Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Nereden kaynaklandığını çözemediğim problem yardım Ybr 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkEvents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Selamlar 2011 ybr esd kullanıcısıyım;
    Problemim motosikletim ile kalkış yaparken; vitesi 1e takıyorum debriyajdan elimi almaya başlıyorum motosiklet kendini ileri doğru atacağı sıra dişliden ses geliyor sanki diş atlamış gibi motor kendini silkeliyor (dişli setimi değiştirdim sorun devam ediyor.)
    bu problemim motosiklet ısındıktan sonra ve iki kişi binildiğinde artıyor sesi daha fazla yapmaya başlıyor bunu her kalkışta yapıyor nerede problem aradıysam bulamadım.(motosikletim 8000km garantisi bitti)

Bu sesten sonra değiştirdiğim parçalar
    Zincir dişli seti
    Debriyaj balatası
    Arka kaplin lastikleri
    Yağdan yapabilir diye yağınıda kaliteli koydum,fakat sorun devam etmekte ben bir çözüm yolu bulamadım yardımcı olabilecek varsa beni çok mutlu eder.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Valla Zincir dişli setini değiştirmeseydin sorun büyük ihtimal o olmalı diyecektim ama onuda değiştirmişsin.sorunun gerçekten ne olduğunu merak ettim
    Motosiklet Hata Affetmeyen Bir Tutkudur.

Mecnun Bir Bilseydi Motosiklet Sevgisini,Hiç Severmiydi Leyla Zillisini..

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Aynı sorunu buradaki eski kasa ybr si olan arkadaş söyledi. arka salıncağın saplamasını kontrol ettinmi diye sordum, birde bakmış saplamanın bitarafı somunu düşerek çıkmış. Sende bi bak istersen. Sorun belki aynıdır.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    o motoru sat daha iyi bişi al (denenmiş tecrübe ile sabittir.) ... bence sorun debriyaj balatası ASK balata kullanın 10w 40 veya 10w 50 castrol yağ kullanın. birde motordan o dediğiniz anda tırrrt die bi ses geliyor sanırım eğer öyleyse dediklerimi yaptığınızda düzelecektir. tabi uzaktan çocuğa don biçmee benzeyecek biraz ama elimizden gelen budur.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motoru sat daha iyi bişi al (denenmiş tecrübe ile sabittir.) ... bence sorun debriyaj balatası ASK balata kullanın 10w 40 veya 10w 50 castrol yağ kullanın. birde motordan o dediğiniz anda tırrrt die bi ses geliyor sanırım eğer öyleyse dediklerimi yaptığınızda düzelecektir. tabi uzaktan çocuğa don biçmee benzeyecek biraz ama elimizden gelen budur.
    satsam diye düşündüm alan arkadaş bu problem devam ettiği sürece neden alsın bu malı? Dediğiniz gibi her kalkışta tırrrt diye bir ses geliyor motosiklet titriyor başınıza gelmiş sanırım bana bir çıkar yol gösterin
    rangers07 bunu beğendi.
    Benzinin 5 lira olduğu bir ülkede benzin istasyonu çalışanlarına neden pompacı dendiğini şimdi daha iyi anlıyorum
    Görkem Ç.

Motosikleti
    çıkar yol debriyaj balatası ve yağ yalnız önemli bir nokta var ön dişli orijinal 14 mü veya 13 ?

Motosikleti
    Ybr 125
    dişli boyutları 14-43

Motosikleti
    komple baskı balatayı değiştir çözüm sağlayacaktır.balatalarıda ask ile değiştir sırasına dikkat et.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komple baskı balatayı değiştir çözüm sağlayacaktır.balatalarıda ask ile değiştir sırasına dikkat et.
    baskı balata denildiğinde debriyaj tasıda dahil oluyor mu bir arkadaşım tastan kaynaklanabileceğini söyledi
    overcloud bunu beğendi.
    Görkem Ç.

Motosikleti
    biz ne diyoruz kardeş anlatmadım sanırım evet tası saç lar yaylar vidaları bile üstünde olur komple aldığın zaman fakat yanında tekrardan ask balata al yedek dursun alıdıgın kompleyi alıp direk takabilirsin yada balataları değiştirip takabilirsin . yağınıda castrol al. fakat balataları yağda bekletmeyi unutma . (balatalarının cabuk yanmaması için)

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Debriyaj kavrama ayarını yaptın mı ? Belki gevşeme olmuş olabilir. Gevşemiş olduğu zaman yavaş bırakınca ayarsız olduğu için motor stop eder ve iç taraftan tak diye ses gelebilir.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj kavrama ayarını yaptın mı ? Belki gevşeme olmuş olabilir. Gevşemiş olduğu zaman yavaş bırakınca ayarsız olduğu için motor stop eder ve iç taraftan tak diye ses gelebilir.
    telin ayarından mı bahsediyorsun?
    Görkem Ç.

