Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosikletim park halinde olmasına rağmen ehliyetsizlikten ceza yazdılar :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ehliyete varana kadar neler var ne lanet edilesi şeyler var. Keşke elimden gelse de bütün motorcu kardeşlerimin güzelce eğitimden geçirip 1 ay içinde bilinçli ve ehliyetli olarak trafiğe çıkmalarını sağlayabilsem. Yolda motorcu gördüğüm zaman onun yanına gidip onunla birlikte yol almaktan keyif alan ben emin ol eğitimli ve ehliyetli arkadaşları trafiğe dahil olunca daha keyif alırım.
    Bende onu diyorum saçma sapan 5dk sürecek bir sınav için bütün sezonu ehliyetsiz geçirmek gibi bir gerçekle yüzleşiyoruz . Yan komşunun oğlu var çocuk 3 aydır ehliyeti olmadığı için motora binemiyor ekipmanı motoru tamam hergün akşam üstü full koruma sokağın başına kadar gidip geliyor . O çocuğu gördükçe sinirlerim bozuluyor . Hadi ben kendimi bildim bileli ehliyetsiz biniyorum sezonu Motorsuz geçirmektense ceza yı ödemeyi göze aldım . Ama İnan Bi kazaya karışacağım diye ödüm patlıyor . Tabiki ehliyet eğtim çok çok çok önemli ama bizim şu yavaş işleyen bürokrasi miz yok mu işte insanı herseyden soğutuyor .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Park ettiği yer önemli.
    Kafada kask yoksa polisede bir ihbar geldiyse kontrol yapmıştır..
    duran aracı da sorgular kafada kask yok ehliyet yok sen de güzel kardeşim haklı oldğun bir durum yok!
    biraz da terslendiysen uğraşmıştır

ehliyetsiz ceza yazması ise araç senin üstüne senin alman lazım gittiğinde belgeni ister o da yok ceza yazar.
    sana takmış sanırım yoksa başkası olsa insiyatif kullanır..
    Belgelerin tam ekipmanın tam olsun kimseye haksız duruma düşme ..

uğraşmaya değmez sigorta ehliyet kask bunlar önemli ve bu aralar tölerans göstermiyorlar..
    dikkat edin

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Ne hevesle korumalarını giyip motorun başına gidip 3 aydır ehliyetini alamadığı için motoruna binemeyen arkadaşım için ne kadar üzüldüğümü tarif edemem tabi ki.
    Hoşumuza gitmeyen bir şeyde hayır, sevdiğimiz bir şey de ise şer olabileceği buyurulmaktadır.
    Oldjack bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardes sen buraya niye derdini yazdin ki? Simdi buraya "oh olsun, iyi olmus sana, o ceza az bile" tayfasi dolacak.

Neyse olayin tarihini bulundugu yeri unutma, 7 gun icerisinde idare mahkemesine basvurman lazim. Madem ehliyetsizdin sana niye o anda yazmamsida otoparkta yazmis? Polis burada fena sacmalamis. Ugras. Gerekiyorsa bir avukattan yardim al. Bu ceza kolay iptal olur. Ama profesyonel biri halletmeli. Benim otomobilime de park halindeyken muayene yok diye ceza kesmeye kalti, sen kes ben 5 dakika sonra avukatimla, idare mahkemesindeyim. Personelin kasti hatasi sonucu kamuya acilan davanin kaybedilmesi halinde, yargilama masraflarinin maasindan kesilebilecegini biliyorsun degil mi dedim. Kem kum edip arkasini donup gitti. Bende araci surmeyip taksiyle uzadim oradan.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Park ettiği yer önemli.
    Kafada kask yoksa polisede bir ihbar geldiyse kontrol yapmıştır..
    duran aracı da sorgular kafada kask yok ehliyet yok sen de güzel kardeşim haklı oldğun bir durum yok!
    biraz da terslendiysen uğraşmıştır

ehliyetsiz ceza yazması ise araç senin üstüne senin alman lazım gittiğinde belgeni ister o da yok ceza yazar.
    sana takmış sanırım yoksa başkası olsa insiyatif kullanır..
    Belgelerin tam ekipmanın tam olsun kimseye haksız duruma düşme ..

uğraşmaya değmez sigorta ehliyet kask bunlar önemli ve bu aralar tölerans göstermiyorlar..
    dikkat edin
    ne mal mülk sahipleri var ehliyetsiz, araclarını söförler kullanıyor hangisine bu ceza kesiliyor.

aracı evet arkadas teslim alacak ama o kullanacam diye tutturmadıktan sonra bu polis o cezayı keyfiyetten yazmıstır

biz bu keyfine göre cezai işlemi tartısıyoruz burada
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    geçmiş olsun bidaha ehliyetsiz binmemen dileğiyle...

