Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Cbr 125 --> 180 km hız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak89izmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kangda 50cc
    cbr 125 o hıza hayyata cıkmaz cıkması için 15 ytl yerine 500 ytl vrmen gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar. şimdi size uzuun uzun teknik detaylardan bahsetmek isterdim ama üşendim walla.Bizim çinlilerde durum bu. Gidonu eline alıp deli gibi koşsanda ön teker döndükten sonra No Problem !

Saykoshey abi senin bahsettiğin otomobillerin km göstergesi gibi tabi ben Sizin canavarlar nasıldır bilmem ama. Bizim çinli yukarıdaki gibi.
    Boyle olur, zaten onceden demisdim on tekerde olculur. Sadece fiyati daha uygun oldugu icin kullaniyorlar galiba bunu. Boyle sistemlerin kolayligi su, fabrikada sadece gostergeyi takiyorsun, birde on tekere bir kablo is bitti. Beni kawa gibi shaftda olcmeye kalkarsan yok bilgisayar sistemi yapacan, yok kablosunu (wiring harnas) yapacan, suydu buydu. Bundan baska bu konuda hic birsey soyluyemem cunku birda cin motosikleti hic bulunmuyor. Genelde Japon, Alman, Italyan, Ingiliz veya Amerikan markalar gorunuyor. Bunlarin hepsinde aynisi var, hiz sanziman cikis shaftinda olculur.

Bu motosikletin teknik klavuzu bulabilirmisin bana? Ona bir baktiktan sonra sana daha rahat anlatabilirim neden boyle yaptiklarini.

Alıntı EgeKnn adlı üyeden alıntı
    saykoshey

hız göstergesi elemanlarının arka tekerlekte işi ne??
    Sen fren diskin icindeki delikleri demek istiyorsun galiba? Bunlar fren disk ve balatalari sogutmak icin. Google'da "drilled brake rotor" konusu uzerine bir arama yap, daha net anlarsin. Kisacasi fren aninda olusan sicak gazlar o deliklerin icinde haps olur ve balatadan uzaklastirilir. Ikicilikle sogutma sadece diskin dis bolumunden iceriye dogru degil ama ortadanda baslar.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Saykoshey hocam. Benim motorun kılavuzu var ama beş para etmez,ayrıca km teliyle ilgili herhangibir bilgi içermiyor.

Sizin meseleyi tam aydınlatabilmek için, Motorunuzu sehpaya kaldırıp vitese takıp biraz gaz verseniz (Yani önteker dursa arka teker dönse) gösterge çalışıyormu. Olmadı wheelie gidin
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    saykoshey abi ne fren deliği ne soğutması ben ne sordum sen ne dedin ilahi yaaa

Motosikleti
    saykoshey abi ne fren deliği ne soğutması ben ne sordum sen ne dedin ilahi yaaa
    Eh kardesim ben senin gibi Turkiyede dogup buyumedim. Ne demek istedigini daha acik anlatsan belki daha iyi anlarim. Hem sen su arka tekerdeki muglatis okuyucunun resmini nezaman yuklemeyi dusunyorusun?

Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Saykoshey hocam. Benim motorun kılavuzu var ama beş para etmez,ayrıca km teliyle ilgili herhangibir bilgi içermiyor.

Sizin meseleyi tam aydınlatabilmek için, Motorunuzu sehpaya kaldırıp vitese takıp biraz gaz verseniz (Yani önteker dursa arka teker dönse) gösterge çalışıyormu. Olmadı wheelie gidin
    Japon motosikletlerini sehbaya kladirinca devir ve hiz gostergeleri calisiyor.

Honda 929RR, yeni Datatool Revlight talkilmis hali ve test ediliyor:
    http://cbr929rr.com/images/revlight/929rev.wmv
    http://www.cbr929rr.com/images/revli...lightchase.wmv
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    konu nerelerden nereye geldi ancak konunun dışında kendiliğinden gelişen çok güzel bir konu vardı tartışılan o bile konu dışına çıkmaya başladı alakasız şeyleri tartışıyoruz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Videolar beni fazlasıyla ikna etti.Durum anlaşılmıştır.

