Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

motosikletim park halinde olmasına rağmen ehliyetsizlikten ceza yazdılar :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gundogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Ne kadar çok bilen varmış bu konuyu, yok polis duran araca ehliyetsizlikten ceza yazarmışta, yok devletin paraya ihtiyacı varmışta v.s.

Öncelikle bu olayı nasıl biliyoruz ? tamamen bu arkadaşın Subjektif anlatımından, keşke orda sesli kamera kaydı olsaydı da dinleseydik ne güzel olurdu..
    Nerden biliyorsunuz bu arkadaşın her gün karşımıza çıkan niye polis bunlara bi şey yapmıyor dediğiniz Apaçiler den olmadığını ???
    Polisin şikayet yada kullanışını gördüğü için motorun başına gitmediğini ??? Gittiği anda da polis sorgusunu yapar ve kanuni bir işlemdir .. ve bu sorguda aracın herşeyine bakar Zaten telsiz yada PDA sorgusunda ne var yok gözükür ..
    Çok bilmişlere hitafen tekrar yazıyorum POLİS ARACIN HER TÜR SORGUSUNU YAPAR BUNA SİGORTA DA DAHİLDİR Çalıntı yada yakalamalı araçlar nerden nasıl bulunuyo zannediyosunuz ???
    Gelelim ehliyetsizlik cezasına, burada kafa karıştırıyosun, Polis sana orada ehliyetsiz vede motorun üstünde değilken kıllığına ceza yazmamış !!!!
    Sen Motoru teslim almaya gittiğinde, ehliyetin yok ama Ruhsat sahibisin, sana nasıl teslim edecek ???? Sonrada burada yine konu açacaktın ..( Ehliyetsizim ama bana motoru verdiler )
    Burada benim gördüğüm usulsüz gayri kanuni hiç bir şey yok...
    İlk sigortasızlıktan işlem yapan polis dahil herkes görevini yapmış, ama sen vatandaşlık görevini yapmamışsın... Yukarıda hiç bok bilmeden kafalarınca yol bile göstermeden görevini yapan polise küfür edenlerin bu durumunu Ailesel durumlarına bağlıyorum..

İlk Önce Karayolları Trafik kanunu,nu bir okuyun bu arkadaşın başını birde mahkeme masrafları ile ağrıtmayın...
    volkanix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba dün akşam arkadaşımla gezmeye çıktık motorumuzu park ettik ve dolaşmaya çıktık 1 saat kadar gezdik döndüğümüzde motorumuzun başında motorlu polis memuru duruyordu, plakasını sorgulama yapıyordu, yanına gittik motorun sigortası geçmiş motoru çekiciyle alacaklarını söylediler, ben sigortasını yaptırmayı unutmuşum yarın söz yaptırırım bu seferlik olsun affet abi dedim, hayır motoru alıcaz dediler, bende motorun direksiyonu kilitli olduğu için anahtarı vermedim neyse motoru alıp gittiler, sonra motoru almaya gittim 30km ileriye işimden gücümden oldum ehliyetli bir arkadaşı buldum, motor benim üzerime olduğu için ceza yazıcaz dediler, ya siz beni motorla dolşaırken yakalamadınız motorum park halindeyken aldınız dedim, sana ehliyetin olmadığı için 1400tl ceza yazıcaz dediler, o kadar yalvarmama rağmen yazdılar, sizce bu yaptıkları adilmi, yanımdaki arkadaşımın ehliyetim vardı....

sizce ne yapmalıyım moralmen bozuk durumdayım ben bu cezayı nasıl ödüycem
    siz buraları okudunuz mu da bu sekil yorum yapıyorsunuz.

park halindeki duragan bir araca nasıl oluyorda aktif olarak kullanıldıgını varsayarak ki trafik kanununda varsayımlara yer yoktur, sigortadan ceza yazılıyor

benim itirazım bu yönde, hiçbir memur bana bu sekilde ceza yazamaz, hakkımı savunurum.

aracımız muglada iken ankaradan trafik cezası geliyor, babamda mahkemeyle ugrasmak istemiyor,

çünkü ceza, %25 erken ödeme indirimiyle mahkeme masrafına neredeyse denk geliyor

ugrasacagına haksız yere yada yanlıslık yapan o memurun 7 ceddinin halini hatrını sormak daha kolayına geliyor.

