Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

motosikletim park halinde olmasına rağmen ehliyetsizlikten ceza yazdılar :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    en güzelini yapmışsın fakat kanunlarda polislerden yana.üst araması gibi durumlarda izin gerekiyor ama birde kanunda açık bir madde var. makul şüphe varsa arama yapabiliyor diye biliyorum. bu polislerin eline düşmeyinde kimin eline düşerseniz düşün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı Gundogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar çok bilen varmış bu konuyu, yok polis duran araca ehliyetsizlikten ceza yazarmışta, yok devletin paraya ihtiyacı varmışta v.s.

Öncelikle bu olayı nasıl biliyoruz ? tamamen bu arkadaşın Subjektif anlatımından, keşke orda sesli kamera kaydı olsaydı da dinleseydik ne güzel olurdu..
    Nerden biliyorsunuz bu arkadaşın her gün karşımıza çıkan niye polis bunlara bi şey yapmıyor dediğiniz Apaçiler den olmadığını ???
    Polisin şikayet yada kullanışını gördüğü için motorun başına gitmediğini ??? Gittiği anda da polis sorgusunu yapar ve kanuni bir işlemdir .. ve bu sorguda aracın herşeyine bakar Zaten telsiz yada PDA sorgusunda ne var yok gözükür ..
    Çok bilmişlere hitafen tekrar yazıyorum POLİS ARACIN HER TÜR SORGUSUNU YAPAR BUNA SİGORTA DA DAHİLDİR Çalıntı yada yakalamalı araçlar nerden nasıl bulunuyo zannediyosunuz ???
    Gelelim ehliyetsizlik cezasına, burada kafa karıştırıyosun, Polis sana orada ehliyetsiz vede motorun üstünde değilken kıllığına ceza yazmamış !!!!
    Sen Motoru teslim almaya gittiğinde, ehliyetin yok ama Ruhsat sahibisin, sana nasıl teslim edecek ???? Sonrada burada yine konu açacaktın ..( Ehliyetsizim ama bana motoru verdiler )
    Burada benim gördüğüm usulsüz gayri kanuni hiç bir şey yok...
    İlk sigortasızlıktan işlem yapan polis dahil herkes görevini yapmış, ama sen vatandaşlık görevini yapmamışsın... Yukarıda hiç bok bilmeden kafalarınca yol bile göstermeden görevini yapan polise küfür edenlerin bu durumunu Ailesel durumlarına bağlıyorum..

İlk Önce Karayolları Trafik kanunu,nu bir okuyun bu arkadaşın başını birde mahkeme masrafları ile ağrıtmayın...
    bak arkadaşım ben çalışan biriyim yaşım 31 apaçi motorcusu değilim kaskımı da takarım kıyafetlerimi de giyerim öyle motora binerim, niye ehliyetin yok diyecek olursan motoru sadece kısa mesafelerde ve hafta sonları eve giderken kullanıyorum, ehliyete işten güçten vakit bulamadım...sen beni tanımadan hakkımda nasıl yorum yapabiliyosun?

kaldıkı motorumun muayenesi de vardı sigortası sadece 2 ay geçmiş, ben motoru kullanmazken ehliyetim olmadığından ceza yedim... sorun burda senin başına böyle birşey gelse sen itiraz etmezmisin?

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Gundogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.2918&MevzuatIliski=0&sou rceXmlSearch=

Emniyet Genel Müdürlüğünün,merkez, bölge,il ve ilçe trafik kuruluşları, görev ve yetkileri:
    Madde 5 – Emniyet Genel Müdürlüğünün trafik kuruluşları ile bu kuruluşların görev ve yetkileri şunlardır :
    a) Kuruluş :
    (Değişik: 17/10/1996 - 4199/3 md.) Bu Kanunla, Emniyet Genel Müdürlüğüne verilen görevler, Emniyet Genel
    Müdürlüğüne bağlı olarak kurulan Trafik Hizmetleri Başkanlığınca yürütülür. Trafik Hizmetleri Başkanlığı, Emniyet Genel
    Müdür Yardımcısı tarafından yürütülür. Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez bölge, il ve ilçe trafik zabıta kuruluşları
    Trafik Hizmetleri Başkanlığına bağlı olarak çalışır.
    Araçlara ve sürücülere ait işlemleri yapmak, plaka ve belgelerini vermek ve bu amaca yönelik hizmetleri yürütmek
    üzere her ilde ve gerekli görülen ilçelerde tescil şube veya büroları kurulur.
    Tescil şube veya bürolarında emniyet hizmetleri sınıfı personelinden ayrı olarak teşkilat ve kadrolarında gösterilen
    sayıda genel idare ve teknik hizmetler sınıfında personel ile sözleşmeli personel çalıştırılabilir.
    b) Görev ve yetkiler:
    1. Araçları,bu Kanuna göre araçlarda bulundurulması gerekli belge ve gereçleri,sürücüleri ve bunlara ait belgeleri,
    sürücülerin ve karayolunu kullanan diğer kişilerin kurallara uyup uymadığını, trafik düzenlemelerinin ve çeşitli tesislerin bu
    Kanun hükümlerine uygun olup olmadığını denetlemek,
    şimdi sana birşey soracağım çok merak ediyorum trafik polisi plakayı sorguladı araç çalıntı o aracı ordan nasıl çeker ?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yahu yapmayın denilene göre polis ... olmus haberimiz yok

o kadar showroom var kapısında da onca arac oldu olacak den,ilene göre polis gelecek sorgu yapacak oda ne ???

ne plaka ne ruhsat nede sigorta

haydi topla hepsini otoparka.

trafik tanımı

Trafik nedir?

