Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşını,Yakınını Kaybedince Motoru Bırakmak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Yakınımızı dostumuzu motosiklet kazasında kaybedince motoru bırakmak doğrumudur?
    Bence;
    Yol arkadaşımızı, sevdiğimizi bu sevda yüzünden kaybettiğimizde motoru bırakmak yerine onun için sürelim!
    Onun ruhu bizimle,yollarda özgür kalsın.
    Benim düşüncem budur bu konuda.
    Arkadaşını kaybedip bırakmak saçma geliyor.
    Demezmi o, hani bumuydu sevdamız?
    ''Ben bu uğurda öldüm sende korkup bıraktın,yakıştı mı?'' demez mi?

Özellikle birlikte süren küçük gruplarda çok yaşanıyor bu olay..Bence yanlış,bana yanlış...Ben ölürsem bu yolda beni tanıyan hiçkimse benim için bırakmasın motoru hakkımı helal etmem.
    RuzgarSA, serdar1547 ve Samet Özkan bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sinan sofuoğlu kısaca anlattım heralde

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Duygusal bi mevzu bu bence kişiden kişiye değişir
    Motora baktığında kişi kaybettiği arkadaşını (sevdiğini neyse) görüyosa sürmek ona zehir olabilir. ya da motora baktıkça onu yaşattığını düşünebilir bilmiyorum
    DEMENDE bunu beğendi.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinan sofuoğlu kısaca anlattım heralde
    çok iyi özetlediniz, ama kişiden kişiye değişir tabi.Kötü bir durum.

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Hayat devam ediyor. Kazalar sadece motosiklet ile olmuyor. Bu yüzden birinin başına kötü bir olay gelmesi, ve bu sebeoten hayata çok. Farklı yön vermek gereksiz. Sigara, alkol, uyuşturucu, ve bir çok sebwp var yakınları kaybetmenin. En önemli unsur ise taksirat. Allah hayırlı ölüm versin.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bu işi evda olarak abartmamak lazım bence...tamam seviyoz da bi yere kadar...en azından benim için...delisi değilim..başkasının hayatını kaybetmesi ise bi çok sürücüyü etkileyebilir korku faktörü başta olmak üzere...hayatının kaybeden kişinin yakınlarının üzüntüsünü görmek, arkada bıraktıklarını yakından görmek etkileyebilir...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bir arkadaşımızı dağda bayırda,

diğerini denizde,

diğerini şehirde, sokaklarda,

birde evde kaybettimmi tamamdır, intihar etmekten başka çaremiz kalmıyor bu mantıkla
    rambomert ve tr100a bunu beğendiler.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Arkadaşın yürürken öldü yürümeyecek misin?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeryüzünde azrailin gelipte senin canını almaya geldim dediği şahıs yoktur buna bir nesne vesile olur allah tarafından ama motosiklet veya kask otomobil vesayre motosiklet binmeyecem demek çözüm değil önlem alıp korumalarımızı giyip kurallara uyarak ve aşırı dikkat ederek sürmeliyiz

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işi evda olarak abartmamak lazım bence...tamam seviyoz da bi yere kadar...en azından benim için...delisi değilim..başkasının hayatını kaybetmesi ise bi çok sürücüyü etkileyebilir korku faktörü başta olmak üzere...hayatının kaybeden kişinin yakınlarının üzüntüsünü görmek, arkada bıraktıklarını yakından görmek etkileyebilir...
    Bu düşünce ye karşıyım ben.Tamam hayatımızdaki tek şey motosiklet değil.ondan öncede bir hayatımız vardi fakat Motosiklet mantık işi değil, başlı başına risktir.Bunu hepimiz bile bile biniyoruz.Peki bu riski sadece ulasimimizi saglamak icinmi yada sadece havali olduğunu düşündüğümüz icinmi aliyoruz? Eğer öyleyse cok yazık çünkü olasi bir durumda, işte ; trafikten 10dk kazanmak için yada hava atabilmek için ölmüş oluruz.
    Motosiklete anlam yüklendiğinde ise, özgürlük le ozdeslestirdiginde ise, çok daha anlamlı bir alet oluyor.Ozgur hissetmek için ölmeye değer.Onu goze almadan marş basmak bana göre değil. Yoksa çok daha güvenli ve rahat şekilde ulasim sağlayabiliriz fakat bunu seçmiyoruz.O zaman soruyorum neden?

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Yazını kopyalayıp masa üstüne attım ellerine sağlık dostum harika yazmışsın izin verirsen küçük bir cümlesini almak istiyorum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yakın zamanda ailemin bir kısmı saçma sapan bir sebepten trafik kazası geçirdi ve ölümden döndü, 1 hafta hastanede yattılar. Bunun üzerine dedim ki: Ulan hayat pamuk ipliğine bağlı, kaç günlük ömrümüz kaldı belli değil, bari gözümüz arkada gitmeyelim! Ve gidip çok istediğim o motoru aldım :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)