bende yapılan bütün yanlıslıklar için katmerliyorum

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

sunuda belirteyim tam 12 ay önce alkollu arac kullanmaktan ehliyetimi 6 ay iade ettim, 650 tl de ceza yedim.

bu cezai işleme hiçbir sekilde ne tepkim oldu nede itirazım. çünkü suçluydum .

ama böyle haksız yerede işlem yapılmasına karsıyım
    EnesBeyter ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Arkadaşım niye anlamak istemiyosun, neden polisin varsayımda bulunup ceza yazdığını düşünüyosun ?
    Buraya o kadar şey yazmışsınızki insanların sadece kafasını karıştırıyosunuz, Trafiğe çıkan her araç, ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI yaptırmak zorundadır,
    Polis sanki bu arkadaşın evinin garajında sorgu yapmış, cAdde üzerinde park halinde iken sorgu yapmış, herhalde herşeyini soracak sistemde sigortasız gözükecek ama ceza yazmadan bırakacak !!

Ondan sonra hakkında soruşturma açılacak, kaç para aldın bıraktın ...

Siz hala şunu anlamıyosunuz, Devlette artık bazı şeyler memurun insiyatifinde değil..
    Radara girersen kim olursan ol cezan gelir ( İstisnaları Hakim savcılar, TBMM üyeleri v.s.)
    Otoyollardaki sisteme girersen yine cezan gelir, Polis PDA ,ile yaptığı her sorgunun hesabını vermek zorundadır, GBT sini çektiği şahısda olsa yakalamalı araçta olsa bırakamaz, Muayenesi geçen aracada sigortası olmayan aracada işlem yapmak zorundadır onun insiyatifinde değildir, Bizim insanımıza kalsa, poliside vatandaşıda İDARE ET ABİCİDİR , ki o yüzden sistem İDARE ETMEZ...

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

Ha bende şunu söyleyeyim, 20 yıldır aralıklarlada olsa Motor üzerindeyim, daha geçen hafta 3500 km İÇ Anadolu ve Ege turu yaptım, her yerde Radarlar ve Kontroller vardı, bir defa çevrilmedim radara girmedim..
    İstanbulda çok çevirmeye takılırım evraklarım ve teçhizatım tamdır ben onlara onlar bana teşekkür eder yoluma giderim, niye Sence ?

Bu arkadaş Motora daha yeni binmeye başlamış daha şimdiden sorun yumağı Sonu ne olur sence ??
    BesimAga ve Birkannn bunu beğendiler.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    gundogdu bak arkadaşım cocuga sigortası olmadıgı için ceza yazabilir vs motorunu baglıyabilir sorgu hakkıdır şüpe duyar onuda yapar ama!
    ehliyetsizlikten ceza yazamaz motor park halinde neyin ehliyetini sormuş mankafa memur.bana memuru savunma arkadaşın yerine koy kendini adam nasıl ödücek o bedava borcu sordunmu senmi ödüceksin geniş..
    benim yedigim cezayı burda kimse yememiştir öle bi dünya yok motoru baglar derki arkadaşım git ehliyeti olan biri getir motorunu alsın.
    ben çok ögle motor almaya trafik şubesine vs jandarmaya gittim çok kez gördüm memurun ehliyetli birini bul gel dedigini.vicdansız kıl olmuş yazmış orda tabiki bulunmadık durumu tek agızdan duyduk ama kalkıpta garibana cezayı bol keseden yazan memuru savuncak degiliz.o kadarda degil

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Gundogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım niye anlamak istemiyosun, neden polisin varsayımda bulunup ceza yazdığını düşünüyosun ?
    Buraya o kadar şey yazmışsınızki insanların sadece kafasını karıştırıyosunuz, Trafiğe çıkan her araç, ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI yaptırmak zorundadır,
    Polis sanki bu arkadaşın evinin garajında sorgu yapmış, cAdde üzerinde park halinde iken sorgu yapmış, herhalde herşeyini soracak sistemde sigortasız gözükecek ama ceza yazmadan bırakacak !!

