Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bmw f 800 gt mi , Yamaha xt 1200 z super tenere mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Tennere. Tabiiki. Nasil. Bir soru. Böyle.

Bmw. yi Kapının. Önüne. Bile koyma.
    ucanteneke5 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Grizu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...açıkçası gönlüm %65 tenere %35 f 800 gt 'den yana . tam 18 sene boyunca yağmur , kar , çamur , yakıcı güneş demeden motora bindim (18 sene boyunca arabaya 5-6 defa anca binmişimdir oda sağlık sorunları yüzünden) 6 sene aradan sonrada ve sanırım alacağım son büyük motor olacak ve beni mezara kadar taşımasını isteyeceğim o yüzden....
    ...o yüzden siz kesinlikle TENERE'yi alınız. Şimdi daha iyi anladım durumu
    #sürenadam

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ikisi arasında tenere, üçü arasında crossrunner. vfr800x. bu motoru da bi bayi de denemenizi tavsiye ederim. anlamadım kullanan aşık oluyor

Grizu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Tencere
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi arasında tenere, üçü arasında crossrunner. vfr800x. bu motoru da bi bayi de denemenizi tavsiye ederim. anlamadım kullanan aşık oluyor
    teşekkür ederim arkadaşım görüşünü bildiriğin için ama vfr 800 de parça kalitesini (bizzat kendim test ettim) hiç iyi değil ayrıca 800lük bi makine olmasına karşın 250 kg de bi ağırlığı var : kullandığım makine 2500 kmdeydi egzantrik sesi geliyodu (hondalarda genel sorun sanırım ama günümün çoğunu motor üstünde geçireceğim için katlanamazdım) ve neyseki (telefonlada görüştüm) çarşamba günü istanbulda olacağım ve perşembe günü mat gri bi süper tenere siparişimi vereceğim . yorum atarak değerli görüşlerini bildiren tüm arkadaşlarıma tekrar saygılarımı sunuyorm inşallah resimlerimide eklerim ve görüşlerimi sizlerle paylaşırım ...

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    bence siz mtr hakkında bilgi ve beceriye sahipsizniz.ve kararınızı vermişsiniz.burada ki arkadaşlar nekadar yorum yapsalarda fikriniz değişmiycek sanırım.2500 km deki . vfr800x in eksantirik zincir sesini duyuyorsanız size motosiklet hakkında öneri ve görüş bildirmek yerine saygı duymak gerekir diye düşünüyorum.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bilirkişi bir abimiz, +500 yıldır motosiklet üzerinde

Supertencereyi çok beğeniyor ve alıyor, bir süre kullandıktan sonra hayatının ilk düşüşünü yaşıyor mecburen satıp ara veriyor...

Sebebine gelince bana aktardığı : okadar dik bir gidon pozisyonu var ki alet yerinde dönüyor gibi bir olumsuz yorumu var. Bir süre sonra tekrar eline geçiyor dolaylı yollardan, hayatının 2. düşüşünü yaşıyor ve tencereye tövbeli

Elinden BMW olarak birkaç modelde geçti, (F800 geçmedi!) fakat BMW bakış açısı, motor bloğu haricinde malzeme olarak gayet üst düzey olduğundan içim gidiyor, alıp alıp selesinin dikişine bakıyorum ama gitmiyor.......... aletleri, hazzı çok zayıf... düşüncesinde.

Ben direk aktarıyorum çünkü şahsi hiçbir fikrim yok bu motosikletler hakkında

not: şuan VFR 1200 kullanıcısı ve super tencere haricinde hiç kazası yok, belki bir faydası olur diye aktarmak istedim

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şuanki kullandığım motorum Honda ve şaftlı. Daha önce şaftlı motor kullanmamıştım bu çok güzel bir tecrübe oldu.

Herşeyden önce güven veriyor. Bakım gerektirmiyor. Etrafını kirletmiyor toz toprak toplamıyor. ( Bu modele özgü bir ses var diferansiyel sesine benzer. Rahatsız edici değil bazan hoşuma bile gidiyor )

Alacağın motorunda şaftlı olmasını öneririm. Şaft aktarması demek maliyete büyük etki demek. Şaftlı motorların biraz daha pahalı olacağını unutmamak lazım.

Bmw 650-700-800 serisi ile 1200 süper tenereyi kıyasladığında 1200 tenere daha makul oluyor. f650gs 30.000 tl aslında özellikleri bakımından tercih edilebilir. Ama diğer 700 ve 800 ile kıyasladığında yamaha daha avantajlı.

Bunların dışındaki marka ve modelleri değerlendirdiğini düşünerek öneride bulunmuyorum.

Motosikleti
    Süper Tencere
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilirkişi bir abimiz, +500 yıldır motosiklet üzerinde

Supertencereyi çok beğeniyor ve alıyor, bir süre kullandıktan sonra hayatının ilk düşüşünü yaşıyor mecburen satıp ara veriyor...

Sebebine gelince bana aktardığı : okadar dik bir gidon pozisyonu var ki alet yerinde dönüyor gibi bir olumsuz yorumu var. Bir süre sonra tekrar eline geçiyor dolaylı yollardan, hayatının 2. düşüşünü yaşıyor ve tencereye tövbeli

Elinden BMW olarak birkaç modelde geçti, (F800 geçmedi!) fakat BMW bakış açısı, motor bloğu haricinde malzeme olarak gayet üst düzey olduğundan içim gidiyor, alıp alıp selesinin dikişine bakıyorum ama gitmiyor.......... aletleri, hazzı çok zayıf... düşüncesinde.