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Aklıma şu geldi ..

nasrettin hoca bir gün kızını yanına çağırmış:''şu testiyi alda su getir''demiş.
    çocuk testiyi almış,yürümüş.hoca bir şey unutmuş gibi kızının arkasından koşmuş,yetişincede iki tokat atmış.''dikkatli ol, sakın testiyi kırma.''demiş.
    kız ağlayarak kuyuya doğru yürümüş.bu durumu gören komşuları şaşırmışlar.HOCAYA SORMUŞLAR:
    ''PES DOĞRUSU HOCA,HiÇBiR SUÇU OLMAYAN ÇOCUĞA NEDEN TOKAT ATTIN?''
    HOCA DÜŞÜNMEDEN YANIT VERMiŞ:''TESTiYi KIRMADAN DÖVECEKSiN Ki iŞE YARASIN.KIRDIKTAN SONRA DÖVMENiN NE YARARI OLUR

Motor üstünde değilsin diye yazmadı cezayı diyelim polis gidince biniceksin sonuçta dimi Peki abicim niye almıyosun ehliyetini ? Ehliyet motordan önce alınır benim bildiğim

Eğer en başından motoru arkadaşınız kullanıyo siz artçı olsaydınız durum değişirdi tabi

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    abi eğliyetsiz çıkmayın yola motor cezaları araba cezalarından daha cok 1800 tl mondial çoğunda eğliyet yok adam bir ceza yiyor motor fiyatında ben yesem oracıkta bırakırım motoru

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada ehliyetin yok apaci isen ve hakkinda buyuk ihtimal sikayet vardir hic affetmez

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pis herif acımasız.
    sende hem günahkar hemde günahsızsın.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    vay hamınaaaa Polis Yargıçlığa soyunmuş yaw bu yetkiyi nerden alıyor bu ş...ler

lord2132 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600FA
    Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin park halinde durduğu yeri çeken mobese kamerası yada etraftaki esnaf kameraları var ise en büyük delil sana polis hakkında şikayetçi bile olabilirsin işin peşini bırakma sen kullanmadan motosikleti sana ehliyetsizlikten asla ceza yazamaz güzel haberlerini bekliyorum işi askıya alma en kısa zamanda git araştır kamera kayıt felan varmı etrafa sor soruştur
    Motosikletin park halinde durduğu yeri çeken MOBESE kamerası ya da etraftaki esnaf kameraları var ise Arkadaşın motosikleti ehliyetsiz olarak kullandığını da ispatlamaz mı ? Oraya kadar motosiklet kendine kendine gelmediğine göre.
    - Beklenen Gün gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır.

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel uygulama. Belki birileri ehliyetsiz binmekten vazgeçer bu şekilde. Ehliyet için paran yoksa motoru nasıl alıyorsun? yaşın tutmuyorsa büyü de gel, çok istiyorsan biz de çok istedik ve bekledik ehliyet almayı derler haklı olarak.
    adamım sen ne saçmalıyorsun benim paramda var işlerimin yoğunluğundan ehliyet almaya vakit bulamadım, bize yapılan haksız bir uygulama varken bize taraf olacakken sizin bu kanunsuzluktan yana olmanız, sizinde kanunsuzlukları savunuyor olduğunuzu gösterir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ehliyetin yok apaci isen ve hakkinda buyuk ihtimal sikayet vardir hic affetmez
    motorum ybr 125 2011 model buradaki gibi gürültü makinesi değil kaskım ve diğer herşeylerim var sanırım bu polis bana kafayı takmış ondan böyle ceza yazdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı lord2132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin park halinde durduğu yeri çeken MOBESE kamerası ya da etraftaki esnaf kameraları var ise Arkadaşın motosikleti ehliyetsiz olarak kullandığını da ispatlamaz mı ? Oraya kadar motosiklet kendine kendine gelmediğine göre.
    tabi oraya o motoru ben getirdim motorun üstünde yakalaması gerekmiyormu beni? ancak o zaman ceza yazabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Arkadaşlar itiraz dün dilekçeyle itiraz ettim sizede söylemiştim, bir polis abimize durumu anlattım o ceza yazıldıysa onu Cumhurbaşkanı bile bozamaz dedi. ,:(

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Sonuçta o aracı ehliyetsiz kullanıyorsun bu neyin isyanı ?

