Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Birazda Kendimizi Eleştirelim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Arkadaşlar Merhaba

Baktımki biz hep arabaları eleştiriyoruz acaba bizde hiç suç yokmu diye düşündüm

Dün gece canım çok sıkıldı ve kuşadasına gezmeye karar verdim.Gece saat 12 (Bu arada Kuşadası çok güzel olmuş uzun zamandır gitmiyordum Nerdesiniz izmirliler Kışınmı gideceğiz gezmeye ? Kimse organizasyon yapamıyorsa ben yapıyım bari )Gece saat 3 3,5 sularında Sanırım CBF 150 si olan bi arkadaş kuşadası caddesinden ortalama 100 le gidiyordu.Kavşaktanda bir bayan yolun ortasına çıkmaya başladı.Acı fren sesini duydum kafamı sağa çevirdim motor kullanan arkadaş sağ sol zart zurt dedi son anda çarpmaktan yırttı.Bir oh çektim (Bayanın arabasının arka koltuğunda sanırım çocuk vardı arabada başka kimse yoktu).Tamam Bayan haksız yola bakmadan veya motru görmeden yola çıktı.Sonra nemi oldu?Motor sürücüsü bayanın arabasının önünde kırdı, motorun ön lastiği ile tamponuna vuruyordu sonra yan penceresine gitti küfür etti v.s. Sizce verilmesi gereken bir tepkimi?Siz olsanız ne tepki verirdiniz? Şimdi düşünün Bayan korkudan arabasını kilitledi ,eşini arasa eşide yakın bi yerde olsa zırt diye gelse orada ne olurdu?Hiç yoktan insanlar bu yüzden hapise ,mezara giriyorlar....

Ben olsam Bay veya Bayan fark etmez bilinçli yapılmayan bir hata yüzünden böyle bir tepki vermez,Karşı taraf özür diledikten sonra daha dikkatli olması için uyarır giderdim...
    cece89, mete_han, orionpax ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Kardeş, burası Türkiye. Sorunun kimden kaynaklandığı hiç önemli değil. Burada kimse özür dilemez. O yüzden olay neyi gerektiriyorsa öyle davranmak gerekir. Karşındaki ılımlı davranırsa ne ala. Ama olayı yokuşa sürüyorsa gereken yapmalısın.

Geçenlerde aracın teki sebepsiz yere beni sıkıştırdı. Birkaç defa kornaya bastım ve adam durdu. İnerken elinde sopa vardı. Bu sahneyi görünce nevrim döndü. Adam elindeki sopayı alıp takıcam bir yerine dedim. Üstüne doğru koştum. Adam bir anda çark edip, binip arabasına kaçtı. Böyle bir tipten özür beklemek mümkün mü sence?
    ramcixx, Güzel Şale ve Vwgmk2 bunu beğendiler.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    o işler öyle olmuyor malesef. karşıdaki sürücü sizi göre göre yola çıkıp birde suratınıza bakıyorsa, veya herhangi bir nedenle kazaya sebebiyet veren bir haraket yaptıysa sinir o esnada zincirlerini kırıyor. o cbf ci toparlamayayıp araca vursa idi belki şu anda selası okunuyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, burası Türkiye. Sorunun kimden kaynaklandığı hiç önemli değil. Burada kimse özür dilemez. O yüzden olay neyi gerektiriyorsa öyle davranmak gerekir. Karşındaki ılımlı davranırsa ne ala. Ama olayı yokuşa sürüyorsa gereken yapmalısın.

Geçenlerde aracın teki sebepsiz yere beni sıkıştırdı. Birkaç defa kornaya bastım ve adam durdu. İnerken elinde sopa vardı. Bu sahneyi görünce nevrim döndü. Adam elindeki sopayı alıp takıcam bir yerine dedim. Üstüne doğru koştum. Adam bir anda çark edip, binip arabasına kaçtı. Böyle bir tipten özür beklemek mümkün mü sence?
    hadi ılımlı davran! orda beyfendi biraz daha dikkatli olalım lütfen desen emin ol o sopayı kafanda dörde böler.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Nabıza göre şerbet vereceksin. Serserilik yapıyorsanda sıkıştırılmayı hak ediyorsun demektir.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Bikere dört yoldan ışıklardan geçicekken tam yeşilden sarıya döndü ışıklara 10metre kaldı kalmadı ama 60-70le gidiyorum geçerim dedim tam kırmızı yandı geçtim apaçi bi tofaşcı arkadaş patiyle birden kalktı öteki taraftan ucu ucuna geçtik yani orda bendede suç var ondada mesela o zaman suçsuzum diyemem sarıyı görür görmez frene bassam rahatlıkla dururdum sanırım belki arka taraf kayardı biraz ama dururdum ama karşı tarafta şehir içinde öyle kime artislik yapıyorsa yavaş yavaş kalksa adam gibi onlar kalkana kadar ben geçerdim bazen bizdede suç olabiliyor yani her zaman dikkatli temkinli davranmak gerekiyor

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne olursa olsun arkada çoluk çocuğu olan bir kadına küfür falan tampon tekmeleme falan çok yanlış.

