Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

motosikletim park halinde olmasına rağmen ehliyetsizlikten ceza yazdılar :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    keske motoru bırakınca geriden takip edip yaklasmasaydın park parası öder geçerdin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    ehliyet yok, sigorta yok..ama motor üzerine kayıtlı... ve sen kullanıyorsun.. cezayı yiyince aklın başına gelmiş ama ne çare...keşke ehliyet, sigorta,ekipmanın olsa idi.. şimdi sana haksızlığa uğramışsın demek de pek doğru olmaz...
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam polis belki hatalı ama kimsede dememişki oraya kadar ehliyetsiz niye gittin. Bence polis öyle bir şey yapacağını sanmıyorum altından başka birşey çıkacak ama hadi hayırlısı olayı tam anlatmıyorsun gibi geldi ban
    yok kardeşim olay aynı anlattığım gibi ben motoru çekiciye vermek istemediğim için ceza yazdı bana motor da park halindeydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oda ehliyetli diye birşey yazmamış ehliyetli olsa motor çekildikten sonra neden ehliyetli birisini arayarak bulup sonrada trafiğe gitsinki? demekki yanındakindede ehliyet yokmuş
    arkadaşımın ehliyerti olduğunu söyledim hatta motor çekilmeden önce polise abi motoru benim dedim, kimliğini ver dedi verdim, cezayı giydirdiler anlayacağınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet yok, sigorta yok..ama motor üzerine kayıtlı... ve sen kullanıyorsun.. cezayı yiyince aklın başına gelmiş ama ne çare...keşke ehliyet, sigorta,ekipmanın olsa idi.. şimdi sana haksızlığa uğramışsın demek de pek doğru olmaz...
    ya arkadaşım tamam ehliyetim yok olabilir ama park halindeki motora nasıl ruhsat sahibine ehliyetsizlik cezası yazılır ben bunu çözemedim

Adliyeye gidip bir sor, trafik cezasına itiraz nasıl yapılır diye. Böyle iş olmaz gibi geliyor .

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Bazı arkadaşların beni aydnlattığı için tşk ederim, mesajı yazdıktan sonra adliyeye gidip itiraz dilekçesini verdim ve dedimki... benim adıma kayıtlı olan şu plakalı motosikletimle 2 arkadaşım motorla gezintiye çıktık yaya dolaşmak istediğimizden motorumuza uygun bir park yerine koyduk ve ayrıldık sonra 1 saat kadar dolşatıktan sonra evlere gitmek üzere motorun başına geldiğimizde polis şu plakalı polis memurunun motorumuzun yanında gördük ve ne olduğunu sorduk sigortası olmadığından motorunuzu çekiciyle alıp götürücez sigortasını gerekli evraklarla beraber motorunuzu teslim alırsınız yazdı, teslim alma yazısını bana veri ve gittim 30km ileride olan motoru sigortasını 1 gün sonra yaptırmaya gittik motru teslim almak için ruhsat sahibine ehliyeti olmadığı için ceza yazacaklarını söylediler, bizim motorumuz park halindeydi motoru kullanırken el koyulmadı gereğinin yapılmasını rica ederiz diye dilekçe yazdık

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşların beni aydnlattığı için tşk ederim, mesajı yazdıktan sonra adliyeye gidip itiraz dilekçesini verdim ve dedimki... benim adıma kayıtlı olan şu plakalı motosikletimle 2 arkadaşım motorla gezintiye çıktık yaya dolaşmak istediğimizden motorumuza uygun bir park yerine koyduk ve ayrıldık sonra 1 saat kadar dolşatıktan sonra evlere gitmek üzere motorun başına geldiğimizde polis şu plakalı polis memurunun motorumuzun yanında gördük ve ne olduğunu sorduk sigortası olmadığından motorunuzu çekiciyle alıp götürücez sigortasını gerekli evraklarla beraber motorunuzu teslim alırsınız yazdı, teslim alma yazısını bana veri ve gittim 30km ileride olan motoru sigortasını 1 gün sonra yaptırmaya gittik motru teslim almak için ruhsat sahibine ehliyeti olmadığı için ceza yazacaklarını söylediler, bizim motorumuz park halindeydi motoru kullanırken el koyulmadı gereğinin yapılmasını rica ederiz diye dilekçe yazdık
    yani ehliyetsiz kullanman hata ama herkes işin bu boyutunu ele alıyor ben de buna deliriyorum

