Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni motor almama ramak kaldı :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hıza odaklanırsan kaybedersin frenleri yok bu motorların

Uçarım kaçarım sollarım motorları değil bunlar kaskını tak bi yerden bi yere git motorlarıdır bunlar

Mcx bi commuter için fazla yakıyor az yaksa ben alacaktım
    PowerGarage bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Ya uzun yolda 100 görsün yeterli fazlasını bende istemem zaten ama lifandan için herkes diyor son hızı çok düşük falan sadece kalkışı iyi diye lifan uzun yolda 100le rahat rahat gideceğinden emin olsam tercihim lifandan yana olucak çünkü daha geniş selesi ve daha az titreşimiyle daha cazip geliyor gibi

Motosikleti
    Hornet 650
    Lifan discover, veya salcano wolf oneririm. Cb125e alirsan pasalar gibi kullanirsin sorunsuz senelerce. Bence son hiz onemli degil, onemli olan yakit, vergi, yedek parca ve servise ne kadar ugradigindir (sorun cikarmasi). Bu yuzden cb125e al arkana bakma derim.
    Soylede bir sey eklemek isterim. Motorum 3300 km de ve 2 defa servise gittim. 1. Si 1000 bakimi icin. 2. Zinciri yaglatmak icin.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı PowerGarage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks çok yakın arkadaşımda var 200lüğü zaten bütçemi aşıyor 150lilik bunlarla aynı klasmanda 150 titanic rks arkadaşımda var bikaçkere sürme fırsatım oldu bugünde drifti olan bi arkadaşımınkini sürdüm drift bile rks den daha seri geldi bana mcxde driftten seri olduğuna göre rks mcxin yanında çok yavaş kalır gibime geliyor ama titreşim konusunda çok hoşuma gitti ama pek bi fark olduğunu genede düşünmüyorum sele geniş olduğu için rks daha rahat geliyor sadece selenin genişlik farkı var bence rahatlıkta ve rks 3400 civarı plakası sigortası cartı curtu arada bi rahat 400tl civarı fark oluşturuyor ve mcx daha makul geliyor bana rksye kıyasla Dediğim gibi rks sadece selesi geniş kalıplı motor olduğundan rahat güç olarak mcxin yanına yanaşamaz diye düşünüyorum ben onun dışında rahatlık ve yakıt konusunda çok iyi ha bide rks bildiğimiz kuba motorun malı bildiğim kadarıyla ve kuba motorda çabuk dağılan kötününde kötüsü bi marka bu yüzdende almak istemiyorum rksyi

Emre lifanın plakasız fiyatı nedir biliyormusun ?
    Bizim burda bir abi aldı 3000 tl plaka hariç

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Ya uzun yolda 100 görsün yeterli fazlasını bende istemem zaten ama lifandan için herkes diyor son hızı çok düşük falan sadece kalkışı iyi diye lifan uzun yolda 100le rahat rahat gideceğinden emin olsam tercihim lifandan yana olucak çünkü daha geniş selesi ve daha az titreşimiyle daha cazip geliyor gibi
    Ben 15 km gidiş 15 km dönüş lifan emisolu kullandım ve 100 km/h ile stabil gidiyor ve motorun torku çok çok iyi ara sollamalarda inanılmaz işe yarıyor.Bir arabayı sollamak istediğinizde güç elinizin altında oluyor.Bence bir test et hangisini beğenirsen onu al derim
    Benim 3000 tl bütçem olsaydı iki model tercih ederdim ya mondial drift yada lifan emisol
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan discover, veya salcano wolf oneririm. Cb125e alirsan pasalar gibi kullanirsin sorunsuz senelerce. Bence son hiz onemli degil, onemli olan yakit, vergi, yedek parca ve servise ne kadar ugradigindir (sorun cikarmasi). Bu yuzden cb125e al arkana bakma derim.
    Soylede bir sey eklemek isterim. Motorum 3300 km de ve 2 defa servise gittim. 1. Si 1000 bakimi icin. 2. Zinciri yaglatmak icin.
    Lifanın yeni modeli hakkında bilgin varmı ? Lifan emisol

Emre drift almam ya mcx varken ya lifan alıcam ya mcx

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Lifanın yeni modeli hakkında bilgin varmı ? Lifan emisol

Emre drift almam ya mcx varken ya lifan alıcam ya mcx
    Lifanın yeni modelini burda kullanan 1 kişi var sanırım.Motor yeni çıktığı için daha kimsenin ruhu duymuyor.Lifan modeller sayfasında emisol var orda 5-6 adet yorum var onları okuyabilirsin.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Mcx ile uzun yol yapanlar varmı ? Ve lifanla ilgili detaylı bilgi vericek ?