İnsanların, hayvanların ve trafikte ki araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketlerine trafik denilmektedir

siz gelin park halindeki araca trafik sucundan ceza yazın !!!

O memurun anası güzelmiş ki böle bir tarife cıkartmıs

(YAZILANLARA GÖRE)

emniyet yönetmeliklerini paylasacagıza önce trafik nedir onu öğrenin ki

trafik sucunu anlayabilesiniz...

Yahıu yapmayın bu ülke bişey bildiğini sana insanlar yüzünden bu durumda önce oturup haklarınızı arastırın ki

siz siz olun daha sonra bu durumlara düşmeyin

cahil cehaletlede ugrasmak zorunda kalmayın
    Oldjack ve EnesBeyter bunu beğendiler.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    O showroomların ruhsatsız plakasız sıfır sattıkları arabalardan bahsediyorsunuz heralde. resmi ve paralel ithalat ve bunu yapmaya yetkili şirketlerin sattıkları ürünler ve araçlarla ilgili yükümlülükleri vardır. uzak olmayan bir örnek vereyim size. Şu hummer marka amerikan arazi araçları vardı hani. bunların normal Türkiye trafiğinde kullanılmaya müsait olmayanlarını getirtip satmaya başlamışlardı. hemde etilerde ulusta lüks showroomlarda. sonra nooldu? polis geldi hepsini topladı çektirdi. satan ve alanlarla ilgili işlemleri başlattı.

yani kısacası verdiğiniz örnek yanlış. burda amaç herkesin trafikle ilgili mevzuatlara uygun olarak hareket etmesi. ben açıkçası sadece haftasonları motora biniyorum diye ehliyetsiz kullanmayı haklı görebilen bir zihniyetin apaçi tabir edilen zümrenin en tepesinde olduğuna inanıyorum.

ehliyetsiz kullanıyorum. ışıklarda en sağda durdum. motordan indim. polis geldi. evrak sordu. ehliyetim olmadığını gördü. ama ceza kesemez. niye? çünkü o anda kullanmıyorum motoru. üstünden de inmişim. şimdi siz bunu mantıklı bir olay olarak görüyorsanız zaten tartışmak anlamsız oluyor.

ilginç olan kısmı, arkadaş hala haklı olduğunu savunuyor.
    volkanix bunu beğendi.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Bostancı sahilde safkan off-road motorumu elimde taşıyarak bisiklet yolundan yürütüyorum, yada bir ağaca yasladım ve motorumu izliyorum bu durumda ne olur? Ne plaka var ne sigortası

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    son 6 aydır cıkan olaylara baktıgımda
    artık ehliyetsiz hiç bir şekilde motosiklet sürülemeyeceğidir.
    2006 da ben motosiklet için ehliyet alırken deli misin ne gerek var diyen insanlar vardı. hatta alay konusu bile oldum.
    1400 lira ceza cok iyi para + mahkemeye sevk ediliyorsun + mahkeme masrafları da var

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzelini yapmışsın fakat kanunlarda polislerden yana.üst araması gibi durumlarda izin gerekiyor ama birde kanunda açık bir madde var. makul şüphe varsa arama yapabiliyor diye biliyorum. bu polislerin eline düşmeyinde kimin eline düşerseniz düşün.
    Yok şüphelendiği şeyi soruyor . Cebinde ne var arka koltuğundaki nedir gibi .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 6 aydır cıkan olaylara baktıgımda
    artık ehliyetsiz hiç bir şekilde motosiklet sürülemeyeceğidir.
    2006 da ben motosiklet için ehliyet alırken deli misin ne gerek var diyen insanlar vardı. hatta alay konusu bile oldum.
    1400 lira ceza cok iyi para + mahkemeye sevk ediliyorsun + mahkeme masrafları da var
    Mahkeme masrafı olmuyor .
    3 kuruşluk karaktersiz adamlarla muhattap olmamak için bütün belgeleriniz tam olacak .