AKP hükemeti herseye ceza kestirtiyor son zamanlarda.

park halindeki motora sigorta sorgusu da yaptıramaz sadece calıntı kontrolu vs yaptırabilir. park halindeki arac

isterse sigortasız olsun aktif olarak trafikte yakalanmadıktan sonra cezai işleme tabi tutulamaz süresi geçmiş sigortayı

yenilerken zaten cezasıyla birlikte ödeme yapılır.

yanlısım varsa beni düzeltin
    Thracian, EnesBeyter ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikletin park halinde durduğu yeri çeken mobese kamerası yada etraftaki esnaf kameraları var ise en büyük delil sana polis hakkında şikayetçi bile olabilirsin işin peşini bırakma sen kullanmadan motosikleti sana ehliyetsizlikten asla ceza yazamaz güzel haberlerini bekliyorum işi askıya alma en kısa zamanda git araştır kamera kayıt felan varmı etrafa sor soruştur
    cenkito ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorun devlette para olmaması trafik cezaları devlet bütçesinde göründüğü için ne kadar çok yazarsa police ler o kadar kara geçiyor devlet e haliyle her fırsatta geçiriyorlar

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Güzel uygulama. Belki birileri ehliyetsiz binmekten vazgeçer bu şekilde. Ehliyet için paran yoksa motoru nasıl alıyorsun? yaşın tutmuyorsa büyü de gel, çok istiyorsan biz de çok istedik ve bekledik ehliyet almayı derler haklı olarak.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani ehliyetsiz kullanman hata ama herkes işin bu boyutunu ele alıyor ben de buna deliriyorum

AKP hükemeti herseye ceza kestirtiyor son zamanlarda.

park halindeki motora sigorta sorgusu da yaptıramaz sadece calıntı kontrolu vs yaptırabilir. park halindeki arac

isterse sigortasız olsun aktif olarak trafikte yakalanmadıktan sonra cezai işleme tabi tutulamaz süresi geçmiş sigortayı

yenilerken zaten cezasıyla birlikte ödeme yapılır.

yanlısım varsa beni düzeltin
    Zaten benim yazacaklarımı yazmışınız.Tamam sigorta yaptırmamak ehliyetsiz motosiklet sürmek hata.Ama duran araca yanlış park yapılmadığı sürece hiç bir sorgu yapılamaz.Farzedin ki arabanız hurda evinizin önünde yada garajınızda duruyor,hatta benzer şekilde trafiği kayıtlı olmayan sadece koleksiyon amaçlı garajlarda bekleyen araçlar toplanmak üzere alınan araçlar var,polisin bu araçlara ceza kestiğini düşünün hemen hemen aynı mantık.Araç duruyor trafikte haraket halinde değil çalıntı olmadığı sürece yanlış yere park etmediği sürece polisin hiç birşey yapma yetkisi yok.Vergi borcu muane gecikmesi varsa zaten bunları yaptırırken öderken cezalarını ödüyorsunuz.Son günlerde trafik polislerinin yaptığı ilginç uygulamalarla ilgili bir sürü başlık okuyorum bu formda ve bir çoğunda polis kanunlara uyygunsuz ve yetkilerinin dışında keyfi haraket ediyor.Ciddi anlamda bir şeyler yapılması lazım bu Trafik Polisi terörüne.

Not:Yazdıklarım bütün polisler için geçerli değil.Yaşadığım yer olan Bursa/Karacabey de polisler görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlar.Bu tarz görevine sadık,vatandaşa saygılı polislere teşekkürü borç bilirim.
    cenkito ve EnesBeyter bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hatalı park dahi olsa park halindeki araca sigorta sorgusu yapamaz otoparka cektirir,

cezası ödenip polis otoparkından cıkarken sigortası yoksa cadde izni de olmayacagından sürülerek değilde cekici

yada baska aracla cıkartılır gene sigortası yok diye baglayamaz teslim etmemezlik edilemez

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    @cenkito
    aynen katılıyorum yazdıklarına