Motosikleti
    Bugün yamaha satan bi abimize gittim burada aslında bayii değil ancak satıyor dükkanında hazır bulunuyor tvs nin servisi aslında ama honda ve yamahanında birer modeli var ve bütün modelleri kargoyla getirtiyor bi nevi ara kuryecilik yapıyor her neyse yamaha ybrnin 2012 model esd kasası vardı dükkanda sıfır daha biraz inceledim baktım 4bin tl küsür ama netten baktım 3bin civarlarına 2.ci eller var 20binde falan kmleri şimdi diyorumki sıfır mcx alıp çin malı sonuçta kimse kızmasın çinliyi kötülemiyorum hayalimdi ne zamandan beri kötülemek ne haddime ancak çin malı yani bi ybr kadar olamaz ki ybr zaten adını çıkartmış ömürlük motor kime sorarsan ömürlük diyor yamaha olmasına rağmen parçası ucuz çok az sorun çıkartıyor sorunsuz olarak binerim diye düşünüyorum titreme yok arıza yok belki biraz daha yavaş ama en azından binlerce km daha fazla sorunsuz binicem bi mcxe veya lifana göre demi yani Yani demem o ki 20binde falan bi esd kasa 2.ci el ybr almam mantıklı olurmu sıfır mcxe göre ? Uzun yolda mcx 105-110 gidicekse ybr'de 95-100 gider varıcağım yere yarım saat geç girerim ama rahat rahat arkama bakmadan sorunsuz giderim diye düşünüyorum. Bu alıcağım motoru çok uzun bi süre kullanıcam her sene motor değiştirme imkanı bulamam ve seçimimi iyi yapmam lazım neden imkanım varken bi japon almıyım diye düşünüyorum sıfırı belki olmaz ama 2.ci el kurye olmayan şahıstan 15-20binde bi ybr denk getirirsem almalımıyım sizce ? Ha bide ybr kullanıcıları bakarmı bi saniye bu ybr uzun yolda nasıl gidiyor bi bayılma söz konusu oluyormu ? rüzgara karşı bayırları bi mh drift gibi çıkabilirmi ? en azından bi drift gibi performans yaparmı ?

Motosikleti
    Var
    Her şey son hızmı ybr o hızda içi geçerken drift o hıza daha çabuk ulaşır o hızda daha rahat gider gibi düşün sen zati bi süre sonra yetmeyecek driftte alsan mcx te alsan hep biraz daha fazlasını isteyeceksin

2 sinede bin anlarsın zati aradaki farkı ama ybr daha kaliteli

Ama mcx fazla yakıyor

Motosikleti
    Ya son hız sadece söz konusu yoksa önemli bu cclerdeki yakın motorlarda tabiki önemli değil 250lilik alsam belki ama 125-150 arasında bugünde ybrde anladığım gibi rahatlık konfor ve daha az sorunlu kaliteli olması önemli varsın 10km yavaş gitsin ama 30-40binde motor dökülceğine revizyon görceğine 100bine merdiven dayasın isterim sonuçta aynı civarlarda para vericem neden daha iyisini almıyım diye düşündüm. Mcx yada drift tamam çinliye göre çok iyi makineler ama ister istemez 30bini aştığı zaman ki 30bine gelebilirse motor ister istemez ömrü biticek motor revizyon istiyecek. Bi ybr 70-80bini aştıktan sonra BELKİ sorun çıkartmaya motoru yenilemeye zorlucaktır insanı demek istediğim bu

Motosikleti
    Var
    Gerçektende yapacanmı ybr ile 100 bin km

Motosikleti
    Ya bunu yapan bi motor demek istiyorum. Bundan kastım daha sorunsuz motor demek istiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)