Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Büyük motor kullanmanın gerçek maliyeti

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    tamam bende bugünden sonra maliyet tutuyorum.
    bugün 7.000km deki ön fren balatamı keyfi değiştim. parça 5tl. işçilik 0tl.
    ön fren balatası değişme maliyeti = 5tl

neyse vazgeçtim. bu meblalara tuttuğumuza deymez sanırım
    egelim 43 bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Benzini yazıversene hacım... Bende de motoru aldığımdan beri yapılan benzin alışverişlerinin fişleri var. 3-5 ay önce aylak bir zamanda toplayayım dedim Toplamaz olaydım...

Üstelik motor 125cc.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu gördükten sonra ...seler yüksek cc 2.el almam diyesim geldi

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzini yazıversene hacım... Bende de motoru aldığımdan beri yapılan benzin alışverişlerinin fişleri var. 3-5 ay önce aylak bir zamanda toplayayım dedim Toplamaz olaydım...

Üstelik motor 125cc.
    Peki; benzini de kabaca hesaplayalım .
    40000 Km /100 km x 5,2 litre ortalama tüketim = 2000 litre yani 2 ton benzin eder.
    Bugünkü fiyatlar ile yaklaşık 10.000 TL...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özellikle en sağdaki sütun çok moral bozucu resmen devlete ve sigorta şirketlerine çalışıyoruz.Ben,moralim bozulmasın diye böyle kayıtlar tutmuyorum.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Ben kaç km'de bir yağ değiştiriyorsunuz ona takılı kaldım :D
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle en sağdaki sütun çok moral bozucu resmen devlete ve sigorta şirketlerine çalışıyoruz.Ben,moralim bozulmasın diye böyle kayıtlar tutmuyorum.
    Sigorta, vergi, bir de üstüne benzinin de üçte ikisi vergi, hatta içinde verginin de vergisi var (kdv+ötv). Sonra insanlar neden sokakta diye saf saf soruyolar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Fabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı :)
    Sen bir yağ'a 40 lira verirsen tabiki olur bu masraf.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde ayrıntılı maliyet hesabı bende de var... malum mesleğimiz muhasebecilik olunca...
    büyük motorun değil de, motosiklet sevdasının maliyeti hakkında fikir vermesi açısından güzel ve önemli bir paylaşım olmuş.. teşekkür ettim..
    Pek öyle değil. Eğer Cbf 150 kullansaydım tamir maliyetleri 5 te birine, bakım ve sarf maliyeti yarı yarıya, kasko vergi sigorta vesaire onda birine düşerdi. Motor ve parçası ucuz olacağından kasko yaptırmayacaktım. Valla ciddi ciddi 100 cc cup düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı Fabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bir yağ'a 40 lira verirsen tabiki olur bu masraf.
    Motor 3 litre yağ alıyor. Ezbere konuşmayalım.
    ramizan83 bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    3,5 lt yağ kullanıyorum repsol olursa 70 lira motul olursa 90 lira.2000de bir değiştiriyorum birde.

Aslan besleyen etin fiyatını sormaz...Ne yapalım günün birinde ihtiyarlarsak sym wolf filan alırız artık.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üstelik motor 125cc.
    Sendeki cbr kaç model, kaç binde, kaçbini senin, hepsi senini mi Merak ettim öyle gizemli gizemli konuşunca

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    burası türkiye gelir seviysi düşük yaşam standartları çok pahalı... çok fazla hesap yapılırsa stres e bağlı bir sürü rahatsızlık çıkarrr.bu ülkede toptan gafayı sıyıracak millet az kaldı.almanyada akrabam vr 2400euro maaş alayor.etin kilosu 8 euro.türkiyede 400euro maaş alıyosun etin kilosu 15 euro.aradaki farka bakın. burada asgari ücretle çalışan bir vatandaş arabasının deposunu 2 kere fulleyebilir.dünyanın hiç bir ülkesinde yoktur bu.37 yaşındayım hep kriz vardı hayatımızda ve eminim ki hepte olacak.10.5 yıldır şirketler kar yapıyor bankalar yapıyor araçlar rekor satış yapıyor vs... bizlere yansıyan bir şey yok.hep uyutuluyoruz. zenginler zenginliğine zenginlik kat tı. doymak bilmiyorlar.alt tabaka karnını doyurmaya çalışıyor sadece. asgari ücret ne kadar komik. ama bir şey yapan varmı yokkk.en güzelini devlet memurları yapıyor 2500tl alan öğretmende yürüyor 7000 lira ala doktorda geçinemiyoruz yetmiyor diyor. iş çi kesmine bakın 780tl ye eh iyi ya dışarıda işsizlik var diyor.işçi kesmine müstaakk .her millet hak ettiği gibi yönetilirmiş.bizde bunu hak ediyoruz.sonuç olarak bu hesaplamalrı yapman çok normal insanlar yol paralarını hesaplıyor sabah yürüyerek akşam yürüyerek gidip gelen bir sürü insan vr memlekette. o parayla ekmek alrım diye. o hale geldik. ekonomik krizdeki yunanistana bile gelir seviyessine yetişemedik.çokta rahat yaşıyorlar bilginiz olsun.kriz miriz hikayeeee. krizin aslı buradada bakma millet uyuyor.bu yaşam şartları yunanistanda olacak intaharlar başlar ülkede balinalar gibi toplu intaharlar hemideee
    ozzy73 ve draggy bunu beğendiler.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Yağa 3 yılda 45 TL mi verdiniz sadece

