Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YBR 125 İle Son Hızınız? 160 KM Hıza çıktım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet, hani arkadaşlar şu bildiğimiz 125 cc, tek silindir şehir içi kullanılan, az yakan motosiklet ile kaç km hız yaptıklarını yazıyor ya, ben de yazayım dedim. Evet, 160 KM yaptım. -yersen?

Arkadaş foruma geliyor adamlar diyor ki ybr 110'u geçmiyor. O kadar hıza bile taş çatlasa çıkar zaten.. Frenlemesi de o kadar hızda ne kadar iyi bilinmez.. Yahu motosikletin eti belli, budu belli. 140 km kadran var diye hepsini yapacak değil ya? Daha ne bekliyorsun ki? Dişliyi, silindiri değiştiripte hâlâ bir şeyler yapmaya çalışanlar var. Yapmayın arkadaşlar ben fazla zorlamadım fakat 100 km yapıyor bu araç. Kaldı ki bu motosikletle yapılabilecek ideal sürat 80 km o da otobanda vs. Öyle canavar bir şey olsa zaten bize kalmadan mühendisler oynardı dişliyle, silindirle, karbüratörle, egzosla.. Amacı belli bu aracın alt sınıf için ekonomik bir ürün işte şehir içi çok az yakan, sorunsuz bir motosiklet. Şahsen kullanıyorum ve memnunum. Tek ricam artık şöyle boş konuların açılmaması. Hız yapsın diyorsanız paraya kıyıp biraz daha açılın. 250 cc naked motosikletler var, cbr, ninja vb. motosikletler var mesela. Vallahi bıktım sürekli birilerine rastlıyorum benzincide vs. "Kardeş ben şu kadar hız yaptım, senin araç kaç basıyor?"

Ayrıca;

Yok motosiklet sağır kalır, şu olur, bu olur gibi boş laflara kulak asmayın. Rodajı kitaba uyarak yaptım, 2.000 km oldu şu an bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Gayet seri, tatminkar şu an için. İleri zamanlarda göreceğiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Castrol Power1 4t 10/40 yağ kullanıyorum rodaj yağını değiştirdim. Her 1.000-1.500 km'de değiştirmeyi düşünüyorum yağı şehir içi çok yoğun kullandığım için. Vites geçişleri yumuşadı. Gerçi başka yağ kullanmadım fakat 1.000 km'ye yaklaşırken bazı vites geçişlerinde çat çut sesler geliyordu.
    ykocabay, cx571, cece89 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Buralar değerlenir. Önlerden yerimizi alalım.
    Green Arrow ve -TAN- bunu beğendiler.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Yokuş aşağı yapmış olabilir ince tekerlerden dolayi.
    Bu ara yeniyim herkrze merhabalar.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Aha kimse okumamış ki adamın yazdıklarını LöL
    İmportant, atreyu, HEROCAN35 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    geçen gün 125 cc motora sahip bir kişi motorunun 170 km hız yaptığını iddia etti,dedim gel yarışalım,hem de anahtarına...üstelik benim motor en son 128 yapıyor dedim,o da şimdiye kadar ulaştığım en son hız dedim...adam aniden geri vites yaptı yok yarış tehlikeli yok şöyle yok böyle. söylenmeye başladı...bende son söz olarak o motor 170 yapsın şurda eşşek gibi anırmazsam adam değilim dedim...
    o değil de birde bunlara inananlar var şimdi adam bana soruyor bu en son ne basıyor diyor,diyorum 120.... cevap hazır bizim cup da 120 basıyor,böyle devam ederse zaten motoru satıp cup motor alacağım artık yoksa bu vicdan azabı beni öldürecek
    rambomert ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

hd 883 bile 170 i zor buluyorken ybr mi? :D komik insanmış yahu

1 aylık ybr sahibiyim 1300 km de bugün arkamda artçıyla 80 i rahat gördü zar zor 95 yaptı . tek kişi hafif rüzgarı arkama alarak 110 yaptım.
    bence 80 km den sonrası bu motora eziyet hiç saglıklı degil ömrünü kısaltmaktan başka bişey degil.
    1000 km yagını kendim degiştirdim . castrol power 1 4t 10w40 SCOTER olanı kattım mecburen scoter yazmayan düz 10w40 buralarda bulamadım .
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Sırf şu kavgalardan uzak durmak için altımda 600'lük motor olmasını isterdim.
    Ne istediğini bilmeyen adamın sevdası o küçücük motorları sürat yaparken görmek veya öyle olduğunu hissetmek.
    Bunların havası yolda yanından vızz diye geçen büyük motorlar olduğunda söner.
    Bir sonraki vakası da sokak aralarında scooter bağırtanlardır. Artık egzosu mu delmiş ne b.k yemişse öyle bir yırtınıyor ki motor, eleman uçtuğunu sanıyor ellaham.
    Bir de sürüşteki ince detayları, şekilleri göreceksin. Dümdüz ara sokakta slalom yapmalar, ani manevralar, birden frene asılmalar, sonra ani hızlanmalar filan. Suratında o ''uçuyorum'' ifadesi, öne eğilmiş vücut, yanlara açılmış dirsekler...
    Benim de hayalim, sokaktan tam bu eleman geçerken elimde beyzbol sopası ile gerilip gerilip tam geçerken altının çatına koyuvermek zopayı. Her gece bunu düşünüyorum uyumaya çalışırken.
    cece89, alijian, CT.ATC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende km saati doğru gösteren cub var ben 65kg yim düz yolda tek kişi rüzgar arkadan eserse 80 km hafif rampa aşahı 85 km yapıyor artık ne sebeptense bayi veya ithalatcı 80 ile giderken 120 gösteren motoru getiriyor herkes teknik lise yada makina mühendisi değil ki kadranda 120 gören inanıyor ondan sonra başlıyor burda anlatmaya
    ikinci gurup motorunu satacak meth etmesi lazım falancanın motor 120 yapıyor zaten ben motoru çok güzel açtım benimki 130 yapıyor başlıyor sallamaya meydan boş nasıl olsa
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Komşu lokantanın paketçisi eve 140 ile gidip geliyomuş ybr'siyle. Kilometrede de 10 kuruş yakıyomuş.
    Green Arrow ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    biriniz yazdığını okuyun

