Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üstadların fikrine ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Motorcular dunyasına merhaba diyerek başlıyorum.
    Çunku bu dunyanın cok yeni bir ferdi olacagım cok yakında. İşte bu yüzdendirki degerli üstadların fikirlerine çok ihtiyacım var.
    Daha once motor deneyimin yak ama arabamla yolda gördügüm her motora gözüm kayıyor gayri ihtiyari ve birazda kıskanclıkla iç geçiriyorumdum en sonunda 15 gün once bir motor sahibi olma kararı verdim ve once ehliyet için muracatımı yaptım 2 temmuzda sınava giriyorum. Ve başladım Motor satıcılarını gezmeye ne derya bir iş oldugunu anlamaya basladım. Şimdiye kadar çok araba deyiştirdim ama hiç bukadar kararsız kalmamıştım. Motor hacmi ,beygiri ,markası ve bir iki standart istegin oldumu kararı verebiliyordum. Motorda çaylak oldugum için angut gibi hissettim kendimi. Etrafımdakileri de bu hevesimi görüp he he sen girmisin 40 yas sendromuna demezlermi. Aldım geçen hafta bir arkadaşımın scoterını bostancı sahil de bir test yaptım . Once düşme korkusun ilk 100 metrede attım. Sonra donuşlerde ayak koymadan donmeyi falan derken 2 saatin sonunda allaha şukur sadece 50 gram ter atarak işe iyice aşık olmaya başladım.
    Şimdi sıra kendime bir Choper almadaydı. Şoyle ucuz yollu bir Çinliyle başlayıp(250 cc kadar motor )sonra esas hayalimdeki motoru 3 ay sonunda almaktı.
    Başladım gzmeye Kanuni ,Mondial , Ramzey, Arora, Kiewey derken allak bullak oldum. Tam birine karar veriyorum başka biri yok onu alma şunu al diyor .
    Sasırdım kaldım en son Arora satan bir bayi evimin cok yakınında 3000 ytl anahtar teslim bıraktı tam alacam arkadasın biri o sıra telefonla aradı durumu ilettim yok abi sana yakışmaz dedi . Haydaaaaaaaa
    Ya üstadlar bir yardım edin bana lütfen ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Eğer tarzın olsun istiyorsan Sana Regal Raptor önerebilirim. Ben yakın bir zamanda alıcam inşallah..

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    HoşgeldinizBizlere zaman ayırıp forumlarımızı inceleyerek bir karar verebilirsiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Öncelikle hoşgeldin

Bu sendromdan kurtulmak imkansız, motosiklet konusunda altı ayda altmış konuda altı yüz defa karar değiştirmişimdir. Önce motorun tarzına karar vereceksin, ödeme şekline karar vereceksin, alacağın kaska karar vereceksin, korumalarına karar vereceksin; sonra birisi çıkacak "o motor dandik" diyecek, başka motor beğeneceksin, alırken bankayla papaz olup başkamotor seçeceksin, motoru almaya karar verip servise bakmaya gidince servise güvenmeyip vazgeçeceksin, "üzerine biraz daha koy daha iyisini al"cılarla boğuşacaksın.... Daha çooook işin var

En iyi çözüm tarzına tam olarak karar verip 3-4 model belirlemen, sonra forumda o modellerin konularını incelemen.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    dostum bende senin gibiydim keeway sl 150 al hem görünüşü diğerlerine 10 basar hemde işçilik ve kaliyesi, zaten 150-250 arası motorların hepsi bir bence, sonra 650 cc ve üzeri motorlara çıkarsın

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Eğer başlangıç motoru olarak kullanacaksan bulabildiğin en ucuz motoru al hiçbirisi ilk 3 ayda sorun çıkarmaz.

Ben öğrenmek amaçlı çin malı regal raptor cruiser almıştım. ama 1 ay sonra büyütmek için sattım. Sanırım senin içinde durum aynı olacak o yüzden eğer hayalimdeki dediğin motor 650 cclik japon malı cruiserlersa, bence direkt olarak onlarla başlamalısın. Bu motorların ağırlık güç oranı yüksek olduğu için altından kaçmazlar.

Ama önce güzel bir eğitim ve sağlam korumaya sahip kıyafetler edin derim
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Goldwing
    üstadlar Choper 200cc veya 250 cc olarak karar verdim
    gerisini getiremiyorum

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    At la deve değil.Canınızın ilk çektiğini alınız.Zaten ucuz ve çok model var zarar etmezsiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Motor işini çok seviyorsan Regal Raptor al , başlarda arıza aypmaz ama ileri ki zamanlarda ufak tefek arızalar yapar onlarla uğraşmakta senin hobin olur
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Regal Raptor bence de en doğru karar olacaktır.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin.Biraz incelemeyle fikrin oturacaktır.Hadi kolay gelsin.

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Forumda sana hitap edebilecek çok sayıda yazı,görüş,fikir,öneri war ufak bir inceleme ile ( 1 gün yeterde artar bile) kafanda en azından 3 motor oluşur git ve o motorları bayilerinde incele hangisine için ısınır ise onu al. Tabi ilk olarak bütcene göre almanı öneririm önceliklede korumalıklarını temin etmen gerek diye düşünüyorum.
    Kaza Anında Sizi Korur...

