Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çanakkalede Hem sessiz sakin hemde şehre yakın kamp alanı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayramda Çanakkaleye gitmeyi düşünüyorum. Motorum, artçım ,çadırım olmak üzere 4 akşam kalmayı düşünüyoruz.
    Daha önce camping alanı kullandım fakat oralara verilen paranın biraz gereksiz olduğunu düşünüyorum.Tek avantajı duş oluyor.Onun dışında hiçbir faydası yok çok kalabalık,ve çoğu yer otel parası neredeyse.Çanakkalede camping alanı olmasada olur sahil kenarı güzel sakin bir koy tavasiyesi istiyorum.Önemli olan husus deniz kenarı yani çadırı kuracağım yere kadar motoruda sokabilmem.(ayrı gayrı olmuyor Bunun yanında birde yakın çevresinde alışveriş yapabilcek mekan yada şehir merkezine şöyle 10-15km kadar olmalı Sabah kalvaltıya merkeze gidebilelim.birde biraz şeker ekleyelim üstüne
    Daha önce giden, adres tarif edebilecek olan,fotoğraflarla anlatabilecek olan,hertürlü bilgiye ihtiyacım var.Birde Çanakkaleye gidince şunu yap şunu kesin ye gibi şeyleride dinlerim çok efendiyimdir. Herkese selamlar.
    Çıkış noktası İstanbul
    Daha önce günübirlik şehitliklere yaptığımız gezide bir koyda denize girmiştim orası aklımda kaldı aslında ,eceabat tarafında kamp yapsak çokmu canımız sıkılır? Merkez karşıda ya hani
    audioslave bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çanakkale'de öğrenciyim ben yardımcı olmaya çalışayım.. Gelibolu tarafında kilitbahir iskelesinden batıya doğru az ilerde Jandarmanın yanında bir kamp alanı var.. Fiyatları hakkında bir bilgim yok ama, ayrıca Gelibolu tarafında kamp alanları dışında çadır kurmayı denemeyin çünkü oranın tamamı Milli Park olarak geçiyor evet canınız sıkılabilir.. Gelibolu'da kabatepe orman kampı var günlük 20Tl alıyorlar. Denize sıfır olarak güzel yer ama oraya bağlı kalabilrsiniz eğer orada kalırsanız tek güzel yanı Gökçeada feribotu hemen oradan 50-60mt sonraki iskeleden kalkıyor..
    Çanakkale de olsam ben ağırlim derim de şuan Mersindeyim biraz uzak Çanakkale merkezde o şekilde ücretsiz yok ama Dardanos liman var.. Her sene çadır kuruluyor oraya ücretide yok.. Duş var mı bilmiyorum ama yine Çanakkale merkezinde Mega Beach var ücretsiz halk plajı orada rahat rahat denize girebilir daha sonra merkeze geçebilirsiniz..
    Beğenmezseniz başka taraflarda ücretli olarak var...
    Önerim; bir defa sabah kahvaltısını Bağ evi var merkezden 18km, Sizin kalacağınız yerden 8 10 km olur... Orada 1 kez boğaz manzarasına karşı ve hava net ise Şehitler Abidesi de görünür güzel bir kahvaltı yapın derim.. Daha sormak istediğiniz birşey olursa da yardımcı olurum tabiki..
    Felon bunu beğendi.

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Asossta Derya Deniz kamping var. Oraya da bak istersen. ama sanırım kendi çadırını götüremiyorsun. bizim camia da tutulan bir yer olduğunu duymuştum.
    Felon bunu beğendi.
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Geyikli'de Bozcaada feribot iskelesinin 100 mt berisinde kurarsın, bi de Ayazma yapar gelirsin. Tecrübeyle sabit.
    Felon bunu beğendi.