ama başlık feci içeriğe bakmadan yazılası
    İmportant ve cece89 bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Aldin tabi yavas motoru kendini teselli ediyon dimi eminim kapanmissindir bile ustune
    www.erkakurye.com

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    2 zamanlı motosiklet harici ve 4 büyük japonun piyasaya sürmediği konsep gp modelleri hariç hiç birisi 140km hızı geçemez ne yazık ki..

Ben türlü modifikasyonla 184 kmh hıza ulaştım derbi ile fakat inanın emin olamıyorum.Saat fazla gösteriyor olabilir.Ama 170km yaptığıma inanıyorum gps ile ölçülürse.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlarla dolu bir ülkede yaşadığımızın en basit kanıtı bu başlık altına yazılan yazılar galiba.. kimse ne yazdığını okumamış sırf başlığa bakıp entryleri döşenmiş, alay eden edene.. yok arkadaş forum morum hikaye millet sırf goy goy peşinde. bırakıyorum bu forum işlerini.
    İmportant ve hakikiteker bunu beğendiler.

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    Hocam maalesef bizim Türk insanı imkanı olsa 1000CC racing ile başlarlar. Allahtan imkanları yok o yüzden 125 cc ile maksimum hıza çıkma çabaları ayrı dert. Geçen gün de CBR125 ile 160 gördüm! diye bir başlık vardı. Ulan tırto CBR250 165'i zor görüyor ben benim motor ile 165-170 zor görüyorum. O zaman biz salağız ki gitmişiz cc büyütüm 250'lik motor almışız. Ulan benim motorum 30 beygir seninki 15 beygir aynı hıza nasıl çıkıyoruz?

Böyle insanları zaten forumda gördükçe forumdan soğuyorum. Yazdıklarına da sonuna kadar katılıyorum. 125 cc motorlar ile hız yapılmaz! 110-120 kilo motor lan onlar. Bi ters rüzgarda şerit değiştiriyosun frenleri ayrı dert rüzgara direnci zayıf sen he yap yap 150-160 yap 125'likle. Tabi yersek
    İmportant ve yusufozugenc bunu beğendiler.

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    ahah konu gerçekten değinilesi insanlar motorum sıradan ama maşşallah turp gibi her işimi görüyor demek istemediğinden ya da kalplerinde ki Ss sevgisine ulaşmasını engelleyen ekonomik durumlardan ötürü böyle yorumlar yapıyor olsa gerek. Kimse evet ya benim motor kötü demiyor. Bugüne kadar kiminle konussam hep böyle yavaş gitse dahi yok şurasında sorun var yok burasının bakımı geldi deyip geçiştiriyorlar. 125cc ile 160 görenler 1000cc ye felan binseler mazallah kaçı görürler artık :D işte bu da bizim avuntumuz en güzeli olmasa da en güçlüsü benimki tripleri : D motorum Str 250 ama çin malı deyip geçmeyin geçen 180 gördüm hemde tek teker yaparak ahahah
    leokaplann ve cenkito bunu beğendiler.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldin tabi yavas motoru kendini teselli ediyon dimi eminim kapanmissindir bile ustune
    hacı seninkide 125 lik ama 145 basıyor naberrrrr

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Aprillia rs 125 mi bu 150 160 yapacak allah aşkına

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlarla dolu bir ülkede yaşadığımızın en basit kanıtı bu başlık altına yazılan yazılar galiba.. kimse ne yazdığını okumamış sırf başlığa bakıp entryleri döşenmiş, alay eden edene.. yok arkadaş forum morum hikaye millet sırf goy goy peşinde. bırakıyorum bu forum işlerini.
    Valla arkadaş, sen okuduklarından bu konudaki cevapların tamamının konu okunmadan yazıldığını çıkarttıysan, bence de bırak bu forum işlerini.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana 140 yaptigini soyleyen adama sunu soyleyebilirsin,

"Senin agirligin 50 kg olsa, depo sadece ceyrek depo dolu olsa, ruzgari arkana alsan, yokus asagi salsan, motorun ustune yatsan, hatta roket etkisi icin osursan, o motor 130 u gecmez gercek GPS olcumune gore."

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)