Ben de şuna takıldım ruhsat sahibi ehliyetsiz diye durduğu yerde nasıl ceza kesiyor.
    Ehliyeti yok, sigortası yok ayrı mesele ama biz polisin yaptığı saçmalığı tartişıyoruz
    cenkito bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel uygulama. Belki birileri ehliyetsiz binmekten vazgeçer bu şekilde. Ehliyet için paran yoksa motoru nasıl alıyorsun? yaşın tutmuyorsa büyü de gel, çok istiyorsan biz de çok istedik ve bekledik ehliyet almayı derler haklı olarak.
    Yaşım tutuyor parasını da tıkır tıkır ödedim 15 Haziran'dan beri hala ehliyet alamadım ben kime ne diyeyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Arkadaşlar birde polis kanunsuz bir iş yaptığında 155 i arayarak bildirin hemen polis in yanında kayda geçsin .

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hala aynı konudasınız abi olay saçma böyle bir saçmalık mı var gerekirse ekip çağırcan polis böyle bir şey yapamaz işin altında başka bir şey vardır karşıdan görmeden birinin yorumuna göre yorum yapıyorsunuz benim motor babamın üzerine ama ben de ehliyet var durduruyorlar hiç bir sıkıntıda çıkmıyor

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cenkito
    aynen katılıyorum yazdıklarına

Ben de şuna takıldım ruhsat sahibi ehliyetsiz diye durduğu yerde nasıl ceza kesiyor.
    Ehliyeti yok, sigortası yok ayrı mesele ama biz polisin yaptığı saçmalığı tartişıyoruz
    ya bu hükümet jet hızıyla kendi maaslarına zam yaptıgı gibi yeni yeni kanunlar cıkartıyor yada yorum yok
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım tutuyor parasını da tıkır tıkır ödedim 15 Haziran'dan beri hala ehliyet alamadım ben kime ne diyeyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Arkadaşlar birde polis kanunsuz bir iş yaptığında 155 i arayarak bildirin hemen polis in yanında kayda geçsin .
    Ben ve diğerleri zaten 1 haftada almıştık ehliyetimizi. Ehliyetsiz binmedim motora. Binmediler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ve diğerleri zaten 1 haftada almıştık ehliyetimizi. Ehliyetsiz binmedim motora. Binmediler.
    Sence de birşeyler yanlış değil mi ? Mesele binmek binmemek meselesi değil mesele insanların o motora binmeye zorlanması meselesi . Ehliyeti bütün dünyada olduğu gibi verseler . O saçma sapan kurslara bizi düdükletmek yerine bütün dünyada olduğu gibi eğtim verip verseler hani ben aldım banane lan körmüsünüz binmeyin lan demek yerine biraz eleştirsek bence daha Bi faydalı olur .

bence çok saçma bir uygulama olmuş. fiilen üzerinde yakalamadan ehliyetsiz araç kullanmaktan nasıl ceza yazabilir. ceza ihbarnamesini imzalamasaydınız keşke.

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polisle tartıştınız mı ? Tartışırsanız Türk polisi yapar.
    Polis durduk yere sorgulama yapmaya kasmaz. Uğraşmaz. Ceza kesme derdinde olsa yoldan çevirdiği 5 motordan 4 üne kafadan ceza kesicek bir şey bulur. Karadeniz de ehliyetsiz araba kullanan var -kendisi askerlik arkadaşım-.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna kanunu boşlukla aşmaya çalışmak gibi birşey deniyor ve ağır cezaları var .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Sence de birşeyler yanlış değil mi ? Mesele binmek binmemek meselesi değil mesele insanların o motora binmeye zorlanması meselesi . Ehliyeti bütün dünyada olduğu gibi verseler . O saçma sapan kurslara bizi düdükletmek yerine bütün dünyada olduğu gibi eğtim verip verseler hani ben aldım banane lan körmüsünüz binmeyin lan demek yerine biraz eleştirsek bence daha Bi faydalı olur .
    Dostum ehliyete varana kadar neler var ne lanet edilesi şeyler var. Keşke elimden gelse de bütün motorcu kardeşlerimin güzelce eğitimden geçirip 1 ay içinde bilinçli ve ehliyetli olarak trafiğe çıkmalarını sağlayabilsem. Yolda motorcu gördüğüm zaman onun yanına gidip onunla birlikte yol almaktan keyif alan ben emin ol eğitimli ve ehliyetli arkadaşları trafiğe dahil olunca daha keyif alırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)