Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Merak edenlere, Motosiklet Otobüs ile nasıl taşınır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Her ne kadar İstanbul' da plakamı görüp, oradan motorla mı geldin diyenlere göğsümü gererek "evet yeaa" desemde aslında otobüse koyarak getirdim Motoru otobüsle taşıma konusunda bir çok kişinin endişesi olduğundan ve merak ettiğinden bagajdaki resimlerini paylaşıyorum.

Motoru bagaja koymadan sadece aynalarını katladım o kadar. İşi bilen 1 kişi ve 2 tanede taşıyacak adam ile çok rahat bagaja koyabilirsiniz. Motoru peg ve şasesinden otobüsün şasesine bir ip yada bagaj kancaları ile sabitledikten sonra hiçbir sorun olmaz. Dikkat edeceğiniz nokta hemen motoru bagaja atıp diğer işlerle uğraşmanın peşinde olan işgüzar muavinlerin motorun grenaj yada esnek aksamından motoru kaldırmaya çalışması. Tabi laf dinlemeyen bir tanesinin egzosda kolunu yakmasına üzüldüm desem yalan olur.

Fiyatlandırma kısmına gelirsek ben bayram öncesi 5 yolcu ile istanbula gelen bir otobüse 40 tl verdim. Ancak normal zamanda 1 bilet parasına anca anlaşırsınız. Zaten resimde dikkat ederseniz motorun yanındaki bagajda birde travego şanzımanı var.

Buda bonus

Givi'nin racing motorlar için ürettiği yeni 80 lt topcase, ilk defa motosiklet.net üzerinden görücüye çıkıyor

http://img198.imageshack.us/img198/6725/zuaw.jpg
    forzaBJK, ysfist, mete_han ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    ayni sekilde bende giresuna tasimistim motoru.. paylasim icin tesekkürler..
    cenkito bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Çok güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkürler konu için.
    Taşımayı düşünen arkadaşlar için; Kalın bir battaneyi motoru sabitlediğiniz demirin, yani frenlemede motorun grenaj bölgesinde değebilecek veya çizilebilecek kısımları (depo,kuyruk vs) battaniye ile sabitlemenizi öneririm.

Givi topcase yamuk durmuş hocam

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    halil ben de tebrik edecektim seni motorla üsenmedin geldin istanbula diye :D iyi oldu bu itiraf :D

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    En iyisi üzerinde gelmek aslında bandırma vapurlarında yeni motorsikletimin anahtarı sokup çalıştırdığım yer ile aynaları kırılmıştı, paramla rezil olmuştum. Stres falan saymıyorum bile.

Madem yaptın kazasız belasız gitmesi nasip olsun ne diyelim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    temiz iş....hayırlı olsun...
    motorcrus bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkürler konu için.
    Taşımayı düşünen arkadaşlar için; Kalın bir battaneyi motoru sabitlediğiniz demirin, yani frenlemede motorun grenaj bölgesinde değebilecek veya çizilebilecek kısımları (depo,kuyruk vs) battaniye ile sabitlemenizi öneririm.

Givi topcase yamuk durmuş hocam

Resimlerde ince bir örtü ile motoru örttüğüm görülüyor, bende sizin gibi aynı endişeden dolayı örtü götürmüştüm ancak otobüsçüler bu işi biliyor Bana kalsa motoru tam tersi koyacaktım. Bu şekilde koymamızın nedeni frene basıldığında halatların motoru tutup savrulmaması, gaza basılıncada sehpa zaten yeterli desteği sağlıyor. 2. molada bagajı açıp motora baktığımda hiç kıpırdamamıştı bile.

Topcasein yamuk durması benim suçum değil, givi ye durumu mail ile bildireceğim

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halil ben de tebrik edecektim seni motorla üsenmedin geldin istanbula diye :D iyi oldu bu itiraf :D
    Aslında binerek gelmek hep aklımın bir kenarındaydı ancak tek başıma sıkıcı olacağını düşündüğümden hiç bulaşmadım Aslında Ankara'da motoru indirip gece otobandan geleyim dedim ancak sonra uyku bastırdı uyudum

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    hisvarlar, Givi alıcaktım resmi görünce vazgeçtim. Yamuk topcasemi olurmuş ya

Branda ortmek de faydali olabilir belki

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bedava getirmişler. Adamda şans olucak bi kere..