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    Alıntı DarkEvents adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 2011 ybr esd kullanıcısıyım;
    Problemim motosikletim ile kalkış yaparken; vitesi 1e takıyorum debriyajdan elimi almaya başlıyorum motosiklet kendini ileri doğru atacağı sıra dişliden ses geliyor sanki diş atlamış gibi motor kendini silkeliyor (dişli setimi değiştirdim sorun devam ediyor.)
    bu problemim motosiklet ısındıktan sonra ve iki kişi binildiğinde artıyor sesi daha fazla yapmaya başlıyor bunu her kalkışta yapıyor nerede problem aradıysam bulamadım.(motosikletim 8000km garantisi bitti)

Bu sesten sonra değiştirdiğim parçalar
    Zincir dişli seti
    Debriyaj balatası
    Arka kaplin lastikleri
    Yağdan yapabilir diye yağınıda kaliteli koydum,fakat sorun devam etmekte ben bir çözüm yolu bulamadım yardımcı olabilecek varsa beni çok mutlu eder.
    benim fikrim o ses şanzumandan geliyor ve büyük ihtimal şanzuman rulmanı dağılmış.bak söyle yap motoru 1,2,3 e tak 50 60 la giderken gazı bırak dişli sesi gibi bi ses geliyomu umarım gelmez geliyorsa kötü haber rulmandır.geçmiş olsun
    DarkEvents bunu beğendi.
    ANKARA MT

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Yazdığın arızanın birebir aynı problemi şu an benim motosiklette var. Başta balatalardan şüphelenmiştim ve yenisi ile değiştirdim fakat kısa bir zaman sonra tekrarlamaya kalkışlarda titremeye devam etti.

Özellikle motor ısınınca ve yağıda 10 /40 gibi bir ince yağsa kalkışlardaki titreme ve sanki zincirden diş atlama sesi daha da fazlalaşıyor. Bu porblemin yeni veya eski balata, debriyaj teli ayarı debriyaj sacları ile hiç bir alakası yok bu tamamen DEBRİYAJ TASI ile alakalı ve en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Sendeki problemde büyük ihtimal debriyaj tası. İmkanın varsa zafer arkadaşın dediği gibi komple takım almak daha güvenli olur. Ben sadece tası değiştirmeyi düşünüyorum.
    [IMG][/IMG]

http://www.rialli.com/5336__rialli-d...br-125-ms1043/
    DarkEvents, overcloud ve mehmetenis bunu beğendiler.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Dişliden değilse kavrama sorunudur...Debriyaj tası içerisinden zamanla aşınma olmuştur.Kavramada aşınmış ve görevini yapamıyordur.Tahmin tabii ki bu...
    DarkEvents bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim fikrim o ses şanzumandan geliyor ve büyük ihtimal şanzuman rulmanı dağılmış.bak söyle yap motoru 1,2,3 e tak 50 60 la giderken gazı bırak dişli sesi gibi bi ses geliyomu umarım gelmez geliyorsa kötü haber rulmandır.geçmiş olsun
    eğer bahsettiğiniz gibi ise maliyeti ne olur :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın arızanın birebir aynı problemi şu an benim motosiklette var. Başta balatalardan şüphelenmiştim ve yenisi ile değiştirdim fakat kısa bir zaman sonra tekrarlamaya kalkışlarda titremeye devam etti.

Özellikle motor ısınınca ve yağıda 10 /40 gibi bir ince yağsa kalkışlardaki titreme ve sanki zincirden diş atlama sesi daha da fazlalaşıyor. Bu porblemin yeni veya eski balata, debriyaj teli ayarı debriyaj sacları ile hiç bir alakası yok bu tamamen DEBRİYAJ TASI ile alakalı ve en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Sendeki problemde büyük ihtimal debriyaj tası. İmkanın varsa zafer arkadaşın dediği gibi komple takım almak daha güvenli olur. Ben sadece tası değiştirmeyi düşünüyorum.
    [url]http://o1308.hizliresim.com/1d/n/rq4ps.jpg[/url

http://www.rialli.com/5336__rialli-d...br-125-ms1043/
    bende aynı şeyi düşündüm aldım tası elime dişli gibi olan kısımla tas arasında boşluk vardı bu boşluğu bir şekilde kaybettim taktım tası bir süre bu sesi kesti ama daha sonra tekrar yapmaya başladı şimdi tası değiştirmeyi düşünüyorum 125 lira fiyat çektiler internette 65 lira alıp taktırıcam ustama birde yağı 10 40 mı kullanayım 15 50 mi hangisi bu durumda benim işimi daha iyi görür?
    Görkem Ç.

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    sen debriyajı iyi ayarlayamıyor olabilirsin belkide.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen debriyajı iyi ayarlayamıyor olabilirsin belkide.
    benden kaynaklanan bişey değil
    Görkem Ç.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    yeni birşey değil ki bu kronik bir durum . debriyaj sacı yamuk basıyor. komple değiştirin. oturduğu yerde asıl sorun.. zamanla yine yapar. her ne hikmetse yamaha bunu kabul etmio.. 2011 arkadaşda var ilk 500 km den beri aynı şikayette bulundu. sonuç yok. bak bu yazıyı geçen ayda yazdım. az geriye dönük bakın. boşuna bir daha yazmıyayım sorun yine aynı çünkü..
    DarkEvents bunu beğendi.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    böyle bir sorunu çin malı motor kullananlar yazsa tavsiyeniz ne olurdu aceba?
    zaferkarizma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)