Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Koruma demirinin faydası var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Az önce motoru bi tane dangalak yaya yüzünden yan yatırdım. Kulakları çınlasın ettiğim küfürlerin haddi hesabı yok. Ama hissettim bugün kesin bişey olcak diye icimde bi his vardı... arkadaşlarımın yanına gitmiştim öğlende yeni motorumu gördüler çok beğendiler nazar deydi dedim kendimi teselli ettim. Motor yerdeyken ben bi anda ayaktaydım eski yaptığım kazadaki gibi sanki biri beni tutup motordan indirdi. Şaşkın şaşkın bakarken içimden küfür ediyodum adam dönüpte geçmiş olsun felanda demedi. İçimden dedim gitti grenajlar gitti diye... sonra tutup motor kaldırdığımda baktımki hiç bişey yok. Bak allah bak yok ne çizik var ne ezilme nede kırılma. O ortadaki fabrika çıkışlı koruma demiri işe yaramaz diye düşündüm en azından grenajlar kırılır diye düsünmüştüm. Maşallah diyelim hiç bişey yoktu. En kötü kazam böyle olsun diye kendimi teselli ediyodum eve geldim iki gün motora binmem. Sadece sağ domuzcukla solda ufak bi cizik var koruma demirinin ustunde. Eğer görüntü bozulcak diye koruma demiri taktırmıyosanız hemen gidip taktırın hatta arkaya çanta demiri taktırın arkada kappa marka çantada vardı onada bişey olmadı ilk siftahımı yapmiş bulunmaktayım. Hemen gidip nazar boncuğu alıp yapıştırayım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun. Şehir içinde araç kullanırken daha dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü sadece diğer araçlar değil gördüğünüz üzere yayalarda ayrı bir dert. Neyse ki size birşey olmamış. Böyle geçmiş olsun

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Şehir içinde araç kullanırken daha dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü sadece diğer araçlar değil gördüğünüz üzere yayalarda ayrı bir dert. Neyse ki size birşey olmamış. Böyle geçmiş olsun
    Sağolun İnsan iki kenara kaçar ya bide malak gibi bakması beni kahretti hala yoluna devam etti böyle insanlarda var tabi insan denilirse...

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    çok faydalı ilk aldığım sıralarda yan ayağı açmadan motoru bırakmışım problem olmamıştı babamın motorunda yok mesela yokuşta ön frene basmıştım kaydı gitti yere düştüm sinyal camı kırıldı plaka da biraz eğildi koruma demiri olunca bunlar olmuyor

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun İnsan iki kenara kaçar ya bide malak gibi bakması beni kahretti hala yoluna devam etti böyle insanlarda var tabi insan denilirse...
    Öyleleri var ki... adam bana yeşil yanıyor hala babasının yolu gibi sallana sallana gidiyor sanki yürüyüş yolu geçtiği yer. Bir de tip tip bakmaları yok mu gıcıklık verir gibi ezesim geliyor öyle tipleri
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Geçmiş olsun..
    Koruma demiri yerine sakal takanlar için üzerinde tekrar düşünülmesi gereken bir konu.
    Böyle uyuşuk yayalar için bazen kasıtlı olarak arka tekeri kızaklıyorum. o korkuyla mario gibi atlıyorlar kaldırıma

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    geçmiş olsun.. apache yi bende severim.. sarısı hemde... dikkatli ol biraz.. kesin nazar..

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sağolun bende öyle düşünüyorum nazar deydi şehir içi agresifim biraz ondanda kaynaklı...

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    geçmiş olsun usta koruma demiride yaptırsan gelip bi şekilde zarar veriyorlar. sitede 96 tane daire var ve bunun 3 te 1 dolu oto park boşboş, sen geri geri gel motora arkadan vur, sabah motorun yanına geldim motorun ön tekerleği havada ,brandayı açtım motorda hiç bir şey yok ne olduğunu da anlayamadım brandada iki tane delik açılmış metreyle yerden yüksekliğini ölçtüm metreyle arabaların tamponuna baktım hangi araba diye , arkadaş hepsinde de çizikler var iki tane delinatör aldım site yönetimiyle konuştum izin aldım kendimde tornacıyım motorun devrilmesini önleyen bi kapan yaptım iki tane spanzetle sabitledim artık daha da vururlar sa eşşek değil afedersiniz eşşşooğğlu eşşekler

[IMG][/IMG][IMG]
    [IMG][/IMG]

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim milletin en güzel özelliği kendinden ufak olanı ezme isteği. ticarilerde motorculara böyle bakıyordur. Tırlar da arabalara .
    Sonrada millet tırlar kasap. ticariler kasap. taksiciler kasap. Siz. Biz meleğiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)