Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MEGELLİ 250 R yeni oğlum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Arkadaşlat teşekkürler iyi dilekleriniz için linkte türkiye distribütör sayfası var özellikleri yazıyor
    http://www.dokuyucu.com.tr/asp/product/6/Megelli-250R-Motosiklet-Beyaz-Siyah

Motor:

Tek Silindir,Su soğutmalı

249,6 cc

EFI (Elektronik full injeksiyon)

26hp Güçlü Motor

22,8 Tork

6 Vites

Kilometre Saati

Dijital+ Analog

Lastik Ebatları

100 / 70 - 17 Ön

130 / 70 - 17 Arka

Ağırlık

125Kg (Kuru ağırlık)
    140Kg (Sıvılar eklendikten sonra)

Şase

T6 Alüminyum

Fren

Ön Arka Disk

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canlı halde görmedim cbr 250rdandamı ufak bu motor ?

cbr 250 ile yan yana durduğunda boy olarak aynı, cbr 250 yuksek, megelli daha alçak , cbr a göre alt kısmı daha dolu grenajlı ,sürat olarak dün ışıklarda cbr 250 ile kalkışta 3 boy fark attım sonra yakaladı beni arkadaş , cbr 250 ye göre 20 kg daha hafif aliminyum şase olduğu için kalkışlarda çok daha seri , ara hızlanmalarıda öyle motorun uzaması fena, ama cbr deki sürüş rahatlığı yok biraz titriyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canlı halde görmedim cbr 250rdandamı ufak bu motor ?
    hemen aynı ebatta, hatta daha da ufak duruyor diyebilirim.
    hele ki arka kuyrugu o kadar dandik olmuş ki.
    kısa kücük ince bişi yapmışlar. egzozu kuyruga koymuşlar durumu biraz o kurtarmış.
    bize resimlerle süsleyip süsleyip durdular aylarca, canlı görünce minik bişi geliyor insana
    resimler beklentiye soktu herkesi haliyle.
    ön maşayla, grenaj arasında 2 kol boşluk bırakmışlar. parca kalitesi çinliler gibi plastikleri,
    bişiler eksik yarım kalmış dedirtiyor.
    o paraya alınır mı alınır.
    ama o paraya hyo alırım ben.
    tek silindir ss olmaz derler aynen öyle..
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hyosung'un R kasasına lafım yok da naked modelin şasisi de koltuğu da çok çirkin. Yıllardır vazgeçemediler ayrık artçı koltuğundan. Hep aynı şasi, aynı modası geçmiş tasarım. Baydı artık. Megelli naked modeli gibi bir tasarım yapsalar, yok satar.

Motosikleti
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiliz malı çok güzel bir makine. 125 naked ını bir hafta kullanma fırsatım olmuştu en beğendiğim özelliği sesi harika bir sesi var. Fakat bir gün giderken dumanlar çıktı sonra servise verdik çözemediler 2 ay yattı makine motoru gönderdiler falan çok uzun sürdü. Umarım aynı sıkıntı başına gelmez.
    Geçmiş olsun , umarım bir sıkıntı çıkarmaz bana da , 2 yıl garantili ama 2 ay motorun beklemesine heralde tahammül edemezdim Sesi , frenlemesi ve ivmelenmesi benim en beğendiğim özellikleri şuan için, polisin yanından rahatça boşa atmadan geçmek paha biçilemez bir duygu benim için

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung'un R kasasına lafım yok da naked modelin şasisi de koltuğu da çok çirkin. Yıllardır vazgeçemediler ayrık artçı koltuğundan. Hep aynı şasi, aynı modası geçmiş tasarım. Baydı artık. Megelli naked modeli gibi bir tasarım yapsalar, yok satar.
    bende aynı şekilde düşünüyorum. yine de 250 cc içersinde boşlugu en iyi dolduranlar onlar.
    v motor olması cok büyük bir avantaj
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    ivmelenmesi ve hızı şuan için beni tatmin ediyor,çift silindir olması tabiki çok daha iyi olurdu fakat tek silindirin daha az yakıt sarfiyatı işin tesellisi oluyor

Motosikleti
    CBF 150
    Hayirli olsun ALLAH utandirmasin , motorun gorunusu 10 numara ..
    extra_serkan bunu beğendi.

kanbayrak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.