Alıntı Oflidu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale'de öğrenciyim ben yardımcı olmaya çalışayım.. Gelibolu tarafında kilitbahir iskelesinden batıya doğru az ilerde Jandarmanın yanında bir kamp alanı var.. Fiyatları hakkında bir bilgim yok ama, ayrıca Gelibolu tarafında kamp alanları dışında çadır kurmayı denemeyin çünkü oranın tamamı Milli Park olarak geçiyor evet canınız sıkılabilir.. Gelibolu'da kabatepe orman kampı var günlük 20Tl alıyorlar. Denize sıfır olarak güzel yer ama oraya bağlı kalabilrsiniz eğer orada kalırsanız tek güzel yanı Gökçeada feribotu hemen oradan 50-60mt sonraki iskeleden kalkıyor..
    Çanakkale de olsam ben ağırlim derim de şuan Mersindeyim biraz uzak Çanakkale merkezde o şekilde ücretsiz yok ama Dardanos liman var.. Her sene çadır kuruluyor oraya ücretide yok.. Duş var mı bilmiyorum ama yine Çanakkale merkezinde Mega Beach var ücretsiz halk plajı orada rahat rahat denize girebilir daha sonra merkeze geçebilirsiniz..
    Beğenmezseniz başka taraflarda ücretli olarak var...
    Önerim; bir defa sabah kahvaltısını Bağ evi var merkezden 18km, Sizin kalacağınız yerden 8 10 km olur... Orada 1 kez boğaz manzarasına karşı ve hava net ise Şehitler Abidesi de görünür güzel bir kahvaltı yapın derim.. Daha sormak istediğiniz birşey olursa da yardımcı olurum tabiki..
    Gelibolu tarafında çadır kuramıyoruz diyosun o zaman karşıya geçmek daha mantıklı gibi gökçeada diyince şimdi gökçeada resimlerine bakarken buldum kendimi aslında orayada geçilebilir
    Sözlükteki entrylerden sonra dahada coştum adaya gidiyorum https://eksisozluk.com/gokceada--89899?p=21
    Hemde 150cc üstü 10tl imiş fakat bileti önceden almak gerekirmi acaba yer kalırmı?
    Adada kampalanları hakkında bilgin varsa onlarıda bekliyorum.
    Belki bir iki gün ada kalanında Çanakkalede olabilir.Tamamen free olduğumuzdan herşey olabilir.Onun için o çevredeki heryer hakkında bilgi toplamam gerek
    Çanakkalede Bağ evi dediğin yeri nasıl bulabiliriz

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asossta Derya Deniz kamping var. Oraya da bak istersen. ama sanırım kendi çadırını götüremiyorsun. bizim camia da tutulan bir yer olduğunu duymuştum.
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geyikli'de Bozcaada feribot iskelesinin 100 mt berisinde kurarsın, bi de Ayazma yapar gelirsin. Tecrübeyle sabit.
    asossve geyikli biraz aşağılarda kalıyor gibi az daha inince izmir, marmaris

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    işte ben öyle diye diye şu anda pataraya gitmeye karar verdim
    Felon bunu beğendi.
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte ben öyle diye diye şu anda pataraya gitmeye karar verdim
    Yok ben sınır dışına çıkamıyorum sorun yok ahah

Şimdi Gökçeada'ya gitmedim şimdi oranın kamp konusunda ne desem yanlış olur ama izci arkadaşlara sorarım oraya bolca gitmişlikleri var ve kamp kuruyorlar ondan eminim sadece yer tarifi yapamam.. Nereden gideceksiniz Çanakkaleye yani hangi ilden öncelikle oda önemli. Marmaradaysanız direk oraya geçebilirsiniz bileti de http://www.gestasdenizulasim.com.tr/? rezervasyon ile yada telefon ile alabilirsiniz onda sıkıntı olmaz ama son dakikaya bırakmayın tabi..
    Çanakkale de Bağ evini bulmak çok kolay izmir yoluna çıkınca tabelası zaten önceden görünecektir ek olarak bir viyadük var önce sola sonra sağa dönüyor ( dikkatli olmak gerekir ) Sağa döndükten sonra sağa yanaşın 50-60km/sa ile giderseniz daha rahat olur çünkü hemen orada geçince az ileride ve geçerseniz o yoldan geri dönmek zor oluyor Çayı tazedir kahvaltılıkları güzeldir manzara da kesinlikle güzel.. Oralarda manzarayı beğenir akşam yemeğide yenir derseniz yine yolun üst tarafında yerler var orada da güzeldir..
    Tarihi yerleri gezmek isterseniz de Çanakkale merkezde çimenlik kalesi ve Nusret Mayın gemisini ( Orjinaline benzetilmiş ) gezmenizi öneririm orada simülasyon olarak savaş anlatılıyor..
    Eğlenceli 4 gün geçirirsiniz Çanakkale güzel yer neler istediğinizi aslında tam olarak bilsem mesela şunu yapmak için nereye gitsek gibi sorarsanız net adres verebilirim..
    Felon bunu beğendi.

