Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motosikletim park halinde olmasına rağmen ehliyetsizlikten ceza yazdılar :((

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 ybr 125
    arkadaşlar merhaba dün akşam arkadaşımla gezmeye çıktık motorumuzu park ettik ve dolaşmaya çıktık 1 saat kadar gezdik döndüğümüzde motorumuzun başında motorlu polis memuru duruyordu, plakasını sorgulama yapıyordu, yanına gittik motorun sigortası geçmiş motoru çekiciyle alacaklarını söylediler, ben sigortasını yaptırmayı unutmuşum yarın söz yaptırırım bu seferlik olsun affet abi dedim, hayır motoru alıcaz dediler, bende motorun direksiyonu kilitli olduğu için anahtarı vermedim neyse motoru alıp gittiler, sonra motoru almaya gittim 30km ileriye işimden gücümden oldum ehliyetli bir arkadaşı buldum, motor benim üzerime olduğu için ceza yazıcaz dediler, ya siz beni motorla dolşaırken yakalamadınız motorum park halindeyken aldınız dedim, sana ehliyetin olmadığı için 1400tl ceza yazıcaz dediler, o kadar yalvarmama rağmen yazdılar, sizce bu yaptıkları adilmi, yanımdaki arkadaşımın ehliyetim vardı....

sizce ne yapmalıyım moralmen bozuk durumdayım ben bu cezayı nasıl ödüycem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Ne demek motor senin üzerine diye ceza yazacaz? Saçmalık...

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    ehliyetsiz şekilde motorsikletin üzerinde yakalanırsan ruhsat sahibi ve süren kişiye ceza yazılır. Forumda bir ksıım arkadaşın bu yönde şikayetlerini dinleyebilirsin. Diğer kısımla ilgili ne olabilir bilmiyorum.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Adliyeye gidip bu durumu anlatan bir itiraz dilekçesini vermen gerekiyor.

Motosiklet üzerinde kullanırken görülmeyen bir kişiye nasıl ehliyetsizlik cezası yazılır, anlayamıyorum.

Bir arkadaşımıza motosiklet üzerindeyken araç gelip çarptı. Hastahaneye kaldırılıp ameliyata alındı.

Bir hafta sonra evrağını araç üzerinde bulundurmamak gerekçeli bir ceza geldi. Ceza tutanağına polis ameliyata alındığını yazdığı halde bu tutanağı düzenlemiş.

Oysa evrak arkadaşın cebinde imiş ama sormamış bile. Hoş sorsa bile o kişi ona nasıl cevap verebilecekti ayrı konu.

Adliyeye gidip itiraz dilekçemizi verdik. Bakalım ne sonuç alacağız.

.
    FatihC, körfezli_29, fearless06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Sen ehliyetsizken yakanmamışsın ki. Böyle bir durumda ruhsat sahibinin kim olduğunun ne önemi var? Kesinlikle itiraz et hatta emniyette üst bir tanıdık falan bulabilirsen de cezayı yazan memuru da şikayet et. Park halindeki motora ruhsat sahibi ehliyetsiz diye ceza yazmaları ne akla ne de mantığa sığıyor. Gece klübünde eğlenen insanların da ehliyetini toplasınlar o zaman
    cenkito ve körfezli_29 bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    + park halindeki araca sigortadan da ceza yazamaz. itiraz edin ikisine birden

Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ehliyetsizken yakanmamışsın ki. Böyle bir durumda ruhsat sahibinin kim olduğunun ne önemi var? Kesinlikle itiraz et hatta emniyette üst bir tanıdık falan bulabilirsen de cezayı yazan memuru da şikayet et. Park halindeki motora ruhsat sahibi ehliyetsiz diye ceza yazmaları ne akla ne de mantığa sığıyor. Gece klübünde eğlenen insanların da ehliyetini toplasınlar o zaman
    piyasada O.Ç. mi yok, eskiden sayısı azdı, şimdi zibil gibi...

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen dua et motor senin üstüne yoksa 1400 lira daha motorun sahibine yazardık dediler, ben itiraz dilekçesini snasıl yazmam gerekiyor.

ardasen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayabusa + hyosung
    böyle bır ceza hakları yok

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen dua et motor senin üstüne yoksa 1400 lira daha motorun sahibine yazardık dediler, ben itiraz dilekçesini snasıl yazmam gerekiyor.
    Sen 1400tl'yi zaten yemişsin bide başkasına 1400 tl yazılmaması için neden dua edecen? Tamamen baskılama psikolojisi.Arkadaşım bunun peşini bırakma,öncelikle bir avukat bulup durumu anlat ve kesinlikle gerekli mercilere şikayet,itiraz,dava ne varsa yap.Edeceğin masrafın 1400tl'yi geçmez,en azından hakkını aramış olursun ve emsal teşkil edersin.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hatta avukata sor hakkın varsa seni ugrastırdıgı için tazminat davası bile acarsın o memura

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    İşte bi sigorta altı üstü, başına açtığı işe bak... Yaptır tertemiz bin abi, şimdi uğraş dur...

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    polisin plakasını alıp nöbetçi savcıya aynı saate şikayete gitseydin keşke.kanunsuz bir işlem yapıyorsa savcı onu haşlar.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    tamam polis belki hatalı ama kimsede dememişki oraya kadar ehliyetsiz niye gittin. Bence polis öyle bir şey yapacağını sanmıyorum altından başka birşey çıkacak ama hadi hayırlısı olayı tam anlatmıyorsun gibi geldi ban
    muhittinKaplan bunu beğendi.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçmalık resmen, Cezaya ilişkin itirazını kanuni süreleri geçirmeden yapmanı tavsiye ederim. Ehliyeti olmayan bir insan motorsiklet veya araba alamayacak mı ne demek bu ?? İtirazın haklı çıkarsa bu işin peşini bırakma, o ehliyetli arkadaşını da dilekçende ismini belirtmeyi unutma

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam polis belki hatalı ama kimsede dememişki oraya kadar ehliyetsiz niye gittin. Bence polis öyle bir şey yapacağını sanmıyorum altından başka birşey çıkacak ama hadi hayırlısı olayı tam anlatmıyorsun gibi geldi ban
    Yanımdaki arkadaşım kullanıyor diyebilir? ki oda ehliyetliymiş.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ehliyetsiz kişiye araç vermek suçtur, ruhsat sahibine verilen ceza budur tahmin ediyorum.

salvoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    vay mınıhaaaa

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçmalık resmen, Cezaya ilişkin itirazını kanuni süreleri geçirmeden yapmanı tavsiye ederim. Ehliyeti olmayan bir insan motorsiklet veya araba alamayacak mı ne demek bu ?? İtirazın haklı çıkarsa bu işin peşini bırakma, o ehliyetli arkadaşını da dilekçende ismini belirtmeyi unutma

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Yanımdaki arkadaşım kullanıyor diyebilir? ki oda ehliyetliymiş.
    oda ehliyetli diye birşey yazmamış ehliyetli olsa motor çekildikten sonra neden ehliyetli birisini arayarak bulup sonrada trafiğe gitsinki? demekki yanındakindede ehliyet yokmuş
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunun altindan baska birsey cikacak
    TATLIHIZ bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    durduğu yerde nasıl ceza kesiyo
    cenkito bunu beğendi.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    İyi olmuş iyi . Sonuçta ehliyetsiz şekilde o motoru kullanıyorsun o polis görmese bile .
    forzaBJK, retgorus, oyunageldim ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)