Siz hala şunu anlamıyosunuz, Devlette artık bazı şeyler memurun insiyatifinde değil..
    Radara girersen kim olursan ol cezan gelir ( İstisnaları Hakim savcılar, TBMM üyeleri v.s.)
    Otoyollardaki sisteme girersen yine cezan gelir, Polis PDA ,ile yaptığı her sorgunun hesabını vermek zorundadır, GBT sini çektiği şahısda olsa yakalamalı araçta olsa bırakamaz, Muayenesi geçen aracada sigortası olmayan aracada işlem yapmak zorundadır onun insiyatifinde değildir, Bizim insanımıza kalsa, poliside vatandaşıda İDARE ET ABİCİDİR , ki o yüzden sistem İDARE ETMEZ...

Ha bende şunu söyleyeyim, 20 yıldır aralıklarlada olsa Motor üzerindeyim, daha geçen hafta 3500 km İÇ Anadolu ve Ege turu yaptım, her yerde Radarlar ve Kontroller vardı, bir defa çevrilmedim radara girmedim..
    İstanbulda çok çevirmeye takılırım evraklarım ve teçhizatım tamdır ben onlara onlar bana teşekkür eder yoluma giderim, niye Sence ?

Bu arkadaş Motora daha yeni binmeye başlamış daha şimdiden sorun yumağı Sonu ne olur sence ??
    cünki arkadas o sekilde baslıga yazdıgı için.

mümkünse sizde varsayım yapıp öle değil böyledir demek yerine baslıktaki sekliyle olaya yorum yapsaydınız daha iyi olurdu.

bilindiği üzere artık cogu cadde belediyelerin otopark işletmesi olarak kullanması sebebiyle zaten garaj olarak kullanılıyor,

o insanın evinin önündeki caddede olabilirdi olay.

ben olayın olus tarzına yada sekline göre değil arkadasın buraya aktardıgı sekle göre yorum yapıyorum.

sunu da unutmamak gerekir ki artık trafik memurları sabah iş bası yaparken su kadar sayfa, yaprak ceza yazılacak diye iş bası yaptırılıyor.

ben trafikte aktif olmayan araca zorunlu trafik sigortasından ceze yazılamaz diyorum.

o memur o motora bakıp egzosu sıcak kullanılmıs diye de ceza yazamaz

o cezayı yazabilmesi için olayın fiilen işlenmiş oldugunu kanıtlamalıdır.

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gundogdu bak arkadaşım cocuga sigortası olmadıgı için ceza yazabilir vs motorunu baglıyabilir sorgu hakkıdır şüpe duyar onuda yapar ama!
    ehliyetsizlikten ceza yazamaz motor park halinde neyin ehliyetini sormuş mankafa memur.bana memuru savunma arkadaşın yerine koy kendini adam nasıl ödücek o bedava borcu sordunmu senmi ödüceksin geniş..
    benim yedigim cezayı burda kimse yememiştir öle bi dünya yok motoru baglar derki arkadaşım git ehliyeti olan biri getir motorunu alsın.
    ben çok ögle motor almaya trafik şubesine vs jandarmaya gittim çok kez gördüm memurun ehliyetli birini bul gel dedigini.vicdansız kıl olmuş yazmış orda tabiki bulunmadık durumu tek agızdan duyduk ama kalkıpta garibana cezayı bol keseden yazan memuru savuncak degiliz.o kadarda degil
    adamın yazdıgına göre (yani bu konuyu acan arkadas ) park halindeki motoru sigortadan baglanmıs üstelik otoparkdan almaya da ehliyetli birisiyle gitmiş

benim konuya itirazım bundan. aktif olmayan bir araca varsayımda bulunarak ceza yazılması.

itiraz ediyorum çünkü arkadas öle oldugunu söylüyor.

mahkemede hakkınıda savunur eger olay bu sekilde olduysa.

yok baska bişey varsa oda orada ortaya cıkar zaten
    aquarist4 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Polis sorgulattıktan sonra pusu kurup yola çıkınca ceza kesse belki ama park yerinde t. sigortası yok diye alıp götüremez motoru.