Motosikleti
    Goldwing
    Tüm tavsiyelerinizi gözden geçiriyor ve topikleride inceliyorum .
    Ayrıca bu kadar kısa zamanda bukadar kisinin cevap yazmasıda şaşırtı beni burası gerçekten başka bir dünyaymış. Zaten ilk motor ustunde tanımadıgım motorcular bana selam verince çakmıştım manzarayı

bikehoper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT-250(zeki,çevik ve ahlaklı)
    ben 8 ay araştırdım;kafayı yiyeceğimi anlayınca ;en kötü karar karasızlıktan iyidir dedim;Regal Raptor almaya gittim.
    Sonra dedimki madem motora bineceğim bir kere alayım hem hız hemde motor zevkimi sonuna kadar yaşayacağım;tamiri ile vakit kaybetmeyeceğim bir motor olsun dedim. Hyosung GT -250 aldım.
    Başka bir motoru asla tavsiye etmem.Hız,kalite,güven,teknoloji,yakıt,gö ;rünüm 10 numara.Onuda bir araştır derim...
    motorsikleti, felsefesini hissederek kullanabilen herkes özgürdür ve kardeştir.

nautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND EAGLE 250
    Darkeagle kardeşim,
    çocukluğundan beri bu işe sevdalı olup ancak 39 yaşıma geldiğimde motor sahibi olan birisi olarak bu yaşadıklarını ben de yaşadım.Daha önce bende hiç binmemiştim ama alışmam çok da uzun sürmedi.Motor almak konusunda ise nasılsa çinli bir marka olacağı için fiyat ve servis kalitesini ön planda tuttum.Bir çok arkadaşım Regal Raptor demiş hakikaten iyi bir motor araştırma sürecimde RR yi de inceledim ve gerçekten beğendim.Ancak en sonunda Masai'de karar kıldım ve aldım.Sebebine gelince bir kere fiyatı RR'den Yaklaşık 1500YTL daha ucuz.İkincisi ve bence en önemlisi Masai'nin arkasında koskoca Suzuki var.Suzuki'nin güvencesinde ve bütün servis hizmetlerini tüm suzuki bayileri veriyor.Üzerine üstlük en az RR kadar da iyi bir motor(bence).Çok da fazla düşünmeye gerek yok arkadaşım.Git dolaş hangisi gönlüne yatarsa al.Benim fikrim budur.
    İyi günlerde kazasız belasız binersin inşallah.

Motosikleti
    Goldwing
    verdiginiz bilgiler için teşekkürler. Kafamda 3 marka oturmaya başladı başlangıç için. Özellikle kaskıma aşıgım yazısını okuduktan sonra kıyafetlerinde ne denli önemli oldugunu daha iyi idrak ettim ,eğer anadolu yakasında bu ürünleri satın alabilecegim bir buyuk motomarket varsa ögrenebilirmiyim? Bir sorum daha olacak cok oldu demesseniz:-) choper kulananın kaskı ayrı skotercının ayrı racingcinin ayrı diye birşey varmı?

bikehoper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT-250(zeki,çevik ve ahlaklı)
    choper kulananın kaskı ayrı skotercının ayrı racingcinin ayrı diye birşey varmı?[/QUOTE]

evet var,genelde çenesi açık olanları;daha sakin devirli motorlara tercih ediyorlar;komple kapalı kaskları ise yüksek hız ve devirlerdeki motorlar için tercih ediliyor;fakat yazılmış veya sabit bir kural yok.senin güvenin için herzaman eniyisi komple kapalı olandır.
    motorsikleti, felsefesini hissederek kullanabilen herkes özgürdür ve kardeştir.

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Öncelikle aramıza hoşgeldin demek istiyorum ..

motor tavsiyesi için uygun fiyatı ve diğer çinlilerden kalitesiyle ayrılan servis ve arkasında suzuki gibi bir markayı barındıran Masai grand eagle yi öneririm. Aslında bu foruma katılmadan önce chopper tarzı hangi çinli daha hoş deseler düşünmeden regal raptor derdim ama farkettimki 4500 ytl edecek bi motosiklet değil masai regal raptorun verdiği herşeyi kullanıcısına verebiliyor ve fiyatı 1500 ytl daha ucuz.

Kask için her zaman görünümü nasıl olursa olsun fullface yani tamamen kapalı kasklar tercih edilmelidir çünkü kask kullanımının amacı başı darbelerden korumaktır.
    CBR 125 R

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selam Hosgeldin, Bende cok arastirdim ilgilendigim tum modellerin sayfalarinda gunlerce vakit harcadim, ilk olarak motor degil 2 ay oncesinden tam kapali bir kask aldim, ilk kararim Regal Raptor du ancak ötv den sonra fiyati benim butcemi zorladi sonra Masai Grand Eagle aldim tercih sebebim ise suzuki guvencesi olmasi ve RR ye gore fiyatinin daha uygun olmasiydi aradaki farkla eksik donanimlarida alabilirsin bence. Hangisini secersen sec memnun kalacaksın derim

herkese iyi aksamlar, darkeagle nin sıkıntılarının aynisi bende de var..
    ilk gozunuze kestirdiginizi al diyorsunuz ben suziki bayii sinde bulunan 100cclik mio markayı gozume kestirdim..
    he ben kimim diyorsanız emeklemeyi bile bilmeyen bir bebek olarak dusunebilirsiniz..
    biraz daha yardım ve tecrubenize ihtiyacım var.
    ya bu isi yaparken tek kullanacaksam, secimide tek yapacagım; ya da sizlerin yardımıyla daha iyi bir secim yapacagim..
    yardimlarinizi bekliyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler