereken konulara değinilmiş.

kısaca;

konu kapanmıştır beyler, dağılabiliriz
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    şunu prensip edinmek gerekiyori,

" EN İYİ ŞÖFÖR, KENDİ HAKLARINDAN FERAGAT EDEN ŞÖFÖRDÜR."
    oggomoggo bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yaşamak ve yaşatmak için aklımızda kalmalı..........

Motosikleti
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

agrasiwe bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle konu başlığını çok düşündüm ama kafamda çok bişey belirmedi... aslında en uygunu bu diye bunu seçtim ama bazıları alakasız diyecektir....öncelikle son günlerde çevremde sıkça duyduğum gördüğüm işittiğim bir konudan bahsedeceğim... yol hakkı benim.. beni nasıl görmezsin yada benzeri bir şekilde bana yeşil yandı ben geçeceğim şeklindeki oluşan kazalar veya kaza sebebleri... öncelikle şunu belirteyim eski TEKTEKER RAMÇO ismini değiştirip ramazan can yaptık.... geçmişi 6,5 sene kuryelik sonrasında otobüs ve kamyon şöförlüğü şuan ise kendi okul personel ve turizm taşımacık sektöründe kendi işi.... bunu neden söylüyorum tanımayanlar ön yargılı olacaklardır...ama yıllarca birikmiş tecrübe bir çok kitapta bir çok derste yazmaz... yaşanarak öğrenilir..

gelelim örneklerle konulara..

3-4 sene kadar önce forumdan bir üye arkadaşımla geziyorum... kendisini çok severim motorunun lakabı dayı... ehliyetini alalı daha senesi dolmamış toplasan motor macerası bir sene ama cebinde ehliyeti varya o her zaman haklı... gördüm hatasını çektim köşeye dedim bak aslanım sana bir dost tavsiyeyi adam seni sıkıştıra bilir dalgındır sağ aynasına bakma özürlüdür.... baktın sıkıştırıyor kornaya basarak yanından geçmek yerine gaz gazdan elini çek kontrollüce yol ver gitsin... yada bir kavşaga giriyorsun sana yeşil yana bilir dur yavaşla kontrol et öyle geç öküzün biride çıka bilir önüne polisten kaçan bir hırsızda , karısını doğuma yetiştirmeye çalışan bir baba adayıda....yolda hız sınırı 70 k m dir .. sen yolda hız yetmiş diye 70 le gitmeye kalkarsan oda olmaz... kendini riske atmadan başkasının canına malına kast etmeden devam etmelisin.. bu gerekirse 40 gerekirse 110 da olur... hiç bir radar cezası benim canımdan kıymetli değildir... çok şahit oluyorum adam binmiş cup motorlara çıkmış yola ( kırıkkale yozgat arasındaki ana yol buna örnektir) motorla 40-50 km gidiyor.. arkasında 40 -50 ton yüklü tır veya 45-50 yolcuyu taşıyan otobüs.... 110 km hızdan bir anda aracını 40-50 ye düşürmeye çalışıyor... motorcu kardeşim arkkanı kontrol et baktın tır otobüs yaklaştı kontrollü vaziyette yol ver yollar buna uygun... soruyorum size arkadaşlar motosiklette bir taşıt sırf yolda bende varım dye duramayan bir tırın altında kalmak mı iyi yoksa bu adam ya yavaşlayamazda bana çarpar diye düşünüp yol veren zihniyetmi.... yukarda bahsettiğim arkadaş benzer vaziyette 2 kaza yaptı benim konuşmam dan sonra... kazadan sonra ne demek istediğimi anladı...

arkadaşlar bizim yedek parçamız yok.... bize yeşil yana bilir ama ... amasını düşünün... yol sizin hakkınız olabilir ama ananızı babanızı düşünün... kırmızıda durmuş olabilirsiniz ama arkanızdan geleni düşünün(durmadan ve durduktan sonra kesinlikle ayna kontrolleri yapmalısınız) gerektiğinde yol sizin hakkınız olsa bile emniyet şeritine geçmeyi bilmelisiniz...

aklıma gelen bir kaç fikrimi beyan ettim.... el yumrunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış... keskin sirke küpüne zarar ....

uzun lafın kısası şu ben trafikte ayakta kalmak için kimsenin canına malına kast etmeden gerektiğinde kendi kurallarımı uyguluyorum... trafikteki hiç bir kural benim canımdan kıymetli değildir...

imla ve yazım hataları için şimdiden özür dilerim.... konu ne zamandan beri aklımda ama yolda karşılaştığım bir olay yüzünden sıcak sıcak konu açtım .. teşekkürler...
    Merhaba kuzenime maxi scooter aldık kendisi trafikte gayet iyidir okuyabilir umarım kızmaz bunları paylaşınca hoş isim yazmıyorum
    Scooter ilk altına aldı teknik bilgisi iyidir araçlar sıkıştırınca araçların üsütne sürüyordu kuzen dedim adam bize değdiği anca yandaki araca kafamız girecek olurmu ben haklıyım dedi 10 bin km yol yaptık izmire gittik geldik Ayna kullanmaya alıştıramadım aksilik bir araç çarptı şükür sadece parmağı kırıldı oda iyleşti 2 ayda neyse efendim ,