Ben direk aktarıyorum çünkü şahsi hiçbir fikrim yok bu motosikletler hakkında

not: şuan VFR 1200 kullanıcısı ve super tencere haricinde hiç kazası yok, belki bir faydası olur diye aktarmak istedim
    O arkadaş (tabi tecrübelidir kesinlikle bişey diyemem ama ) bu kadar dengeli bir motordan düşmeyi nasıl başarmış anlayamadım gerçekten ben kullandım tenereyi konyada şu an eskişehirdeyim inşallah çarşamba günüde istanbuldayım ama 18 yıllık motosiklet hayatımda (18 yılın çoğuda farklı motorlarla geçti ) bu kadar dengeli bi motor görmedim gerçekten belki arkadaşın kullandığı motor problemlidir veya ağırlık dağılımını iyi yapamaıştır diye düşünüyorum gerçekten çok dengeli motor . Karar vermemdeki en büyük etmenlerden biride çelik şasi ve ağırlık dağılımının çok iyi olmasıydı .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

''izmir3535'' Neden öyle dediniz anlamadım fark ettiyseniz herkesin görüşü benim için çok önemli ve bi yamaha fanatiğide değilim ama sizin öneriniz varsa 40bin tl civarı büyük hacimli seyahat endurosu sizin görüşünüzüde dinlerim ( ömrümün geri kalanında sürekli uzaklara gitmek uygun olursa yurtdığşı dahil kullanmak istediğim için ve gideceğim her yerdede asfalt bulmanın imkansız olduğu için seyahat endurosu istiyorum) herkesin önerilerinide cevapladım gördüğünüz gibi sizin önerinizide dinlerim muhakkak ama inanın vfr 800 de egzantrik sesi geliyodu belki makinayı çok zorladıklarından olabilir ama ne olursa olsun 2500 kmde bi motorun yapmaması lazım .
    Sağdan git iktidar olursun

Motosikleti
    Süper Tencere
    Arkadaşlar 1 gün gecikme ile cuma namazından sonra İstanbul Yamaha Kızıltoprak Kadıköy'den mat gri Super Tenere siparişimi vermiş bulunmaktayım inşallah resimlerimide atarım 15 Eylül'de elime geçecekmiş bu arada makina +karter koruma + plaka ruhsat işlemleri 40,250 tlye mal oldu . Yan çanta ve diğer aksesuarları TouraTech'den almayı düşünüyorum sizin görüşleriniz neler ?

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok doğru karar Seneye ben de düşündüğüm için aksesuar ve fotoğrafları ilgi ile takip edeceğimGüle güle kullanmalar

Arkadaşlar 1 gün gecikme ile cuma namazından sonra İstanbul Yamaha Kızıltoprak Kadıköy'den mat gri Super Tenere siparişimi vermiş bulunmaktayım inşallah resimlerimide atarım 15 Eylül'de elime geçecekmiş bu arada makina +karter koruma + plaka ruhsat işlemleri 40,250 tlye mal oldu . Yan çanta ve diğer aksesuarları TouraTech'den almayı düşünüyorum sizin görüşleriniz neler ?
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Hadi hayirli olsun.

Motosikleti
    CBF 150
    Hayırlı olsun. Benimde hedefim seneye nasip olursa XT660Z Ténéré

Motosikleti
    Süper Tencere
    İnşallah sizde hayalinizdeki hatta daha iyi motorlara kavuşursunuz arkadaşlar motor sevgisi çok değişik bi şey gerçekten . Rodajımı tamamladıktan sonra Türkiye turuna çıkmayı (tüm şehirlere uğramayı ama daha çok doğa temalı) bir seyahat planlıyorum inşallah gerçekleştiririmde .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Alıntı JohnnyGuitar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Benimde hedefim seneye nasip olursa XT660Z Ténéré
    İnşallah hayaline kavuşursun ama bence ktm 390 duke'yide gözden kaçırma bi bak derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Arkadaşlar bide sorum olacak bu 2013 aprilia capanord 1200'ün ağırlığı ve aktarım sistemini bilen varmı ?

Motosikleti
    Süper Tencere
    Arkadaşlar inşallah durumum el verirse honda cbf 150 (şehir içi motor olarak) ya da Arora Yebere (kısa süreli kullan at olarak) almayı düşünüyorum siz ne tavsiye edersiniz ?

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Hayırlı olsun. 260kg ağırlık arazide sorun olmuyor mu?

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    tabiki tenere BMW bana göre beş para etmeyen gereksiz bi makinadır.
    HELLAS bunu beğendi.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Motorunuz hayırlı olsun, iki makinayı da test sürüşünde azcık kullanmıştım, ben de Tenere den yana karar verirdim sanırım..

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Hort beyler, dikkat.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    O zamana hayırlı olsun diyelim kullanıcı deneyimlerini paylaşırs diğer almak isteyenlere de yardımcı olur başlık.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Hazır konuyu bulmuşken sorayım, "z" ve "ze" modeli arasındaki fark nedir?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)