ben de arkadaşın söylediklerini doğru kabül ederek varsayım yapmıyorum ve ortada bi usulsuzlük var diyorum.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Son noktayı koymak ve tartışmayı bitirmek için İstanbulda Çekicide çalışan bir Trafikçi Polis arkadaşı aradım konuyu anlattım söyledikleri ;

1- Bir plakayı sorgu yaptığın zaman ; Her şeyi gözükür, Çalıntı yakalama, muayene , sigorta v.s. Sorgu yapan Polis Bunlar hakkında işlem yapmak zorundadır yapmazsa kendisi soruşturma geçirir.
    2- Teslim konusunda ise siz haklı çıktınız, Teslim için ehliyeti olan birisi yeterliymiş, fakat burada da İstanbulda hiç böyle bi konu yaşamadığını o polisle şahsın başka bir diyaloğunun olabileceğini belirtti..
    (Bu arada sigortasız motora binen, e ben motorcu demem.)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Ne kadar çok bilen varmış bu konuyu, yok polis duran araca ehliyetsizlikten ceza yazarmışta, yok devletin paraya ihtiyacı varmışta v.s.

Öncelikle bu olayı nasıl biliyoruz ? tamamen bu arkadaşın Subjektif anlatımından, keşke orda sesli kamera kaydı olsaydı da dinleseydik ne güzel olurdu..
    Nerden biliyorsunuz bu arkadaşın her gün karşımıza çıkan niye polis bunlara bi şey yapmıyor dediğiniz Apaçiler den olmadığını ???
    Polisin şikayet yada kullanışını gördüğü için motorun başına gitmediğini ??? Gittiği anda da polis sorgusunu yapar ve kanuni bir işlemdir .. ve bu sorguda aracın herşeyine bakar Zaten telsiz yada PDA sorgusunda ne var yok gözükür ..
    Çok bilmişlere hitafen tekrar yazıyorum POLİS ARACIN HER TÜR SORGUSUNU YAPAR BUNA SİGORTA DA DAHİLDİR Çalıntı yada yakalamalı araçlar nerden nasıl bulunuyo zannediyosunuz ???
    Gelelim ehliyetsizlik cezasına, burada kafa karıştırıyosun, Polis sana orada ehliyetsiz vede motorun üstünde değilken kıllığına ceza yazmamış !!!!
    Sen Motoru teslim almaya gittiğinde, ehliyetin yok ama Ruhsat sahibisin, sana nasıl teslim edecek ???? Sonrada burada yine konu açacaktın ..( Ehliyetsizim ama bana motoru verdiler )
    Burada benim gördüğüm usulsüz gayri kanuni hiç bir şey yok...
    İlk sigortasızlıktan işlem yapan polis dahil herkes görevini yapmış, ama sen vatandaşlık görevini yapmamışsın... Yukarıda hiç bok bilmeden kafalarınca yol bile göstermeden görevini yapan polise küfür edenlerin bu durumunu Ailesel durumlarına bağlıyorum..

İlk Önce Karayolları Trafik kanunu,nu bir okuyun bu arkadaşın başını birde mahkeme masrafları ile ağrıtmayın...
    Saçmalıyorsunuz aracı ehliyetsiz teslim alır araç plakasız bile teslim alınır . Gerisine cevap bile yazmaya gerek yok . Bana da arkadaşın anlattığı tuhaf geldi ama polisin usulsüzlükleri ortada hergün raslıyorum . Ben nasıl o yasaya uymaya mecbursam o da uyacak kimse padişahın ... Polis yasaların dışına çıkıp Bi halt etmeye çalışıyorsa o polis değil suçludur . Bir vatandaş asayişi sağlamakla görevli bir birimde ise en az onun hataları tolare edilebilir . Vatandaş hata yapar bedelini de öder ödemesin mi ödesin ama polis hata yaparsa vatandaşa oranla 3 kat bedel ödesin ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

İlgili maddeyi bulup yasadan trafiğin tanımını yaparsan anlaşacağız . Rica ediyorum bana trafiğin tanımını yap ama kendin değil kanundan .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Park halindeki araç çalıntı değilse hiç birişlem yapamaz . Sadece yanlış yerde park edilmişse park cezası yada otopark a çeker . Sürücüsü olmayan araçlara polis sgotta dan işlem yapamaz .
    cenkito ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    benim kastettiim nokta da bu zaten ,

ben sigortasız, ehliyetsiz arac kullanmayı savunmuyorum.

benim tek derdim TORPİLLE BİRYERLERE GELMİŞ,

POLİS EDİLMİŞ, KENDİNİ YASAYI BİLMEYEN KİŞİLERİN,

GARİBAN KİŞİLER KARSISINDA KENDİLERİNİ BİR B.K SANARAK OLMADIKLARI MAKAMLARDA,

YASAMA YÜRÜTME HAKKINI AVUCLARINDAYMIS GİBİ DAVRANMALARIDIR.