Kadın sonuçta arabadan inip kavga edicek hali yok savunmasız insana diklenmedeki amaç nedir.
    Güzel Şale ve alper_sahin bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hiç bir caddede 100 km hız sınırı yoktur
    ayrıca kavşaklara hızlı girilmez
    bilinçsizce yapılan hatalarda da eğer zarar görülmemişse ikazdan öte geçmemek gerekir

yeter mi bu kadar eleştiri?
    yoksa motorcunun terbiyesizliğinin karşılığı olan noktalı laflar da edeyim mi?
    hyce bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben bayana el kaldırmayı kendime yediremem . Fakat eğerki sen hiçbir tepki vermessen bu böyle devam eder . Gerekirse yumruyacaksın arabasını ! Emin olun bidahakine daha dikkatli olacaktır motorlara karşı .

Bu söyledijlerimdende yanlış yorum çıkarmayın lütfen . Kadına şiddet gösterin falan demiyorum . Sadece tepkisiz kalmamalıyızki , bidahakine aynı şeyler tekrarlanmasın .

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Hiçbir kadın hiçbir motorcuya bilerek zarar vermek istemez. Onlar birçok şeyi farkedemiyorlar. Farketseler bile tepki veremiyorlar, kurtaracak hamleler yapamıyorlar. Ne olursa olsun, hiçbir kadına küfür etmem. Aracını tekmelemem, sıkıştırmam ve onu daha da korkutmam. Acı fren sesi ona yeter de artar bile.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    trafikte dikkat ediyorum sorun bende herhalde ben şeridimi takip ederek gidiyorum diğer motorculara bakıyorum aralardan geçiyolar ışıklarda bakıyorum yanımda yani en fazla 2-3 dakika kazanıcam diye makaslar atıp aralara giriyoruz sonra böyle kazalar oluyor tedbiri almak lazım sen gidip tek şeritli yolda park edilmiş araçların dibindeki aralıktan gidersen bir insan çıkar veya araba kapıyı açar gerisi malum bence aralardan girmesek kazaların azalıcağını düşünüyorum.
    mahir212 bunu beğendi.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir kadın hiçbir motorcuya bilerek zarar vermek istemez. Onlar birçok şeyi farkedemiyorlar. Farketseler bile tepki veremiyorlar, kurtaracak hamleler yapamıyorlar. Ne olursa olsun, hiçbir kadına küfür etmem. Aracını tekmelemem, sıkıştırmam ve onu daha da korkutmam. Acı fren sesi ona yeter de artar bile.
    Bende Aynı Düşüncedeyim...

Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikte dikkat ediyorum sorun bende herhalde ben şeridimi takip ederek gidiyorum diğer motorculara bakıyorum aralardan geçiyolar ışıklarda bakıyorum yanımda yani en fazla 2-3 dakika kazanıcam diye makaslar atıp aralara giriyoruz sonra böyle kazalar oluyor tedbiri almak lazım sen gidip tek şeritli yolda park edilmiş araçların dibindeki aralıktan gidersen bir insan çıkar veya araba kapıyı açar gerisi malum bence aralardan girmesek kazaların azalıcağını düşünüyorum.
    Motor kullanmak acayip zevk veriyor bana Ama Kullanmamın en büyük nedenlerinden biri Trafik derdinden bi nevzede olsa kurtulmak,Eğer Aralardan geçmessem Trafik çilesini çekmiş oluyorum.Ben aralardan Hızlı geçmem sakin bilinçli şekilde her an biri kapıyı açacak veya biri çıkacakcasına düşünerek geçerim....
    Kazaların bir çoğu aralarda motoru çok hızlı kullanıldığında oluyor bence....
    thepope bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    öyle deme abicim.. bir an herşeyi siliyorsun gözün dönüyor o an.. arabada şu mu var bu mu var demiyorsun bağırıp çağırıyorsun. onun yerinde olsam bayan olduğunu anladığım anda sadece uyarır devam ederdim.ki, hele hele arkada birde çocuk varsa onu korkutmaya hiç gerek yok. sadee uyarır devam ederdim. o tekmeleri atarken bayan şaşırsa hafif sağ yada sol yapsa motoru düşürse daha kötü olurdu.

dün gece çorludan dönüyorum. adamın biri giderken aniden sağa döndü. düt dedim sadece. aa baktım durdu. çıkardı kafayı, ne var dedi. abicim sinyal yokmu dedim.. yok bozuk ne olacak dedi. artislik had safhada. Al işte. bak dedim o çalışıyordur sol tarafında bi kol var aşağı yukarı oynatıyorsun dedim..böyle mi diyor bana. ee nolmuş bilmiyordum diyor. o varya dedim, ee dedi, sonra ağza alınmayacak bir söz dedim.bastım gittim. al işte oldu mu şimdi bu..ne demek bu. ne oldu diyince.salak gerzek mal öküz nasıl kızıyorum kendime..neden dedin ki.haklıyken haksız duruma düştüm belki de. kızıyorum abicim kendime.. çok kızıyorum. annem der ki hep, cahille uğraşırsan bil ki sen daha cahilsin demektir. doğru..adam cahil.. bilmediğinden değil cahilliğinden yapıyor o haraketleri , sözleri. kızıyorum kendime.

zaten kendime en kıl olduğum konu
    1 trafikte çok kavga etmek.
    2 sigarayı haala bırakamamak

saygılarımla
    birGarip..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Araçlar kendi başlarına gidemezlerki.Araçların suçu yok kullanıcılar manyak.Bir motosiklet sürücüsü zor farkedildiğinin bilincinde değilse suçu kendisinde araması lazım.Olur olmaz yerlerde hız yapıp,hava atma çabasında olursan kazaların çoğu kaçınılmaz olur.Ara sokaktan fırlayan araçları hesap edemeyecek durumdaysan kullanma.Full korumasızsan gereksiz hareketlerden kaçın.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Karşı taraf adam gibi özür dilemesini bilse sorun kalmaz yalnız;
    Benim yaşadığım olayda araç yola atlıyor ben acı acı düdüğe basıp teker izim çıkana kadar frene basıyorum adam önüme durup ne basıyon yavaş gel görmedim işte diye üste çıkıyor. görmediğin için gör diye basıyom dediğimdede yavaş gel yavaş gel diyip adamın sinirini fıttırınca...
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24486318.asp haberdeki çarpsa , araba havaya uçsa bile hissetmeyen şöförler olduğu sürece insan sinirini boşaltmalı yoksa dahada berbat oluyor. inanın eve gidene kadar , bazen plakasını almadığıma pişman olup saatlerce aklımdan o kaza veya yaklaşan kaza olayı gözümün önüne geliyor...

Kısacası öküz çok , koruma lazım.... e bizimde sabrımız bir yere kadar... insanın boşalması , sinirini atması lazım.... olur yani. Bazen bir özür alır siniri bazen öküzlük alır fakayı.. kürekle ezecen kürekle...

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    7-8 yıldır araba, yaklaşık 2 aydır da motor kullanıcısıyım. Motorlular her zaman haklı değil. Canımızı iki tekere emanet etmiş olmamız, rüzgarda savrulmamız, kaskın ve montun için pişmemiz bizi hiçbir zaman haklı duruma sokmaz. Genelde motor kazaları kavşaktan yola çıkan arabalara çarpmakla gerçekleşiyor. Sen o kavşağa 100km hızla giriyorsan, kusura bakma ama önüne araba çıkmasa bile trafik lambasına çarpar yine kaza yaparsın.

Motorla veya arabayla gezerken şunu farkediyorum. İlerideki araba beni (farlarım yanık) farkediyor olmasına rağmen yinede yola çıkıyor. Araba yada motorla olayım farketmiyor. Kavşaktan yada arayoldan çıkan adam benim hızımın normal düzeyde olduğunu düşünüyor ve yola çıkıyor. Fakat bu durumlarda kaza gerçekleşiyorsa genelde motosiklet yada araba sürücüsünün aşırı hızından yada dalgınlığından kaynaklanıyordur. 250cc hyosung kullanıyorum, hızlı gitmiyorum çok şükür. Fakat şunu görüyorum ki, 600cc'lük bir makine kullansam ciddi anlamda risk ikiye üçe katlanıyor.

Yukarıdaki olayda motor sürücüsü hızlı gitmese risk 0. Tabi bu araç sürücüsünü haklı çıkarmıyor. Aynı durumda olsam, kornaya basıp, ne yapıyorsun sen tarzında el-kol hareketi yapar ve uyarıda bulunurdum. Ama bu olay küfür etmeye, arabayı tekmelemeye kadar kesinlikle gitmezdi. Böyle durumlarda empati yapmakta yarar var.
    Camo bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun arkada çoluk çocuğu olan bir kadına küfür falan tampon tekmeleme falan çok yanlış.

Kadın sonuçta arabadan inip kavga edicek hali yok savunmasız insana diklenmedeki amaç nedir.
    Tepki ver kız elinle tepkini belirt ama gidip küfür etmek nedir yani .