Ayrıca sizin indirgediğiniz oranlardan yola çıkarak aynı maliyet hesaplamasını CBF 150 ye göre yaptım sadece 8410 TL Mete haklıymış onunda dediği gibi küçük matör can böyük matör badılcanımış valla
    ramizan83 bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF150 için hatırladığım rakamlarla aynı hesabı yaptım, yakıt hariç 9.261 TL, yakıt dahil 14.061 TL tuttu. En çok 500 TL'lik unuttuğum vardır.

5 yıl, 40.000 km, 3lt/100km tüketim ve ortalama benzin fiyatı 4 TL'den hesapladım.

birde arabaya çok masraf yapılıyor derler :D hangi araba kullanan insan aracının 4 katını 4 yılda öder ki..

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    [QUOTE=kurubuz;3122608]Pek öyle değil. Eğer Cbf 150 kullansaydım tamir maliyetleri 5 te birine, bakım ve sarf maliyeti yarı yarıya, kasko vergi sigorta vesaire onda birine düşerdi. Motor ve parçası ucuz olacağından kasko yaptırmayacaktım. Valla ciddi ciddi 100 cc cup düşünüyorum.[COLOR="Silver"]

hehe heeee.... ben zaten önce temiz bulursam 2.el cub ile başlıycam... benim için çok sorun olmıycak yani.. zaten sonrasında 125 cc wolf s düşünüyorum... o zamanda fazla problemim olmayacak gibi.. derin bir ohh çekebilirim..

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağa 3 yılda 45 TL mi verdiniz sadece

Ayrıca sizin indirgediğiniz oranlardan yola çıkarak aynı maliyet hesaplamasını CBF 150 ye göre yaptım sadece 8410 TL Mete haklıymış onunda dediği gibi küçük matör can böyük matör badılcanımış valla
    Bakım tutarlarına yağ dahil. O sadece bakım harici yağ değiştirmedir. 5000 km de bir yağ değişiyor.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla aga ağır sapıkmışsın tebrik ederim
    Allah arkadaşın yakınlarına sabır, eşine dostuna bol bol anlayış ihsan eylesin.Amin
    Motosiklet mucidi

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @kurubuz

Aslinda kiyafeti kaski vs cikarip, yerine benzin masrafini koyup, surulen km basina dusen maliyet hesaplansa tadindan yenmez.

Boyle bir kayit da ben tutuyorum arabamda. Genel toplama baktigimda arabayi atese veresim geliyor.

İlave: senin 40.000 km kullandigini ve yukaridaki gibi 10.000 liralik benzin yaktigini sayarsak, km basina maliyetin 0,82 tl. Yani 4.4 lt motorlu 8 silindirli ve lpgli bir Range Rover kadar.
    Shrieker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aslan besliyorsan yemini hesaplamayacaksın,"illa tırmalayacak" diyorsan neyine yetmemiş tekir kedi ?
    Şaka bir yana,bedelsiz keyif var mı beyler ?
    çoğumuz niye biniyoruz,keyif almak icin ,stresimizi atmak icin
    başka keyif mi yok? var ama yetmiyor onlar,ya da bunun yerini tutmuyor.
    yetse zaten motor almazdık.
    Küçük motor yetse büyük motor almazdık.
    benim epey bir geçmişim var denizcilik üzerine,
    önce bir sandal alırsın,kıytırıkça bir sey.,
    sonra şu eksik bu eksik derken bir sürü masraf yaparsın,denizde tuttuğun istavritin kilosu bir kasa istavrit fiyatına gelir,önemsemezsin
    sonra ulan bu kayığın bir kamarası olsun filan derken cepte para olmasa da şeytan dürter kayık büyütülür,bir süre sonra bi dönüp bakar insan,ulan aksamüstü çapariye çıkalım derken
    koskocaman alamatra sahibi olduk dersiniz işte ,kayığın bile cc büyütmesi,metre büyütmesi vardır anlayacağınız.
    Gelelim motora, gün olur motordan keyif almamaya başladığımızda motor,eski sevgili gibi olacaktır.
    geçmişte sevdiğiniz ,aşkınıza karşılık vermiş olan eski bir sevgilinizi düşünün,hayatınıza hiç girmemiş olmamasını ister miydiniz?
    istemezdik.
    tıpkı öyle.
    Motorun keyfini çıkaralım.
    Bütçeyi sarsıyorsa da elden çıkaralım,,Cep telefonunda bile motosiklet yarışı var ,biraz da ondan oynarız
    kurubuz, Green Arrow, flame ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)