Şimdi Gökçeada'ya gitmedim şimdi oranın kamp konusunda ne desem yanlış olur ama izci arkadaşlara sorarım oraya bolca gitmişlikleri var ve kamp kuruyorlar ondan eminim sadece yer tarifi yapamam.. Nereden gideceksiniz Çanakkaleye yani hangi ilden öncelikle oda önemli. Marmaradaysanız direk oraya geçebilirsiniz bileti de http://www.gestasdenizulasim.com.tr/? rezervasyon ile yada telefon ile alabilirsiniz onda sıkıntı olmaz ama son dakikaya bırakmayın tabi..
    Çanakkale de Bağ evini bulmak çok kolay izmir yoluna çıkınca tabelası zaten önceden görünecektir ek olarak bir viyadük var önce sola sonra sağa dönüyor ( dikkatli olmak gerekir ) Sağa döndükten sonra sağa yanaşın 50-60km/sa ile giderseniz daha rahat olur çünkü hemen orada geçince az ileride ve geçerseniz o yoldan geri dönmek zor oluyor Çayı tazedir kahvaltılıkları güzeldir manzara da kesinlikle güzel.. Oralarda manzarayı beğenir akşam yemeğide yenir derseniz yine yolun üst tarafında yerler var orada da güzeldir..
    Tarihi yerleri gezmek isterseniz de Çanakkale merkezde çimenlik kalesi ve Nusret Mayın gemisini ( Orjinaline benzetilmiş ) gezmenizi öneririm orada simülasyon olarak savaş anlatılıyor..
    Eğlenceli 4 gün geçirirsiniz Çanakkale güzel yer neler istediğinizi aslında tam olarak bilsem mesela şunu yapmak için nereye gitsek gibi sorarsanız net adres verebilirim..
    Tavsiyelerin için çok teşekkürler İstanbul-Avcılar tarafından çıkıcam, ilk mesajda belirtmiştim gözden kaçmış heralde.Aslında ada iyi tercih gibi gözüküyor.ama rota olarakta km yi düşük tutmayı tercih ediyorum biraz çanakkaleyi seçme nedenim o, yoksa Fethiye kelebekler vadisi yada kaş yapıcaktım asıl oralara gitmek istiyordum bu sene ama olmadı zamanda yok o kadar yol için.
    o yüzden asoss tarafı biraz ters geliyor bana
    Önceki tecrübelerime göre kamp olayında belli zaman sonra insan sıkılıyor, benim istediğim sıkıldığımız zaman gezip görülecek yerleri dolaşalım yada merkez gibi bi yerede yakın olalımki çay kahve falan derken vakit geçer.Zaten öyle gece hayatı vs aramıyoruz o paralara kaç km yol yapılır peh
    Edit: gestas da ayın 7 sinde hiçbir sefer gözükmüyor full dolmuş 8inde 20.30 seferi var yuh

Evet çıkış noktası İstanbul yazıyor pardon gözden kaçmış
    Çanakkale de merkezde tarif ettiğim yerde rahat edersiniz aslında zaten motor olduğu için merkeze 7 8 dakikada geçersiniz oradan sonrası zaten mekan seçmeye bakıyor
    Ek olarak Troia var bu filmi izlediyseniz o mekanı bilirsiniz tam orası hatta tarihte o kullanılan Truva atı da orada.. Haziran da tadilattaydı ama şimdiye bitmiştir fakat giriş 15 TL onu başta söylim ve yolda 20 dakika kadar sürer..
    Bozcaadaya da geçebilirsiniz bir gün ayırabilirsiniz oraya ister motorlu ister motorsuz gidersiniz.. Tavsiyem motorsuz gitmeniz çünkü motor ile gitmeniz için 54 km geyikliye gitmeniz gerekir daha sonra feribotla gidersiniz.. Orada motora ihtiyaç yok, dolmuş direk plaja kadar götürüyor ama bisiklet kiralayabilirsiniz (isteğe bağlı). Motorsuz gideriz de derseniz Çanakkale merkezde feribotun yanında motoru bırakacağınız güvenli yer var oraya bırakıp bozcaadaya giden sadece yaya feribotuyla geçebilirsiniz (yaklaşık 1 saat sürer).. Ayazma plajı var, Bozcaada kalesi var güzeldir günü birlik gezilir.. http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm feribot saatleride bu adreste mevcut plan yaparken yardımcı olabilir..
    Felon bunu beğendi.

Evet çıkış noktası İstanbul yazıyor pardon gözden kaçmış
    Çanakkale de merkezde tarif ettiğim yerde rahat edersiniz aslında zaten motor olduğu için merkeze 7 8 dakikada geçersiniz oradan sonrası zaten mekan seçmeye bakıyor
    Ek olarak Troia var bu filmi izlediyseniz o mekanı bilirsiniz tam orası hatta tarihte o kullanılan Truva atı da orada.. Haziran da tadilattaydı ama şimdiye bitmiştir fakat giriş 15 TL onu başta söylim ve yolda 20 dakika kadar sürer..
    Bozcaadaya da geçebilirsiniz bir gün ayırabilirsiniz oraya ister motorlu ister motorsuz gidersiniz.. Tavsiyem motorsuz gitmeniz çünkü motor ile gitmeniz için 54 km geyikliye gitmeniz gerekir daha sonra feribotla gidersiniz.. Orada motora ihtiyaç yok, dolmuş direk plaja kadar götürüyor ama bisiklet kiralayabilirsiniz (isteğe bağlı). Motorsuz gideriz de derseniz Çanakkale merkezde feribotun yanında motoru bırakacağınız güvenli yer var oraya bırakıp bozcaadaya giden sadece yaya feribotuyla geçebilirsiniz (yaklaşık 1 saat sürer).. Ayazma plajı var, Bozcaada kalesi var güzeldir günü birlik gezilir.. http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm feribot saatleride bu adreste mevcut plan yaparken yardımcı olabilir..
    Çok saolasın ben yine yazarım başlığa karar değişikliğine gidersem yada oradaykende inş kazasız belasız

Çanakkaleye gittikten sonrası kolay telefonla bile tarif eder anlatırım hiç sorun değil yeter ki gezmeye başlayın kazasız belasız
    Felon bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    felon kardeş,birgün belki lazım olur diye,arşivimde olan ve tamamen alıntı olan şu bilgiyi sizinle paylaşayım.soru cevap gibi gidiyor.

-bir gökceadayı bilirim. Gökçeada da yer bulabilirsen kaleköy de yakamoz pansiyonda kal.kaleköyün girişnde hemen sağdan yukarı cıkıyorsun. Adada pek kamping yok bir yer varmış ama ben gitmediğim için bilmediğim yeri tavsiye etmiyim aynı zamanda kaleköy de girişte sağ yerine sola dönersen ücretsiz cadır kuracağın bir alan var illa pansiyon dersende yakamozda yer olmaz .yanı yolun üstünde gökçe tatil köyü diye guzel bir pansiyon var orada kalabilrisin ben gittiğimde gökce tatil köyü pansiyonda yer yoktu bahcesine cedır kurdum cok memnun kaldım.Aynı zamanda gezilecek yerler olarak tepeköy de kullanıyorsan el yapımı sarap iç kullanmıyorsanda gezmeye cık.zeytinköy de dibek kahvesi iç adanın diğer ucunda laz koyuna uğra yıldız ve kefaloz plajına git. Kefaloz aydıncık olarakda soylenir aynı yer sinek kov almadan gitme plajda sinek oluyor.Ada özetle sakin bir yerdir denizi guzeldir çokta pahalı bir yer değildir.

-gökçeada ve bozcaadaya araba yada motosiklet gidebiliyor mu?

-her ikisine de araba ve motorla geçiliyor...bozca ada ya geyikliden geçiliyor yer bulmak oldukça zor , yer olan birkaç yerde gereksiz pahalı,bozca ada da denize girilecek en güzel yer ayazma, orada çadır kurmak için duşlu restaurantlı küçük birkaç tesis var , orada kalınıp akşamda motorla merkeze geçip yemek ve gezi işlemleri tamamlabilir...
    keşanda erikli var ama pahalı , vakıflar olabilir oldukça sakin.

-gökceada için mavi su resört otelini tavsiye ederim bu otelin plajı ve denizi adanın en güzel denizidir hatta dünyada ilk 10 a giricek kadar güzeldir ,
    http://www.mavisuresort.com/
    Felon bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ulas bana
    Felon bunu beğendi.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    felon kardeş,birgün belki lazım olur diye,arşivimde olan ve tamamen alıntı olan şu bilgiyi sizinle paylaşayım.soru cevap gibi gidiyor.

-bir gökceadayı bilirim. Gökçeada da yer bulabilirsen kaleköy de yakamoz pansiyonda kal.kaleköyün girişnde hemen sağdan yukarı cıkıyorsun. Adada pek kamping yok bir yer varmış ama ben gitmediğim için bilmediğim yeri tavsiye etmiyim aynı zamanda kaleköy de girişte sağ yerine sola dönersen ücretsiz cadır kuracağın bir alan var illa pansiyon dersende yakamozda yer olmaz .yanı yolun üstünde gökçe tatil köyü diye guzel bir pansiyon var orada kalabilrisin ben gittiğimde gökce tatil köyü pansiyonda yer yoktu bahcesine cedır kurdum cok memnun kaldım.Aynı zamanda gezilecek yerler olarak tepeköy de kullanıyorsan el yapımı sarap iç kullanmıyorsanda gezmeye cık.zeytinköy de dibek kahvesi iç adanın diğer ucunda laz koyuna uğra yıldız ve kefaloz plajına git. Kefaloz aydıncık olarakda soylenir aynı yer sinek kov almadan gitme plajda sinek oluyor.Ada özetle sakin bir yerdir denizi guzeldir çokta pahalı bir yer değildir.

-gökçeada ve bozcaadaya araba yada motosiklet gidebiliyor mu?

-her ikisine de araba ve motorla geçiliyor...bozca ada ya geyikliden geçiliyor yer bulmak oldukça zor , yer olan birkaç yerde gereksiz pahalı,bozca ada da denize girilecek en güzel yer ayazma, orada çadır kurmak için duşlu restaurantlı küçük birkaç tesis var , orada kalınıp akşamda motorla merkeze geçip yemek ve gezi işlemleri tamamlabilir...
    keşanda erikli var ama pahalı , vakıflar olabilir oldukça sakin.

-gökceada için mavi su resört otelini tavsiye ederim bu otelin plajı ve denizi adanın en güzel denizidir hatta dünyada ilk 10 a giricek kadar güzeldir ,
    http://www.mavisuresort.com/
    Çok teşekkür ederim güzel bilgiler var.Aslında çadır diye bi şartımda yok pansiyonları denerim fakat bayram tatili olduğu için rezervasyonsuz hepsinin dolu olacağını farkederek gidiyorum.B planım çadır A planımsa B planını uygulamak Sinek kov u unutmamak lazım, yaz aylarının belası sinekler iyi hatırlatma
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulas bana
    eyüp emmi mesaj attım ama buraya yazsan ben bu konuyu telefonda sık kullanılanlara aldım, kolayca ulaşabiliyorum bu sayfaya,plan programa göre notları okurum

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Merhaba arkadaşım bayramda ne yazıkki Çanakkalede olamıyacağım yardımcı olmayı isterdim. Eğer çadır kurmak istiyorsan Kabatepe oldukça uygun Çanakkaleye gelmek için 10-15 dk motor sürmen ve 20 dk lık bi feribot yolculuğu yapman gerekiyor kabatepeden denizide oldukça güzeldir bu arada.
    Felon bunu beğendi.

Alıntı Idikut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım bayramda ne yazıkki Çanakkalede olamıyacağım yardımcı olmayı isterdim. Eğer çadır kurmak istiyorsan Kabatepe oldukça uygun Çanakkaleye gelmek için 10-15 dk motor sürmen ve 20 dk lık bi feribot yolculuğu yapman gerekiyor kabatepeden denizide oldukça güzeldir bu arada.
    Kabatepeyede baktım oralarda güzel gözüküyor baktım feribot vs bulamazsam orada kalınır gibi
    Kabatepe-Çanakkale yok sanırım olsaydı iyi olurdu Gelibolu-Çanakkalede 10tlymiş

Idikut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE 2013
    Ne yazıkki kabatepe-Çanakkale arası feribot yok ama kabatepeden feribota gidiceğin mesafe kısa bi mesafe. Bu arada Geliboludanda direk olarak Çanakkaleye feribot yok Lapsekiye geçebilirsin

Alıntı Idikut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazıkki kabatepe-Çanakkale arası feribot yok ama kabatepeden feribota gidiceğin mesafe kısa bi mesafe. Bu arada Geliboludanda direk olarak Çanakkaleye feribot yok Lapsekiye geçebilirsin
    Eceabat - Çanakkale ve Kilitbahir-Çanakkale feribotları çalışıyor onlar ile Çanakkale merkeze geçebilir.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam valla karşıya geç kapatepe ye git derim.Motorla feribottan indikten sonra 15 dakikanı almaz sahile varman oranın suyu kumu farklıdır.
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)