Sağolun saykoshey
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    konu nerelerden nereye geldi ancak konunun dışında kendiliğinden gelişen çok güzel bir konu vardı tartışılan o bile konu dışına çıkmaya başladı alakasız şeyleri tartışıyoruz
    Konu su, devir senor motor shaftinda veya sanziman giris shaftinda olur. Hiz sensor sanziman cikis shaftinda olur. Bu nedenle disli orani kilometrenin gosterdigini etkiler.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    Yahu kaldırın şu cbr yi sehpaya.........bakalım çalışacakmı hızı deviri ..konu cbr 125 arkadaşlar..ne honda9329 bilmem kaçç nede başka bir japonn...aloo..
    bu motor 180 yapar mı yapmazmı ???
    konu buydu,,
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

Motosikleti
    *derin bir nefes*

CBR125'de gosterde elektronik degil ama mekanik. Sanzimandan 2 tane plastik disli cikiyor, birisi devir icin digeri hiz icin.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    yani şimdi hız göstergesi ile ön tekerleğin hiç bir alakası yok öylemi???

peki dişli değişirse hız göstergesi sizi yanıltır arkadaşlar

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Benim motor orjinal hali ile rampalarda kaliyor ve yavas hizlaniyordu 110 km hiz yapiyyor ama o hizi gorunceye kadar otoban bitiyordu Bektim zaten benimki racing degil tek istegim cekis olsun cabuk hizlansin on disliyi kuculttum simdi gaza asildimmi firliyor.Ama son hizim 90 gecmez.Bunun tam tersi on disliyi buyultur iseniz olur.Motor yavas yavas hizlanacak kamyon gibi son hizi gormeniz zor olacaktir.Yokuslarda motor takilir kalir onu da belirtiyim.Hele iki kisi iseniz motordan hayir bekleme.Yani degmez.Disli buyultme ancak piston kolunu kisaltigin zaman ise yarar.Motoruna hiz kazandirmak istiyor isen beyini degistir ve daha yuksek avans li bir beyin tak.Boylece vites degistirme zamanlarin uzayacak ve bu sayede motorunun son hizina en azindan 20 km daha katma sansin olacaktir.Boylece orjinaliginden bir sey kaybetmis olamazsin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Zeda, nasıl olur ya, benim motor gayet rahat, hem de hafif rampada 120 görüyor??? Hatta zorlarsan 130 bile görüyor...gerçi bu göstergede görülen hız Şimdi bu muhabbete saykoshey gülüyor mudur sizce acaba?
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum bilmiyorum ne diyim simdi sana herkez benimle ayni hizlari yapiyordu.Eger seninki 120 basiyor ise ne mutlu sana ne yaptigini soyle bende yapiyim hic bunu beceren olmadi.Servisteki bile 100 km den fazlasini bekleme hayal olur dedi.Saykoshey dedigi dogru ama bu bizim motorlarda hiz gostergesi neye bagli bilemem ama gordugum bu.Yanliz dun bir tane R6 nin yanindan son surat gectim cok zevkliydi cunku adam park halindeydi ancak boyle gecerim bu motorlari zaten
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    Zeda3000 olurmu yaaa,ben 105 ile giderken yanımdan zınk diye bi keeway 150 geçmiştii..hata ben kastım kendimi,motorun markasını görebilmek için arkasından bastım,baktım keewaay ohh dedğim
    neyse aynı klasman motor..

ama dişli değiştirmişmiydi..hız göstergesi nereye bağlıydı bilemem..sormadım
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    Alıntı mustafatuzlu adlı üyeden alıntı
    aaa bak bunu duyduğum iyi oldu
    birader sen bilmio muydun kendin vidasını değiştir garantiden çıkıo nası iş anlamadım,

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    abi imkansız 10 hp motor 180 yapmaz

Motosikleti
    kawasaki en 500 2005
    amerika keşfedileli çok oldu

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Teknik olarak ön tekerlekten katedilen mesafeyi ölçmek daha iyi çünki bütün pro metraj ölçümleri ön tekerlek benzeri ölçüm cihazları ile yapılır.sürtünme patinaj vb kayıplar daha az olup sağlıklı neticeler almamızı sağlar.Hata toleransı daha düşüktür!!!!

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    kusura bakma ama heralde seni keklemişler:d

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler