Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nereden kaynaklandığını çözemediğim problem yardım Ybr 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim 2011 ybr de aynısını yapıyordu 0 kmden beri servisede gittim başka ustalarada malesef hiçbiri tam olarak geçiremedi gevşemiş sıktık vs. dediler ama aynen devam etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişliden değilse kavrama sorunudur...Debriyaj tası içerisinden zamanla aşınma olmuştur.Kavramada aşınmış ve görevini yapamıyordur.Tahmin tabii ki bu...
    ybr için bunun aşınmayla alakası yok benimki sıfırkende yapıyordu zaten 4500 de sattım hala aynıydı bence bu kronik sorun ama her motorda yok arkadaşınki 2010 27000 küsürde yeni kasa o bir kere bile yapmadı mesela

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir sorunu çin malı motor kullananlar yazsa tavsiyeniz ne olurdu aceba?
    sat bunu git 2. el japon al
    serdar1547 ve DarkEvents bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    2011 lerin en az yarısında var. kalkışlarda track diye ses yapıo sanki zinci atlatıo gibi. servisler kabul etmiyor sorunu. benim arkadaşda sıfır aldı ilk 500 bakımına giderken de vardı 6500 e geldi hala vardı.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir sorunu çin malı motor kullananlar yazsa tavsiyeniz ne olurdu aceba?
    Sat japon al derler bir arkadaşta demiş zaten artık çinliler kaliteli ama anlatamazsın
    zaferkarizma bunu beğendi.

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    maliyet eger şanzuman rulmanı ise max. rulanı sen al ölçülerini al sanayide en iyi rulmanı al takım olarak şanzuman için rulman 30 tl işcilik ustaya baglı bana kalırsa max.100-150 tl..
    birde şunu belirtiyim motorla vites boşta iken gaza bastınız her hangi bi anormal ses yoksa..
    viteste iken ses yapıyorsa dişli zincir kaprin lastıgin den yapmıyorsa sesi..olasılıklar şanzumanı gösterir.debraj balatası bitikse dişli sesi yapmaz..debrajda boşluk olur zaten rolantinde çalışırken ses değişir ve debraja bastıgınızda ses değişikligi cok açık bariz ortadadır.kısaca ilk kavramada ses ya zincir dişli grubu yada şanzuman rulman v.s. gelir (rulman için motor kople sökülür)

DarkEvents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 lerin en az yarısında var. kalkışlarda track diye ses yapıo sanki zinci atlatıo gibi. servisler kabul etmiyor sorunu. benim arkadaşda sıfır aldı ilk 500 bakımına giderken de vardı 6500 e geldi hala vardı.
    problem aynen tabir ettiğiniz gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 2011 ybr de aynısını yapıyordu 0 kmden beri servisede gittim başka ustalarada malesef hiçbiri tam olarak geçiremedi gevşemiş sıktık vs. dediler ama aynen devam etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

ybr için bunun aşınmayla alakası yok benimki sıfırkende yapıyordu zaten 4500 de sattım hala aynıydı bence bu kronik sorun ama her motorda yok arkadaşınki 2010 27000 küsürde yeni kasa o bir kere bile yapmadı mesela

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

sat bunu git 2. el japon al
    bi çözüm yolu buldunuz mu bana önerebileceğiniz bir yol var mı
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DarkEvents adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    problem aynen tabir ettiğiniz gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

bi çözüm yolu buldunuz mu bana önerebileceğiniz bir yol var mı
    ben çözemedim o kadaar ayar yapıldı vs. ama olmadı bence kafaya takmayın öyle binin
    DarkEvents bunu beğendi.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çözemedim o kadaar ayar yapıldı vs. ama olmadı bence kafaya takmayın öyle binin
    nasıl kafaya takmayın milletin öve öve bitiremediği 125 lik olup 5000 tl nin verildiği adının yamaha olduğu böyle kazık bi motoru sorunlu üretecekler ve ben o parayı vericem bide kafama takmıcam . yamahaya geri veririm o motoru yada basını çağırır yakarım .
    leons ve DarkEvents bunu beğendiler.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Aynı sorun bende ve 3 ESD'li arkadaşımda da mevcut. Lütfen topiği canlı tutalım, çözüme ulaşan birisi olursa lütfen yazsın buraya.
    DarkEvents bunu beğendi.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Ben de de var o sesten brilliantrtide yalan oldu muğaaaaak .....
    DarkEvents bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Şimdi motoliz'i aradım ( büyük bi yamaha servisidir İstanbul'da )

Ustacığım dedim durum bu böyle bir ses var, bak kardeş dedi günde en az 15 tane YBR gelir elime ilk defa senden duyuyorum bunu dedi. Daha önce bu sorunu hiç görmedin mi abi dedim hayır dedi.

İnternette de bu sorundan şikayetçi onlarca kişi var dedim, İnanma o internetteki yalancılara dedi adam.

E dedim bizim arkadaşlarda da aynı sıkıntı var dedim, getir bakalım dedi ( marmaris - istanbul ) tamam gelirim usta kolay gelsin diyip kapattım.

bilginize.
    DarkEvents ve gs500inanc bunu beğendiler.

Motosikleti
    e tabi kimse 5000 tl verdiği sorunlu olan ama kimsenin haberi olmadığı bi olay. piyasası düşer ondan ulan varya millet üçkağıtçı olmuş dolandırıcılık diz boyu. tabi herkez yalancı.

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Evet arkadaşlar bugün aldığım debriyaj tasını 2004 model olan ybr ye taktım. Kalkıştaki tiremenin track sesinin yeni yada eski modellerle alkası olduğunu sanmıyorum bendeki 2004 olmasına rağmen aynı problem var.

Her ihtimale karşı yeni balata takımı da aldım ve kapağı söküp debriyaj tasını komple söktüm. Eskisini sökmeden önce biraz ileri geri boşluk olduğunu fark ettim ama yenisini takdığımda da aynı şekilde boşluk oluyor.Aslında resim veya video çekmek isterdim ama tek olunca buna imkan yok.
    Sökmüş olduğum eski tasta ne yalan söyliyim çizik dahi yoktu yenisi ile birebir aynı heralde boşa para verdik dedim. Yapacak bir şey yok diyip yeni debriyaj tasını ve yeni balataları takıp kapağı örttüm. Daha öncede balata değişimi yaptığımdan pek zor olmadı. Sadece tası tutan somunu sökmek biraz uğraştırdı.
    Debriyaj telinide ayarladıktan sonra yaklaşık bir 10 km yol yaptım ve track sesi tamamen kaybolmuştu. Kalkışlarda en ufak bir titreme yapmadı. Tabiki yeni balatalarında etkisi var bunda ama daha önceki sadece balata değişiminde ilk 2-3 km o track sesi başlamıştı.

Bu track sesin tamamen debriyaj tasından kaynaklandığını söylemek şu an için çok erken. Bir kaç gün sonra eğer tekrarlarsa burada açık ve net şekilde yazacam ve bu sorun motor sıcakken kendini daha fazla belli ediyor bunuda özellikle deniyecem...
    DarkEvents bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bugün aldığım debriyaj tasını 2004 model olan ybr ye taktım. Kalkıştaki tiremenin track sesinin yeni yada eski modellerle alkası olduğunu sanmıyorum bendeki 2004 olmasına rağmen aynı problem var.

Her ihtimale karşı yeni balata takımı da aldım ve kapağı söküp debriyaj tasını komple söktüm. Eskisini sökmeden önce biraz ileri geri boşluk olduğunu fark ettim ama yenisini takdığımda da aynı şekilde boşluk oluyor.Aslında resim veya video çekmek isterdim ama tek olunca buna imkan yok.
    Sökmüş olduğum eski tasta ne yalan söyliyim çizik dahi yoktu yenisi ile birebir aynı heralde boşa para verdik dedim. Yapacak bir şey yok diyip yeni debriyaj tasını ve yeni balataları takıp kapağı örttüm. Daha öncede balata değişimi yaptığımdan pek zor olmadı. Sadece tası tutan somunu sökmek biraz uğraştırdı.
    Debriyaj telinide ayarladıktan sonra yaklaşık bir 10 km yol yaptım ve track sesi tamamen kaybolmuştu. Kalkışlarda en ufak bir titreme yapmadı. Tabiki yeni balatalarında etkisi var bunda ama daha önceki sadece balata değişiminde ilk 2-3 km o track sesi başlamıştı.

Bu track sesin tamamen debriyaj tasından kaynaklandığını söylemek şu an için çok erken. Bir kaç gün sonra eğer tekrarlarsa burada açık ve net şekilde yazacam ve bu sorun motor sıcakken kendini daha fazla belli ediyor bunuda özellikle deniyecem...
    debriyaj, saç setinde olabilicek fabrikasyon bi hata düşündürüyor açıkçası hocam beni.

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e tabi kimse 5000 tl verdiği sorunlu olan ama kimsenin haberi olmadığı bi olay. piyasası düşer ondan ulan varya millet üçkağıtçı olmuş dolandırıcılık diz boyu. tabi herkez yalancı.
    hocam tamam sensin, biz burda çözümü bulmaya çalışıyoruz rica ediyorum git başka yerde karala ne karalayacaksan ortalığı bulandırma.
    DarkEvents bunu beğendi.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    1 sayfayı oku bakım bnm yorumları karalamak deil olay karalıcak olsam en başta derdim. .
    DarkEvents bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sayfayı oku bakım bnm yorumları karalamak deil olay karalıcak olsam en başta derdim. .
    hocam başka sayfalara git rica ediyorum bizi 5000 liralık motosikletimiz ve bu problemimizle yanlız bırak, emin ol senin yorumların düşüncelerin olmasa da biz iyi oluruz.
    DarkEvents bunu beğendi.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    biri beni durdursun pardon Özür dilerim hoşunuza gittiğini bilmiyodum. ii keyifler.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende ve 3 ESD'li arkadaşımda da mevcut. Lütfen topiği canlı tutalım, çözüme ulaşan birisi olursa lütfen yazsın buraya.
    katılıyorum kardeşim beni motosikletten soğuttu bu problem

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Ustacığım dedim durum bu böyle bir ses var, bak kardeş dedi günde en az 15 tane YBR gelir elime ilk defa senden duyuyorum bunu dedi. Daha önce bu sorunu hiç görmedin mi abi dedim hayır dedi.