Aynalardaki titreşim arkadaki aracı göremeyecek şekildemi?

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ön kafalığı tam uzay kafa uzaylı gibi hoşuma gitti... hayırlısı olsun kazasız belasız

Motosikleti
    Alıntı kanbayrak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.

Aynalardaki titreşim arkadaki aracı göremeyecek şekildemi?
    hayir kesinlikle o kDr titresim yok sadece bacaklara biraz titresim veriyor cbr a gore kiyasliyorm aynalardan arac cok rahat gorunuyor 140 km hiz yaptim simdiye kdr 140km hiz yaptim aldigm arkDS 154 km yapmis ekranda son hiz kaydedici var titresim dedigim gibi var ama cin mali gibi kesinlikle degil

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

1 hafta kadar kuba raicing kullanmistim aynalar sallantisindan arka daki araci goremiyordum megellide oyle bir durum yok

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Hocam hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Şu sıralar, 250cc supersport bi model arayışı içindeyim. Ve malum bu motorda alternatifler arasında. Ama gel gelelim ki, motoru bilen yok doğru düzgün. Bu sebeple belki 10 numara bi motordan vazgeçecez. Ya da berbat bir motor alacaz. Barkın abiye 2-3 defa mesaj attım incelemesi için. Bakacaz bakacaz diyor yahu.

Sizden ricam, kendisiyle iletişime geçseniz, teklifte bulunsanızda sizin motordan bir video hazırlasa nasıl olur acaba ? Çok merak ettiğim bi motor.

Motosikleti
    Valla ben gidisinden,ivmelenmesinden,malzeme kalitesinden,frenlerinden vs gayet memnun kaldim 2 gundur kullaniyorum motoru kesinlikle verilen paraydi
    i hakediyor,frenlemesi,hafifligi ,oturus pozisyonu tam stedigim gibi dHa cok erken ariza yapacakmi 10 binden sonra dokulecekmi bilemiyorum tek Bil
    igim ingiliz mali,avrupada piyasasi olan hatta youtube da videosu var ninja 250 ile kiyaslanan bide sym nin motoru kullanan bi firma bi zar attik bakalim ayrica surekli paylasacagim sikinti ciktiginda bu sayfadan

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben gidisinden,ivmelenmesinden,malzeme kalitesinden,frenlerinden vs gayet memnun kaldim 2 gundur kullaniyorum motoru kesinlikle verilen paraydi
    i hakediyor,frenlemesi,hafifligi ,oturus pozisyonu tam stedigim gibi dHa cok erken ariza yapacakmi 10 binden sonra dokulecekmi bilemiyorum tek Bil
    igim ingiliz mali,avrupada piyasasi olan hatta youtube da videosu var ninja 250 ile kiyaslanan bide sym nin motoru kullanan bi firma bi zar attik bakalim ayrica surekli paylasacagim sikinti ciktiginda bu sayfadan
    uzak doguda üretilen bir motosiklet, yani yeni zellanda kore yada büyük ihtimal çin de üretim yapıyorlar.
    tasarımı ducatiye yaptırmışlar diyorlardı.. italyan tasarımı..
    ama şuan bu motosiklete bazı soru işaretleri var
    titreşim var deniyor vitesleri geçmiyor boşa hiç geçmiyor diyorlar.
    benzin pompasında sorunlu fabrikadan cıkarken sorun oluyor diyorlar
    bende uzun süre takip ettim ama almam.
    bu tarz 250 cc motosikletlerin türkiyeye girip pazara sokulması cok güzel şeyler..
    # motosikletle.blogspot