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bizim sorunumuzun temel nedeni insan olduğumuzu unutmak! İnsana yakışan bir şekilde birbirimize davranmayı bir türlü beceremiyoruz. İyi olarak nitelendirdiğiniz bir insan trafikte kaba, küfürbaz olabiliyor. Sonuç trafik kazalarında dünya birincisiyiz. Tabi bu durumun en büyük nedenlerinden biri de var olan trafik yasaları. Eniştem Türkiye'ye geldiğinde yere izmarit attı. " Almanya'da olsa idin izmariti atabilir miydin? "Asla anında cezayı keserler ve ödemek zorunda kalırdım." dedi. Ülkemizde cezalar caydırıcılık açısından şöyle olsaydı:
    Kırmızı ışık ihlali: 1000TL
    Hatalı sollama: 5000TL
    Hatalı şerit değişme: 2500TL
    Hız ihlali: 7500TL
    Sizce sonuç ne olurdu? Avrupadaki insanlar çok güzel ahlaklı olduklarından mı kurallara uyuyor sanıyorsunuz!

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Arkadaşlar herkez bir ağızdan birşey demiş bayanla ilgili, doğrudur bayana el kalkmaz veya küfür edilmez. Delikanlı adama yakışmaz hele motorcu adama hiç yakışmaz.

Fakat sadece bayan değil bunu yapan bir sürü 4 tekerlekli kafes maymunu var. Motorcu arkadaşın yerinde olsam ona güzel bir bağırırdım ki bir daha o kavşağa girince o olayı hatırlasında yola atlamasın diye motorcuya bişey olmadı ama yarın bugün başka motorcuya da yapabilirdi. Kadın eşini arasın motorcu durumu iza etsin emin ol kocası o kadını eve gidince dövmekten beter ederdi diyecem fakat bizim millet 25 grama düşkündür ondan laf etmez karısına, motorcu ile kavga eder.

Yani motorcu istediği kadar küfür etmiş felan kadını savunmayın bana sorarsan az bile yapmış boşuna trafik kurallarını koymamışlar, kimse senin hatandan dolayı sıkıntı çekemez. Sen kimsin ki kurallara uymadan başkalarının hayatını hiçe sayıyorsun. Eminim ki bir daha yapmaz o kadın bunu. Şunuda not olarak geçeyim bizim trafiğimizdeki bayan sürücüler bayan olduğu için her zaman onlara yol verileceğini zannediyorlar. Bu yüzden çok basit ama saçma kazalar oluyor.

Bende dikkat etmeden sağ şeritten sol şerite yavaş şekilde geçtim arkama bakmadan geçiş yaptım, arkamdan bir araba geçti resmen yanımdan sıyırdı o gün bugün her sola geçtiğimde o anı hatırlar ve aynaya bakar hatta başımı çevirip arkaya bakarak geçiş yaparım. Araba yanımdan geçince kalbim g*tümden atıyordu
    madlive bunu beğendi.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Şimdi arkadaşlar işte adam ailesiyle görmüyormusun işte kadın arabada tek görmüyormusun ne bağırıyorsun diyenlere ben de diyorum sen düştükten sonra isterse yanında doğum yapacak karısı olsun senin hayatını kararttıktan sonra öyle işi dikerler.

Piçin biri sinyalsiz dönüş yaptı diye sinyal koluna sert bi şekilde vurdum sanki ben suçluymuşum gibi etraftakiler görmüyormusun arabada ailesi var diyor be g.tveren ben düştükten sonra ailesini ne yapayım. Benim ailem yok mu?

Hatalı hatalıdır, motorcu veya arabacı farketmez.
    leons bunu beğendi.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Oocan hocamızın da dediği gibi. Bütün motosiklet kazalarında aslında motosiklet sürücüsü hatalıdır.

Çünkü başımıza neler geleceğini bildiğimiz halde kullanmaktayız. Önlemimizi almadığımız zaman karşı tarafta suçlu olsa sen yaralandıktan sonra bir önemi kalmıyor.

Ha ben de aşırı tepki vermiyor muyum? Veriyorum. O istemsiz çıkan bir şey. Ama arabanın sürücüsü kadınken ve yanında çocuğu varken asla yapılacak bir hareket değildir bu. Haklıyken haksız duruma düşer. Ben de sinyalsiz önüme kıran kadının camına yanaştım bir kaç kere. Sağa sinyal verip sola kıran bir hanım sürücünün ise camına yanaşıp yan aynayı göstererek, "ablacım bu makyaj aynası değil, arada kontrol edeceksin bununla arkayı" dedim. Ve bastım gittim.

Uğur Ertekin hocamızın hazırladığı bu video'da her şeyi açıklıyor aslında..

madlive ve acemi çaylak bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)