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O showroomların ruhsatsız plakasız sıfır sattıkları arabalardan bahsediyorsunuz heralde. resmi ve paralel ithalat ve bunu yapmaya yetkili şirketlerin sattıkları ürünler ve araçlarla ilgili yükümlülükleri vardır. uzak olmayan bir örnek vereyim size. Şu hummer marka amerikan arazi araçları vardı hani. bunların normal Türkiye trafiğinde kullanılmaya müsait olmayanlarını getirtip satmaya başlamışlardı. hemde etilerde ulusta lüks showroomlarda. sonra nooldu? polis geldi hepsini topladı çektirdi. satan ve alanlarla ilgili işlemleri başlattı.

yani kısacası verdiğiniz örnek yanlış. burda amaç herkesin trafikle ilgili mevzuatlara uygun olarak hareket etmesi. ben açıkçası sadece haftasonları motora biniyorum diye ehliyetsiz kullanmayı haklı görebilen bir zihniyetin apaçi tabir edilen zümrenin en tepesinde olduğuna inanıyorum.

ehliyetsiz kullanıyorum. ışıklarda en sağda durdum. motordan indim. polis geldi. evrak sordu. ehliyetim olmadığını gördü. ama ceza kesemez. niye? çünkü o anda kullanmıyorum motoru. üstünden de inmişim. şimdi siz bunu mantıklı bir olay olarak görüyorsanız zaten tartışmak anlamsız oluyor.

ilginç olan kısmı, arkadaş hala haklı olduğunu savunuyor.
    sizin verdiğiniz ısklı örnekle yada piyasadn toplanan hummer larla konunun alakası yok.

farzet ki yurt dısına cıktın aracda durdugu yerde sigortası bitti, bunu hiçbir allahın kulu polis park halinden sigortası yok diye cekemez.

gelelim hummer mevzuna onun satısı yasak sa toplanır ama sigortası yok diye arac toplanamaz.

öteki durum polis sucun işlendiğini gördüğü zaman ceza yazabilir.

vahiy gelmiş gibi sen bu motoru ehliyetsiz olarak buraya sürerek parkettin diye ceza yazmaya hakkı yoktur.

ben ehliyetsiz yada eksik evrakla kullanmayı savunmuyorum

son zamanlarda pazardan toplama seklinde teskilata alınan polislerin kendini bi b.k sanmasına ve haksız işlem yapmasına

karsıyım önceki yorumlarımdan da bu acıkca görülüyor.
    blamir ve aquarist4 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ben polisi haklı bulmuyorum. ceza yiyen arkadaşı da haklı bulmuyorum
    polis duran araca ceza yazması (ehliyetsizlikten) yanlış
    fakat motoru olan arkadaşında ehliyetsiz sigortasız motosiklet kullanması da bi o kadar yanlış.
    motosiklet kullanan herkes motosiklet ehliyetsiz kullanılmayacagını da ögrenmiş olsunlar.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin verdiğiniz ısklı örnekle yada piyasadn toplanan hummer larla konunun alakası yok.

farzet ki yurt dısına cıktın aracda durdugu yerde sigortası bitti, bunu hiçbir allahın kulu polis park halinden sigortası yok diye cekemez.

gelelim hummer mevzuna onun satısı yasak sa toplanır ama sigortası yok diye arac toplanamaz.

öteki durum polis sucun işlendiğini gördüğü zaman ceza yazabilir.

vahiy gelmiş gibi sen bu motoru ehliyetsiz olarak buraya sürerek parkettin diye ceza yazmaya hakkı yoktur.

ben ehliyetsiz yada eksik evrakla kullanmayı savunmuyorum

son zamanlarda pazardan toplama seklinde teskilata alınan polislerin kendini bi b.k sanmasına ve haksız işlem yapmasına

karsıyım önceki yorumlarımdan da bu acıkca görülüyor.
    Bende onu söylüyorum. polis her halükarda sorgulama yapabilir. siz demiştinizya "showroomlarda plakasız ruhsatsız sigortasız araçlar var" diye ona istinaden söyledim. ayrıca tabiki vahiy gelmiş gibi olmaz ama şüphelenirse -ki bu bence olması gerekendir- ceza kesilir. ve kesilmelidir.

Ve son zamanlarda polisler bizim yada en azından benim zamanımdaki gibi sokaktan toplanmıyor. hepsi en az yüksekokul mezunudur. birkaç tane silah taşıyıp "john wayne" sendromu yaşayan dengesiz çıktı diye koskoca teşkilatı bu şekilde yargılamak yanlış.

nihayetinde seninde başına bir iş geldiği zaman yandım anam diye ilk polise gidiyorsun.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşlerim,

Motoru kullanan kardeşimizin ehliyeti varmı , YOK...

Motoru ehliyetsiz kullandığını kendisi ifade etmiş zate.

Neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki.

Ortada vicdanen haksız bir durum yok.

Polisin kanunun emrini yerine getirmesini hazmedemeyen arkadaşların haksızlığı ise aşikar.

Sevgilerimle
    tr_select, Arda_Karaca ve RAMİREZ bunu beğendiler.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani kimse sana oh iyi oldu demiyor ama kanunlar var.
    İsterse 1 gün geçsin sigortan plakayı tanımlattığı an ceza yazmak zorunda
    Yoksa kendi işlem görür...

Burda mağdur olabilirsin ama haklı da değilsin..
    motor senin üstüne e almaya gittiğinde ehliyetinde yok adamla da tartışmışsın belki başkası olsa yazmazdı ama o yazmış..
    Haksız da olsa haklı durumda neden çünkü EHLİYETİN yok...

sarhoşun biri geldi sana vurdu sen yine haksızsın çünkü EHLİYETİN yok..
    kısa zamanda al ki böle adamlarla muhattap olma..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)