Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Niçin Takilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Arkadaşlar bugun ADANA da Adnan Menderes Bulvarında bana göre ilginç bir motorlu gördüm. Ekte resmini çektim ancak telefonumla çektiğim için pek net görünmeyebilir ama kaskları yanlarda görebilirsiniz.Kaskın motorda niçin taşındığını böylece anlamış oldum.Meğer sadece aksesuar imiş. Resimde de görüldüğü gibi sürücü arkadaşımıza bravo 1 tane değil 2 tane kask bulunduruyor ama maalesef her ikisi de motor için bir aksesuar olmuş.Motor ile aynı renkte ortada çanta iki tarafta da birer tane kask asılı. Eminim çantanın içersinde de bir tane vardır. Ama neye yarar.
    Motor kullanan arkadaşlar lütfen kaskınızı olması gereken yerde bulundurun yani başınızda olsun. Günde onlarca kaza oluyor ve biz bunların sadece birkaçına şahit oluyoruz.Ölen arkadaşların ölüm nedeni % 90 kafalarını kaldırımlara ya da başka yere vurmalarından kaynaklanıyor. Daha dün gözümün önünde bir kazaya şahit oldum maalesef kasksız bir motorcu arkadaşımıza araba çarptı yaralı olarak hastahaneye kaldırıldı.
    Hayatımız bu kadar ucuz olamaz. Kendimizi düşünmüyorsak evde bekleyen eşimizi çocuklarımızı düşünelim ve başta kask olmak üzere kendimiz için gerekli olan emniyet tedbirlerini alalım.Sonradan dönüşü yok,ah vah demeyelim keşkelere yer vermeyelim.
    Kaskımızı takmadan yola çıkmayalım kısa mesafede de olsa bunu yapalım.Üstelik trafiğin çok yoğun olduğu yerler riski yüksek yerlerdir.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Plakasını aldım tamam

İşin şakası bir yana gercekten bende ilk basladıgımda kaskın bu kadar önemsemiyordum. Şimdi ise kasksız yola cıkmıyorum dikkat etmek gerekiyor arkadaslar uyarmak da gerekiyor ama kimse diyebilirsin ki memleketimde.... Lütfen kaskınızı takın deseniz üstüne dayak yersiniz...
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaş belkide kask satış temsilcisidir..Ürünleri teşhir ederek satıyordur

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al burdan yaq. Kask niçin takılır ???
    Offf..
    Comfirmation Bias

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    yurdum insanı, enteresan bi kare...eyvallah, kasksız yola çıkmamak lazım, ne işe yaradığına sıkça şahit olabiliyoruz, gerçekten takmak şart...

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

ferni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gülüyouz ağlanacak halimize! ama arkadaşlar unutmayalım ki kalitesiz olan kaskları "takma" daha iyi! yani kask takmadan kesinlik motora binmek istemem ama kaskın da kaliteli olması cok önemli. eğer kask elinden yere düştüğü anda kırılıyorsa, kaza esnasında nasıl koruyacak ki seni?
    lütfen, kaliteli malzemeden yapılan kaskları kullanalım. ucuza kacılıp alınan kaskların pek bir yararının dokunacağını sanmıyorum...
    rüzgarınız bol olsun!

womanrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    hahaha sen gelde sakaryada gör motor kullanıcılarını senin resimde amca yine takmış görüntü yapmış sakaryada bi tane kasklı kullanıcı gör sana yılın süperi ödülünü vericem söz bilinç yok bizim milletde ondan kullanmaya ihtiyaç duymuyorlar ölmekle bayılmak arasındaki farkı idrak etmeleri mi lazım bilmiyorum ki
    ...............