Şimdi bakıyorum aman kanka diyor araç üstünemi geliyor yol ver geçsin o çarpınca kaportası çiziliyor biz sakatlanıyoruz bunu dille anlatmam yetmedi kaza yapınca hemen anladı,

Neydi lafla uslanmayanın hakkı kötektir (arkadaşına ithafen)

kaza olduktan sonra tırnağın bile kırılıktan sonra kim haklı haksız ne fayda can yanmış bir kere,

Motosikleti
    aklın yolu bir.. zaman zaman konuyu aktif ediyoruz ki burda bu konuyu okuyup anlasın arkadaşlarımız....
    oggomoggo bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Tamamen katılıyorum, özellikle motor sürüyorsak, tek kural sağ salim gideceğimiz yere ulaşmaktır.Bizler için kurallar ne yazıkki pek geçerli değil, nedeni ise kesinlikle motorlar trafikte yok sayılan araçlar.Bunu motora her bindiğimde görüyorum.

Acil bir yere gitmem(ehliyetimi almadım az kaldı bu arada) gerekti trafik temposunda ilerliyorum, e-5 de sol şeritte yokuş çıkıyorum takip mesafem doğru, arkamdaki araç gelmiş beni uçuracak şekilde yakın seyrediyor, selektör yapıp korna çaliyor hemen geçtim sağa yol verdim.İleride yol tıkandı yanından baka baka geçtim öküze.Orada motor da bir aksilik çıksa arkadan öküz bana girecek, olan bana olacak, haklı olmam veya kuralları uygulamam birşey degistirmeyecek.Onun için ilk kural ulaşacağımız yere sağlıklı bir şekilde gitmek, bunun dışında hiçbir kuralı tanımıyorum.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen katılıyorum, özellikle motor sürüyorsak, tek kural sağ salim gideceğimiz yere ulaşmaktır.Bizler için kurallar ne yazıkki pek geçerli değil, nedeni ise kesinlikle motorlar trafikte yok sayılan araçlar.Bunu motora her bindiğimde görüyorum.
    Güzel özetlemişsiniz ;

Her Motorcu Gün İçinde Eve Sağ Salim Döndüğünde Bir Kahraman Değil midir?

Motorcu en büyük kumarbazdır, en büyük kazancı günün sonunda eve sağ salim varabilmektir.

Aklıma gelen bu güzel sözler bu sayfada durmalı
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Acil bir yere gitmem(ehliyetimi almadım az kaldı bu arada) gerekti trafik temposunda ilerliyorum, e-5 de sol şeritte yokuş çıkıyorum takip mesafem doğru, arkamdaki araç gelmiş beni uçuracak şekilde yakın seyrediyor, selektör yapıp korna çaliyor hemen geçtim sağa yol verdim.İleride yol tıkandı yanından baka baka geçtim öküze.Orada motor da bir aksilik çıksa arkadan öküz bana girecek, olan bana olacak, haklı olmam veya kuralları uygulamam birşey degistirmeyecek.Onun için ilk kural ulaşacağımız yere sağlıklı bir şekilde gitmek, bunun dışında hiçbir kuralı tanımıyorum.
    hiç bir kural hiç bir yasa hiç bir kanun bize canımızı geri veremez...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel özetlemişsiniz ;

Her Motorcu Gün İçinde Eve Sağ Salim Döndüğünde Bir Kahraman Değil midir?

Motorcu en büyük kumarbazdır, en büyük kazancı günün sonunda eve sağ salim varabilmektir.

Aklıma gelen bu güzel sözler bu sayfada durmalı
    kuryelik yıllarımda ne iş yaptığımı soranlara cambazlık derdim....
    Sokollu bunu beğendi.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    babamda motosiklet surucusu 125cc ile işe gidip gelen bi baba, ben motosiklet alacagim zaman bana iki şey soyledi, birincisi; digerleri 'iyi ki' derken, sen 'keşke deme.İkincisi; en pahali sey tecrubedir, kazanman icin kaybetmen gerek, ona gore marşa bas dedi.Soyleyeceklerim bu kadar 🙋
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babamda motosiklet surucusu 125cc ile işe gidip gelen bi baba, ben motosiklet alacagim zaman bana iki şey soyledi, birincisi; digerleri 'iyi ki' derken, sen 'keşke deme.İkincisi; en pahali sey tecrubedir, kazanman icin kaybetmen gerek, ona gore marşa bas dedi.Soyleyeceklerim bu kadar 🙋

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)