İnternette de bu sorundan şikayetçi onlarca kişi var dedim, İnanma o internetteki yalancılara dedi adam.

E dedim bizim arkadaşlarda da aynı sıkıntı var dedim, getir bakalım dedi ( marmaris - istanbul ) tamam gelirim usta kolay gelsin diyip kapattım.

bilginize.

yemin ederim 8 saatlik yol istanbul bana,daha yakın bir yer olaydı bu usta ile görüşmek isterdim çocuk muyuz kardeşim biz öyle birşey yokta biz mi kötülüyoruz kendi motorumuzu stres yaptım ya hala bir çözüm yolu bulamadık

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynen üstad sıcakken daha fazla yapıyor bu olayı ben bu sorun yüzünden motosikletime binemez oldum bana haber vermeni istiyorum sorunu çözdüm ya da devam ediyor diye telefon numaram budur:546 582 3970 çağrı ya da mesaj atabilirsin. eminim birlik oldugumuzda bu problemi çözeceğimizden

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:40 ----------

başlığı güncel tutup bu problemi çözelim lütfen sadece ben değil bir çok arkadaşta aynı problemden mustarip
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)

bilginize.

yalancı yalancı san kimse inanmaz ))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Ybr 125
    başlığı güncel tutup bu problemi çözelim lütfen sadece ben değil bir çok arkadaşta aynı problemden mustarip

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Bugün havanın da sıcak olmasıyla motosikleti baya bir sıkıştırdım ve artık titreme ve atlama yok motor bir acayip güzel oldu.
    Değiştirdiğim parçalar debriyaj tası ve debriyaj balataları birde kapak contası içindeki yağ yeni olduğundan tekrar kullandım.

[IMG][/IMG]
    Debiyaj tası ve yağladığım balataları taktıktan sonra kapak açık vaziyette debriyaj telini ayarladım ve resimde gördüğünüz debriyaj göbeğindeki önce somunu gevşeterek daha sonrada ince uclu bir yıldız tornavida ile somunun içindeki mili gevşettim şimdi burda dikkat edilecek nokta gevşettiğimiz mili tekrar sıktığımızda aradaki boşluğu alana kadar çeviriyoruz yani bir kuvvet uygulamıyoruz sadece boşluğu alıyoruz, milin temas ettiğini anladığınız an mili sadece yarım tur geri çevirip tornavida ile mili tutarken kontra somunu sıkyoruz. İşlem bu kadar debriyaj göbeğindeki bu mili ayarlamadan kapağı örtmeyin bu söylediklerim kalkışlarda aşırı titreme yapan özellikle 1 ve ikinci viteslerde debriyajı ne kadar ayarlı bıraksanızda sanki diş atlarmış gibi tırt sesi yapan ybr sahipleri için diyorum.

Dikkat edilecek bir diğer konu ise kaliteli balata almak benim aldıklarım bunlar tavsiye ederim http://www.rialli.com/urunler/190_ya...lu-ybr-125-cc/
    Şunuda belirtmek istiyorum ben her ihtimale karşı debriyaj tasınıda yenisi ile değiştirdim ama sökmüş olduğum debriyaj tasının da yenisinden gözle görülür hiç bir farkı yoktu eskisinde de çok az bir boşluk vardı yenisini taktığımda da aynı boşluk. Belki de bu ileri geri 2-3 mm boşluğun olması gerek bundan tam emin değilim.

Bu işlemleri eğer ustanıza yaptıracaksanız debriyaj balatalarını kesinlikle kendiniz alınız. Usta bozuntuları 5-6 tllik balatayı takar ve övmekle bitiremez bu hataya düşmeyin. Ybr nin kendi orjinal balatalarıda kalitelidir ama fiyatı tuzlu. 20 tl ye satılan ybr bandollü 5 li balata takımları yan sanayidir bu da aklınızda bulunsun. Ybr nin orjinal balatası 4 tanedir ve fiyatı sanırım 50-60 tl arasıdır. Ama ben 22 tl lik yukardaki balataları tavisiye ederim. Kullandığım yağ 10/40 castrol aslında bu sıcak havalarda 15/40 yarı sentetik daha mantıklı
    DarkEvents, E_M_R_E_sen ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)