NOKTA...

BİLEN VAR BİLMEYEN VAR

TANIDIGI OLAN DAYISI OLAN VAR

YANLISI OLSA DAHİ ONLARI KORUMAYA CALISANLAR VAR, VAR DA VAR ...

AMA SONUC OLARAK TEKBİR DOGRU VAR...
    rumelian bunu beğendi.

Motosikleti
    mr 250 destro
    normaldır tayyıbın ordusu hepsı havalarda hepsının allah cezasını versın...

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Geçenler de asayiş durdurdu motoru arayacak ve benim üzerimi arayacak savcılık izni dedim gözlüklü arkadaşta dedi gittim yanına izin 1gün öncesine ait . Kusura bakmayın arıyamazsınız dedim o sırada sele yi açmıştı polisin birtanesi hemen 155 i arayıp durumu anlatmaya başladım plakayı falan veriyorum ekip arabasının ki bir tanesi tamam kardeşim sorun yok gerek te yok dedi kapattım telefonu ki kapatmasam belki birşey olmaz aralarında hallederlerdi ama benim kadar o da uğraşır dı . Demem o ki olay anında 155 i arayın . Kayda geçilsin savcı davayı acarken bunu mutlaka değerlendirecektir açmayacaksa da açar .
    cenkito bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenler de asayiş durdurdu motoru arayacak ve benim üzerimi arayacak savcılık izni dedim gözlüklü arkadaşta dedi gittim yanına izin 1gün öncesine ait . Kusura bakmayın arıyamazsınız dedim o sırada sele yi açmıştı polisin birtanesi hemen 155 i arayıp durumu anlatmaya başladım plakayı falan veriyorum ekip arabasının ki bir tanesi tamam kardeşim sorun yok gerek te yok dedi kapattım telefonu ki kapatmasam belki birşey olmaz aralarında hallederlerdi ama benim kadar o da uğraşır dı . Demem o ki olay anında 155 i arayın . Kayda geçilsin savcı davayı acarken bunu mutlaka değerlendirecektir açmayacaksa da açar .
    Bu tamam belki yapılması gereken bir şey fakat şöyle de bir yönü var. Bu dediğini az tenha bir yerde yap polis den yediğin dayak yanına kar kalır. O da şanslıysan. Çok ilerlerse mevzu Polis seni terör örgütü üyesi olmakla suçlayıp mahkemeye bile yollayabilir. Şaka gibi değil mi?

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam polis belki hatalı ama kimsede dememişki oraya kadar ehliyetsiz niye gittin. Bence polis öyle bir şey yapacağını sanmıyorum altından başka birşey çıkacak ama hadi hayırlısı olayı tam anlatmıyorsun gibi geldi ban
    Aynen. Kimse de dememiş sen neden ehliyetsiz motosiklet sürüyorsun diye

Edit: kendime ayip diyorum, bir suru yorum yapilmis .

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tamam belki yapılması gereken bir şey fakat şöyle de bir yönü var. Bu dediğini az tenha bir yerde yap polis den yediğin dayak yanına kar kalır. O da şanslıysan. Çok ilerlerse mevzu Polis seni terör örgütü üyesi olmakla suçlayıp mahkemeye bile yollayabilir. Şaka gibi değil mi?
    Neler olabileceğini çok iyi biliyorum jandarma bölgesinde kız arkadaşımın yanında pislik yapan bir polise kimlik sordum anamdan emdiğim süt burnumdan geldi 20 gün yarı açıkta kaldım 4000 civarında para harcadım bu dönemde . 155 i arayın kayda geçsin durumu olduğu gibi anlatın mutlaka faydasını görürsünüz . Ne olursa olsun polise vurmayın bağırmayın kavgaya tutuşmayın .