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    İLk arabamın ruhsatı annemin üzerineydi. Lakin 18 yaşında sürücü, spor araba

gibi etkenler kaskoyu sigortayı acayip yükseltiyordu. Ve annemin ehliyeti yoktu.

Ne yani polis gelse sorgulama yapsa anneme ehliyetsizlikten ceza mı yazacaktı.

Yaptığınız her ne kadar yanlış olsa da, burada asıl mesele yakalanmadan

motosiklet üzerinde sürerken görülmeden size ceza yazılmasıdır ki bu

katışıksız adaletsizliktir. 1400 Lira büyük para bunun arkasına düşün .

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hakkınızı arayın umarım

adalet yerini bulur geçmiş olsun..

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı y.akan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisle tartıştınız mı ? Tartışırsanız Türk polisi yapar.
    Polis durduk yere sorgulama yapmaya kasmaz. Uğraşmaz. Ceza kesme derdinde olsa yoldan çevirdiği 5 motordan 4 üne kafadan ceza kesicek bir şey bulur. Karadeniz de ehliyetsiz araba kullanan var -kendisi askerlik arkadaşım-.
    sadece motoru çekiciye vermek istemedim biraz tartıştık tabi
    y.akan bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamım sen ne saçmalıyorsun benim paramda var işlerimin yoğunluğundan ehliyet almaya vakit bulamadım, bize yapılan haksız bir uygulama varken bize taraf olacakken sizin bu kanunsuzluktan yana olmanız, sizinde kanunsuzlukları savunuyor olduğunuzu gösterir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

motorum ybr 125 2011 model buradaki gibi gürültü makinesi değil kaskım ve diğer herşeylerim var sanırım bu polis bana kafayı takmış ondan böyle ceza yazdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

tabi oraya o motoru ben getirdim motorun üstünde yakalaması gerekmiyormu beni? ancak o zaman ceza yazabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Arkadaşlar itiraz dün dilekçeyle itiraz ettim sizede söylemiştim, bir polis abimize durumu anlattım o ceza yazıldıysa onu Cumhurbaşkanı bile bozamaz dedi. ,:(
    Şu madlive a isyanına takıldım ben paranda var fakat vakit olmadığından alamıyomuşsun ehliyetsiz sürmeye vakit buluyosun ama ?? Sana yapılan haksız bir uygulama değil doğru olan o keşke dahada sıkı olsa denetimler. Ayrıca sana neden taraf olucakmışız ? Ehliyetsiz motor kullanıyosun. Sonuna kadar haksızsın neyi savunuyosun anlamadım.

Şuna dikkat çekmek istiyorum. Motor garajında kapının önünde yatmıyor. motoru kullanıp biyerlere gidip parketmişsin cezayı yedikten sonrada ehliyetli bi arkadaşını çağırıyosun. Bana göre polisin illa seni motor üstünde yakalamasına gerek yok. Polis gittiğinde biniceksin. Hatta şimdi bile cezayı yedikten sonra binmeye devam ediceksin. Yukarıda yazdığım fıkrayı okumadınız sanırım :D

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    iyi olmuş demeyceğim ama ehliyetsiz ve sigortasız kullanmanada iyi yaptın demeyeceğim..bazen bir musibet bin nasihattan iyidir ..bunu okuyupta hala eksik evrak ile ne olacak canım diyenlerede inşaallah bu kardeşin durumuna düşers,iniz diye dua ederim
    vesselam..

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    Sonuçta keyfi bi ceza uygulanmış sana şöyle düşürsek ehliyetsiz motosiklet kullanılmaya karşıyım elinde sonunda yiyecektin diye dusunmek gerek ...

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece motoru çekiciye vermek istemedim biraz tartıştık tabi
    Hafız çok şansızmışsın. Çok geçmiş olsun. Ehliyet işinden dolayı suçu sana atanları kafana takma. Bu olaydan sonra zaten en kısa sürede alırsın. Fakat ehliyeti aldıktan sonra bu dersi unutma haklı olsan bile polisle tartışma. her koşulda ceza yazıp canını yakarlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)