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Hayırlı olsun , kazasız belasız sürüşler dilerim.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlat teşekkürler iyi dilekleriniz için linkte türkiye distribütör sayfası var özellikleri yazıyor
    http://www.dokuyucu.com.tr/asp/product/6/Megelli-250R-Motosiklet-Beyaz-Siyah

Motor:

Tek Silindir,Su soğutmalı

249,6 cc

EFI (Elektronik full injeksiyon)

26hp Güçlü Motor

22,8 Tork

6 Vites

Kilometre Saati

Dijital+ Analog

Lastik Ebatları

100 / 70 - 17 Ön

130 / 70 - 17 Arka

Ağırlık

125Kg (Kuru ağırlık)
    140Kg (Sıvılar eklendikten sonra)

Şase

T6 Alüminyum

Fren

Ön Arka Disk

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

cbr 250 ile yan yana durduğunda boy olarak aynı, cbr 250 yuksek, megelli daha alçak , cbr a göre alt kısmı daha dolu grenajlı ,sürat olarak dün ışıklarda cbr 250 ile kalkışta 3 boy fark attım sonra yakaladı beni arkadaş , cbr 250 ye göre 20 kg daha hafif aliminyum şase olduğu için kalkışlarda çok daha seri , ara hızlanmalarıda öyle motorun uzaması fena, ama cbr deki sürüş rahatlığı yok biraz titriyor
    cbr benim bildiğim 250liklerde en seri sekilde kalkanı arkadaş kullanmasını bilmiyormuydu yoksa :D
    YaLnız kaLmaktan korkmuyorum da,motosikletsiz kalmaktan korkuyorum.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr benim bildiğim 250liklerde en seri sekilde kalkanı arkadaş kullanmasını bilmiyormuydu yoksa :D
    öyledir, hyosung 100 e kadar ninja 250 ise 80 e kadar yanına yaklaşamaz. torklu seri bir alet.
    bende zannetmiyorum hondayı gececegini..
    motorcrus bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyledir, hyosung 100 e kadar ninja 250 ise 80 e kadar yanına yaklaşamaz. torklu seri bir alet.
    aslında sürücü ilede alakalı bende bazen sürücüler görüyorum adam harbi motorun hakkını veriyor :D
    YaLnız kaLmaktan korkmuyorum da,motosikletsiz kalmaktan korkuyorum.

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .şu motoru Barkın Abiye bi verseniz de iki tur binse bizde izlesek?

aynen katılıyorum
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahı dostum elemanın motor bilgisine ve kullanmasına diyeceğim şu ki tam bir rahatsız motor kullanıcısı dominosda çalışıyor , 19 yaşında kendisi ve stoppie manyağı motoru redline manyağı yapan biri, ben henüz 32 yaşımda olmama rağmen 3-5 aylık motorcuyum,çok fazla bilgim olmamasıyla beraber virajlarda fln yavaşlarım tırsarım biraz acıkcası .Maltepe sahılde ısıklarda kalktık ve 3.vitesin sonunda yanıma geldi sonrası malüm uctu gitti , durduğumuzda ise dediği laf pampa bu nedır boyle ya )
    Gelelim teknik ozelliklere motor cc sı aynı , tork cbr 250 de 23,2 , megellide 22,2 ,cbr beygir 26,4megelli beygir 26 buraya kadar farklar aynı fakat en buyuk farkı belirtiyorum Megelli aliminyum şasi ve ağırlık sıvılar eklendiğinde 140 kg , cbr ağırlık sıvılar ekli hali 165,yani kısaca ARADA 25KG fark var .uzun yolda kim geçer bilemem henuz denemedim ama kalkısta cbr 250 ,megellinin yanına yaklaşamaz nettir!!! MOTOR UZUYOR RESMEN..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)