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Polisler iyice çizmeyi aşar oldu son zamanlarda..İtiraz dilekçesi vereceksin mahkemeye,yanında şahidin de var kafan rahat.Tek olsaydın polisler çamura yatar kullanıyordu der.İtiraz dilekçesi yetmez diyorsan git kamera kaydı falan bul o çevreden,arkadaşını şahit göster Bimer'e yaz soruşturma başlatırlar bi ilk ifadenizi alırlar daha uğraştırmazlar sizi kafanız rahat

Bir daha da ceza yazarlarken iki kere düşünürler.
    cenkito bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Arkadaşlar;
    Öncelikle polis trafikte seyir halinde veya park halinde veya şöförlü yada şöförsüz her araç için istediği zaman sorgu yapabilir. uygunsuz bir durumla karşılaşılırsa aracı çektirir. ruhsat sahibi ile ilgili işlem başlatabilir. eğer polis sigortan yok diye ceza keserse hata yapmış olur. böyle bir durumda araç (trafikteyse) trafikten uzaklaştırılmak maksatlı çekilir. Sigorta evrakları tamamlandıktan sonra "EHLİYETLİ" bir sürücü tarafından "RUHSAT SAHİBİYLE BERABER" motor alınabilir. Ancak ehliyetsiz bir kişinin başka bir kişi adına ruhsatlı bir aracı kullanması ve yakalanması durumunda hem ehliyetsiz sürücüye hemde ruhsat sahibine ceza kesilir. Yeni trafik kanunu böyle. ( bu bilgiler o cezaları kesen şahıslardan birinin ağzından birebir yazılmıştır).
    BU arada ehliyetsiz olarak benimle sadece maddi hasarlı bir kazaya karışsan ve sen tamamen haklı bile olsan açıkçası çeker giderim. sonuçta kimseye bişey anlatamazsın. örnek olarak kendimi verdim çünkü başıma geldi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    polisin radara girdiğini ve çevirmede polis kimliğini gösterip radar cezası yemediğine birebir şahit oldum...polis görev aracıda değildi ailesiyleydi bilginize... kanuna gelince alt tabaka vatandaşa kanun...saygılar.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom Deli..
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.2918&MevzuatIliski=0&sou rceXmlSearch=

Emniyet Genel Müdürlüğünün,merkez, bölge,il ve ilçe trafik kuruluşları, görev ve yetkileri:
    Madde 5 – Emniyet Genel Müdürlüğünün trafik kuruluşları ile bu kuruluşların görev ve yetkileri şunlardır :
    a) Kuruluş :
    (Değişik: 17/10/1996 - 4199/3 md.) Bu Kanunla, Emniyet Genel Müdürlüğüne verilen görevler, Emniyet Genel
    Müdürlüğüne bağlı olarak kurulan Trafik Hizmetleri Başkanlığınca yürütülür. Trafik Hizmetleri Başkanlığı, Emniyet Genel
    Müdür Yardımcısı tarafından yürütülür. Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez bölge, il ve ilçe trafik zabıta kuruluşları
    Trafik Hizmetleri Başkanlığına bağlı olarak çalışır.
    Araçlara ve sürücülere ait işlemleri yapmak, plaka ve belgelerini vermek ve bu amaca yönelik hizmetleri yürütmek
    üzere her ilde ve gerekli görülen ilçelerde tescil şube veya büroları kurulur.
    Tescil şube veya bürolarında emniyet hizmetleri sınıfı personelinden ayrı olarak teşkilat ve kadrolarında gösterilen
    sayıda genel idare ve teknik hizmetler sınıfında personel ile sözleşmeli personel çalıştırılabilir.
    b) Görev ve yetkiler:
    1. Araçları,bu Kanuna göre araçlarda bulundurulması gerekli belge ve gereçleri,sürücüleri ve bunlara ait belgeleri,
    sürücülerin ve karayolunu kullanan diğer kişilerin kurallara uyup uymadığını, trafik düzenlemelerinin ve çeşitli tesislerin bu
    Kanun hükümlerine uygun olup olmadığını denetlemek,

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Buralar iyi karışmış

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)