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedava getirmişler. Adamda şans olucak bi kere..
    Şanstan öte tanıdıkların araya girmesi diyelim Zira bedava bile getirirdim ancak özel bir nedenden ötürü cuma günü istanbulda olmam gerekti ve saat 1 de otogara gidip 5 te otobüsle yola çıktım

MATADOR24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar İstanbul' da plakamı görüp, oradan motorla mı geldin diyenlere göğsümü gererek "evet yeaa" desemde aslında otobüse koyarak getirdim Motoru otobüsle taşıma konusunda bir çok kişinin endişesi olduğundan ve merak ettiğinden bagajdaki resimlerini paylaşıyorum.

Motoru bagaja koymadan sadece aynalarını katladım o kadar. İşi bilen 1 kişi ve 2 tanede taşıyacak adam ile çok rahat bagaja koyabilirsiniz. Motoru peg ve şasesinden otobüsün şasesine bir ip yada bagaj kancaları ile sabitledikten sonra hiçbir sorun olmaz. Dikkat edeceğiniz nokta hemen motoru bagaja atıp diğer işlerle uğraşmanın peşinde olan işgüzar muavinlerin motorun grenaj yada esnek aksamından motoru kaldırmaya çalışması. Tabi laf dinlemeyen bir tanesinin egzosda kolunu yakmasına üzüldüm desem yalan olur.

Fiyatlandırma kısmına gelirsek ben bayram öncesi 5 yolcu ile istanbula gelen bir otobüse 40 tl verdim. Ancak normal zamanda 1 bilet parasına anca anlaşırsınız. Zaten resimde dikkat ederseniz motorun yanındaki bagajda birde travego şanzımanı var.

http://imageshack.us/a/img856/6093/8zfm.jpg

http://imageshack.us/a/img837/1260/y8gr.jpg

Buda bonus

Givi'nin racing motorlar için ürettiği yeni 80 lt topcase, ilk defa motosiklet.net üzerinden görücüye çıkıyor

http://img198.imageshack.us/img198/6725/zuaw.jpg
    Erzincan-istanbul arası dünya kadar yol var bağladığınız yere sürtünmeden dolayı çizilmeler olmaması büyük şans en son gittiğimde yollarda bozuktu (bu arada benim memlekette 24 ) memnun oldum
    Dört Teker Kullanırken Özgür Olduğunu Zannedersin. İki Teker Kullanırken Özgür Olursun

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Benim erzincanla olan tek ilişkim motoru iliç ilçesinden satın almam Elazığ'da üniversite okuduğumdan devamlı elazığda bulunuyorum. Motoru bagaj halatları ile bağladığımızdan hep esneme payı mevcuttu bu yüzden sarsıntıları sönümlediğini düşünüyorum. Motora binip gelsem hiç olmasa taş çizikleri olurdu otobüste tek çizik dahi olmadı

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Abi en güzelini yapmışsın fırsat varsa bu şekil en iyisi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı waeder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi en güzelini yapmışsın fırsat varsa bu şekil en iyisi.
    Banada öyle geldi ama bakalım

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    güzel paylaşım olmuş eğer iş güç falan varsa böylesi en güzeli
    fakat biz bu motosikleti sürmek için alıyoruz.tamam küçük cc lerle işkence olabilir ama 250 ve üstü bir makina ile uzun yol güzel oluyor.bu yüzden türkiyenin öteki ucundada olsa sürerek gelmeyi tercih ederim.hafta içide bakalım istanbula gelip eğer beğenirsem motorumu alacam inş...

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler....

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Bende konyadan bu sekilde getirmistim motorumu.basarili

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    güzel konu teşekkürler

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    topcase süpermiş toprağım
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)