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    kaskları sadece motora hava katsın diye almış heralde. baksanıza yanda çanta var gibi görünüyo. tek amacı bu olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Bizim Kiliste her eve ortalama 3 adet motor düşer.Abartısız nüfusa göre dünyanın en çok motorlarının olduğu yerdir..Fakat kask takan ortalama olarak 0 (sıfır)dır.Kask satıldığınıda görmedim ben daima Ankaradan ve İstanbuldan aldım..Sonuç olarak adam hiç değilse kask almış.Tebrik etmek lazım

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman sLoganı Ekleyelim hoca.
    KAsK FoReVER !! ( Nazi Ama )
    Comfirmation Bias

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Maalesef arkadaşlar,
    Bilinçsiz motorcu arkadaşlar kask takmıyorlar. Takan arkadaşlarımızda var onlara sözüm yok zaten. Ben sadece ilginç buldum ve takmayı özendirmek için böyle gülünç durumlara düşmemek için(Gerçi gülünç değil cehalet) hatırlatma amacıyla konuyu açtım.
    Herkes bu konuya hassasiyet göstermeli gündemde tutmalı diye düşünüyorum. İlgilenip buraya fikrini yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: danger0 **************
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    hehehe adam pazarlamacı heralde. yaw race motor olsa hani hava atio denir ama scooterlada nereye hava atacak :D Allah kaza bela vermesin butür sürücülere. yoksa halleri duman...
    Hayat, hâyâl..

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    -Kask Niçin Takilir ?

-kamyondan düşen karpuz gibi olmamak için
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    en azından ben yaşıyorum geçen kuzen bana çarptı 30 yada 40 km sürat ile kafada kask olmasaydı ben şimdi eyin özürlü yada yaşama özürlü olmuştum illede başınıza gelsin diye beklemeyin iş işten geçmiş olabilir tühhhhhhhh demektense kask takmak daha kolay
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

adalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150
    Birde şu yönden baksak.

Tamam kask takmak şart bunun en ateşli savunucularındanım zaten.

Ama insanlar takmıyorlar. Peki emniyet güçlerimiz neden bu duruma seyirci kalıyor. Biraz kontrolleri sıkı tutsalar gördükleri yerde ceza yazsalar sizce bu caydırıcı olmaz mı? Böylece ısrarla bilinçlenmek istemeyen arkadaşlarımızı da
    bu güzel alışkanlığa sevk etmiş olmazmıyız.
    Örnek isterseniz hemen verebilirim. Çanakkale de bir tane kasksız motorcu göremessiniz mobyletler dahildir bu söylediğim örneğe.
    Bu ceza olayı bir arkadaşımızın bile hayatını kurtarsa bence değer...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcuların yarayan bir kanası bu kask takmama.

Ben artçı olarak bindiğim halde kendi kaskımı aldım ve kuzenime de taktırıyorum. Yalnız başına bindiğinde takmıyor bazen kaçıyor ama ne yapayım 100 kere uyardım artık. Bizim burası kırsal kesim ve motor sayısı yüksek ama kask takan adam göremiyorum yollarda. Çok cengaver bir milletiz canım.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    emniyet kemeri takmamak da yasak. ama yollarda sürücülerin belki yüzde 70 kemersiz.. taksi, minibüs, dolmuş vb. gibi ticari araç sürücülerinin istisnasız hepsi kemersiz.. trafik polisleri ve devriye polisler onlar da kemersiz.. yasak değil mi? yasak. can kurtarmıyo mu? (Kask gibi) evet kurtarıyo. e o zaan millet niye kaskını takmıyo, emniyet kemerinini bağlamıyo? bu iş cezayla falan olmaz.. adam kendini düşünmüyo, düştüğünde ölmek istiyo.. sizene kardeşim.. niye teşhir ediyosunuz, niye eleştiriyosunuz? bırakın gitsin hepsi.. siz yolunuza bakın, kaskınızı takın.. gerisine takılmayın. takan takar takmayan takmaz. bence polisin de ceza yazmasına gerek yok. yalandan yere mesai kaybı.. başka işlerle uğraşsınlar. bizim canımız için başkası endişelenecek başkası kurtaracaksa eğer o can bize fazla demektir!

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaw bu kadar üstüne gitmeyin abimizin...

O "motor devrilirse çizilmesin diye almış kaskları"...İki yanda olmasının sebebi de o zaten...Hemde motorla aynı renk...Yani bir nevi koruma demiri ama gövde rengi

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Konyada abartısız 100 motordan 5 tane anca çıkar kask takan. havalar soğukken takılıyordu. şimdi bakıyorum takan yok nerdeyse. takmayı geçtik yıllarca motoru olup kaskı olmayanlar var.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler